Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 50 of 50

Thread: FCM BACAU - U.CRAIOVA

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Dupa meciul de astazi, cel mai fericit e Staicu...care v-a face presiuni mari asupra lui Badea..in primul rand de a-l demite pe Napoli si apoi sa preia functia de antrenor..
    Daca unii dintre jucatori nu si-au aparat sansele e foarte grav...

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vom vedea in etapele urmatoare! Insa l-am privit pe Napoli de cateva ori..
    Nu l-am vazut agitandu-se deloc , nu am vazut sa dea cea mai mica indicatie... iar fotbalistii au jucat fara urma de ambitie! Nu-l judec insa nici pe Napoli dupa doua meciuri desi nu cred ca sistemul in care joaca se potriveste in acest moment Universitatii... Nu pot insa nici sa accept cu ochii inchisi ideea ca Napoli are valoare , dar a fost lucrat... Daca insa nu este asa ? Daca asta este valoarea lui ca antrenor in acest moment ?
    Ca o simpla observatie : Bacaul are -7 , un esec o ducea la -10 ! Si Gloria este la -8.... !!

  3. #45
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Se poate sa fi fost blat, sper sa plece Napoli si sa vina Badea, alta solutie nu vad
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vad ca si Editie Speciala , ziarul lui Mititelu , vrea sa sugereze ca jucatorii nu l-ar dori pe Napoli ...

    "Napoli a picat īncć o datć la "vot"


    "Alb-albaştrii" au fćcut o figurć urātć, care poate fi interpretatć şi ca un vot de blam
    la adresa antrenorului. Nicolo nici n-a vrut sć se gāndeascć la aşa ceva. "

    Personal , ma indoiesc ca acesta ar fi adevarul....fotbalul are insa o mie de necunoscute si adevarul este destul de greu de aflat. Badea declara ca momentan nu se pune problema inlocuirii lui Napoli... Este destul de clar insa ca , oricat de bine intentionat si cat de pregatit din punct de vedere teoretic o fi italianul are insa un mare handicap..lipsa de experienta si probabil imposibilitatea de a se adapta la felul nostru de a trai fotbalul... ( patroni , presedinti , jucatori , suporteri ! )

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Iata cateva declaratii dupa meci:


    = Nicolo Napoli : "N-am făcut un meci bun", au fost primele cuvinte ale lui Nicolo Napoli (foto) la final. Apoi a continuat: "Ce mai e de zis cīnd iei două goluri care au plecat din aut. Echipa mea a dormit īn acest joc. Un coşmar de meci pe care nu-l vom uita prea curīnd. Nu cred că există īn echipă jucători care să nu mă dorească, nu cred aşa ceva şi nu asta e problema". Īntrebat dacă īşi simte ameninţat postul, italianul a evitat un răspuns direct: "Cīnd formaţia pierde, normal că şi antrenorul e de vină, dar eu mă gīndesc cum să-i recuperez psihic pe fotbalişti īn vederea partidei de sīmbătă de la Bistriţa".

    = Corneliu Papura : "E inexplicabil ce s-a īntīmplat astăzi. Foarte greu de īnţeles. Am luat trei goluri ca īn curtea şcolii şi īn condiţiile astea rezultatul nu mai miră"

    = Dinel Staicu :"Am văzut meciul la televizor, dar nu mă īntrebaţi pe mine de soarta lui Napoli. Am pus un preşedinte la club, el trebuie să decidă acum ce e de făcut"

  6. #48
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    Clone ...
    Leave me alone!

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gazeta de Sud :

    "...un meci pierdut pe propriile greseli, pentru ca nici Bacaul nu a jucat mare lucru, golurile gazdelor fiind reusite dupa faze ca in curtea scolii (doua din aut si unul din corner!). Vina este a tuturor: a lui Staicu, a lui Badea, a lui Napoli si a celora care au jucat, dar si a unei parti a galeriei, aceea din cauza careia nu avem un antrenor ca lumea. A patronului, pentru ca nu pune o data piciorul in prag, a presedintelui, ca merge pe mina lui Napoli, iar a italianului, pentru ca nu are nici un gram de idee de ce se petrece in fotbalul romanesc! Nicolo merge pe mina unor fotbalisti care joaca doar ce vor ei, iar cind vine vorba de o idee de joc este total neinspirat...."

    "...Mijlocul a fost paralizat: Stinga nu poate mai mult, chiar daca vrea, Miclea, bun in amicale si la antrenamente, se sperie ca de moarte in meciurile oficiale, Murgan nu stia nici el ce cauta mijlocas stinga, iar Plesan s-a zbatut, dar izolat nu avea ce face de unul singur.
    In atac, Universitatea a fost inexistenta. Daca australianul McBreen ne lamurise saptamina trecuta care-i sint limitele, sirbul Randjelovic a fost o mare deceptie"


    Raman si eu la parerea pe care am spus-o dupa meciul de la Craiova , cu Otelul , ca linia noastra de mijloc este limitata si ca acesta este principalul motiv pentru care nu merge jocul.

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Prosport : Declaratie Dinel Staicu

    "A fost cea mai supărătoare īnfrīngere de cīnd sīnt eu patronul Craiovei”, a declarat Dinel Staicu. Rugat să comenteze evoluţia unsprezecelui aliniat la Bacău şi dacă vor fi amendaţi, finanţatorul oltean a spus: “Am un preşedinte de club, şi el hotărăşte ce decizii să ia, iar ca finanţator mă abţin cu privire la jucători. Eu pun acest rezultat pe seama unui accident, iar pentru a mă convinge de asta, jucătorii trebuie să-mi demonstreze la Bistriţa şi mai departe că meciul cu FCM Bacău a fost o pură īntīmplare. Dacă vor continua aşa, atunci mai bine ne lăsăm şi ne apucăm de baschet sau de alt sport”. Staicu a continuat critica la adresa jucătorilor pe care-i plăteşte şi care, īn opinia sa, au făcut figuraţie contra trupei lui Ionuţ Lupescu. “Gīndiţi-vă, dacă aş dona pensionarilor patru miliarde de lei pe lună, adică atīt cīt cheltuiesc cu Universitatea, mi-ar face zilnic cīte o statuie. Dar lumea vrea fotbal, şi trebuie să ţină cineva şi echipa”, a īncheiat Dinel. "
    narcis.drejan@prosport.ro
    george.paunescu@prosport.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •