Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 411

Thread: Turneu ATP Dubai

  1. #43
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nu-i prea intra reverul lui Federer astazi nici liftat si chiar nici slice-ul unde a facut destule greseli.....Cu dreapta in schimb face puncte foarte frumoase

  2. #44
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Ciudat caci Federer in acest set a jucat mai bine ca in primul........Sa vedem ce-o fi in al treilea
    A ratat niste mingi care ii erau la indemana si au facut diferenta. Jocul nu a fost foarte diferit fata de primul set, numai ca Fed nu a fost la fel de sigur in executii. In mansa a treia se vede ca Roger a prins ceva curaj, dar a facut iarasi niste greseli la plasa. Pacat...
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  3. #45
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    4-2 murray in setul 3
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  4. #46
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    daca am calculat bine daca Federer pierde cu Murray si Nadal ajunge in finala turneului Nadal devine numarul 1 mondial...

  5. #47
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    4-3 murray care urmeaza la serviciu
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  6. #48
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    sper ca nadal va fi eliminat maine in 1 tur

  7. #49
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    5-4 Murray care serveste pentru meci
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  8. #50
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vassy View Post
    daca am calculat bine daca Federer pierde cu Murray si Nadal ajunge in finala turneului Nadal devine numarul 1 mondial...
    Sper sa ai gura aurita Vamos RAFA!!!
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  9. #51
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    MECI MURRAY !! 67 63 64 !!
    Absolut fabulos !!
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  10. #52
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Trebuie s-o zic....V-am spus-o !!

    Andy
    .

  11. #53
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    MECI MURRAY !! 67 63 64 !!
    Absolut fabulos !!
    Parca tineai cu Fedex, nu esti suparat?
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  12. #54
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Trebuie s-o zic....V-am spus-o !!

    Andy
    Din pacate, Fed a gresit destul de mult.
    Mie unul, imi place stilul sau de atac, dar inca nu e foarte bine pus la punct. A prins si o zi buna scotianul...
    Asta e... Sper sa nu ajunga departe Rafa
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  13. #55
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ouch!!!! Naspa infrangere

    Totusi, Federer a jucat astazi spectaculos cu multe lovituri de "brandul" sau...nu l-a ajutat deloc in schimb, reverul si serviciul Oricum Murray nu a fost capat de lume in meciul astazi....a fost ziua lui si nimic mai mult Nu-i inteleg atitudinea de la sfarsitul meciului de parca a castigat cu un necunoscut

  14. #56
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Extrem de rapid vreau sa-mi exprim gandurile despre jocul lui Federer... Este extrem de slab este complet iesit din forma... Este total iesit din forma... Nu stiu exact ce face cert este ca nu simte deloc mingea... Orice jucator din top 10 il poate bate in momentul de fata pe Federer daca ii opune ceva rezistenta si-l tine in joc... El cica are multe meciuri de jucat si vrea sa participe la Beijing... Eu nu inteleg ce vrea sa faca... El nu joaca tenis de calitate... El doar se face ca joaca... Participa doar cu fiinta... Daca intru pe teren si eu ii pun probleme jucandu-l numai pe rever... Eu in continuare tind sa cred ca el nu are antrenamente pentru ca se vede clar ca nu simte mingea... El cica s-a relaxat... Pai tu de relas ai nevoie?De stat cu cracii in sus? Tu trebuie sa lovesti mingea acum nu sa stai s-o freci la rece... Probabil o sa se scuze zicand ca a avut un adversar dificil... Daca zice asta o sa fie incredibil de lame si de penibil... Pierde numarul 1 mondial sigur anul asta...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  15. #57
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Parca tineai cu Fedex, nu esti suparat?
    Normal CA SUNT SUPARAT !!! Dar nu intotdeauna tastatura exprima foarte bine sentimentele !
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  16. #58
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Ouch!!!! Naspa infrangere

    Totusi, Federer a jucat astazi spectaculos cu multe lovituri de "brandul" sau...nu l-a ajutat deloc in schimb, reverul si serviciul Oricum Murray nu a fost capat de lume in meciul astazi....a fost ziua lui si nimic mai mult Nu-i inteleg atitudinea de la sfarsitul meciului de parca a castigat cu un necunoscut
    Vezi, despre asta vorbeam si eu la inceput ! Are un comportament exrem de ciudat. Cand se bucura exagerat, cand e stana de piatra... Nu stiu ce sa mai cred... Plus ca are si niste iesiri de omul pesterii...
    Imi e cel mai antipatic jucator din intreg crcuitul...
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  17. #59
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Pierde numarul 1 mondial sigur anul asta...
    Joaca prea putin, asta spun eu Cu tot talentul sau, tenisul ramane un sport unde perseverenta in joc este foarte importanta. Daca pana acum ii pica adversari slabi in primele tururi, acum a dat de unul mai bun cu multe meciuri jucate anul acesta; a fost aproape inevitabil sa piarda

    In calitate de fan a lui Federer, aceasta infrangere nu ma dezamageste prea mult; Dubai-ul l-a castigat de 4 ori pana acum....personal sper ca la Roland Garros, avand in vedere si multele turnee pe care le va disputa inainte, sa faca o figura buna ca daca nu, se va confirma si mai mult slaba forma prin care trece in momentul de fata

  18. #60
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    sunt in stare de soc , nu imi puteam imagina asa ceva

  19. #61
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Extrem de rapid vreau sa-mi exprim gandurile despre jocul lui Federer... Este extrem de slab este complet iesit din forma... Este total iesit din forma... Nu stiu exact ce face cert este ca nu simte deloc mingea... Orice jucator din top 10 il poate bate in momentul de fata pe Federer daca ii opune ceva rezistenta si-l tine in joc... El cica are multe meciuri de jucat si vrea sa participe la Beijing... Eu nu inteleg ce vrea sa faca... El nu joaca tenis de calitate... El doar se face ca joaca... Participa doar cu fiinta... Daca intru pe teren si eu ii pun probleme jucandu-l numai pe rever... Eu in continuare tind sa cred ca el nu are antrenamente pentru ca se vede clar ca nu simte mingea... El cica s-a relaxat... Pai tu de relas ai nevoie?De stat cu cracii in sus? Tu trebuie sa lovesti mingea acum nu sa stai s-o freci la rece... Probabil o sa se scuze zicand ca a avut un adversar dificil... Daca zice asta o sa fie incredibil de lame si de penibil... Pierde numarul 1 mondial sigur anul asta...
    Trebuie sa-ti dau dreptate...
    A incercat altceva astazi... dar nu i-a iesit aproape nimic. Nu stiu ce se intampla cu Roger.... E prea moale parca... Nu loveste mingea cum trebuie... Daca ne uitam la statistia, nu sta chiar rau, dar daca am privit meciul, treaba se schimba... Parca n-a fost el insusi. Am observat eu bine, sau a incercat sa fie agresiv astazi (excesiv de agresiv ?). In primul set a gresit de ff putine ori la plasa, insa in urmatoarele acte nu a mai reusit nimic spectaculos la fileu. Cred ca aici s-a facut diferenta. Ma rog... nu a depins scorul final numai de acest lucru, insa a avut un rol important venitul la fileu... Plus ca a lovit ff slab cu reverul ! Nici dreapta nu i-a mers. Sunt deceptionat... Bine ca nu prea are puncte de aparat la Indian Wells si Miami ! Aici va fi marea batalie ! Plus ca vine sezonul de zgura si acolo va avea Nadal presiunea de partea lui. Un trio Fed-Djoko-Rafa extrem de interesant !
    Nici Andy nu a jucat fantastic, dar a fost per total mai bun
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  20. #62
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Dupa o ecuatie destul de idioata murray va castiga acest turneu

  21. #63
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Federer nu mai este la fel de sigur pe el. Se vede cu ochiul liber !
    A fost invins iarasi de un pusti ! Practic iata ca tinerii, mai noncormisti il bat pe Roger ! Gasquet, Nadal, Djokovic, Murray ! Au mai fost Canas, Volandri, Hrbaty, dar atunci Fed a jucat exrem de prost !
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •