Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Jocurile s-au facut pentru dINAMO

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Jocurile s-au facut pentru dINAMO

    Se pare ca prin decizia lui Sandu si Ioan Becali sa 'mute' Liga la FRF rezulta ca toate jocurile s-au facut pentru echipa dinamo, anul acesta dinamo va lua titlul, ioan becali este presedinte la rapid doar de forma, ca sa-i traga pe rapidisti in jos si sa le faca dinamovistilor drumul spre titlu mai usor. Prin retragarea functiilor lui dragomir, steaua nu mai are nici o forta, jiji becali si-a pierdut orice putere, iar dinamo, impreuna cu ioan becali si sandu au devenit capii mafiei romanesti...sa va fie tarana usoara, nemernicilor!
    Last edited by ieppy; 16th March 2004 at 18:18.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #2
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    azzuro, bea ceva..racoreste-te
    ...always look on the bright side of life...

  3. 17th March 2004, 09:41

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    38
    Reputatie
    1
    si se cred cei mai destepti dintre romani !!?!!

  5. #5
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    ba da, s-a dorit inlaturarea stelei .
    jocurile sint facute pentru dinamo si rapid. intre ele vrea giovani sa se dispute titlul. si eu cred ca e cam de forma la rapid, ca sa-si aate muschi. Asteapta ca dinamovistii sa-l implore sa vina la dinamo si sa-i dea clubul pe mana, asta a incercat toata iarna gigi netoiu si victor becali care sint oamenii lui
    Last edited by ieppy; 16th March 2004 at 18:19.

  6. #6
    senior zamolxe's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca Rapidul este doar de decor in lupta pt titlu. Cert este ca giovani ramine dinamovist. Si cred ca pina la urma pune mina pe dinamo (asta dupa ce vinde tot de la Rapid).
    in 1923 s-a nascut o legenda

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu as paria pe Rapid la titlu. De fapt chiar asta o sa fac maine.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Fac observatia ca in mod normal Steaua ar trebui considerata cea mai castigata aici....pentru ca Piturca va avea la dispozitie tot lotul , tot timpul ,asa cum si-a dorit in timp ce Rapid si Dinamo vor fi destabilizate de prezenta unor jucatori la loturile nationale....
    Steaua sa castige in teren si sa lase culisele la o parte... a fost oricum favorizata de liga in cateva randuri... acum probabil se va schimba putin situatia...

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Lol, asta chiar ca e tare. Inaintea unui derby te anunta lumea ca 4 jucatori nu mai au voie sa vina la nationala decat cand o sa aiba unii chef, iar tu zici ca la Steaua totul e bine. Nu mi se pare. Steaua are cutitul la os. Impotriva lui Gigi Becali si Dragomir se aduna nori negri. Echipele sunt in coalitie cu Dinamo si Rapid, Steaua a ramas singura! Giovani a acaparat fotbalul romanesc si in 2006 va fi presedinte FRF, condus din umbra de Nasu'.

    Cum spun si altii de pe forum, subscriu. Rapid ar putea fi "podul" lui Giovani spre Dinamo. Oricum, deja e clar ca este "podul" spre FRF. Regulile FRF impun niste conditii pentru ca o persoana sa fie eligibila pentru postul de presedinte al acestui for: una dintre ele este ca omul sa fi fost doi ani de zile presedinte de club. Mi se pare mai mult decat evident.

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Glumeam Vadim! Trebuia sa pun niste ghilimele pe acolo! Oricum nici pana acum nu era corect cand liga favoriza pe fata Steaua... crezi ca uit asa repede pe Sandu Boc cum explica la televizor cum i-a dat doar avertisment lui Radoi desi lovise cu pumnul si fusese eliminat ? A mai fost oare vreun caz cu un jucator eliminat sa nu ia macar o etapa? Nu mai spun cat m-a amuzat Gigi asta seara cand declara la televizor ca astia vor plati in fata a cinci milioane de romani care tin cu Steaua... Pai daca ar fi asa ..Becali este ca si presedintele Romaniei...vom avea si noi Berlusconi-ul nostru!!
    Ar trebui sa se gandeasca ca lucrurile sunt mereu in schimbare...cine e puternic astazi maine va fi slab si tot asa....
    Sa inteleg ca Dinamo va fi campioana si Rapid va lua cupa ?!!

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Eu unul nu cred k jocurile sunt facute pentru Dinamo. Ca se incearca treaba asta, poate, dar sa nu uitam ca fotbalul se joaca pe gazon (chiar shi pe la noi). Shi daca arbitrii nu fac ceva ieshit din comun eu nu cred k Steaua poate fi oprita din marshul catre titlu. Primul pas : Rapidul, meci la care sunt mai optimist ca niciodata, vazand promisiunile din meciul cu Brashovul. Eu cred k daca nu apare ceva neprevazut Steaua va lua titlul.
    Edmond, faza cu Boc am tot discutat-o. De ******* am cazut de acord cu totzii ca e, ca a avantajat pe Steaua de-asemeni, dar in molul de la Bacau Radoi nu a dat cu pumnu'........ce draq.....doar s-a vazut pe TV.

    Completare : nu a luat suspendare pentru ca arbitrul l-a eliminat dupa fluierul final. Ceea ce contravine regulamentului.
    ex-alpopa

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu comentez , alpopa...esti unul dintre utilizatorii de pe forum cu care este greu de discutat. Am urmarit postarile tele..nu am vazut vreuna in care sa dai dreptate cuiva... in postarile tele la Steaua este totul perfect ...iar jucatorii stelisti ba au vrut sa vina la nationala ba nu au vrut, dupa cum iti convenea situatia... tot timpul sunt ceilalti de vina , nimeni de la Steaua nu greseste niciodata. Asta poti sa o spui o singura data , nu este nevoie sa spui dupa postarea oricarui utilizator care aduce in discutie tangential si Steaua.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    alpopa...esti unul dintre utilizatorii de pe forum cu care este greu de discutat. Am urmarit postarile tele..nu am vazut vreuna in care sa dai dreptate cuiva...
    Atunci mai urmareshte! Shi uita pentru moment ca ma cheama Alpopa shi raspunde la subiect daca ai ceva de zis. Deja ma amuzi cu orgoliul tau de-a dreptul infantil. Daca nu-tzi convine da-mi ignore shi gata. Pentru mine nu e mare pierdere.....Asha ca mai slabeshte-ma!
    ex-alpopa

  14. #14
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu stiu, poate Dinamo sa ia cupa sau nu. Eu vad Rapid campioana, in jocuri mari de culise.

  15. #15
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mi se pare un scenariu absolut fantasmagoric. Chiar ar fi o treaba ca si Copos sa fie de fapt dinamovist, laolalta cu toata echipa de conducere de la Rapid. Giovani a facut un bine lui Dinamo facilitand vanzarile de jucatori pe banda rulanta. Probabil singur Gigi saracu' e impotriva tuturor, cavaler al dreptatii si corectitudinii. Si trista pozitie pentru Copos si Rapid de punte a lui Giovani catre Dinamo. Cu atat mai mult cu cat au facut ceva investitii in transferuri in iarna asta. Niste samariteni...Sa fie Dinamo o miza atat de mare? Conteaza daca iei Liga Campionilor sa zicem cu Rapid sau cu Dinamo? Trebuie sa fii stupid sa vrei cu orice pret un nume cu mai putina priza la mase decat cel pe care il ai la indemana.
    Totul este o batalie pentru bani si imagine in clanul Becali. Daca exista un interes pentru Dinamo, acela este doar din ratiunea de a controla total in familie (impreuna cu prietenii lor) toate cele trei mari echipe din Bucuresti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    anywhere I roam
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    alpopa, ai perfecta dreptate.... radoi nu a dat cu pumnul, dar idiotu' ala de jucator advers a incercat sa-i arate ca are capul mai tare decat pumnul lui si asa ca el a dat cu capul in pumnul lui radoi. Cel putin asa se vede la reluare :O
    In ceea ce priveste castigatoarea campionatului, sper ca aceasta sa se decida pe teren si nu in culise. Nu cred ca ar conveni nici unui fan, oricat ar fi el de fanatik, sa stie ca echipa lui favorita sa ia campionatul sau cupa in urma unor jocuri de culise . Nu mi se pare un lucru laudabil sa iei campionatul, dar o tara intreaga sa stie ca nu l-ai meritat. Oricum, oricine ar lua campionatul anul asta, sper ca echipa care se va simti nedreptatita sa demonsteze in cupele europene cine merita de fapt sa castige, asta e cea mai buna dovada si singura care nu poate si contestata de nimeni, indiferent ca l-ar chema jiji, giovanni sau borcica
    "Follow your heart till the end of life and you will feel pretty good about yourself"

  17. #17
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    darkman, n-am vazut nici un dinamovist trist dupa titlul de acum doi ani.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #18
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Nu cred ca Dinamo este asha de importanta pentru giovanni astfel incat sa stea in picioare ipoteza lui azzuro. Mai degraba dinamo este o "arma"pe care giovanni o foloseshte in disputa cu varul sau.

    Dinamo este un club la care, din fericire pentru cei implicatzi, interesul impresarilor coincide cu interesul conducerii.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  19. #19
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Viole(n)t, adevar mare ai grait . Interese de conjuctura fac tabere efemere. Maine aliantele s-ar putea sa se schimbe total. Deja Mitica anunta ca e sustinut de 14 echipe din Divizia A (Rapid si national ar mai fi impotriva). Circul continua.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #20
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Asta micu' (ady) se vede ca nu are inca o judecata matura. Cum naiba poti sa aberezi in halul asta si sa spui ca jocurile sunt facute pentru Dinamo cand Becali care sa nu uitam ESTE PRESEDINTE LA RAPID, a fost artizanul culiselor??
    Miza Dinamo nu exista pentru ca, chiar in cazul in care clubul se va transforma intr-o societate pe actiuni, Giovanni nu va putea obtine controlul. Actiunile vor fi vandute cu prioritate celor care au investit (imprumutat mai bine zis) clubul pana acum: Badea, Cohn, Netoiu etc., abia apoi din ce va ramane vor putea cumpara si altii. Ceva in genul a ceea ce s-a intamplat la Steaua. Desi Paunescu era presedinte, grosul finantelor venea de la Becali si de aceea a putut cumpara majoritatea actiunilor, in contul investitiilor facute de el.
    Chiar daca ar vrea Giovanni sa ajunga la Dinamo nu o va putea face decat intr-o functie de executie in nici un caz in una importanta de actionar, ceea ce nu cred ca i-ar conveni prea mult....
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  21. #21
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Muad dib, se plictisise lumea sa va vada favorizati de arbitraj. Ti-e frica de arbitraje corecte si de suspendarea jucatorilor care iau cartonase rosii?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •