View Poll Results: Ce post de stiri urmariti?

Voters
136. You may not vote on this poll
  • Realitatea tv

    60 44.12%
  • Antena 3

    76 55.88%
Page 15 of 25 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 295 to 315 of 510

Thread: Realitatea tv vs. Antena 3

  1. #295
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Mersi, e usor daca iei o zi care-ti convine tie. In general in prime-time cele 2 sunt la egalitate. Sigur ca mai sunt zile in care castiga Antena si altele in care castiga Realitatea

  2. #296
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    le rupe Regina pe ambele la un loc

  3. #297
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    Diferenta dintre cele doua posturi este exact diferenta dintre Hurezeanu si Cristoiu, DW si EvZ/Jurnalul National, s.a. Altfel, gusturile nu se disputa, insa reprezinta fiinta.

  4. #298
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Vezi mai Delaparis daca ii lasam pe unii sa scrie pe aici tot ce ar vrea ei sa se intample in viziunea lor si nu ceea ce se intampla de fapt in realitate!

    Mai Datenshi(spre stupefactia ta, asa cum s-a mai aratat, Realitatea TV sta mult mai bine decat preferatii tai de la Antena3 chiar si in PRIME TIME. Acuma sper ca n-ai de gand sa ne zici ca PRIME TIME inseamna de la orele 22.00 incolo, cand incepe pe antene circul facut de psycho Stan laptop sau de comicul vestit Badea.

    Sa luam audientele din Prime - Time, de exemplu pe marți, 20 ianuarie 2009:
    Antena3: 2,4
    RealitateaTV: 3,7
    http://img6.imageshack.us/img6/8733/audientemarrti.jpg
    Vezi ca de la 21:45 incolo antena 3 e peste Realitatea, nu stiu cum a iesit media aia.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #299
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Sa luam audientele din Prime - Time, de exemplu pe marți, 20 ianuarie 2009:
    Antena3: 2,4
    RealitateaTV: 3,7
    http://img6.imageshack.us/img6/8733/audientemarrti.jpg
    Eu ți-am zis că ești neam prost și nerecunoscător . Tabelul ăla l-am post eu pe 21 ianuarie chiar pe thread-ul ăsta, luat după blogul lui M. Badea. Dar tu, evident, ai un comportament de pușlama și ești incapabil să precizezi sursa, atunci când nu e vorba de realitatea tv.

  6. #300
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Vezi ca de la 21:45 incolo antena 3 e peste Realitatea, nu stiu cum a iesit media aia.
    prime time e de la 19:00

  7. #301
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    ce conteaza care este pe primul loc in topul audientei? ambele posturi sunt de *****

  8. #302
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    prime time e de la 19:00
    Corect, dar nu apare intervalul in tabel. Probabil media e calculata de la 19, de-aia nu-mi iesea.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. #303
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Vezi ca de la 21:45 incolo antena 3 e peste Realitatea, nu stiu cum a iesit media aia.
    Vezi ca din moment ce ti-am aratat(din nou realitatea) si ca nu e asa cum ai vrea tu sa fie, deodata nu mai stii nimic si te cam faci ca ploua.Mai bine ai recunoaste si tu odata superioritatea neta a Realitatii fata de favoritii tai antenisti, desi stim ca iti este greu sa faci asta, dar macar poti sa incerci.

    Deci, era normal ca Realitatea TV sa fie peste Antena3 din toate punctele de vedere chiar si in PRIME TIME.(19.00 - 23.00)


    Quote Originally Posted by Urmuz View Post
    ce conteaza care este pe primul loc in topul audientei? ambele posturi sunt de *****
    Urmuz, cred ca asta ar trebui sa-l intrebam pe cel care a deschis acest thread. Insa ne uimeste cu cata disperare ar vrea unii sa fie total invers decat este in realitate, chiar daca li se pun si statisticile oficiale in fata. Probabil ca este vorba si de ceva bani la mijloc, deoarece se stie ca televiziunile cu un rating mai mare incaseaza si bani mai multi pe publicitatea pe care o dau. E posibil sa fie si asta un motiv.

  10. #304
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Probabil ca este vorba si de ceva bani la mijloc, deoarece se stie ca televiziunile cu un rating mai mare incaseaza si bani mai multi pe publicitatea pe care o dau. E posibil sa fie si asta un motiv.
    degeaba ai raiting mare si baniiiiiiiiiiiiiiiiiiii mai multi din publicitate daca costul de productie al emisiunilor difuzate este ridicat

    dar in cazul de fata, atat la realitatea cat si antena3, nu-i cazul.

    si da, cu cat ai raiting mai mare cu atat vinzi publicitatea mai scump.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  11. #305
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Reșița, sunt diferențe mari de costuri între sufrageria celor de la A3 și platoul RTV. Difereță mare și ca număr de angajați.

  12. #306
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    si da, cu cat ai raiting mai mare cu atat vinzi publicitatea mai scump.
    Eronat aici. Fiecare televiziune are politica ei de vanzari.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #307
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Eronat aici. Fiecare televiziune are politica ei de vanzari.
    pai da, dar nu cred ca avem vreo televiziune in romania, in afara de otv, care sa-si negoieze direct cu sursa publicitatea. din cate stiu eu ele apeleaza la agentiile de publicitate si nicidecum direct la firmele care vor publicitate.

    ps. s-ar putea sa ma insel dar eu asa stiu ca se face
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  14. #308
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Asa e (si OTV negociaza cu agentiile), dar asta nu inseamna ca fiecare cere un pret conform cu performantele statiei. Unii au o impresie buna despre ei si se vand scump.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #309
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1

  16. #310
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    rob, cotidianul este campion la din astea

    uite aici o exclusivitate din 24 februarie http://www.ciutacu.ro/articol/cotidi...ri-si-la-ceas/
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  17. #311
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Si faza e ca ei castiga bani din asa ceva, eu i-as da in judecata

  18. #312
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Cred ca nu mai e nimic de spus in plus. Sa "vorbeasca" datele statistice:

    Realitatea.NET își depășește din nou principalii competitori și crește cu 17% față de luna ianuarie
    Astazi, ora 11:42

    Realitatea.NET înregistrează, în februarie, o creștere de aproximativ 185.000 de vizitatori unici față de luna anterioară, depășindu-și pentru a treia luna consecutiv, principalii competitori.

    Clasamentul SATI realizat lunar după criteriul vizitatori unici relevă faptul că aproape 1,3 milioane de români au ales Realitatea.NET ca principală sursă de informare online în luna februarie, față de 1,08 milioane HotNews.ro, 1,04 milioane ȘtirileProTV.ro, 970.000 Evz.ro și doar 690.000 de vizitatori unici Antena3.ro.

    Realitatea.NET a avut, în februarie, 1.291.002 de vizitatori unici, site-ul fiind vizitat de mai mult de patru milioane de ori. Peste 17 milioane de pagini Realitatea.NET au fost citite online în februarie, conform aceleiași surse, conform SATI.

    Timpul mediu petrecut de un vizitator pe site plasează Realitatea.NET ca un produs web care se bucură de un public foarte fidel, cu o medie de circa zece minute pe utilizator.

    http://www.realitatea.net/media/imag...43450400_2.jpg

    Creșterea în trafic a site-ului Realitatea.NET față de luna februarie a anului trecut este de 140% (de la 537.000 de clienți unici la 1,3 milioane).

    Singurul site încadrat la categoria știri mass-media care a reușit să depășească, în februarie, după criteriul unici, sursa numărul unu de știri online din Romania este agregatorul de conținut 9am.ro, care folosește de altfel o mare parte din conținutul produs de Realitatea.NET.

    Știrile la minut, exclusivitățile, proiectele editoriale speciale (Valentine.Realitatea.NET, Vacanțe.Realitatea.NET), sesiunile de dezbateri și parteneriatul strategic cu Ziare.ro au adus, în februarie, o creștere a numărului de vizitatori unici înregistrați de Realitatea.NET de aproximativ 17% față de prima luna a anului.

    Cele mai remarcabile creșteri în februarie au fost înregistrate, în afară de Realitatea.NET, de 9am.ro (cu 28,15% mai mulți vizitatori unici) și ȘtirileProTV.ro (21,5 %).

    http://www.realitatea.net/media/imag...96032900_3.jpg

    Pozițiile a treia, a patra și a cincea din clasamentul SATI pe februarie, la capitolul știri și mass-media, sunt ocupate, în ordine, de GSP.ro (cu peste 1.200.000 de vizitatori unici), Libertatea.ro (1.153.000) și Sport.ro (peste 1.151.000).


    HotNews.ro s-a clasat, în februarie, pe locul șase, realizând aproximativ 1,08 milioane de clienți unici, cu peste 200.000 mai puțini decât a acumulat Realitatea.NET.

    În plus, Realitatea.NET a ocupat poziția 11 în ierarhia generală a celor mai importante peste 250 de website-uri din Romania măsurate de SATI și locul doi, în topul website-uri de news autohtone.

    Alături de Cotidianul.ro, al doilea produs din portofoliul F5 aflat între primele zece website-uri de știri de calitate, portalul a realizat cumulat peste două milioane de clienți unici, aproximativ șapte milioane de vizite și mai mult de 23,5 milioane de afișări.

    Realitatea.NET și Cotidianul.ro fac parte din portofoliul F5, compania New Media a grupului Realitatea-Cațavencu.
    Sursa: Realitatea.net

  19. #313
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Realitatea.NET înregistrează, în februarie, o creștere de aproximativ 185.000 de vizitatori unici față de luna anterioară

    Sursa: Markerika

    1.291.002 - 1.206.457 = cca 185.000

    Pacat ca la scoala de propaganda nu va invata si mate...

    Bai bula, ia verifica putin cele 2 poze si vezi daca-i vreo asemanare intre cifre!
    Attached Images Attached Images

  20. #314
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    e prea tare faza, nu observasem. e drept, nu citesc cu mare atentie posturile lui marker. cine e abramburica pana la urma?

  21. #315
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Aia de la teveu ii Dana Rogoz, petarda aia de "la bloc". Lu' cuana Cati nu stiu de ce i se spune asa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •