Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 49 of 49

Thread: Driver win 2000 sau XP

  1. #43
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Iuliane, o mica recomandare: scrie un mail pe adresa de "support" a producatorului imprimantei si intreaba-i daca exista un driver pentru aceasta imprimanta, altul decāt cel pe care-l detii deja! De fapt mai bine ii intrebi daca exista driver pt. OS-ul in cauza!

    Si eu am avut pb. cand am trecut de la 98 la 2000! Aveam un Epson Stylus Color 300 si am intrebat la distribuitorul Epson in Ro si mi-a zis ca nu au in vedere crearea de driver pt. 2000! E foarte simplu... ei vor sa-si vānda noile produse si nu au interesul sa faca drivere de pt. hardware vechi!

    That's it! Succes!
    Si asta am facut....si tot ceva de genul asta am primit raspuns...numai ca astia au zis ca e posibil sa fi scris cineva un driver pt 2000 (ei nu au scris)si ca sa mai caut pe net.
    Am gasit pe un site la o universitate instructiuni de instalare sub 2000 ..pt driver cica mail la adminu` universitatii ...i-am scris ce si cum ca sunt din Romania alea alea si el mi-a raspuns ca e un pic mai dificil sub 2000 da sa ii spun nr. camerei in care stau ca vine el si ma ajuta

    La Minolta Romania nici nu stiau aia ca sa fabricat asa ceva la ei
    Free Sevilla!!!!

  2. #44
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    despre minolata romania iti povestesc eu...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #45
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    ...Am gasit pe un site la o universitate instructiuni de instalare sub 2000 ..pt driver cica mail la adminu` universitatii ...i-am scris ce si cum ca sunt din Romania alea alea si el mi-a raspuns ca e un pic mai dificil sub 2000 da sa ii spun nr. camerei in care stau ca vine el si ma ajuta
    sa nu ne spui si numele universitatii...ca faci reclama la "eficienta"

    Revenind la problema ta, ce-i mai important pt. tine, respectiva imprimanta sau sist. de operare?
    ...always look on the bright side of life...

  4. #46
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    Revenind la problema ta, ce-i mai important pt. tine, respectiva imprimanta sau sist. de operare?
    Amindoua....pt ca si imprimanta imi foloseste...in special fetei mele...dar nici nu prea imi vine sa ma intorc in timp...respectiv la 98`
    Free Sevilla!!!!

  5. #47
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Dual-boot cu imprimanta instalata sub 98 sau 95... problema e de spatiu la un moment dat... ca va trebui sa instalezi unele soft-uri de 2 ori! Oricum o sa te lovesti de niste timpi morti incredibili, cand schimbi de pe un OS pe altul!

    Si ce face imprimanta asta de este asa de tare, si nu vrei sa renunti la ea? Hmm? Cartuse gasesti usor?

  6. #48
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    vmware anyone?
    instalezi sub 2000 si-ti faci un 98 sub vmware.

  7. #49
    junior daydreamer's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    ..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •