Page 221 of 229 FirstFirst ... 121171211219220221222223 ... LastLast
Results 4,621 to 4,641 of 4794

Thread: BANCURI

  1. #4621
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Banc de rapidist pur sange; aia era cioara, nu rata
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  2. #4622
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Si taranu era stelistu iar omu de oras dinamovistu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #4623
    incepator
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Welcome

  4. #4624
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Welcome Koskar!

    Vine postasul si striga la poarta...la care un caine ''nu mai strigati dom'ne ca stapanu' nu'i acasa!''...tipul lesina...cand se trezeste ii zice cainelui "daca esti caine,de ce nu latri?"...."n'am vrut sa te sperii..."
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #4625
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Patru barbati stau de vorba la o sticla de vin.
    Primul:
    - Eu o *** pe nevasta-mea o data pe luna.
    Al doilea:
    - Eu de doua ori pe luna.
    Al treilea:
    - Eu o data pe saptamâna.
    Al patrulea:
    - Eu de doua ori pe saptamâna.
    La care primul:
    - Da' tu nici n-ai nevasta!
    Al patrulea:
    - Aa, nu despre a ta era vorba?


    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #4626
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Paul, vezi ca ai mai pus-o
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #4627
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0



    Dacă o pocnești, se cheamă maltratarea soției. Dacă te pocnește ea, e autoapărare.
    Dacă iei o decizie fără să o întrebi, ești nesimțit. Dacă ea ia o decizie fără să te consulte, e femeie emancipată.
    Dacă-i ceri să facă ceva ce nu-i place, e dominare masculină. Daca te roagă ea, îți face o favoare.
    Dacă apreciezi formele unei femei și lenjeria sumară, ești pervers. Dacă nu, esti homo.
    Dacă-i oferi flori, urmărești ceva. Dacă nu, ești fraier.
    Dacă ești mîndru de realizările tale, ești plin de tine. Dacă nu, ești lipsit de ambiție.
    Dacă o doare capul, e obosită. Dacă te doare pe tine, n-o mai iubești.
    Dacă vrei să faci dragoste prea des, ești obsedat. Dacă nu, ai pe altcineva.
    De aceea bărbații mor mai repede decît femeile.


    De ce a traversat puiul strada?
    Învățătoarea de școală: Pentru că a vrut să ajungă de partea cealaltă.
    Profesorul de liceu: Chiar decă v-aș explica, dragii mei dobit.oci, tot n-ați înțelege.
    Platon: Pentru că a mers în căutarea binelui și armoniei..
    Aristotel: Este în natura puilor să traverseze străzi..
    Karl Marx: Avea instabilitate istorică și dialectică.
    Martin Luther King: I have a dream. Văd o lume în care toți puii vor fi liberi să traverseze străzile fără să fie întrebați de motivele lor.
    Moise: Și Dumnezeu a coborît din ceruri și a poruncit puilor: Traversați autostrăzile! Și puiul a traversat-o, și toți s-au înveselit.
    Bill Clinton: Puiul n-a traversat autostrada. Repet, puiul NU a traversat autostrada.
    Machiavelli: Chestiunea este că puiul a traversat autostrada. Cui îi pasă de ce? Faptul de a traversa autostrada justifică orice motiv.
    Freud: Faptul că te preocupă de ce puiul a traversat autostrada scoate în evidență nesiguranța ta sexuală: Oedip Avicol.
    Bill Gates: Chiar acum am lansat în piață MSChicken 2000, care nu numai că traversează autostrăzile, ci face ouă, arhivează documentele importante și rotunjește calculele dv.
    Darwin: De-a lungul marilor perioade de timp, puii au fost selectionați natural, ajungînd la forma ce o au acum și au o dispoziție genetică de a traversa autostrăzile.
    Einstein: Dacă puiul a traversat autostrada sau autostrada s-a deplasat pe dedesubtul lui depinde de punctul de reper relativ.
    Andersen Consulting: Iregularitatea părții autostrăzii pe care se afla puiul îi amenința poziția dominantă pe piață. Puiul se lovea de sfidări importante pentru a crea și a dezvolta competențele necesare pentru a înfrunta competitivitaea pieței. Andersen Consulting, într-o relație de parteneriat cu clientul, a sprijinit puiul prin reproiectarea strategiilor lui de distribuție fizică și a proceselor de implantare. Folosind metoda de integrare avicolă (MIA), Andersen a ajutat puiul să folosească abilitățile lui proprii, metodologia, cunoașterea, capitalul și experiența pentru a alinia gîndirea, procesele și tehnologia puiului în sprijinul strategiei lui globale în cadrul lucrărilor Gestiune de Programe. Andersen Consulting a convocat o echipă interdisciplinară de analiști de autostrăzi și crescători de pui care, împreună cu consultanți din firma Andersen care aveau remarcabile abilități în industria transportului, au organizat timp de 2 zile o serie de ședințe cu scopul de a împărtăși capitalul lor individual de cunoștințe, atît explicit cît și implicit, să-i permită a ajunge la sinergii confluente în obținerea scopurilor emanate din planificarea și designul de succes conjugate cu implementarea unui cadru de valori antreprenoriale prin continua dezvoltare a proceselor avicole. Ședințele s-au desfășurat într-un ambient care reproducea un parc, facilitînd un impact strategic centrat în industrie și elaborînd un mesaj CONSISTENT, CLAR și UNIC, aliniat cu misiunea, scopurile și valorile principale ale puilor. Toate acesta au condus la crearea unei soluții integratoare a afacerii globale.
    Buddha: A pune această întrebare contrazice propria ta natură de pui.
    Publicitate de profil: Unde scrie "Puiul traversează autostrada" trebuia să zică "Afacerile necurate ale lui Puiu".
    Titlu de ziar național: Criza economică constrînge puiul să traverseze autostrada!
    Titlu de pagina 12: Puiul e gata!
    Revista Femeia: Luminile amurgului se vărsau peste cîmpia solitară. O lumină. Un destin. O singurătate. Puiul a ridicat capul ca în căutarea unui răspuns la toate întrebările sale. La distanță, o modestă căsuță de tablă. Nici o mașină nu traversa la ora acea autostrada nr. 2, care unește Filea de Jos cu Giurtelecul Hododului. Puiul a știut atunci că a ajuns momentul. Scuturîndu-și amorțeala penelor a mers hotărît, a pus un picior pe asfalt, pe urmă altul, și altul, și altul (oare cîte picioare are?). Mergea mîndru. Știa că se apropia să reușească imposibilul. Se gîndea la succes. La glorie. La faimă. De aceea n-a văzut acel camion fără lumini. De acea n-a auzit zgomotul rablagit al motorului Roman.
    Le Monde: Les consequences pour les Balcanes sont encore a prevoir: un poulet est arrive Ă  traverser la route sans blesures.
    Ziarul Adevărul: Băsescu și puiul: obscurele coridoare al unei relații improprii. Ce este în spatele afacerii autostrăzilor? Informație exclusivă: găinile și puișorii care primesc pe sub mînă mălai de la stat. Cine sînt cei care profită de ouă? Citiți ziarul de mîine.
    Acasă Magazin: Toată intimitatea puilor: "Îmi lipsește numai dragostea ca să am un succes total".
    Sofistul: Toți puii traversează autostrăzile. Puiul a traversat autostrada. Puiul este în sine tot o autostradă.
    Emil Constantinescu: Concetățeni, v-am prevenit: dacă nu oprim puiul corupt acum o să ajungă pînă pe trotuarul de vizavi și va reduce credibilitatea țării la parteneriatele cu Occidentul!
    Ion Iliescu: Pentru că e un !#$&^* de țărănist iresponsabil!
    Traian Băsescu: Am dat dispoziție să i se înghețe conturile pînă nu plătește taxele de drum!
    Marko Bela: E un drept al minorității avicole.
    Proiect Impsat 2000: Înainte de a întreba orice, citiți norma ISO-PUI 2003 și după aceea sunați-mă. O puteți consulta pe Intranet.
    Suport tehnic (SRL service): Eu de aici nu văd să se fi traversat strada. Resetați puiul și dacă tot îl vedeți că traversează, formatați ouăle sau trimiteți cineva din firmă la cursurile noastre ($322 la cursul zilei plus TVA).
    După mine: Puiul a traversat autostrada pentru a consola puicuța aceea bronzată care îi place lui atunci cînd ea se întorcea supărată acasă, pe trotuarul de vizavi, de la meciul de retrogradare al echipei FC Cucurigu.


    Un bărbat merge cu liftul. La un moment dat, intră o femeie. După două etaje, femeia oprește liftul, se uită cochet la el, își dezbracă bluza și sutienul și le aruncă pe jos.
    - Hai, fă-mă ca să mă simt ca o femeie.
    Bărbatul se gîndește puțin, își dezbracă cămașa, o aruncă pe jos și spune:
    - Hai, spal-o și calc-o.
    Last edited by Johnny D; 27th April 2017 at 08:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #4628
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Patru barbati stau de vorba la o sticla de vin.
    Primul:
    - Eu o *** pe nevasta-mea o data pe luna.
    Al doilea:
    - Eu de doua ori pe luna.
    Al treilea:
    - Eu o data pe saptamâna.
    Al patrulea:
    - Eu de doua ori pe saptamâna.
    La care primul:
    - Da' tu nici n-ai nevasta!
    Al patrulea:
    - Aa, nu despre a ta era vorba?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #4629
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Patru barbati stau de vorba la o sticla de vin.
    Primul:
    - Eu o *** pe nevasta-mea o data pe luna.
    Al doilea:
    - Eu de doua ori pe luna.
    Al treilea:
    - Eu o data pe saptamâna.
    Al patrulea:
    - Eu de doua ori pe saptamâna.
    La care primul:
    - Da' tu nici n-ai nevasta!
    Al patrulea:
    - Aa, nu despre a ta era vorba?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #4630
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dementiala asta
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #4631
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Patru barbati stau de vorba la o sticla de vin.
    Primul:
    - Eu o *** pe nevasta-mea o data pe luna.
    Al doilea:
    - Eu de doua ori pe luna.
    Al treilea:
    - Eu o data pe saptamâna.
    Al patrulea:
    - Eu de doua ori pe saptamâna.
    La care primul:
    - Da' tu nici n-ai nevasta!
    Al patrulea:
    - Aa, nu despre a ta era vorba?


    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Patru barbati stau de vorba la o sticla de vin.
    Primul:
    - Eu o *** pe nevasta-mea o data pe luna.
    Al doilea:
    - Eu de doua ori pe luna.
    Al treilea:
    - Eu o data pe saptamâna.
    Al patrulea:
    - Eu de doua ori pe saptamâna.
    La care primul:
    - Da' tu nici n-ai nevasta!
    Al patrulea:
    - Aa, nu despre a ta era vorba?
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Patru barbati stau de vorba la o sticla de vin.
    Primul:
    - Eu o *** pe nevasta-mea o data pe luna.
    Al doilea:
    - Eu de doua ori pe luna.
    Al treilea:
    - Eu o data pe saptamâna.
    Al patrulea:
    - Eu de doua ori pe saptamâna.
    La care primul:
    - Da' tu nici n-ai nevasta!
    Al patrulea:
    - Aa, nu despre a ta era vorba?
    Ce-i bre cu Alzheimer-ul asta pe tine?

  12. #4632
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Poveste lunga.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #4633
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daca il imiti pe Paulica, lumea crede ca ai o boala degenerativa a creierului.
    Cred ca Hinghi si-a atins obiectivul, a demonstrat ce a vrut sa demonstreze.

    q.e.d.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #4634
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nici pe bancuri nu mai poate sta lumea linistita de gura voastra...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #4635
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0



    Mi-a venit in cap numele "Leo" din ceva motiv fix cand am terminat de citit bancul, nu stiu de ce!
    Poate ca i-ar fi placut si ei sa fie Alba ca Zapada la un moment dat, nu stim, nu comentam!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #4636
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    O tipa tatuata peste tot face plaja la nudisti.
    Un tip vine langa ea.
    - Nu va suparati, aveti pe pulpa stângă un tatuaj cu domnul Dragnea?!?
    - Da.
    - Doamnă, il admir foarte mult pe acest om, imi dati voie sa-l pup?
    - Pupa-l, domnule...
    - Multumesc! Dar, pe pulpa dreapta, este tatuat, cumva, Victor Ponta?
    - Da.
    - Imi dati voie sa-l pup si pe el? Mă innebunesc după omul ăsta, nu pot să-mi reprim acest imbold...
    - Fie, domnule, dar îmi iei din expunerea la soare, te rog să te grăbes™ti!.
    - Doamnă, cumva intre picioare, cu ochii incrucisati, este Băsescu?
    - Da, domnule, dar te cam întreci cu gluma!
    - Doamnă, lasat›i-mă sa-i dau vreo trei p*li în gură, că mă enervează rău de tot, al dracului de chior...

    Pe ala cu cei patru barbati care stau de vorba la o sticla cu vin il stiti?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #4637
    incepator
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Doi tineri se duc in parc.
    Se aseaza in iarba
ea timida, el indraznet

    Pe masura ce se lasa noaptea, mai multe cupluri de indragostiti se asaza in iarba, in jurul lor.
    La un moment dat, ea romantica:
    – Ce frumos canta greierii!

    El nervos:
    – Nu sunt greieri, sunt fermoare!!! 


  18. #4638
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Zici ca esti SFINXUL mai nou! Hingherul inseamna c-are niste zile proaste!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #4639
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    De 60 de ani un batran mergea zilnic la Zidul Plangerii din Ierusalim. Aude si o reporterita de la CNN si vine sa-i ia un interviu.
    La zid, afla care este batranul.Dupa o ora batranul isi termina rugaciunea si reporterita il abordeaza:
    -Scuzati-ma, eu sunt reporterita la CNN.De cand veniti la Zidul Plangerii?
    -De 60 de ani.
    -De 60 de ani! Si pentru ce va rugati?
    -Ma rog ca evreii, crestinii si musulmanii sa traiasca in pace.Sa nu mai fie razboaie, sa dispara ura dintre oameni , sa nu mai fie foamete nicaieri in lume..
    -Si ce simtiti dupa 60 de ani?
    -Parca as vorbi la pereti....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #4640
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Un seic revine in vizita la Paris si revazand Turnul Eiffel zice:
    - De atatia ani sondeaza astia aici dupa petrol si tot mai insista....

  21. #4641
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    aiaiai,ce bancuri de ora inchiderii are tantalaul asta...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •