Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 100

Thread: Pentru totii Fanii INTER-ului si ai lui VIERI!!

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Pentru totii Fanii INTER-ului si ai lui VIERI!!

    FRATILOR FORZA INTER!!!
    Sper sa traiti meciurile cu intensitatea pe care o traiesc si eu
    CIAO!

    uitasem

    si LE dam /fu/ lu MILAN /fu/ JUVENTUS si /fu/ lu RONALDO

  2. #2
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Pt fanii Interului

    Fortza JUVENTUS
    cat despre Inter toti jucatorii ar fi ami bine sa se lase de acest sport mai putin Emre, care atunci cand el nu joaca bine Interul "tunde iarba de pe teren" (vezi meciul Juventus-Inter tur si retur, nu uita pe Delle Alpi Interul nu a mai marcat un gol din actiune de cand... ). In caz ca Interul va castiga campionatul o va face doar daca Juvenus se va incurca singura, dar mai degraba sa castige Inter decat Milan. Cat despre Champions League sper ca toate cele 3 echipe din Italia sa se califice in semifinale acolo unde poate ne vom intalni (Inter-Juventus)
    Ronaldooo??? cine este acest baiat??? Interul a facut o afacere magnifica atunci cand l-a vandut pe Ronaldo (strica tot jocul echipei, nu este el de fotbalul din Italia) si l-a luat pe Crespo, care cred ca este mult mai eficient decat brazilian la Inter, vezi nr. golurilor marcate de cei 2 in Champions League, dar se pare ca la Inter exista un fel de blestem asupra marilor jucatori de a se accidenta (Ronaldo, Vieri, Crespo,....)

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Salutare!
    Eu tin cu Inter,Milan 8) (straniu nu?)si Lazio,mai putin cu Juve...dar venind vorba de Inter ,Vieri nu mi se pare cine stie ce ,poate cel mai bun "ratangiu" ,ma exaspereaza rateaza tot timpul!Mama ce fan adevarat sunt :oops: ....Preferatul meu de la Inter e Alvaro Recoba!!!
    diablo20 <->Am vazut cum au "tuns iarba"si jucatorii lui Juve ,sambata in meciul cu Milan!
    Peace!
    AFC Red member

  4. #4
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Inter

    Quote Originally Posted by baubau
    Salutare!
    diablo20 <->Am vazut cum au "tuns iarba"si jucatorii lui Juve ,sambata in meciul cu Milan!
    Peace!
    "felicitari" pt "victoria" obtinuta la Udinese. Cat despre caum a jucat Juve cu Milan Pot sa spun ca sigur a jucat mai bine dedat Inter aseara, dar sa nu uitam ce rezultat a fost in meciul Milan-Inter (cum au jucat interisti!!! ) si in meciul Udinese-Juventus. Din cate stiu Juventus este singura echipa dintre acle 3(Milan, Inter si Juve) care a castigat la Udinese. Era sa faca si Inter aseara un egal daca Vieri ar sti putin cu balonul(pt un atacant de talia lui un lob ar fi trebuit sa fie ffffoarte usor de executat dar...). Vom vedea ce v-a fi in meciul urmator Inter-Roma, dar din cate cred nu vor castiga, cel mult un egal sau daca nu mai probabil o victorie a Romei tinand cont ca acestia sunt eliminati din Cha. Lea. si vor dori sa-i ajunga din urma pe Latzio pt a participa si la anul in Cha. Lea.

  5. #5
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Multumesc! :x
    Hei...eu nu am vazut meciul dar daca Vieri a avut soarta meciului in gheata e clar (s-a vazut si in nationala Italiei cat de bun e! :x )Nu am nimic impotriva lui Juve dar nu-mi plac cum joaca,mi se par cam plictisitori toti jucatorii in afara lui Davids si Nedved...
    AA!Zi-mi si mie ce a avut Buffon la meciul cu Manchester la ,golul lui Giggs ,a ramas si s-a nu a schitat nimic nici macar un plonjon de spectacol...nu e cu rautate,edoar o intrebare!
    See ya!
    AFC Red member

  6. #6
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Juve

    Quote Originally Posted by baubau
    AA!Zi-mi si mie ce a avut Buffon la meciul cu Manchester la ,golul lui Giggs ,a ramas si s-a nu a schitat nimic nici macar un plonjon de spectacol...nu e cu rautate,edoar o intrebare!
    See ya!
    Ce a facut Buffon??-exact nimic, se uita la minge cum ma uitam si eu la televizor(macar eu tot am sarit in sus de nervi-oricum nu a fost vina lui si nu mai avea ce face degeaba s-ar fi aruncat. exact ca si la golul lui Makai-spectator) dar tre sa recunoastem ca est un portar fff bun si cred Buffon si Toldo sunt cei mai buni portari la ora actuala din lume (degeaba spun altii ca Canizares sau Khan sunt cei mai buni- eu nu cred asta). Inca ceva spune-mi si mie ce a facut Toldo in meciul Inter-Newcastel (a gafat imens, dar asta se intampla tuturor si nu inseamna ca nu este bun). cat despre Juventus eu cred ca majoritatea jucatorilor sunt buni Nedved, Davids, Camoranesi, Thuram, Buffon, Ferrara, Montero si sa nu uitam de Del Piero, care inainte de a se accidenta era cel mai bun jucator din Italia, si Trezeguet, care totusi a fost principalul marcator al sezonului trecut pt juve.

  7. #7
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Mie nu-mi place nici inter nici juve. Milan da. In schimb trebuie sa fiu de acord cu voi in privinta portarilor. Au avut italienii tot timpul portari. Daca te uiti acuma la ei in campionat cel putin 15 portari care au fost pe la nationale. Vieri e un fel de raducanu mai faimos. Dar nu e el de vina. In campionatul italiei e mai bun un atacant care nu stie sa dribleze nici arbitru care se fereste de el dar are plasament decat un mingicar. Uitati-va si voi la cei mai de succes atacanti de la echipele mari. Inzaghi si Vieri isi dau cu stangul in dreptul daca ii pui sa alerge cu mingea 20 de metri dar dau goluri. Asta se vrea de la ei asta fac. Nu gollazzo-uri. Goluri. Cu tibia, craci la portar cand e toata poarta goala. Suturi de trei lei care ajung in poarta dupa 10 minute... Nu conteaza.
    Cat despre juventus, fara Nedved si fara Thuram sunt jumatate de echipa.
    Noroc cat china si aparare beton. Ferrara e matusalemic deja si montero un butcher dar se descurca. Ii ajuta foarte mult Davids.
    Dar atacul... Despre trezeguet nu pot sa spun deact ca probabil e inrudit cu piturca. Eu nu am mai vazut om sa rateze atata. Di Vaio e de serie B si del piero e lovit... Aici intervine norocul fara margini. De aia e Juventus lider in serie a. Nu pentru ca ar avea un lot mai bun decat Inter sau milan. Parerea mea.
    Respecte,
    Cipangoo

  8. #8
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    diablo:Au portari buni sunt printre cei mai buni ,dar nu cred ca sunt cei mai buni!Personal ii prefer pe Cassilias ,Canizares si Butt sau Cupet(parca asa il cheama :oops: )
    Cipamgoo:Totusi ultimul gol al lui Inzaghi, cel din meciul cu Juve,a demonstrat ca are habar de cum sa faca o preluare ,si o dubla ,tinut fiind de un fundas nu? /jaw drop/
    AFC Red member

  9. #9
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Inter, Milan, Juve

    Quote Originally Posted by Cipangoo
    Aici intervine norocul fara margini. De aia e Juventus lider in serie a. Nu pentru ca ar avea un lot mai bun decat Inter sau milan. Parerea mea.
    Respecte,
    Cipangoo
    Parerea mea este ca Juve are al 4-lea lot ca valoare din Italia dupa Milan, Lazio si Inter, insa ei eu ceea ce nu au aceste echipe si anume daruirea in teren. La Milan problema este acuma ca au prea multe vedete si se cam bat cap in cap una pe celalta. Acolo fiecare incearca sa se impuna cat mai mult in fata colegilor (uitati-va si voi la modul de colaborare a lui Inzaghi cu Shevchenko, care dupa parerea mea sunt cam individualisti si egoisti, dar sa nu mai vb de Rivaldo care tine mingea de parca "ii da lapte") ceea ce strica tot jocul echipei. La Inter problema este alta si anume accidentarile motiv pt care nu cred ca in acest sezon antrenorul a putut folosi cel mai bun 11 de 3-4 ori la rand, insa chiar si asa Interul are o mai mare omogenitate decat Milanul. Parerea mea, despre Juventus in legatura cu faptul ca ei se afla pe primul loc, este ca au un joc deocamdate mai complet decat celelalte echipe(vezi modul cum juca Juventus sezoanele trecute, in care aveau o posesie ff slaba si jucau direct pe poarta, si sezonul acesta in care in fiecare meci, indiferent daca pierd sau castiga, ei au o posesie mai buna decat adversarul, vezi meciul Milan-Juventus:2-1: in care posesia 22.25: 26.15). un alt lucru important in jocul lor este modul lor de daruire in teren si modul de colaborare dintre atacanti. Cat despre noroc fiecare si-l face cu mana lui(dupa cum se zice echipele mari au intotdeauna noroc), dar nu putem sa spunem ca numai Juve are noroc ci si Milan, Inter au uneori noroc cu carul

    Fortza Intre, Milan, Juventus in Champions League
    Fortza Lazio in Cupa Uefa
    Hai Romania

  10. #10
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Inzaghi

    [quote="baubau"]Totusi ultimul gol al lui Inzaghi, cel din meciul cu Juve,a demonstrat ca are habar de cum sa faca o preluare ,si o dubla ,tinut fiind de un fundas nu?
    Personal mie nu imi place deloc de Inzaghi, are un noroc imens, cu mingea nu prea le are dar asta nu conteaza ci faptul ca da goluri(vezi meciul Deportivo-Milan in care Inzaghi a marcat 3 goluri norocoase si a ratat de 2 ori singur cu portarul, o ratare a fost chiar din 6 m din cate imi aduc aminte. la al 2- lea gol s-a vazut cat de mult stie si cat noroc are, dupa ce a sutat la poarta din acreul mic mingea respinsa a venit tot la el care acum era singur cu poarta goala). Dar precum am spus norocul tine cu cei buni si fiecare si-l face cu mana lui, insa cel mai mult ma scoate din minti faptul ca el protesteaza le fiecare decizie :x a centralului dar in special a tusierului( chiar daca este in offside 2 m el tot protesteaza). acest lucru il facea si cand juca si la Juventus nu numai acum. Acuma are el noroc dar mai putin, insa atunci era incredibil de norocos(vezi meciul Juvenus-Manchester Utd din 1999,semifinele, in care el a sutat in Stam si mingea s-a dus in poarta) dar sa nu mai vb de norocul lui la nationala (vezi Romania-Italia din martie 2002).

  11. #11
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    FORZA INTER !

    tre sa-i umilim pe aia de la valencia
    cat despre juve si milan, mult succes adversarelor

  12. #12
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Inter-bravoooo!!!!!

    feliciatari Inter-ului pt victoria obtinuta aseara , sa sparam ca o vor repeta si in retur daca nu maacr un egal, doar nu sunt asa de buni spaniolii

  13. #13
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    merg pe o victorie mult mai clara decat cea de aseara

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    INTER merge in Semi-FINALE

    FORZA INTER!!!
    Acel VIERI...nu e jucator e un SUPERJUCATOR...un FENOMEN!!!
    Cat despre RONALDO......am vazut ce a jucat cu MAnchester
    FORZA INTER FORZA VIERI!

  15. #15
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si iata ca CRESPO ne scoate iarasi din rahat 1-0 cu brescia
    FORZA INTER

  16. #16
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    se pare ca si juve si-a revenit si totul incepe sa mearga mai bine ca inainte
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  17. #17
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    hehehe, bun baiat pellegrino ala, si ne mai plangem ca arbitrii nostri dau penalty-uri aiurea

  18. #18
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    norocul lui INTER aseara s-a numit TOLDO , care a facut o partida magistrala, Crespo altruit ca de obicei i-a servit impecabil pe Vieri si Recoba, pacat ca "il chino " nu a marcat.
    asteptam semifinala pe San Siro
    si juve a facut un meci bun , dar mai bine echipe italiene in semifinale decat cele spaniole

  19. #19
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Si totusi daca ar fii castigat partida asta ar fii fost mai frumos...asa parca e o calificare fara glorie...
    Toldo a fost sfantul sfintilor pentru Inter ! Yup...Recoba nu a inscris si a avut o sansa buna,data viitoare contra unui Milan sau unu Ajax !
    [/img]
    AFC Red member

  20. #20
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Me again... 8) Ce ma nelinisteste la Inter,e tensiune din echipa s-a vazut si ieri (Toldo cu Di Biaggio) si in meciul cu Roma Vieri cu CONCEIÇAO si ar mai fii o gramada....Asta nu face prea bine!Parerea mea! /nope/
    http://www.uefa.com/MultimediaFiles/...08_104X102.jpg
    AFC Red member

  21. #21
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    dupa meciurile de aseara echipele italiene si-au aratat valoarea(sper ca si Milanul sa si-o arate) si au meritat calificarea chiar daca mai mult s-au aparat dar si-au aratat pragmatismul specific echipelor italiene.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •