View Poll Results: La ce ne putem astepta in viitor ?

Voters
26. You may not vote on this poll
  • Vom juca bine , vom lua campionatul , indiferent de culise !

    15 57.69%
  • Vom fi "lucrati" , nu ne vom putea apara sansele pe teren !

    6 23.08%
  • Vor urma noi decizii impotriva Stelei !

    2 7.69%
  • Gigi Becali va contraataca , vom iesi si din acest razboi invingatori !

    3 11.54%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 123

Thread: Singuri impotriva tuturor !

  1. #1
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Angry Singuri impotriva tuturor !

    Ati vazut ce s-a intimplat !
    Munteanu , Radoi , Dumitru , Dica - suspendati pe timp nelimitat de la Nationata !
    - peste asta se poate trece , asta este , cei care au luat decizia au poate si jucatori plimbati prin Cipru ( impresariati de jovani mortali ) ca sa-i inlocuiasca .

    CEL MAI RAU MA DOARE CA NEMERNICUL A AJUNS LA PUTERE !
    este cel care a facut cel MAI mult rau Stelei de vreo cinci ani incoace !
    Cei care sunteti in tara , ar trebui organizate galeriile Stelei , unite etc , pentru ca intr-adevar am ramas :
    SINGURI IMPOTRIVA TUTUROR !
    NOI de o parte , IAR RESTUL SUNT LA MINA lui ...
    Ce ar trebui facut , ce credeti ca se poate face ?
    Ce se mai poate intimpla ( rau ) datorita prezentei lui in Comitetul excutiv FRF ?
    Cum ne putem apara ?
    SE misca ceva in suflarea rosu - albastra , pregatim ceva special pentru intilnirea cu echipa nemernicului ? .... rapid
    Last edited by Mariusmadmax; 17th March 2004 at 06:09.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  2. #2
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Amuzant topic
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Orice ai raspunde la sondaj este doar in favoarea Stelei. Nu am nimic cu nimeni , dar uite ce usor se poate intoarce roata....

  4. #4
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Chiar ca e amuzant acest topic! Mai ales titlul! "Singuri impotriva tuturor!"... suna... hmm, RAPIDIST?

    Poate ca poll-ul trebuia mai bine gāndit, ca in orice fel l-am privi, Steaua tot ca o victima este vazuta! E normal? Putin mai multa obiectivitate pe viitor!

  5. #5
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    si are cumva cineva dubii ca nu Steaua este de fapt urmarita si ca se incearca prin orice mijloace indepartarea ei din lupta pentru titlu ???????????
    Free Sevilla!!!!

  6. #6
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Nu stiu cāt de mare este legatura! Daca era sa se intervina in lupta era mai simplu sa se dea suspendari pentru meciurile din Divizia A, jucatorilor in cauza!
    Probabil, singurul lucru cert care poate fi afirmat este crearea unei atmosfere incordate, crearea de tensiuni, in cadrul echipei! Atat! Nu stiu daca asta duce la ceva...

    Se mai poate acuza si faptul ca jucatorii in cauza vor fi mai indārjiti in meciul cu Rapid... oare e bine, oare e rau?

  7. #7
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Lipseste o varianta din sondajul de aici: veti juca prost si veti pierde campionatul pe teren.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Marius! Nu sunt atat de suparat de suspendare jucatorilor de la natzionala cat de faptul ca decizia a fost luata la comanda lui Giovanni. Pai nu era normal ca daca Iordanescu sa se fi simtzit boicotat sa renuntze la jucatori?! Din cate shtiu eu Iordanescu chiar a anuntzat ca-i va convoca....deci........asta e buba. In locul selectzionerului au ajuns altzii sa decida, iar el are mare parte din vina pentru ca se lasa jucat pe degete.
    Rasheed. Suspendari din campionat nu s-au acordat pentru ca era ilegal (nu au incalcat nici un regulament Stelishtii) iar decizia LPF a fost asha.....ca sa impace partzile. Suspendarea de la natzionala a fost luata pentru a mai arunca nitzel spiritele in aer shi de a destabiliza atmosfera de la Steaua. Dar nu cred k se va reushi.
    Cat despre "singuri impotriva tuturor" nu e inca potrivit sa ne plangem. Eu unul nu cred k pot aparea marlanii pe fatza (ma refer aici la eliminari anapoda shi penaltiuri facute cadou adversarelor Stelei) pentru ca nenea Ion Craciunescu a dat senzatzia ca se ocupa sa fie totul in ordine. Deci cred in continuare ca se va juca pe teren. Asha ca sa nu ne agitam Marius. Deocamdata n-avem cum sa pierdem titlul. Deocamdata.......
    ex-alpopa

  9. #9
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1

    Pacat de jucatori...

    Pacat ca s-a ajuns la asa ceva... Asta e pur si simplu frica. "Anumite persoane" si-au dat seama ca altfel nu pot castiga campionatul si recurg la tot felul de "marlanii". Sa speram ca nu ne vor invinge, chiar si cu faulturile astea din spate... Dar e greu... Noi suntem o echipa, ei...
    LUPTA STEAUA!
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  10. #10
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Vai, ce nenorocire, au ajuns stelistii victime. Vorba lui Edmond, se mai intoarce si roata aia. Acum cand luati rosu va mai si suspenda, ba ce nesimti. Auzi sa il suspende pe Radoi, capitanul echipei Nationale(varianta de BOC). Nu stiu cum puteti rezista la asemenea faulturi din spate cum spune ro-ul de mai sus.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ca moderator ar trebui sa dai shi tu nitzica dovada de discernamant. Nu crezi?!
    ex-alpopa

  12. #12
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Rapidistii nu au fost niciodata "singuri impotriva tuturor" !
    Sloganul nu este original nici pentru rapidisti - eu cred ca pentru prima data l-am vazut in campionatul italian !
    Ceea ce li se intimpla acum stelistilor , ii indreptateste ( nu sa fie ipocriti ca si c'pos ) sa - si "numeasca situatia" astfel !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #13
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Interviu cu Victor Piturca - A1
    Steaua Bucuresti


    - Domnule Piţurcă, e foarte posibil ca duminică să fiţi nevoit să alegeţi īntre Mutică şi Falemi pentru postul de al doilea fundaş central. Mutică va fi apt din punct de vedere fizic?
    - Sigur că da, el este apt din toate punctele de vedere. E adevărat că de o lună şi jumătate nu s-a mai antrenat cu noi, dar s-a pregătit mereu, n-a avut pauză totală.

    - Retragerea lui Falemi īn defensivă vi se pare o soluţie riscantă?
    - Absolut deloc! Deşi el poate oricīnd să joace la marcaj, a şi făcut-o la Steaua cīnd a fost nevoie. Şi īn Cipru l-am folosit īn cīteva rīnduri pe acest post.

    - Cum apreciaţi prestaţia īn meciul de la Braşov a celor trei nou-veniţi, Dorinel, Dică şi Pădureţ?
    - Au debutat cu dreptul. S-au integrat repede īn sistemul nostru, au avut o contribuţie importantă la ridicarea calităţii jocului şi la stabilirea rezultatului final.

    "Rapid joacă mai ofensiv"

    - Ce greşeală pe care aţi făcut-o īn prima etapă trebuie neapărat s-o eliminaţi duminică, īmpotriva Rapidului?
    - Au fost multe minusuri īn jocul nostru la Braşov, dar le ţin pentru mine. Sīnt problemele mele, nu trebuie să le fac publice.

    - Ce schimbări aţi sesizat īn jocul Rapidului?
    - Nu prea am putut să mă edific după un singur meci, īnsă e clar că giuleştenii rămīn o echipă deosebit de periculoasă. Sigur că jocul nu mai e acelaşi ca īn tur. Īn primul rīnd, sistemul este altul, iar Rapid evoluează mai ofensiv. Vom avea un meci extrem de greu.

    - Duminică va fi pentru prima oară cīnd echipa pe care o antrenaţi va da piept cu echipa lui Ioan Becali, adversarul dumneavoastră. Aveţi o motivaţie personală suplimentară?
    - Nu mă interesează că Giovanni e acolo, dar s-o credeţi voi că ăsta va fi primul meci al lui contra Stelei! Poate va fi primul la nivel oficial, dar altfel nu-i nici o noutate! Au fost multe partide la care el s-a aflat īn spatele adversarilor noştri.

    Cei patru nu-şi vor cere scuze

    - Care e atmosfera īn lot după ce FRF i-a suspendat pe cei patru jucători de la echipa naţională?
    - Cu certitudine, hotărīrea Comitetului Executiv i-a mobilizat extraordinar de mult şi pe cei patru, şi pe toţi ceilalţi! Sper ca reacţia lor să fie benefică duminică.

    - Rădoi, Dumitru, Dică şi Dorinel ar trebui să-şi ceară scuze pentru a fi reprimiţi la naţională. O vor face?
    - Nu-şi vor cere scuze pentru că n-au de ce! Dacă antrenorul naţionalei īi doreşte la lot, ei se vor prezenta fără nici un fel de probleme.

    - Asta īnseamnă că vor rămīne suspendaţi, iar cota lor va scădea īn timp, ca urmare a absenţei de la lot.
    - Fals! Faptul că nu vor juca la naţională nu se va resimţi īn cotele fotbaliştilor, pentru că vrem să facem performanţă la Steaua. Şi chiar vom reuşi să facem!

    "Dragomir nu ne-a fost aliat"

    - Mulţi spun că suspendarea nu e īntīmplătoare, venind la doar o zi după intrarea lui Ioan Becali şi a lui Cornel Dinu īn Comitetul Executiv.
    - Poate fi o urmare a acestui fapt, īnsă nu doar ei au votat. Acolo au ridicat mīna şi preşedintele FRF, şi şeful arbitrilor.

    - Vă temeţi că de-acum va īncepe o ofensivă īmpotriva Stelei?
    - Nu văd ce s-ar putea īntīmpla atīta timp cīt Steaua respectă regulamentele.

    - Cum comentaţi conflictul dintre FRF şi LPF?
    - Īn nici un fel. Am alte probleme acum, legate de meseria mea, şi vreau să mă detaşez de orice altceva.

    - Dar aţi pierdut un aliat important, pe Mitică Dragomir!
    - Niciodată n-am fost trataţi diferit faţă de celelalte cluburi, ba chiar am avut mai multe probleme. Presa a interpretat mereu că Dragomir ne-ar fi avantajat, īnsă el era prieten cu toată lumea. Că īl lăuda mai mult pe Gigi Becali, asta e altceva.


    Biletele se vīnd de azi
    Pentru meciul cu Rapid, care va avea loc duminică, de la ora 20:00, conducerea clubului din Ghencea a decis să pună īn vīnzare tichetele de acces īn stadion de astăzi, cu o zi mai devreme decīt fusese stabilit iniţial. Casele vor fi deschise după următorul program: joi şi vineri īn intervalul 13:00 -17:30, sīmbătă īntre orele 10:00 şi 15:00, iar duminică īn perioada 10:00 - 17:00. Preţul tichetelor este 30.000 de lei la peluze, 75.000 de lei la tribuna a II-a, 100.000 de lei la tribuna I şi 200.000 de lei la tribuna 0. Posesorii de abonamente din tur trebuie să treacă pe la casele de bilete, unde le vor fi aplicate pe loc codurile de bare, fără de care nu vor putea intra pe stadion. / Marius Mărgărit

    Hamutovski convocat la Moscova
    Portarul Stelei, Vasili Hamutovski, a fost din nou convocat la echipa naţională a Belarusului, el urmīnd să se prezinte pe 29 martie īn capitala Rusiei, chiar dacă de la accidentarea suferită īn Cipru nu a mai apărat īn nici un meci. La Moscova, "naţionala" ţării sale va susţine pe 31 martie un meci amical īn compania formaţiei ruseşti Lokomotiv. / Marius Mărgărit

    OBSERVATORI
    Crăciunescu la Steaua - Rapid
    Liga Profesionistă de Fotbal a decis să-l delege pe preşedintele CCA, Ion Crăciunescu, ca observator de arbitri la derby-ul etapei a doua, Steaua - Rapid, care se va disputa duminică seara de la ora 20:00. Tot forul condus de Dumitru Dragomir a hotărīt să-l trimită ca observator de joc pe Alexandru Boc, şeful Comisiei de Disciplină din cadrul LPF. / Dan Udrea

    18 martie 2004
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #14
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Veti fi fraieri si veti pierde titlul pe mana voastra
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #15
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Iata o prezentare a ciumei fotbalului romanesc :


    Ioan Becali este numele său corect. A fugit din Romānia la finele anilor '70. "Vindeam bilete īn faţă la cinematograful Patria. Mai schimbam mărci şi dolari străinilor", a recunoscut Becali īn urmă cu cīţiva ani activitatea sa de bişniţar din tinereţe.

    După ce a plecat din ţară, trecīnd graniţa "peste Dunăre, pe un cauciuc", īn activitatea lui Becali a apărut o "gaură neagră" din care au răzbătut destul de puţine detalii. Īn anii '80, Becali s-a apropiat de un alt romān plecat din ţară, Dan Alban, şi a devenit "mīna dreaptă" a acestuia. Despre "afacerile" lor din Occident se ştiu puţine. Surse apropiate actualului preşedinte rapidist susţin că Becali a făcut puşcărie īn Bulgaria pentru "trafic cu parfum de trandafiri". La acest episod s-a referit recent şi Dumitru Dragomir cīnd i-a spus lui Becali: "Eu am fost cercetat, tu ai fost condamnat!". O legendă relatată de regretatul Vasile Sotir, fostul preşedinte al Ligii Fotbaliştilor Romāni, spune că, pentru a face rost de bani, Alban şi Becali au pătruns, īn Germania, īntr-o casă aparţinīnd unei familii īnstărite, au luat un copil şi, īn faţa părinţilor, au ameninţat cu o canistră de benzină şi cu o brichetă că-i vor da foc băiatului.

    La Coppa del Mondo '90, cuplul Alban - Becali a primit acceptul de a locui la Telese Terme īn hotelul "naţionalei", cu condiţia de a-i ţine departe de jucători pe eventuali impresari. După moartea lui Alban, petrecută la finele anului 1991 pe o autostradă din Italia, Becali a rămas să conducă "afacerea".

    I-a dirijat mereu pe selecţioneri
    Īn ultimul deceniu au existat voci care l-au acuzat pe Becali că-şi foloseşte influenţa pentru a-şi promova jucătorii impresariaţi īn "naţională". Negīnd acuzele, actualul preşedinte rapidist a dat recent un exemplu, nu tocmai potrivit: "L-am rugat pe Iordănescu la un amical, acum vreo 10 ani, să-l bage pe Prodan să-l vadă nişte «spioni» ai unor cluburi care veniseră special pentru asta. Mi-a zis că aşa va face, īnsă nu i-a băgat. Iordănescu face doar ce vrea el, nu poate fi influenţat". Toţi selecţionerii care s-au succedat la cīrma "naţionalei" īn ultimul deceniu au avut relaţii foarte bune cu Becali.

    Milioane de dolari evaporate
    Modul preferat de lucru al lui Ioan Becali la perfectarea transferurilor este "bani puţini pentru cluburi, sume mari pentru oficiali". Cele mai elocvente sīnt cazurile Tiberiu Ghioane şi Ionel Ganea. La Ghioane, transferat la Dinamo Kiev, presa ucraineană a scris că tranzacţia s-a făcut pentru 2,5 milioane de dolari. Īn Romānia, suma din acte a fost de numai 250.000 de dolari! Ganea a plecat la VfB Stuttgart de la Rapid pentru 2,8 milioane de dolari, potrivit presei germane. La FRF, suma de transfer declarată a fost de doar 600.000 de dolari. Exemplele continuă pīnă azi, cīnd transferul lui Iencsi la Spartak Moscova, anunţat contra a 600.000 de dolari, a fost īnregistrat la FRF cu o sumă de 6 ori mai mică. Acest mod de lucru a funcţionat şi la multe din transferurile īn străinătate ale jucătorilor de la Steaua şi Dinamo.


    CONFLICT
    Dragomir, duşman de moarte
    Conflictul dintre cei doi a revenit īn actualitate zilele trecute, după ce, datorită pīrghiilor trase de Becali, Adunarea Generală a FRF a decis să treacă īn custodia Federaţiei comisiile aflate pīnă atunci la Ligă. Cei doi s-au contrat ulterior īn emisiunea "Naşu", īn care Becali i-a amintit lui Dragomir de perioada petrecută de acesta īn arest, după Revoluţie. "Dumneata ai venit de la Bastilia!", a spus Becali, īnsă Dragomir a replicat tăios: "E o mare diferenţă īntre a fi cercetat, cum am fost eu, şi a fi condamnat, cum ai fost dumneata!". Preşedintele LPF a făcut referire la perioada petrecută de Becali īn īnchisoare, īn Bulgaria.


    DEZVĂLUIRE
    De ce s-a certat Giovanni cu PiţurcăDeşi i-a calificat pe "tricolori" la Euro 2000, antrenorul a fost demis. Pierduse sprijinul impresarului

    Īn primăvara lui 1998, Ioan Becali a făcut un puternic lobby pentru ca Victor Piţurcă să ocupe postul de antrenor principal al echipei naţionale, rămas vacant după plecarea lui Iordănescu la greci. Īn ciuda faptului că Mircea Lucescu, atunci la Rapid, era considerat mare favorit, Mircea Sandu l-a preferat pe Piţurcă. Īn acele zile, presa a publicat o anchetă care dezvăluia că viitorul antrenor al "tricolorilor" făcuse puşcărie pentru barbut. Becali i-a ameninţat pe autorii anchetei că-i va face "de la brīu īn jos"! Deşi a calificat naţionala fără īnfrīngere la Euro 2000, Piţurcă a intrat spre finalul campaniei īntr-un conflict dur cu Hagi şi Gică Popescu, lucru care avea să-i fie fatal. La Euro, echipa l-a avut antrenor pe Ienei. Piţurcă pierduse deja sprijinul lui Giovanni după o ceartă care avusese loc īn primăvara lui '99. Se pare că, īntr-un acces de superioritate, antrenorul i-ar fi spus impresarului: "Giovanni, tu nu te pricepi la fotbal"! Becali s-a făcut negru de furie şi a jurat că se va răzbuna pe fostul lui protejat.
    Principalii aliaţi
    Mircea Sandu
    preşedintele FRF

    Anghel Iordănescu
    antrenorul echipei naţionale

    Ion Craciunescu
    preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor

    Gica Hagi
    cel mai mare fotbalist romān


    Gică Popescu
    fost internaţional
    coacţionar la firma "Becali&Popescu"

    Jean Padureanu
    preşedintele Gloriei Bistriţa



    Un nemernic ! :O
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #16
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Romania fara Steaua - Romania fara cupa de la Sevilla!
    Sandu dac' vrea ca Romania sa mai castige vreo cupa europeana ar fi bine sa lase echipa in pace,iar nationala fara jucatori de la Steaua e ca Romania fara Bucuresti

  17. #17
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Eu cred ca pina la urma aceasta suspendare are marele avantaj ca da mai mult timp echipei sa se aseze. Cit despre scaderea cotei jucatorilor la un transfer afara nu cred ca a juca sau a nu juca in echipa lui Ioan Becali este un argument. transferul lui Claudiu la Espagnol intareste aceasta opinie.
    In plus daca stelistii nu sunt convocati in mod sigur vom vedea inca citiva ciini plecind spre meleaguri sovietice. Drum bun.

  18. #18
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Taigaua siberiana e mare

  19. #19
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    din pacate nu am ce sa votez mai sus. de jucat jucam nici prea prea nici foarte foarte. dica nu a existat ieri si la presingul rapidului steaua nu a gasit solutii. asta e. nu cred ca vom cistiga campionatul numai pe declaratii.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  20. #20
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    nu va faceti proleme ca batem pe dinamo
    Forzza Steaua

  21. #21
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Petrut-
    asa sa fie cum spui tu desi dupa meciul de ieri mi s-au inecat citeva corabii. Tot stau si ma gindesc cum a fost posibil ca de la 3-1 sa fim egalati la 3. Mai sa fie ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •