Results 1 to 3 of 3

Thread: Milos Brezinsky

  1. #1
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1

    Milos Brezinsky

    Nume : Milos Brezinsky
    Data Nasterii: 02-04-1984
    Nationalitate: Slovaca
    Inaltime: 1.91 cm
    Greutate: 79 kg
    Post: Fundas Central
    Data Nasterii: 02-04-1984

    Cariera:

    2002-2004 FC Slovan Liberec
    2004-2005 Kladno
    2004-2005 Rimavska Sobota
    2005-2006 FK Mladá Boleslav
    2006-2007 FC Slovan Liberec
    2007-2008 Sparta Prague
    2008- Politehnica Timișoara , a debutat la Pandurii

    In 2003 a participat cu Nationala de Tineret a Slovaciei la Turneul Final din Dubai, unde a fost foarte laudat.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    inca o achizitie care imi place....se misca bine.....e tanar si de perspectiva....o clasa peste canu la mobilitate....si la toate daca stau bine sa ma gandesc la cate goluri am luat din cauza canului.....il vad titular tot returul....

  3. #3
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Brezinsky: "Despre meciurile de Liga Campionilor, vom discuta cand vom ajunge sa le jucam"
    2008-03-07 13:52:32
    Internationalul slovac Milos Brezinsky a declarat astazi ca are amintiri frumoase de la meciul din 2006, Rapid - Mlada Boleslav (1-1), in care a evoluat si el, sub comanda antrenorului nostru actual, Dusan Uhrin: "Am condus atunci cu 1-0, dar in repriza a doua Rapid a revenit si a reusit sa egaleze. Imi aduc aminte ca a fost o atmosfera buna in tribune la acel joc, nu stiu acum ce ne asteapta". Masivul fundas a fost intrebat de gazetari de diferentele din Rapidul de acum doi ani si cel actual: "Prea multi jucatori rapidisti de acum nu cunosc, am vazut meciul lor cu Otelul si dupa un singur joc nu pot sa spun prea multe. Fiecare meci este diferit". De asemenea, Brezinsky a fost chestionat daca Poli 1921 Stiinta poate reedita jocul ofensiv al Mladei Boleslav, din 2006: "Cred ca avem jucatori de calitate si un joc ofensiv bun. Sunt increzator ca putem inscrie multe goluri. Cred ca la meciul cu Rapid un avantaj mare ar fi sa avem o aparare puternica, sa nu luam goluri". Brezinsky a spus ca este prematur sa se vorbeasca despre posibilitatea lui Poli de a juca in Champions League: "Sunt meciuri frumoase in acea competitie, dar despr ele trebuie vorbit cand vom ajunge sa evoluam in ele".

    politimisoara.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •