Results 1 to 5 of 5

Thread: Gigi Mulţescu a semnat pentru trei sezoane

  1. #1
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1

    Gigi Mulţescu a semnat pentru trei sezoane

    Gheorghe Mulţescu a fost numit, astăzi, în funţia de manager general la CS Vaslui, cu care a semnat un contract pe trei sezoane, având ca obiectiv câştigarea Cupei României şi clasarea în primele zece locuri ale campionatului.

    Gheorghe Mulţescu spune că la echipă trebuie rezolvate foarte multe probleme în decurs de trei săptămâni. "Lotul este decimat, dar va fi completat în aşa fel încât să avem doi jucători pe post, pentru a avea concurenţă. În momentul de faţă alergăm după jucători", a completat noul manager general ale echipei vasluiene.

    Mulţescu a menţionat că gruparea moldavă va transfera o serie de jucători, printre care şi un sârb care a evoluat la Lokomotiv Moscova şi Borussia Dortmund. "Vom aduce patru străini, printre care doi sârbi, iar unul dintre ei a jucat la Lokomotiv Moscova şi Borussia Dortmund. Nu vreau să fac public numele lor, ca să nu le crească preţul. Voi promova jucătorii tineri cu care să reconstruiesc echipa. În maxim o săptămână se va completa lotul", a adăugat antrenorul.

    Mulţescu a spus că unul dintre motivele pentru care a ales să vină la Vaslui este prietenia care îl leagă de fostul finanţator, Adrian Porumboiu. "Prietenia foarte veche care mă leagă cu Adrian Porumboiu m-a făcut să vin aici. Am discutat cu el cu o săptămână înaintea campionatului trecut, pentru venirea mea la Vaslui", a spus Mulţescu, care a precizat că în maxim un an îl va convinge pe Adrian Porumboiu, prin rezultatele obţinute, să revină alături de echipă.

    Singurul jucător care a semnat cu FC Vaslui este fundaşul Ivan Laurenţiu, transferat de la Dacia Unirea, care a semnat un contract pe doi ani.
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  2. #2
    junior fcvs's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Vaslui
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    FC Vaslui... steaua...

  3. #3
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    razvan_vs ... nu prea se leaga semnatura ta cu ce scrie in dreptul echipei favorite
    hotaraste-te!

  4. #4
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Da Multescu la Vaslui, cu el moldovenii nu vor retrograda, dar mi se par cam greu de realizat obiectivele: Cupa si primele 10 locuri.
    Oricum la Sportul s-a descurcat foarte bine, de ce n-ar face-o si aici.

  5. #5
    Banned BrasovFans's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    488
    Reputatie
    0
    Fostul tehnician al "stegarilor" si al "studentilor" va incerca sa mentina echipa in Liga 1... dar va trebui sa fie sustinut si de catre conducerea clubului... si in primul rand sa aiba jucatori pe care sa se bazeze.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •