Results 1 to 7 of 7

Thread: o tempora!

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Hamburg
    Posts
    20
    Reputatie
    1

    o tempora!

    Alexandru Dinca, Stefan Orban, Cornel Penu, Stefan Birtalan, Liviu Bota, Adrian Cosma, Marin Dan, Cristian Gatu, Mircea Grabovschi, Roland Gunesch, Gavril Kicsid, Werner Stöckl, Constantin Tudosie, Radu Voina, Ghita Licu, Mircea Stef.

    Cred ca nu e nevoie de explicatii suplimentare: este vorba de componentii echipei de handbal a Romāniei care acum 30 de ani cāstiga pentru a 4a oara titlul mondial (14-12 cu RDG).

    Oare vom mai trai vreodata zile de glorie sau ne vor ramāne doar amintirile?

    HAI ROMĀNIA!

  2. #2
    MĶTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    la cum evolueaza lucrurile in handbal, nu cred.
    probabil ca vom ramane doar cu acele amintiri placute. daca ar aparea vreo 10-15 ca Paleu poate ar mai fi ceva sanse, dar se pare ca toti oamenii cu ceva bani prefera fotbalul.
    la fel de trist este si ce se intampla in rugby, ce-am fost si ce-am ajuns.

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Ieri seara, la ACTUALITATI, cind a aparut Adrian Nastase si s-a laudat ca am fost trasi de urechi de UE, i-am spus sotiei : "Uite ! Asta e cel care a promis ca intr-un an de zile va construi 400 de sali de sport in RO !"

    Pai, ce ?! Il doare gura sa promita ?

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Hamburg
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    De ce sa-l doara? Nu e vreo primejdie sa-si sifoneze reputatia, una la māna ca n-o are, a doua la māna ca īl doare...stiti voi unde.

  5. #5
    MĶTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricky
    Ieri seara, la ACTUALITATI, cind a aparut Adrian Nastase si s-a laudat ca am fost trasi de urechi de UE, i-am spus sotiei : "Uite ! Asta e cel care a promis ca intr-un an de zile va construi 400 de sali de sport in RO !"

    Pai, ce ?! Il doare gura sa promita ?
    ai sa razi, se pare ca se lucreaza puternic la proiectul asta. in spatele fiecarei scoli a rasarit cate un schelet metalic.
    sigur ca e aberant ce a promis adisor si nu-i vb. doar de acele sali
    asta e, da bine la electorat si oamenii "crede" si voteaza in consecinta, care este

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Hamburg
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    ai sa razi, se pare ca se lucreaza puternic la proiectul asta. in spatele fiecarei scoli a rasarit cate un schelet metalic.
    sigur ca e aberant ce a promis adisor si nu-i vb. doar de acele sali
    asta e, da bine la electorat si oamenii "crede" si voteaza in consecinta, care este

    Serios cu schelele? Se repeta istoria cu gazonul de pe ""23"?

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    8 Martie 1970 - 45 de ani de la titlul mondial de handbal cucerit de Romania

    ROMANIA - RDG 13-12

    Eroi au fost, eroi sunt inca:
    Cornel Penu, Alexandru Dinca, Stefan Orban - portari
    Cristian Gatu, Cornel Otelea, Roland Gunesch, Ghita Licu, Mihail Marinescu, Titus Moldovan, Gavril Kicsid, Cezar Nica, Stefan Birtalan, Ion Popescu, Valentin Samungi, Gheorghe Gruia, Gheorghe Goran - jucatori
    Niculae Nedeff, Oprea Vlase, Eugen Trofin - antrenori



    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •