Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 61

Thread: Daniel Niculae

  1. #1
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1

    Daniel Niculae

    fostul golgeter din grant va juca in sezonul care urmeaza la AUXERRE .SPER ca se va impune in franta si va deveni atacant de baza al nationalei ajutand ROMANIA SA SE califice la CE2008

  2. #2
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Daniel Niculae si George Ogararu sunt transferurile tari ale Romaniei din aceasta vara. Si Daniel si George sunt jucatori de valoare si sunt sigur ca o sa se impuna la echipele lor.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1
    DANIEL NICULAE na jucat decat 18 min in prima etapa cu Valenciennes scor 1-1......sa speram ca antrenorul Jean FERNANDEZ ii va titulariza in etapele urmmatoare pt a arata de ce este in stare
    NIMIC NU-I MAI PRESUS DE MANDRIA DE A FI CAINE !!!
    DINAMO SIAMO NOI!!

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1
    "Vreau să dau gol"

    Daniel Niculae aşteaptă prima reuşită la Auxerre în faţa echipei lui Bratu, Valenciennes.
    - Daniel, debutezi la Auxerre în campionat împotriva lui Valenciennes, echipa lui Bratu...
    - Ne-am mai întîlnit şi la noi, campionatul trecut. M-a bătut cu Dinamo, e 1-0 pentru el, dar atunci am jucat cu un om mai puţin. Acum e altceva.

    - Eşti pregătit?
    - Sînt, bineînţeles. Îmi doresc să cîştigăm fiecare meci şi să marchez cît mai multe goluri. Deocamdată, să-l dau cît mai repede pe primul.

    - Te-ai acomodat?
    - Parcă nici n-aş fi schimbat echipa. Mă simt foarte bine. Numai că mi-ar plăcea să joc vîrf. Aici sînt cînd pe stînga, cînd în centru, cînd pe dreapta.

    - Care e obiectivul?
    - Să fim în primele cinci locuri. Eu? Vreau să fiu sănătos. E cel mai important.

    - Oraşul cum e?
    - Micuţ, ideal pentru fotbal. Nu mă plictisesc. Am toate posturile de televiziune româneşti şi citesc pe Internet ziarele din ţară.

    - Cu franceza cum stai? Mai iei lecţii?
    - Nu. Am fost o singură dată, dar am renunţat. Încerc să învăţ singur. Am o mulţime de cărţi şi de dicţionare. Şi prind multe în vestiar, de la colegi.

    http://www.campionate.ro/libraryimages/21608_mare.jpg

    (Theodor Jumatate)

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1
    Niculae învins

    Debut neconvingător pentru Daniel Niculae cu Auxerre în turul secund preliminar al Cupei UEFA, francezii pierzînd la Belgrad (0-1) prima manşă cu OFK. Titularizat în atac, fostul rapidist a avut un şut bun (15), prins de portar, şi a ratat după pauză ocazia egalării (54), cînd i-a pasat lui Pieroni în loc să şuteze. Niculae a fost schimbat de antrenorul Jean Fernandez în minutul 75, cu Traore.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1
    Auxerre, echipa lui Daniel Niculae, a încheiat la egalitate, 1-1, meciul jucat la Sochaux, şi ocupă locul 5 cu patru puncte din două meciuri. Fostul atacant al Rapidului l-a înlocuit în minutul 69 pe belgianul Luigi Pieroni.

  7. #7
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Daniel Niculae se gandeste prea mult la Rapid si prea putin la cariera lui din Franta.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. #8
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Gol Daniel Niculae pentru Auxerre min 72... in meciul cu Dinamo Zagreb...

  9. #9
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Acum am vazut si eu. Bravo lui, era si timpul sa dea un gol important.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #10
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Bravo Daniel Niculae , tot mai multe !
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Gol decisiv...

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1
    Auxerre, echipa lui Daniel Niculae, a încheiat la egalitate, 2-2, meciul jucat acasa cu Sedan, şi ocupă locul 12 cu nouă puncte din sapte meciuri. Fostul atacant al Rapidului a jucat tot meciul , si a avut o evolutie buna , avand 3 ocazi mari de a inscrie.

    http://www.aja.fr/siteofficiel/image...rs/Niculae.jpg

  13. #13
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aymanxp View Post
    a avut o evolutie buna , avand 3 ocazi mari de a inscrie.
    Atunci nu a jucat chiar asa de bine...

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Atunci nu a jucat chiar asa de bine...
    Auxerre a avut peste 15 suturi pe poarta , adica meciul a trebuia sa se incheie cu victorie , dar pacat !!! ... si in plus , el a fost in actiune la golul doi ... !!!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1
    Daniel Niculae, a fost trimis pe teren în minutul 71 al partidei pe care formatia sa, AJ Auxerre, a câstigat-o în fata croatilor de la Dinamo Zagreb , scor 3-1 ( 5-2 la general ) , in turul 1 al cupei uefa.

    Auxerre va fi cap de serie , marti , la trageria la sort al faza grupelor .

  16. #16
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    Daniel Niculae a marcat primul gol în campionatul Franţei

    D. Niculae a marcat golul victoriei pentru Auxerre

    Atacantul Daniel Niculae a marcat primul său gol în campionatul Franţei, în partida pe care AJ Auxerre a câştigat-o, astăzi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în faţa formaţiei lui Claudiu Keşeru, FC Nantes, în etapa a VIII-a din Ligue 1.

    Niculae, care a marcat golul victoriei gazdelor, în minutul 39, a fost înlocuit, în minutul 70, cu Pieroni. La oaspeţi, Keşeru nu a fost inclus în lot.

  17. #17
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daniel Niculae, atacantul echipei Auxerre, a fost cel mai slab jucător de pe teren în partida pe care formația sa a terminat-o la egalitate, sâmbătă seară, scor 3-3, pe terenul grupării Troyes, în etapa a 17-a din Ligue 1, informează l'equipe.fr.

    Românul a fost titular și a evoluat până în minutul 66, când a fost înlocuit cu Akale. Pentru prestația sa, Niculae a fost notat cu 3,5 de cotidianul L'Equipe, în condițiile în care coechipierul său din atac, polonezul Jelen, a primit nota 8. (gsp)


    Daniel Niculae nu rupe gura targului prin Franta. A mai reusit cate ceva prin Uefa, dar e prea putin. Mai bine ramanea la Rapid... La Nationala nu cred sa mai ajunga.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  18. #18
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    e singurul rapidist care-mi place mai bine ramanea in romania, ca era mai bine pt el
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  19. #19
    Banned
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    1,243
    Reputatie
    0
    Daniel Niculae a ratat mult

    Daniel Niculae si-a creat sâmbata seara o sumedenie de ocazii, nereusind însa sa si marcheze. “Tornada româna Niculae, iute si inspirat, ar fi putut de trei ori sa ridice scorul, fara ca nimeni sa aiba ceva de replicat”, a scris site-ul eurosport.fr, în vreme ce publicatia L’Equipe i-a acordat nota 5, cea mai mica dintre toti coechipierii. “Simtim o mare frustrare, pentru ca am dominat partida. Pacat ca nu am concretizat ocaziile pe care le-am avut”, a spus dupa meci Jean Fernandez, antrenorul lui Auxerre.

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Nico a inscris in minutul 93,la victoria lui Auxerre,acasa cu Nice,2-0...Allez Nico allez !

  21. #21
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Primul gol dupa cati ani?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •