View Poll Results: Ce post de stiri urmariti?

Voters
136. You may not vote on this poll
  • Realitatea tv

    60 44.12%
  • Antena 3

    76 55.88%
Page 23 of 25 FirstFirst ... 132122232425 LastLast
Results 463 to 483 of 510

Thread: Realitatea tv vs. Antena 3

  1. #463
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    am avut recent ocazia sa vad pentru cateva zile televiziunile romanesti, inclusiv cele de stiri.
    m-a inspaimantat saracia de idei si de continut pe care le-am vazut, indiferent ca postul se chema A3, B1, RTV sau Realitatea. Nu mai spun despre partizanatul cu orice pret al unor emisiuni, asta in special la B1 si A3.
    din nefericire am nimerit perioada cu moartea lui Cioaba care a pus motzul peste emisiunile politice...reporterii de teren se intreceau in formule absurde gen 'e jale la casa regala', sau 'principesa Floarea' (scuze ca nu i-am retinut numele adevarat)...sau dand microfonul unor cetateni cu fetze dubioase, gura plina de aur si profund agramati care spuneau prostii sau strigau tampeste ceea ce probabil ca tot reporterii ii pusesera sa strige 'regili a murit, traiasca regii'. Printre transmisiuni directe de la 'priveghiul regal', 'stiri' despre accidente auto, clasica si tampita asteptare pe autostrazi inainte si dupa weekend ca sa ne spuna ca e aglomeratie si coada de masini si altele asemenea.
    Emisiunile politice erau divizate pe doua teme: decizia guvernului de a acorda 16 august zi libera ce trebuie recuperata (punte cu weekendul) si adeverirea premonitiei presedintelui referitor la Silaghi, propunerea de ministru al transportului, care cu cateva zile inainte de termenul limita la care trebuia sa fie numit pe post este aruncat in instanta de catre DNA.

    La primul subiect, toate televiziunile de stiri aveau invitati sa-si dea cu parerea...erau persoane de toata mana, probabil oricine a acceptat invitatia televiziunilor la ore mai putin vizionate...lideri sindicali, dna Tatoiu samd. Culmea e ca mai toate televiziunile de stiri pusesera ziua libera cu recuperare la zilele oficial libere de peste an si se intrebau daca nu sunt prea multe! Cat de prost sa fii? Culmea culmilor e ca mai toti invitatii cladeau opinii cretine pe aceasta greseala, unii infierand guvernul pentru pierderile create in economie, altii spunand ca oricum nu sunt prea multe zile oficial libere in Romania! Booon...seara problema Silaghi care era intoarsa pe toate fetele si cu tenta impusa de orientarea postului: unii ca e hot, alti ca e victima, toti incercand sa afle mai devreme cine va fi noua numire. Emisiuni pierdere de timp, nicio investigatie ceva, nicio contructie pe baza datelor existente...totul la nivel de dat cu parerea in grup. Dupa niste zile s-a aflat ca Sapunaru va fi noua numire, iar impricinatul a declarat ca ar accepta propunerea de a fi ministru...alte ore interminabile aratand semnele de intrebare ce planau pe cetatean, imagini de arhiva, dat cu parerea. dupa 2 zile liberalii anunta ca o propun pe Maneasca. Pauza de gandire pentru ca asta nu avea cazier politic incarcat si era greu de agatat in senzational. Pauza scurta ca l-au luat pe barbata-su de-i primar si au inceput alte 'stiri' si discutii obsedante despre ce a facut don Manescu, ce n-a facut doamna Manescu, care ar fi legaturile ascunse de s-a ajuns la numirea asta etc. etc.
    Acum presupun ca subiectele permanente sunt cainii vagabonzi si Rosia Montana si probabil ca la fel ca la alte subiecte nu se dau detalii despre problema pentru a putea fi judecata de telespectatori ci sunt invitati pareristi care dau telespectatorilor direct verdictele lor.

    Pe scurt, m-am bucurat ca nu ma uit peste an la televiziunile de stiri si m-am intristat vazand cu ce e indrumat romanul sa-si consume timpul in loc sa vada stiri si analize serioase despre problemele adevarate ale natiei. E drept ca circul politic are contributie importanta la deriva televiziunilor de stiri, dar nici ele nu au cu cine sa mai faca reportaje si analize serioase despre problemele reale si cronice.

    banuiesc ca nu e locul sa ma iau si de televiziunile generaliste, dar sunt in aceeasi oala cu cele de stiri.
    Este pentru prima oara cand mi se intampla ca seri la rand sa nu gasesc un film mai acatari zappand n-shpe mii de canale. Sunt mai multe canale de film ca oricand, dar grilele sunt mai slabe decat erau odata grilele televiziunilor generaliste + HBO.

    ps: din ce vad mai sus e foarte probabil ca mi-au scapat foarte putinele emisiuni bune. imi cer scuze realizatorilor lor si le doresc sa 'viruseze' posturile lor cu calitate si substanta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #464
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    nenea ala e Mircea Badea wannabe...
    daca zici ... textul de scris de altcineva, omul citeste direct de pe prompter, dar le "zice" bine ... badea e cu scalambaieli si alte rahaturi ... nu ma mai uit de vreun an juma la el. starea natiunii chiar imi place

  3. #465
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    hai ma ce dracu , ala de la starea natiunii e mai penibil ca Badea , mie imi e personal rusine de rusinea lui .
    retired.

  4. #466
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    daca zici ... textul de scris de altcineva, omul citeste direct de pe prompter, dar le "zice" bine ... badea e cu scalambaieli si alte rahaturi ... nu ma mai uit de vreun an juma la el. starea natiunii chiar imi place
    Nu-s de acord.
    ca format, il copie pe Badea. Asa cum face si banciulica pe B1.

  5. #467
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    lol. ca format

    pesemne badea a inventat statul la o masuta si datul cu parerea. ba chiar o fi pus si bazele pamfletului televizat

    @reivan e o chestie de gust pana la urma. mie imi place emisiunea. ptr cat timp, habar n-am ...

    de-a lungul timpului mi-a placut si badea, desi nici acum nu imi explic de ce

    cat despre banciu, ala e boss de boss

  6. #468
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    pesemne badea a inventat statul la o masuta si datul cu parerea.
    In Romania... pai cam da

  7. #469
    senior Robert Cristian's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    France
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    "Badea ma copiat 8 ani fara sa stie ca exist" Radu Banciu

  8. #470
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Robert Cristian View Post
    "Badea ma copiat 8 ani fara sa stie ca exist" Radu Banciu
    Badea l-a capiat sau cum?

  9. #471
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    la*

  10. #472
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    un site de pe care sa urmaresc ,,In gura presei", va rog ? De pe youtube se sterg, antenaplay cere bani, iar vechiul site nu mai pune emisiuni...

  11. #473
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Ia vezi pe asta: http://tvron.net/

  12. #474
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Mirciulica, un cimpanzeu ascultator in cusca Varanului.

    Bobi, tot antenist, bre ?

  13. #475
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post

    Bobi, tot antenist, bre ?
    Da. Si nu numai, acum ma uit pe AXN la "Minti criminale". Matale?

  14. #476
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Bobi, ms, dar eu vroiam un site pt a vedea emisiunea inregistrata, nu linkuri cu sopcast pt Antena Anybody ?

  15. #477
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Nici eu nu gasesc..nici pe youtube nu mai baga emisiunile, s-au probabil ca le baga dar sunt sterse.

  16. #478
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    la*
    Nu, chiar asa a zis Banciu, in direct.

  17. #479
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1

  18. #480
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Nu, chiar asa a zis Banciu, in direct.


    "Badea ma copiat 8 ani fara sa stie ca exist"

    Era clar ca Bobi n-a scris corect l-a, doream sa-l corectez.

  19. #481
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post


    "Badea ma copiat 8 ani fara sa stie ca exist"

    Era clar ca Bobi n-a scris corect l-a, doream sa-l corectez.
    Era vorba de Robert si eu il ironizam... dar nu prea-mi ies schemele astea-n ultimul timp :shameonme:

  20. #482
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    dar nu prea-mi ies schemele astea-n ultimul timp :shameonme:
    Frati de suferinta. http://i.imgur.com/68DtTe2.gif

  21. #483
    senior Jew's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    192
    Reputatie
    1
    Ambele sunt niste porcarii si niste instrumente politice:Realitatea pt Base and co. si Antena 3 pentru USL.Dar oricum,e de admirat faptul ca Antena 3 e singurul post care are tupeul sa-l atace in continuare pe Nautilus si gasca lui de hoti.
    [QUOTE]Remember the Titans![/QUOTE]
    [IMG]http://24.media.tumblr.com/fb3211a1f150c8052f0f74cc69c1588e/tumblr_muy7f1Bw0D1slbvrfo1_500.gif[/IMG]
    [B][I]"Satul de zdrente,de cocalari sinistri
    Satul de impotenti politici catalogati ministri"[/I][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •