Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 186

Thread: GOLF

  1. #43
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Multumim de urare. Numai de bine tuturor!
    Dorin Iata o poza cu Annika Sörenstam Nr 1 la femei
    http://www.golf.se/dynamaster/image_...c0c46e5396.jpg
    Last edited by Dorin; 25th December 2004 at 17:45.
    THE TRUTH IS OUT THERE

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Un an nou fericit! Sa avem in 2005 cat mai multe ore frumose petrecute pe terenurile de golf

  3. #45
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Speranta si visul meu este ca romanii sa descopere frumusetea jocului de golf si cat mai repede! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  4. #46
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Super forum

    salut! ma bucur enorm ca am gasit un forum unde lumea discuta despre golf. Va felicit pentru initiativa, sper sa ajunga si in Romania sa fie la fel de cunoscut si chiar practicat precum fotbalul, gimnastica etc.Sunt o incepatoare in acest sport dar sper sa reusesc sa progresez repede. Am inteles ca ai auzit despre un teren de golf care s-ar face la Timisoara. Este adevarat dar deocamdata este in stand-by. De teren se ocupa un tip din Timisoara si unul din Alba.
    O zi buna la toata lumea!! va saluta Miruna

  5. #47
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Sa speram ca se va juca golf cat de curand si la Timisaora

  6. 15th January 2005, 06:04

  7. #48
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Salut toata lumea. Abia am descoperit forumul asta. Dorine, noi am jucat toata iarna la Clubul Diplomatic, inclusiv pe 24-25 dec. si chiar pe 31 si 1. Ultima zi cred ca a fost weekend-ul asta, pentru ca acum ninge. Apropos voi stiti ca in RO exista o revista de golf? Se numeste GolfClub si a ajuns la nr 12

  8. #49
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu revista. Imi place si o sa urmaresc cu interes numerele viitoare!

  9. #50
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Pentru cei interesati, turneele din romania in 2005:
    Cupa BMW in luna mai la Breaza editia 3-a
    Cupa Paul Tomita in Iunie la Pianul de Jos- (3)
    Cupa British Airways - in iunie -Bucuresti (3)
    Cupa Romaniei - Elvila - Iunie -Bucuresti (2)
    Cupa Carlsberg -iulie -Breaza (2)
    Trofeul Mercedes-Aliantz - August - Pianul de Jos (3)
    Cupa Banca Transilvania - Septembrie -Pianul de Jos (3)
    Datele nu au fost inca stabilite
    dar ordinea va fi asta, adica cea din anii trecuti.

  10. #51
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Buna ziua,

    Ma bucur ca am gasit si alti golferi cu care sa pot schimba o parere-doua. Eu de-abia am inceput sa joc (anul trecut) si... m-a prins.

    Aveti idee daca in Bucuresti exista vreun loc unde poti sa te antrenezi iarna? La Breaza in restaurant exista un loc unde poti sa lovesti mingea intr-o plasa (ca si cand ai juca la perete), dar e prea departe de Bucuresti si cred ca e inchis iarna (nu sunt sigur).

    As vrea sa mai lovesc cu crosa, ca daca nu joc toata iarna uit si bruma de-am invatat-o cu chiu cu vai .

    Multumesc

    Adi

  11. #52
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Exista un Driving Range in Tunari. dar din pacate acum s-a inchis. Se redeschide cand se topeste zapada. Dar iti recomand Clubul Diplomatic. Daca te imbraci bine poti juca oricand. Eu am jucat de multe ori si pe zapada...

  12. #53
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eugene
    Salut toata lumea. Abia am descoperit forumul asta. Dorine, noi am jucat toata iarna la Clubul Diplomatic, inclusiv pe 24-25 dec. si chiar pe 31 si 1. Ultima zi cred ca a fost weekend-ul asta, pentru ca acum ninge. Apropos voi stiti ca in RO exista o revista de golf? Se numeste GolfClub si a ajuns la nr 12
    Ce surpiza ! Tema de golf a prins viteza acum in mijlocul iernii .Si multi interesati. Pacat de faptul ca nu m-am gandit la clubul diplomatilor ca am fost in Bucuresti saptamana trecuta si poate as fi incercat o incalzire. Inainte de ninsoare. Ce teren este de fapt acolo? Cate gauri, ce tip de teren(Par 4, Par 3 etc) lungime etc. Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  13. #54
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    dorin: stiu ca te pasioneaza.
    sa nu te "urli" pe mine ca o sa iti zic asta:
    e clar ca nu o sa apuc sa joc golf - for real - poate niciodata datorita conditiilor speciale de care ai nevoie (teren, echipament, cunostinte) dar recent am descoperit Tiger Woods PGA Tournament 2005. e un joc pe PC, si fiind in sesiune am zis ca orice joc e bun sa treaca vremea. dar asta chiar imi place : ciripit de pasarele, comentariu misto, de grafiaca nu mai zis ! problema mea: nu stiu crosele, de care ai nevoie si care crosa e buna pt care situatie. poti sa incerci un mic glosar , mini-dictionar, pt inceput sa stiu si eu ce is si cum se folosesc: drive-ul, irons, woods, PW, SW, LW,.... putterul chiar stiu , etc. 10x :p
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  14. #55
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Este un site romanesc despre golf. Este destul de vechi si neactualizat dar daca dai click pe "Echipament" sunt niste informatii despre crose acolo. Adresa este: http://www.golf.go.ro/

  15. #56
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eugene
    Exista un Driving Range in Tunari. dar din pacate acum s-a inchis. Se redeschide cand se topeste zapada. Dar iti recomand Clubul Diplomatic. Daca te imbraci bine poti juca oricand. Eu am jucat de multe ori si pe zapada...
    Am gasit pe Internet la http://www.golfbucharest.com/ un loc unde iti poti antrena loviturile "indoor", la plasa. De-abia s-a deschis in Bucuresti, este pe undeva in incinta Arenelor BNR in Cotroceni.

    Am fost o data si arata bine - am lovit o jumatate de ora. Au cateva locuri de unde poti lovi mingea inspre un perete acoperit cu plasa. Poti folosi orice crosa, inclusiv driver-ul. E mai bine decat sa joci iarna pe teren. Plus, au crose asa ca nu trebuie sa ma car cu ele.

    Este aproape de birou, asa ca o sa mai dau pe acolo.

    Quote Originally Posted by grig_jr
    dar recent am descoperit Tiger Woods PGA Tournament 2005
    Un joc de golf care mi s-a parut interesant este "Sid Meyer's Sim Golf"

    Adi

  16. #57
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Salut! Stie cineva cat valoreaza crosele de golf marca TROUBLE SHOOTER, LINKS2LINKS,PRO SERIES II, SPADLING,TOP FLIGHT? De fapt nu toate sunt crose,dar sunt sigur pentru golf!Am si mai multe seturi de mingi,marca TOP FLIGHT, STRATA , si manusi ETONIC. Imi puteti trimite un mesaj la [email]paula_capota@yahoo.com . Mersi!

  17. #58
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    echipament golf

    Am vazut ca anuntul tau este mai vechi.Ti-ai cumparat crose?daca nu inca, contacteaza-ma!

  18. #59
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Irlanda
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    salut ! sunt codrut
    iti spun sigur ca daca incerci la "Lac de verde" ai cele mai mari sanse sa le vinzi...
    dar apropo ptr curiozitatea mea, daca nu te superi, ce pret ai la cele 800 de bile (fara cele 2 unicate)?

  19. #60
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    catre paula : radu vrea sa-ti cumpere manusi ,mingi.Uita-te pe www.ebay.com si o sa vezi preturile:top fl.100-110$,spald.50-70$ mingi0,5-1$.manusi3-5$ tel.radu:0741177519. Vezi ca joaca f.bine golf.

  20. #61
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Smile daca ai informatii, ofera-le

    daca te-ai oferit cu informatii, sper sa ai si din ce te intreb. anume, golf in bucuresti (sau imprejurimi, dar pe aproape). breaza e destul de departe, dar snagov de ex e acceptabil. stiu de clubul diplomatilor, dar intrarea e numai ca membru (sau invitati ai lor) ceea ce nu e cazul.
    auzisem de un teren in Herastrau, dar incercarile de a-l descoperi fara sa fac turul parcului au fost incununate de...insucces.
    10x

  21. #62
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    nirvana

    Radu si colegii lui de la peisagistica se antreneaza langa clubul Diplomatic spre petrom Evident nu este un teren de golf ,dar pt.a invata pitch,chip sau lovituri din rugh este suficient .Intre 24-27 baietii nu sunt in Buc.Ia legatura cu ei dupa aceasta data.Liviu
    Last edited by Liviuradu; 23rd March 2005 at 15:01.

  22. #63
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    stie cineva ceva despre magazine de golf in Bucuresti?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •