Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 57

Thread: Astra Ploieºti

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    pacat ca aceasta echipa nu mai este ce era odata.

  2. #23
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    tot niculae e patron nu??..la anu o vad batandu-se la promovare...dc nu in 2 3 ani...nu suporta asta mult timp sa aibe echipa in B...e k un copil pt el ...FORZA ASTRA!!!..sper k au schimbat stema aia k era km nasoala si total nepotrivita...cum naiba...rosu albastru..si ei jucat in alb cu negru...hmmmmmmmmmm
    Toon Army the masters of England

  3. #24
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Astra a retrogradat in Liga a 3 a. Linia de clasament sezon 2005-06. Div. B 2
    CLASAMENT GENERAL
    Loc Echipa P M V E I GD GP G
    ...
    9. FC Caracal 43 30 13 4 13 34 38 -4
    10. Astra Ploiesti 40 30 12 4 14 45 50 -5
    11. Minerul Motru 39 30 10 9 11 32 33 -1

    ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #25
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    “Cazul Astra”
    Prahovenii merg la Lausanne
    Comisia de Recurs Federală a respins ieri memoriul depus de Astra Ploieşti în privinţa meciului cu Universitatea. Deşi craiovenii au avut câştig de cauză la trei instanţe până acum, prahovenii au afirmat că sunt hotărâţi să meargă până la tribunalul de la Lausanne cu această cerere absurdă. Directorul executiv al clubului oltean, Ovidiu Costeşin, le-a recomandat ironic ca după ce vor pierde şi în Elveţia să reia memoriul cu prima instanţă din România, pentru a continua la nesfârşit circul.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    de petrolul ce se mai aude?
    mai joaca pe ilie oana?

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    forza lupii

    ce se mai aude de petrolul?
    cand revine acasa?
    pe ilie oana

  7. #28
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Dar de Astra ce se mai aude? La un moment dat erau in A iar acum vad ca sunt pe loc retrogradabil in B. Cine se mai ocupa si de astia, si nu inteleg dece nu fuzioneaza cu Petrolul ca sa aiba si Ploiestiul o echipa in A in loc sa aiba 2 in B.

  8. #29
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Dennis Serban, noul antrenor al Astrei Ploiesti
    La doar doua luni dupa ce Mircea Rednic a renuntat la serviciile sale, Dennis Serban a decis sa urmeze cariera de antrenor. De azi, acesta este tehnicianul principal al echipei de liga a III-a Astra Ploiesti!
    Conducerea a decis ca Gigel Cosarek sa devina director tehnic al clubului din “9 Mai”, Dennis urmând sa raspunda de echipa ce-si propune promovarea la finele acestui sezon!
    Astra este pe locul patru, în seria a III-a a Ligii a III-a, dar cu un meci mai putin disputat si are sanse reale de a obtine macar pozitia a doua, ce duce la baraj.
    sursa - prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  9. #30
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    hmmmmmmmmmmm...interesant
    Toon Army the masters of England

  10. #31
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Pãi da ... el a mai jucat la Astra ... parcã aici este socrul lui ... nu ?
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  11. #32
    junior ics21's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Astra PLoiesti - o echipa ce se lasa asteptata in div. A
    [COLOR="Blue"]Ase[/COLOR][COLOR="Red"]S[/COLOR][COLOR="blue"]oft [/COLOR][COLOR="Blue"]Ploiesti[/COLOR]

  12. #33
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    CSM Ploieºti

    RACHITA:'VREAU IN LIGA I'
    Antrenorul lui CSM Ploieºti crede cã în 2 ani de zile echipa sa poate promova în primul eºalon fotbalistic

    Cu 10 zile înaintea debutului returului Ligii a III-a, Valeriu Rãchitã s-a declarat mulþumit de randamentul jucãtorilor sãi în stagiul de pregãtire din aceastã iarnã.

    Vivi, cum a decurs pregãtirea?
    Am avut la dispoziþie cele mai bune condiþii de pregãtire. Am fost cazaþi în Antalya la un hotel de 5 stele, unde, de asemenea, am beneficiat de cele mai bune condiþii. Din punct de vedere fotbalistic, pot spune cã a fost un stagiu reuºit. Am întâlnit adversari puternici din Belarus în faºa cãrora nu am pierdut. Mai mult, am obþinut trei victorii ºi un egal. Singura înfrângere a fost cea în faþa formaþiei maghiare, FC Halatas, echipã ce o învins-o ºi pe Farul.

    Mai puteþi pierde promovarea?
    Returul se joacã, însã dacã evoluãm ca în turul campionatului, nu cred cã mai putem pierde promovarea. Plus cã am transferat jucãtori cu experienþã, care au jucat în Liga I. Mã gândesc aici la Gheorghe Rohat sau la ªtefan Ciobanu.

    Cum se face cã, deºi aþi fost fundaº, echipa dvs. practicã un fotbal ofensiv?
    Într-adevãr, CSM Ploieºti este formaþia cu cel mai bun atac din primele trei eºaloane ale fotbalului românesc. Ca fundaº, îmi doream sã ajung ºi eu în faþa porþii ºi sã înscriu. Îmi doresc ca echipa mea sã cîºtige fiecare, iar dac’ nu marchezi, nu ai cum sã obþii victoria.

    Cu ce antrenor v-a plãcut sã lucraþi cel mai mult?
    Cu toþi, însã un loc aparte în inima mea îl ocupã Victor Piþurcã, cu care vorbesc sãptãmânal la telefon. Am avut multe de învãþat de la el, ºi, pot spune cã mi-a influenþat cariera de antrenor.

    Care este obiectivul pe termen lung al CSM-lui?
    Am stabilit ca în trei ani sã promovãm în Liga I. Personal, vreau ca sã nu evoluãm mai mult de un an în Liga a II-a ºi sã promovãm din primul sezon pe prima scenã a fotbalului românesc. Avem jucãtori de valoare care pot evolua la cel mai înalt nivel. Din pãcate, nu suntem susþinuþi de conducerea oraºului. E o situaþie similarã cu cea din Craiova.

    Cum se face cã CSM Ploieºti este mai iubitã decât Petrolul?
    Sunt mai mulþi factori care au dus la aceastã situaþie. Faptul cã Petrolul nu mai evolueazã la Ploieºti, i-a fãcut pe suporteri sã se îndepãrteze, ºi sã-ºi îndrepte atenþia cãtre CSM Ploieºti. Plus cã multe din fostele glorii ale Petrolului au venit lângã aceastã echipã. În momentul de faþã, 90% din oraº susþine CSM-ul. Este, practic, prima echipã a Ploieºtiului.
    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  13. #34
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Nu inteleg de ce e asa de pesimist Rachita, din moment ce echipa sa se afla la 10 puncte fata de CS Buftea, este evident ca nu mai poate pierde calificarea in Liga II in acest sezon! Urmatorul meci il va avea in deplasare cu echipa senatorului Dan Claudiu Tanasescu, CS Predeal.

  14. #35
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    probabil cã vrea sã aducã mai multã lume la stadion ...
    vrea sã spunã cã încã se joacã ... probabil la asta se gândeºte
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #36
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ar fi si timpul ca Ploiestiul sa aibe din nou doua echipe in Liga II. Sa speram ca si Astra va promova din Liga IV in Liga III.

  16. #37
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    pãi sunt pe locul 1 ... sigur promoveazã ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. #38
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Cool

    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    pãi sunt pe locul 1 ... sigur promoveazã ...
    CSM Ploieºti - prima promovatã în Liga a II-a!
    Cu cinci etape înaintea finalului de sezon, CSM Ploieºti este prima echipã din România promovatã matematic! Dupã ce echipa antrenatã de Valeriu Rãchitã a învins la Breaza, în derbiul rundei cu numãrul 29, ultimele cinci runde nu mai conteazã în clasament, ploieºtenii fiind deja în eºalonul secund.

    Cu un avans de 16 puncte faþã de urmãtoarea clasatã, CS Buftea, în condiþiile în care în joc mai sunt puse 15 puncte, în total, echipa condusã de Marian Manea ºi Adrian Teodorescu se pregãteºte, deja, de liga secundã.
    CSM-ul a mai stabilit ºi un record, în acest retur, fiind singura echipã ce a adunat punctaj maxim, Rãchitã dorind sã mai bifeze un record: acela de a avea victorii pe linie într-o jumãtate de campionat, ceea ce s-a întâmpla, sãptãmâna aceasta, dacã CSM-ul bate pe Conpet, în disputa de vineri! Tehnicianul Valeriu Rãchitã spune cã: „nu am jucat ºi nu voi juca decât pentru suporteri, pentru a le dovedi cã meritãm sã fim susþinuþi. Faptul cã am învins, chiar dcã jocul nu m-a mulþumit tot timpul este un lucru bun. Nu este deloc uºor sã motivezi echipa, meci de meci, când nu existã nici un fel de presiune privind rezultatul. Mã bucur ºi cã am închis gura celor care au gândit cã o vom lãsa mai moale în acest retur. Nu vom face acest lucru, singura schimbare, dupã ce s-a realizat promovarea ºi matematic va fi aceea cã voi mai da, încã o datã, ºanse sã joace celor din lot, pentru a ºti pe cine sã contãm din varã ºi pe cine nu”.
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...a-ii-a-2580705
    Ce parere aveti, cum se va descurca in sezonul urmator in esalonul secund echipa lui Vivi Rachita? Principalele contracandidate la titlu vor fi UTA si U Cluj. Va reusi sa le invinga? Vom avea o liga II mai slaba decat in acest sezon?

  18. #39
    senior Maryusake's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Braila
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Mai pe romaneste,CSM Ploiesti=Astra Ploiesti?

  19. #40
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    CSM Ploieºti a luat locul în Liga a3a echipei Astra Ploieºti
    dar nu a luat ºi palmaresul ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  20. #41
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Iata lotul pentru acest sezon:
    Nr. Poziþie Jucãtor
    1 P Alexandru Iatan
    12 P Daniel Popa
    17 F Sergiu Brujan
    6 F Gheorghe Rohat
    4 F Ovidiu Mihalache
    18 F Laurenþiu Florea
    - F Costel Vodiþã
    - F Eugen Crãciun
    - F Cãtãlin Zapodeanu
    - F Alexandru Cristea
    - F Andrei Apetroaie
    - F Marian Stamate
    7 M Cristi Vlad
    Nr. Poziþie Jucãtor
    14 M Victoraº Cataramã
    26 M Liviu Mihai
    30 M Vasile Gheorghe
    10 M Claudiu Tudor
    8 M Takayuki Seto
    - M Tiberiu Pãduraru
    - M ªtefan Alexandru
    - A Eduard Bica
    9 A ªtefan Ciobanu
    20 A Georgian Pãun
    15 A Dimitrie Gafiþa
    24 A Decebal Nae
    Dupa 6 etape echipa lui Rachita are 15 puncte si doar o infrangere si e pe primul loc in clasament, alaturi de Ceahlaul. Vor promova impreuna in Liga I?

  21. #42
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Echipa lui Vivi Rachita conduce acum cu 1-0 pe Dunarea Giurgiu, intr-un meci transmis LIVE pe sport.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •