Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 272

Thread: Retur UTA '03-'04

  1. #85
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Pana nu era secund??
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  2. #86
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    A fost secund sub Nunweiller, apoi dupa demisia elvetianului, principal alaturi de Boruga, parca.
    Pana a dorit sa ramana la UTA, insa nu a fost retinut. S-a mers pe mana lui Boruga.

  3. #87
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Exclamation Orlando, o nouă variantă pentru atacul UTA-ei

    Oficialii clubului UTA au găsit, aseară, o solutie si în cazul în care nu vor ajunge la un acord pentru transferul fotbalistilor Cristian Luca si Cristian Irimia. Prin urmare, textilistii au demarat discutiile cu atacantul ploiestean Gheorghe Orlando, care este păstrat în stand-by pentru situatia în care Cristian Luca nu va mai ajunge la UTA. În plus, există posibilitatea ca si în cazul în care golgeterul Ineului va fi adus în curtea Bătrânei Doamne, Orlando să fie cooptat în lot de antrenorul Stan. Observatorul de Arad.

  4. #88
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Sincer sa fiu eu l-as prefera pe Cristi Luca. Nu zic ca Orlando nu ar fi bun, dar Cr. Luca e aradean de-al nostru, altfel ar pune osul la treaba. Om trai si om vedea. Sa fie numai bine.
    Semper Fidelis

  5. #89
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Mârne a revenit la UTA

    Telenovela portarilor din curtea Bătrânei Doamne a luat, ieri, sfârsit. Finalul este fericit pentru Ilie Stan, care va avea un portar de încredere în retur. După ce au fost refuzati Stanciu si Agachi, iar transferul lui Irimia nu
    s-a finalizat, oficialii textilisti, aflati în criză de portari, au căutat repede o solutie salvatoare, având în vedere că puteau conta pentru prima etapă din retur doar pe serviciile juniorului Mersca. Astfel, a fost chemat imediat Marius Mârne. Dacă în urmă cu trei zile a fost pe punctul de a se legitima la Tricotaje, în cazul în care Irimia era cedat Bătrânei Doamne, fostul utist a revenit în calea Aurel Vlaicu. Observatorul de Arad

  6. #90
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post UTA n-a avut bani pentru Cristian Luca

    Dacă initial conducerile de la Tricotaje si UTA nu s-au înteles în privinta sumei de transfer a lui Irimia si Cristian Luca, în cele din urmă s-a ajuns la un numitor comun, după ce Ilie Stan l-a solicitat doar pe atacantul ineuan. Transferul s-a blocat în momentul în care au urmat discutiile dintre jucător si conducerea textilistă. „Eu am avut nevoie de el, dar a avut pretentii exagerate. Marius Locic nu-si permite să cheltuie sume enorme, mai ales că nu are garantia că peste 70 de zile va fi acceptat ca actionar majoritar“, a mai spus Ilie Stan. De cealaltă parte, fotbalistul de la Tricotaje are altă variantă. „Mi-am dorit foarte mult să joc la UTA. Am solicitat un contract putin mai mare decât am la Tricotaje. E normal, deoarece la UTA sunt alte pretentii. La Ineu aveam ca obiectiv să ne salvăm de la retrogradare, iar la UTA suntem obligati să promovăm“, afirmă Cristian Luca.

  7. #91
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Exclamation Ultimele achizitii: Vladoiu, Orlando si Dantes

    Textilistii au mai bifat, ieri, o sedintă de pregătire, înaintea dificilului test din prima etapă a returului. Ilie Stan a avut la dispozitie un lot numeros de fotbalisti, dar noile achizitii au lipsit cu desăvârsire. „Vlădoiu si Orlando vor veni vineri la antrenament. Am mai spus că la UTA se vine în primul rând de plăcere, iar apoi pentru bani. Jean vine la UTA să mă ajute să realizez obiectivul“, a afirmat Ilie Stan, care si-a găsit timp să-i linistească pe cei mai pesimisti suporteri. Antrenorul Bătrânei Doamne a mai spus că e multumit de fotbalistii pe care-i are sub comandă, iar Dantes va fi retinut în lot.
    Ieri, la Bucuresti, Emanoil Gherghel a înregistrat la FRF contractele noilor sositi la gruparea arădeană, inclusiv pe cel al lui Jean Vlădoiu. Observatorul de Arad

  8. #92
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Smile Maine se joaca pe puncte

    Asadar, cei ce au fost curiosi de cele petrecute la UTA de la sfarsitul turului, au avut ocazia sa citeasca si aici despre transformarile prin care a trecut clubul aradean in aceasta scurta perioada de timp. Eu am postat articole din Observatorul de Arad, Adevarul de Arad si Fotbal Vest, care mi s-au parut interesante, precum si opinii personale.
    Toate ca toate, dar intersezonul s-a terminat iar de maine incep iar emotiile. Desi rezultatul meciului cu CFR Cluj va fi foarte important, eu zic ca nu el va decide soarta promovarii.
    Parerea mea este ca UTA are un lot capabil de promovare, dar inca nu este omogen. S-au perindat destui jucatori pe la echipa, au ramas cativa din ei, altii au plecat, etc. Conducerea tehnica si administrativa a clubului s-a schimbat si ea... au fost destule schimbari, poate prea multe intr-o perioada asa de scurta. In plus, 3 titulari ai Batranei Doamne nu vor juca maine, M.Popescu, Varga suspendati si Drida accidentat. In fine, in lumina ultimului amical jucat, eu raman optimist si spun ca maine vin fericit de la stadion.
    Hai UTA!

  9. #93
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    0-4 cam naspa da nu conteaza mai sunt meciuri de jucat si sigur la anu ne vedem in A(daca mai ramanem noi)!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #94
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Uta - Cfr: 0-4

    UTA: Mirne - Panin, Luca, Demian, Panaitescu - Lingurar (Vladoiu), Szilyer (min40: Chitescu), Bota, Radoi - Apostu (Stefeliga), Orlando.
    Marne, Panin (cpt), Luca, Demian, Lingurar,*Chitescu: 5,5 (max. 10)
    Panaitescu, Radoi: 3,5
    Szilyer: 3
    Bota: 7
    Apostu:6
    Orlando: 6,5

    Pare ca devine o obisnuinta ca la "inceput de drum" sa "rupem gura targului". Aceeasi echipa am vazut-o, ca in meciul tur, de la Cluj. Aceeasi UTA debusolata, si cu un joc firav. Aceeasi echipa CFR, care acum nu a mai dominat, jucand in deplasare, dar producand acelasi rezultat favorabil si categoric. Au jucat de la oaspeti f.bine Anca, Turcu, Bozdog. La sfarsitul meciului fiind aplaudati la scena deschisa de tot publicul aradean si galerie.
    Notele date de mine la utisti cred ca spun totul. F.slab, sub orice critica au jucat Szilyer, Panaitescu sau Radoi. Incredibil! Pase aiurea, centrari aiurea, pen. ratat de Radoi, batut f.slab. Un cosmar!
    Meciul nu prea pot sa-l descriu, dar CFR-ul deschide scorul dintr-un pen. acordat corect (Anca). Apoi UTA rateaza un pen.; Lingurar se impiedica intr-o preluare ce il lasa singur cu portarul. Apostu ridica o minge peste portar, dar intra in unghi si trage in plasa laterala. La 0-3, UTA are si o bara.
    A fost un meci greu ptr. spectatori mai ales, iar daca am timp, voi posta niste articole din presa aradeana, pe marginea meciului. Sau poate cei care mai intra pe aici, sa dea si ei un copy/paste... la ceea ce citesc prin ziare. In fine...
    Cu speranta de rezultate mai bune, raman la ideea ca promovarea nu este pierduta, se mai poate, iar vineri UTA se prezinta la Deva, deci e imperativ sa inchei prin: Hai UTA!
    Last edited by RedBaron; 14th March 2004 at 00:23.

  11. #95
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1

    Unhappy UTA-CFR Cluj

    Rusine, nici nu mai am alte cuvinte...Abia astept sa vad ce scriu ziarele, daca este ceva care nu are editie online, te rog pune si aici, pliz!!!
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  12. #96
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Statistica

    Etapa 16
    13/03/2004 Olimpia Satu - Mare CS Deva 1 - 0
    13/03/2004 FC UTA - CFR Cluj 0 - 4
    13/03/2004 FC Baia Mare - Corvinul 2 - 1
    13/03/2004 IS Campia Turzii - Tricotaje Ineu 1 - 0
    13/03/2004 Gaz Metan - Armatura Zalau 0 - 0
    13/03/2004 CSM Resita - Jiul 0 - 2
    13/03/2004 Univ. Cluj - Oasul Negresti 3 - 0
    13/03/2004 Minaur Zlatna - ACU Arad 0 - 2

    L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
    1. Olimpia Satu Mare 16 12 1 3 30 - 8 37 +10
    2. Jiul 16 11 2 3 36 - 10 35 +14
    3. FC UTA 16 11 1 4 26 - 18 34 +7
    4. CFR Cluj 16 9 4 3 47 - 14 31 +7
    5. Gaz Metan 16 9 4 3 23 - 12 31 +7
    6. Univ. Cluj 16 9 3 4 27 - 15 30 +6
    7. Armatura Zalau 16 7 3 6 27 - 22 24 +3
    8. Oasul Negresti 16 7 2 7 24 - 31 23 +2
    9. Corvinul 16 7 1 8 24 - 24 22 -2
    10. CS Deva 16 6 1 9 21 - 19 19 -5
    11. Tricotaje Ineu 16 6 1 9 28 - 29 19 -5
    12. IS Campia Turzii 16 5 2 9 15 - 28 17 -10
    13. CSM Resita 16 5 1 10 16 - 37 16 -8
    14. ACU Arad 16 4 3 9 14 - 21 15 -6
    15. FC Baia Mare 16 3 2 11 20 - 50 11 -16
    16. Minaur Zlatna 16 1 1 14 6 - 46 4 -20

    Etapa 17
    20/03/2004 CS Deva - FC UTA
    20/03/2004 CFR Cluj - FC Baia Mare
    20/03/2004 Corvinul - IS Campia Turzii
    20/03/2004 Tricotaje Ineu - Gaz Metan
    20/03/2004 Armatura Zalau - CSM Resita
    20/03/2004 Jiul - Univ. Cluj
    20/03/2004 Oasul Negresti - Minaur Zlatna
    20/03/2004 ACU Arad - Olimpia Satu Mare

  13. #97
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Octavian Grigore, un nou jucator adus la UTA, dupa spusele actionarului principal, dl. Locic. De asemenea, se mai asteapta "noutati" in lot.
    Exista posibilitatea ca anumiti jucatori sa fie exclusi din lot, dupa esecul cu CFR-ul. Se vor lua "masuri drastice", dupa cum spunea Locic.
    Desi RF au scandat la un moment dat numele lui Boruga, eu spun ca "roadele muncii" sale s-au vazut la acest meci. Oricine ar fi fost pe banca, UTA tot pierdea! Cat despre componenta echipei... si Boruga ar fi avut acelasi 11. Nu il acuz pe Boruga 100%, dar am impresia ca nu a facut o pregatire optima. De fapt, ca sa fiu corect, in conditiile pe care le-a avut, sunt sigur ca s-a straduit.

  14. #98
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Avancronica meciului CS Deva - UTA

    După 0-4 cu CFR Cluj, elevii antrenati de Ilie Stan nu mai au voie să calce gresit, în partida de la Deva, căci promovarea se poate îndepărta si mai mult de echipa arădeană. Scandalul de după partida de sâmbătă pare să se fi aplanat, asa că trebuie privit înainte, deoarece nu mai e timp de scuze si acuze. UTA se confruntă cu câteva probleme de lot, căci Demian este suspendat, iar Panin si Mârne sunt incerti. Primul are dureri la genunchi, iar portarul UTA-ei este răcit. Totusi, Ilie Stan se poate baza pe reintrările lui Varga si M.Popescu, ambii suspendati etapa trecută. Misiunea „Bătrânei Doamne” pare extrem de grea la acest joc, pentru că sunt anuntate câteva „indirecte", venite dinspre Cluj, Petrosani si Satu Mare, pentru ca UTA să fie frânată. Ilie Stan nu consideră că meciul cu Deva este unul capital, însă nu întelegem atitudinea lui, atâta timp cât s-au pierdut deja trei puncte importante în lupta pentru promovare. La UTA pot exista câteva schimbări de ordin tactic, desi e greu de crezut că Stan va face experimente la un asemenea meci, aici referindu-ne la sistemul de joc, trecerea de la 4-4-2, la 3-5-2. Primul unsprezece ar putea arăta astfel: Grozav - Panin, Varga, Luca, Panaitescu - M.Popescu, Chitescu, Bota, Rădoi - Orlando, Apostu.
    De partea cealaltă parte, nici situatia celor de la CS Deva nu este una grozavă. După jocul de la Satu Mare, cu Olimpia, Gigi Stefan a devenit indisponibil, fiind suspendat după cartonasul rosu văzut în fata ochilor. În plus, mai multi jucători sunt incerti, acuzând unele accidentări. UTA se va lovi si de rezistenta unor jucători care au evoluat în trecut sub culorile alb-rosii. Este vorba de Beldeanu si Cornea, ultimul plecat din curtea „Bărtânei Doamne” chiar în acest an. Antrenorul Romulus Gabor nu se gândeste decât la victorie, asa că arădenii nu vor avea viată usoară la Deva. Garnitura de start a echipei gazdă ar putea fi următoarea: Rahoveanu - Ceausu, Ambrus, Volosciuc, Beldeanu - Popa, Doană, Tănase, Stoica - Tălnar, Cornea.Meciul se va desfăsura mâine, pe stadionul „Cetate”, cu începere de la ora 15.00, la solicitarea clubului din Deva. Adevarul de Arad

  15. #99
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Lingurar crede că a fost suspendat anapoda

    La o zi după dezastrul cu CFR Cluj, antrenorul Ilie Stan a luat decizia irevocabilă de a-l exclude pe Flavius Lingurar din lotul mare al UTA-ei. Explicatia oficială a tehnicianului a venit doar marti, într-o conferintă de presă si a sunat astfel: „Jucătorul a avut un comportament neadecvat fată de colegi si profesie.” Deranjat de cele afirmate de antrenor, Lingurar a dorit să-si precizeze si el pozitia. „Atât în pauza meciului, cât si la finalul său, domnul Locic si Ilie Stan ne-au spus că sunt aproape siguri că 2-3 jucători nu si-ar fi apărat corect sansele si ca atare vor lua măsuri împotriva lor. Duminică, domnul Stan m-a anuntat că nu mai fac parte din lot. Motivul l-am aflat de abia ieri, din ziare, dar mi se pare total anapoda si cred că si colegii de echipă si publicul arădean sunt de acord cu mine. Eu zic că domnului Stan i-a fost usor să mă găsească tap ispăsitor pentru înfrângere, mai ales pentru ceea ce s-a întâmplat vineri, în cantonamentul de la hotelul „Parc". Atunci, am fost contactat de nepotul lui Mircea Petescu pentru a semna un contract de impresariat, iar domnul Stan a crezut că acea persoană are legătură cu CFR Cluj. Degeaba am discutat între patru ochi cu dânsul în seara premergătoare partidei, crezând că am lămurit problema, pentru că Ilie Stan m-a scos principalul vinovat pentru rezultatul din teren.” - ne-a spus Sebastian Lingurar, care în următoarele două luni si jumătate, cât mai are contract cu UTA, va fi obligat să evolueze pentru formatia secundă, în Divizia D. Acum, când punem în balantă părerile celor două părti implicate în primul scandal al „erei” Locic, tindem să-i dăm dreptate fotbalistului. În opinia noastră Lingurar nu a evoluat mai slab ca ceilalti „textilisti" în partida cu CFR si este anormal să fie pedepsit irevocabil. Adevarul de Arad

  16. #100
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    CFR ECOMAX Cluj - RELOADED

    CFR ECOMAX Cluj - RELOADED

    Poze de la meciul UTA - CFR Ecomax 0-4

    http://rhp.ro/cfrcluj --> Poze


    HAI CFR!! MESERIE GRUIA!!!

  17. #101
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Multumesc de poze. Pacat insa ca sunt doar 4, chiar daca meciul e de trista amintire.

  18. #102
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    CS Deva-UTA 0-2 la pauza goluri Bota si Vladoiu.
    Semper Fidelis

  19. #103
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    mersi kidule, mi-ai luat o piatra de pe inima...
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  20. #104
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Talking Deva - UTA

    Luat de pe UTA oficial: 4-1 pt UTA. Goluri Bota, Vladoiu, M Popescu, Orlando.
    Last edited by RedBaron; 19th March 2004 at 17:15.

  21. #105
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Felicitari !
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •