Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 49 of 49

Thread: UNIVERSITATEA - OTELUL GALATI

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Editie Speciala .

    "Universitatea nu a scăpat de ceea ce i-a fost frică. Dar pericolul n-a venit din partea adversarului, Cîrţu şi compania dovedindu-se mai mult norocoşi decât inspiraţi. Pentru că, atunci când ai două jumătăţi de ocazie şi înscrii un gol din carambol, nu poţi mulţumi decât zeiţei Fortuna. Aceasta şi-a întors ieri faţa spre moldoveni, lăsându-i pe "juveţi" să se întreacă în ratări, iar pe suporteri să agonizeze în tribune. Universitatea a ratat cea mai mare ocazie de a marca în minutul 3, când şutul lui McBreen, din interiorul careului mare, a fost respins cu dificultate de portarul Barbu. De altfel, australianul a dovedit o poftă de joc deosebită, apărând de încă trei ori la finalizare în primul mitan. Păcat că nu a profitat de situaţie. În debutul reprizei secunde, Stîngă a centrat pentru McBreen, acesta a întors cu capul până la Njock, dar camerunezul nu a nimerit spaţiul porţii din cinci metri. Golul oltenilor a venit după o fază în care McBreen, lansat în adâncime, l-a presat pe portarul Barbu, acesta s-a încurcat cu Pelin, a scăpat mingea, iar Pleşan a profitat de greşeala moldovenilor, trimiţând mingea în poartă. Bucuria oltenilor a durat doar câteva zeci de secunde, Cristi Negru reuşind egalarea după o fază în care mingea a ajuns la el cu noroc. Şi chiar dacă Njock, McBreen sau Papură au trecut pe lângă golul izbăvitor, oltenii au trebuit să se mulţumească, în cele din urmă, cu puţin. Cu toate acestea, echipa a lăsat, per ansamblu, o impresie bună, făcând uitate prestaţiile de altădată, când se chinuia să ajungă în faţa porţii adverse. "

    --------------------------------------------------------------------------------

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    U CRAIOVA

    Antrenor Nicolo Napoli

    1. Guso
    2. Vigariu
    (14. R. Miclea - min. 74)
    25. Daouda
    6. Papură (cpt.)
    13. Iordache
    (23. L. Preda - min. 85)
    20. Bundea
    5. Murgan
    19. Pleşan
    10. Ov. Stîngă
    7. Njock
    (24. Ungureanu - min. 88)
    15. Mc Breen

    Rezerve:
    12. Bănică, 4. Buglea, 16. Stoianof, 17. Moţi

    Asta a fost echipa folosita! Bundea , Vigariu si Murgan au luat cartonase galbene.
    Pe mine personal m-au deranjat schimbarile foarte tarzii pe care le-a facut Napoli... desi se vedea ca sunt probleme in jocul echipei! Cel putin cea cu Ungureanu in locul lui Njock in min 88 ...parca a fost facuta sa traga de timp..

  3. #45
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    De ce nu lasati aceste polemici de o parte si sa avem niste discutii legate strict de Stiinta? E un forum liber si cred ca fiecare isi poate exprima opinia privitoare la echipa, jucatori, inexactitati.
    Eu unul dau dreptate si unora si altora...imi venea sa sparg tv-ul cand l-am vazut pe Njock cum da cu stangul in dreptul (mai bine il aduc sa faca o baie in mare, poate isi mai revine)...Imi pare rau de McBreen care a incercat multe dar a ramas corigent...
    Nu mi-a placut deloc Stanga; chiar cred ca avem nevoie de un coordonator ceva mai bun. O f. buna impresie mi-a lasat Iordache, in rest apararea a functionat bine cu exceptia golului primit (sa nu ne para rau de rada ca a fost catastrofa la rapid).
    Mi-a placut atitudinea spectatorilor, sper sa o tina tot asa deoarece avem nevoie mult de liniste...

  4. #46
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Fiti linistiti ca vom scoate 6 puncte din urmatoarele 2 deplasari!
    Forza Stiinta!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #47
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    Iordache marele castig al acestui inceput de retur!
    si remarc si joctul echipei, mult mai direct pe poarta si mai consistent... de mult n-am mai avut 8-10 ocazii clare de gol intr-un meci.
    totusi marea problema este in viziunea mea :Gazonul , la cate bucati erau sarite din el ..e destul de greu sa joci, si de aici cateva "scuze" pt. atacanti.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #48
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    Ce vroiati fratilor sa se intimple pe teren? Sa-i batem cu 10-0? ..... Sa nu exageram ....MERITAM macar un 3-1. Dar asta este frumos in fotbal, citeodata joci ca o cizma si cistigi si alte ori joci bine si pierzi... acu' pierduram ( 2 puncte). Saracu' antrenor , abia de acum o sa vada "fotbalul" nostru si echipele .... Apropo calu' asta de Njock nu are voie sa mai fie comparat cu Camataru ... ala mai dadea si goluri. De ratat putem toti de pe Forum, de dat gol este mai greu. Si apropo de "discutiile alea penibile" de mai sus .... vorbim de Stiinta si de viitorul ei sau ne certam pe diferitele pareri avute de X si Y? Care se mai cearta aici inseamna ca are singe de dinamovist!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Contrar a ce spun o parte din suporterii nostri consider ca punctele au fost pierdute de antrenor care se vede clar ca are anumite calitati , dar nu are experienta...nu vede anumite lucruri pe care un antrenor cu experienta le-ar fi vazut si remediat in repriza doua.. Au mai fost si o sa mai fie meciuri in care atacantii vor rata... trebuia sa vada ca nu merge ceva si sa faca modificarile necesare...nu mi-a placut deloc cum a alcatuit linia de mijloc practic am evoluat cu jumatate din capacitatea "motoarelor" principale.
    Aducerea lui Plesan pe partea stanga a fost destul de ciudata pentru ca el nu prea centreaza cu piciorul stang , iar Bundea poate ar fi fost bine sa ramana in zona centrala pentru ca devenise unul dintre oamenii de gol ai echipei... Admit ca Murgan la mijloc a fost o idee buna , dar am vazut toti cei prezenti acolo ca Stanga s-a miscat foarte greu ( poate din cauza terenului ) si a fost total neinspirat...a dat o singura pasa utila atacantilor restul s-au cam oprit la adversari... In afara de asta schimbarile au fost in mod clar neinspirate...daca Iordache se pare ca a fost usor accidentat pe Vigariu chiar nu avea de ce sa-l schimbe ...cat a jucat a facut-o destula de bine chiar a sustinut ofensiva... iar schimbarea lui Njock in minutul 88 nu are rost sa mai comentez pentru ca a fost absolut hillara ( dupa ce l-a incalzit pe Ungureanu toata repriza a doua , l-a dezbracat , l-a imbracat... ) una ca a mai domolit presiunea de la poarta galatenilor , doi ca a trecut aproape un minut pana cand Njock a parasit terenul ( mai ales din cauza asta a fost fluierat , ca abia se misca ... ). Napoli a punctat la impresia artistica ... rezultatele conteaza insa , si , cu putina inspiratie putea sa debuteze excelent ca antrenor la Universitatea.!
    Vom vedea in etapele care urmeaza daca Napoli este cel care va ramane sa consolideze revenirea Universitatii sau o va face in continuare Badea!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •