Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 171

Thread: Campionatul National de Hockey pe Gheata

  1. #43
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Clasament LNH,DUPA 12 etape

    1.Steaua 24. 21 0 3 42p
    2.Ciuc 23. 13 2 8 28
    3.Dinamo 21. 5 3 13 13
    4.Progym 22. 1 5 16 7
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  2. #44
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    "... Eduard Pană, a declarat în cadrul unei conferințe de presă susținute la Miercurea Ciuc că Fundația Hocheiului pe Gheață Românesc a finanțat acest concurs cu 60.000 de franci francezi. "


    ceva n-am priceput. mai exista franci francezi???

  3. #45
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Nu... A fost greseala lui! E vorba de franci elvetieni, dar in conferinta de presa era prea obosit si a zis franci francezi... asta e

  4. #46
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1

    prima victorie

    Echipa de juniori a Românie la hochei pe gheață a obținut prima victorie la Campionatul Mondial de Juniori 20 ani, care se desfășoară la Miercurea Ciuc. Juniorii români au învins joi seară(9 ianuarie) echipa reprezentativă a Bulgariei cu scorul de 15-0, pe reprize 6-0, 5-0, 4-0. Golurile selecționatei României au fost însrise de Zsok, de trei ori, Georgescu, Balla și Iustinian de două ori, Șofalcă, Flueraș, Jipa, Molnar, Zerkula și Mărgineanu, o singură dată. Sambata România întâlnește Africa de Sud, iar duminică joacă împotriva selecționatei Lituaniei.

  5. #47
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eu deja am fost la primul meci de hockey pe 2003.
    Steaua a intrecut cu 8-3 pe harghitenii de la Progym Gheorgheni.
    M-am uitat dupa Vadim pe patinuar...dar nu l-am vazut.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #48
    Cristian
    Guest

    CLSAMAENT

    CLASAMENT Divizia NHL 1


    1 Steaua Bucuresti 27 23 0 4 170 - 85 46
    2. Sport Club Miercurea Ciuc 26 16 2 8 114 - 78 3
    3. Dinamo Bucuresti 24 6 3 15 76 - 112 15
    4. Progym Apicom Gheorgheni

  7. #49
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Si eu am fost la meciurile din campionat ale Sport Club Miercurea Ciuc. Vineri au invins Dinamo cu 5-0, iar sambata cu 3-0. Chiar daca vineri seara intrarea a fost libera nu s-au semnalat nici un fel de incidente, cu exceptia obisnuitelor slogane la adresa echipelor din Bucuresti... In rest, meciuri echilibrate, nu foarte spectaculoase si raman la parerea mea ca cele doua echipe de juniori care au ajuns in finala Campionatului Mondial U 20- Estonia si Marea Britanie- pot da lectii oricaror hocheisti care activeaza in campionatul intern...Astept cu interes play off-ul. Cred ca o sa vin si in Bucuresti...Sper sa nu iau bataie pe acolo /nope/

  8. #50
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Ieri cica au batut Gheorghenii pe Steaua cu 6-5. Eu nu am fost la meci dar asa am auzit.

    Dora....sa ma anuntzi cand vii in Bucuresti...sa mergem la meci impreuna.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  9. #51
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Vin si eu daca ma primiti?!

    I stood up for you Dora ,NO PROBLEM ! /nope/





    Rezultate weekend
    M. CIUC-DINAMO 5-0 VINERI;3-0 SIMBATA

    STEAUA-PROGYM 9-3 VINERI: 5-6! SIMBATA
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  10. #52
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Va anunt daca vin.. Sper sa nu am in weekend-ul ala examene (sunt in sesiune). Daca sunt libera ne intalnim la patinoar. Poate vine si Vadim

  11. #53
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai cand o sa fie play-off-ul ? Ca doar nu incepe acum ? Eu cred ca prin martie-aprilie are sa fie !

    Oricum..in acest week end este Steaua vs. Miercurea Ciuc. Abia astept. Sper sa ajung la patinuar....caci si eu sunt in sesiune. :very sad:
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #54
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Din informatiile de culise am aflat ca play-off-ul incepe candva pe la mijlocul lunii februarie... Si eu termin sesiunea chiar in martie.. :very sad: Asa ca..sper ca va fi mai tarziu dar nu prea cred. Vor trai si vom vedea!! Gabriel, sa-mi povestesti si mie cum a fost la meci!! Si poate il iei si pe Vadim sa puna pe site cronica meciului vazut de el!!

  13. #55
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Cred ca vin si eu la meciul de simbata,vineri nu pot.Tin cu Steaua,dar nu imi place cind se striga lozinci anti unguresti.

    Sper sa avem un meci bun,desi Steaua joaca fara citiva titulari.

    Cine isi aduce aminte de finala din 2000 cind a fost o bataie generala,nu-mi venea sa cred ochilor! Batai cu pumnii,crosele(not fair),portari contra portari...

    Pentru altii,poate a fost un meci urit, dar pentru mine a fost -THE MATCH !
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  14. #56
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Si in patinoarul din Miercurae Ciuc se striga slogane anti-romanseti asa cum se striga anti-unguresti la Bucuresti. E adevarat ca nu prea au ce cauta intr-o arena sportiva, dar important este meciul, jocul hocheistilor! Eu spun sa te duci la meci.. sper sa merite!

  15. #57
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    REZULTATE: vineri- Steaua-Ciuc 1:3
    sambata- Steaua-Ciuc 2:7 !!!

    Am fost la meciul se sambata,dezastru Steaua, Miercurea Ciuc s-a distrat !
    In min. 5 era deja 0-3 ,dupa prima repriza,0-5 !
    Se vad rezultatele noilor achizitiide la Ciuc si lipsa de experienta a portarilor de la Steaua.Plus Steaua a jucat fara citiva jucaori importanti (Lupascu si linia ucraineana),dar ciucani au meritat din plin victoria.
    Tot meciul se poate rezuma la o singura faza-lansat in urmarirea unui puc pierdut, veteranul C.Daia(Steaua) avea avans vreo trei metri fata de Elekes(M.Ciuc),dar Elekes l-a depasit in viteza pe Daia, a driblat portarul si a inscris...
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  16. #58
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am fost la amandoua meciurile. La meciul de vineri am fost impreuna cu Vadim.
    Parerea mea este ca Steaua s-a relaxat...ei nemaiputand pierde sefia clasamentului...implicit avantajul terenului propriu in finala.
    Am urmarit in acest campionat...daca nu ma insel 14 meciuri cu Steaua. Steaua nu joaca cum a jucat in acest week end. O sa vedetzi in finala.

    Oricum....Ciucanii raman o echipa buna...si eu am sa tin cu ei la finala..pentru ca ma intristeaza publicul de pe patinoarul Mihai Flamaropol. Un public format din majoritate tigani boratzi , pusti la pubertate si necunoscatori ai jocului de hockey. Mi se pare o rusine...publicul bucurestean de hockey.
    La 5-0...cand Ciuc evoluau in 4 oameni...li s-a mai accidentat unul...iar spectatorii exultau. Au inceput obisnuitele sloganuri cu bosgorii. Asa a reusit sa dea si Steaua un gol..5 contra 3.

    Sickboy....dar ce parere ai de golul 3 al Ciucului ? De la linia albastra.
    Plus ca ciucanii au reusit 2 goluri..short-handed...adica in inferioritate.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  17. #59
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ca nu am fost la meciuri.. Abia astept play-off-ul!! Cu toate ca n-am vazut partidele nu cred ca Steaua nu poate mai mult decat a aratat vineri si sambata..
    Ma amuza Gabriel care spune ca va tine cu Ciucul pentru ca publicul de hochei de pe Flamaropol este o rusine... Daca ai veni la Miercurea Ciuc ti-ai dat seama ca aici exista un public de hochei format, care cunoaste regulamentul, dar care are fata de Steaua, aceeasi reactie ca si "tiganii boratzi , pustii la pubertate si necunoscatorii jocului de hockey"...Nu cred ca are vreo legatura cu daca cunosti sau nu jocul asta... Si daca are sa-mi explici si mie de ce la nu stiu ce finala la Miercurea Ciuc, cand Coco Cazacu a fost lovit si a facut comotie pe gheata, 3 mii de spectatori urlau: Loviti-l. omorati-l!! Si la noi si la voi, din pacate se intampla asta.. Eu o sa tin cu Steaua... "Dumneaavoastra, domunule Gabriel", puteti sa tineti cu cine vreti ca doar traim intr-o tara libera.

    P.S Cine a scris stirea de pe site..cu meciul de vineri seara?? patinoarul ala se mai cheama 23 August, sau e Flamaropol??

  18. #60
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Articolul l-a facut Vadim. Cu chiu cu vai am reusit sa-l trag dupa mine la meci. Patinoarul se numeste Mihai Flamaropol...dar noi ,bucurestenii, tot 23 August ii zicem.
    La fel si la stadionul de fotbal. Nu il cunoaste nimeni drept Lia Manoliu. 23 August ii zic totzi..chiar si pustii de 10 ani. 23 August..sau simplu...23.

    A..pai daca si suporterii de la Miercurea Ciuc sunt asa necivilizatzi nu mai tin cu ei. Tin cu bucurestenii.....ca-s de'ai mei.
    Am vazut interviu cu Daia pe B1....si zicea ca or sa is intre in normal de saptamana viitoare...cand se va intoarce linia ukrainiana. Ei..saracii au jucat in 2 linii.
    Asa ca ,draga Dora....te astept sa sustinem impreuna Steaua.

    Romania este tzara noastra
    Si ne pisham pe Ungaria voastra
    Ale,ale..ale,ale
    Sa-tzi dau la **** , bozgore !


    Cam asa canta publicul de pe Flamaropol.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  19. #61
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    In legatura cu golul trei,gol frumos dar eu zic ca a gresit portarul.

    Toata admiratia pentru jucatorul ciucan,accidentat,care a incercat sa se ridice, sa stea in picioare si sa-si ajute echipa!

    Cred ca vom avea o finala echilibrata cu conditia ca Steaua sa revina la forma de la inceputul sezonului.

    In legatura cu spectatorii...no comment...incerc sa nu le dau atentie.

    As dori ca hocheiul din Romania sa fie mult mai fizic,citeodata zici ca e patinaj artistic,asta datorita si arbitrajului;mai multa intensitate,meciurile ar fii mult mai atractive si hocheiul ar avea mai multa publicitate => mai multi bani !

    PS. Din surse sigure am auzit ca C.Daia(antrenorul Stelei) era foarte nervos pe jocul prestat de Steaua;ucrainienii vor veni marti.
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  20. #62
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Eu nu am de gand sa strig nemerniciile ale pe patinoar, daca vin la meci... Nu sunt demne de cineva care are pretentia ca stie sa deosebeasca albul de negru...Eram sigura ca din cauza ukrainienilor au evoluat stelistii prost. Am intzeles ca impreuna cu linia ukrainieana sunt, la ora actuala, mai buni decat ciucanii. Sa vina play off-ul!!

  21. #63
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eh..pai nici eu nu strig alea...dar ma distreaza unde ducea mintea oamenilor si ce poa' sa scorneasca.

    Doar stii ca si pe mine ma enerveaza publicul prost..d p oricarepatinoar. M-am enervat cumplit cand il fluierau pe jucatorul de care zice sickboy.

    Play-off-ul va veni. Mai sunt inca 6 etape. Deci...3 saptamani. Steaua are 6 puncte avans. Deci este posibil ca Ciuc sa castige sezonul regulat si sa obtina avantajul terenului propriu in finala.
    Tot ce imi doresc e sa vad...5 meciuri. Sper sa nu se termine finala cu 3-0.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •