View Poll Results: Ce post de stiri urmariti?

Voters
136. You may not vote on this poll
  • Realitatea tv

    60 44.12%
  • Antena 3

    76 55.88%
Page 14 of 25 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 274 to 294 of 510

Thread: Realitatea tv vs. Antena 3

  1. #274
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    iar astea sunt datele din 19.02.2009, sa nu fiu acuzat ca public doar din weekend cand se stie ca traficul este cu 25-30% mai mici decat in timpul sapptamanii

    http://img26.imageshack.us/img26/3036/capture5.jpg

    dar aici faza tare este ca nu pusca totalul daca le adunam
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. 22nd February 2009, 16:40
    Reason
    dublura

  3. #275
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Nici nu mai conteaza weekend sau ne-weekend, total sau ne-total. Important e ca se stie deja de catre foarte multi si din statisticile oficiale(conform SATI): REALITATEA.NET, Site-ul de stiri Nr.1 in Romania. Oricat s-ar "chinui" cativa antenisti cu unghia in gat pe aici sa mistificea realitatea(nu Realitatea, relax.
    http://www.realitatea.net/images/log...itatea-net.jpg
    http://www.realitatea.net/

    Iar in ceea ce priveste posturile tv, Realitatea TV vs Antena 3, asa cum am aratat si din statisticile oficiale, Realitatea TV este cu muuult peste Antena3:

    Conform GfK Romania, iata cum arata AUDIENTA TV (all urban, mii telespectatori/minut) in ianuarie 2009:

    1 PRO TV - 393
    2 ANTENA1 -285
    3 REALITATEA - 185
    4 KANAL D - 136
    5 ACASA TV - 128
    6 OTV -119
    7 PRIMA TV - 116
    8 TVR 1 - 114
    9 ANTENA 3 - 102
    10 NATIONAL TV - 64

    Alte comentarii nu isi mai au rostul.

  4. #276
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    iar astea sunt datele din 19.02.2009, sa nu fiu acuzat ca public doar din weekend cand se stie ca traficul este cu 25-30% mai mici decat in timpul sapptamanii

    http://img26.imageshack.us/img26/3036/capture5.jpg

    dar aici faza tare este ca nu pusca totalul daca le adunam
    Asa este, pana la urma de unde iese totalul?

  5. #277
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Lasand trollii deoparte si revenind ON TOPIC:

    Conform GfK Romania, iata cum arata AUDIENTA TV (all urban, mii telespectatori/minut) in ianuarie 2009:

    1 PRO TV - 393
    2 ANTENA1 -285
    3 REALITATEA - 185
    4 KANAL D - 136
    5 ACASA TV - 128
    6 OTV -119
    7 PRIMA TV - 116
    8 TVR 1 - 114
    9 ANTENA 3 - 102
    10 NATIONAL TV - 64

    Din datele statistice oficiale se observa foarte clar ca:
    Oricat s-ar screme INTACT nu are nicio sansa in fata MEDIA PRO, pe niciun segment: PRO TV mult peste ANTENA 1, ACASA TV mult peste EUFORIA (nici nu apare in primii 10).
    DE ASEMENEA, LA STIRI, REALITATEA E MULT PESTE ANTENA 3, CU TOATE EFORTURILE LUI MIRCIULICA (comicul vestit, care face toti copiii sa rada cu emisiunile LUI si idolul lui alter_ego SI STAN LA UN LOC.
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Nici nu mai conteaza weekend sau ne-weekend, total sau ne-total. Important e ca se stie deja de catre foarte multi si din statisticile oficiale(conform SATI): REALITATEA.NET, Site-ul de stiri Nr.1 in Romania. Oricat s-ar "chinui" cativa antenisti cu unghia in gat pe aici sa mistificea realitatea(nu Realitatea, relax.
    http://www.realitatea.net/images/log...itatea-net.jpg
    http://www.realitatea.net/

    Iar in ceea ce priveste posturile tv, Realitatea TV vs Antena 3, asa cum am aratat si din statisticile oficiale, Realitatea TV este cu muuult peste Antena3:

    Conform GfK Romania, iata cum arata AUDIENTA TV (all urban, mii telespectatori/minut) in ianuarie 2009:

    1 PRO TV - 393
    2 ANTENA1 -285
    3 REALITATEA - 185
    4 KANAL D - 136
    5 ACASA TV - 128
    6 OTV -119
    7 PRIMA TV - 116
    8 TVR 1 - 114
    9 ANTENA 3 - 102
    10 NATIONAL TV - 64

    Alte comentarii nu isi mai au rostul.
    Te mai repeti mult Markerele?

  6. #278
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Nici nu mai conteaza weekend sau ne-weekend, total sau ne-total. Important e ca se stie deja de catre foarte multi si din statisticile oficiale(conform SATI): REALITATEA.NET, Site-ul de stiri Nr.1 in Romania. Oricat s-ar "chinui" cativa antenisti cu unghia in gat pe aici sa mistificea realitatea(nu Realitatea, relax.
    http://www.realitatea.net/images/log...itatea-net.jpg
    http://www.realitatea.net/
    Adevărul că ne-ai prins, eu, rob_din, datenshi, relansat, elphax, reșița suntem toți acționari Antena 3.

  7. #279
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Asa este, pana la urma de unde iese totalul?
    daca nu ma insel in dreptul fiecarui sait sunt unicii pt. respectivul sait iar daca o persoana viziteaza doua sau mai multe saituri apare ca unic la toate saiturile respective mai putin la totalul realitatii net unde apare doar o singura vizita

    alta explicatie nu gasesc
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  8. #280
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    daca nu ma insel in dreptul fiecarui sait sunt unicii pt. respectivul sait iar daca o persoana viziteaza doua sau mai multe saituri apare ca unic la toate saiturile respective mai putin la totalul realitatii net unde apare doar o singura vizita

    alta explicatie nu gasesc
    Resita, se prea poate sa ai dreptate. Insa asta nu schimba cu nimic realitatile si statisticile oficiale.(Realitatea TV >>> Antena 3 ; Realitatea.net(no1. in stiri) >>> antena3.ro)

  9. #281
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Vezi ca SATI e la fel de oficial ca trafic.ro. Imi fac mea culpa, nu stiu de ce sunt atat de neincrezator in aceste statistici, cand patron la acest trust este Vantu.
    "Dormi liniștit, Realitatea veghează pentru tine."
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #282
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Azi am auzit-o si p'asta. La emisiunea "Realitatea de la 12:00 cu Liana Pătraș și Constantin Drăgan" pe 12:45, cand era la telefon Oprea de la BGS, idioata de Leana l-a luat la bani marunti cu "ce cauta BGS in parcarea mall-ului", "extraordinar, n-am mai auzit in viata mea o firma de paza sa pazeasca parcarea" si alte mizerii de genu'. Asta-i cea mai buna televiziune de stiri din Romania?

  11. #283
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Marker zice ca da.

  12. #284
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    pe nisa de stiri e cea mai tare si cred ca-n urmatorii 2 maxim 3 anii va ataca chiar suprematia protv-ului si va deveni cel mai urmarit canal tv din romania.

    stiu ca radeti cand cititi ceea ce am scris dar eu asa vad ascensiunea realitatii si asta pe fondul in care romanul tinde tot mi mult sa renunte la televiziunile traditionale si sa migreze spre televiziunile de nisa
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  13. #285
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Cum dracu a intrat Marker pe contul lui Reșița ?

  14. #286
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Adica sa ne asteptam si la telenovele din partea realitatii?

  15. #287
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    pe nisa de stiri e cea mai tare si cred ca-n urmatorii 2 maxim 3 anii va ataca chiar suprematia protv-ului si va deveni cel mai urmarit canal tv din romania.

    stiu ca radeti cand cititi ceea ce am scris dar eu asa vad ascensiunea realitatii si asta pe fondul in care romanul tinde tot mi mult sa renunte la televiziunile traditionale si sa migreze spre televiziunile de nisa
    Tu glumesti? Poate daca renunta definitiv la statutul de televiziune de stiri. Oficial vreau sa spun fiindca de mult nu mai sunt o televiziune de stiri. Au devenit un OTV cu bani.

  16. #288
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    pe nisa de stiri e cea mai tare si cred ca-n urmatorii 2 maxim 3 anii va ataca chiar suprematia protv-ului si va deveni cel mai urmarit canal tv din romania.
    Resita, asta se stie deja ca e cea mai buna televiziune de stiri. Pana si unul dintre anti-basescienii celebrii de pe acest forum recunoaste asta:

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Realitatea este, fara indoiala, cel mai bun post de televiziune de stiri, in ciuda faptului ca este vizibil de partea uneia din...parti.
    Pe de alta parte, asa cum s-a mai zis si constat si de altii, e televiziunea de stiri care este in contact cu oamenii, cu realitatea prin emisiunile pe care le are periodic si campaniile duse, ca sa dau doar 2 exemple COD VERDE sau MARTOR OCULAR. Si asta deranjeaza foarte mult pe diversionistii celebrii de pe la antene. Asa ca nu degeaba e o televiziune de stiri apreciata de foarte multi romani(bine, cu exceptiile a catorva pupincuristi antenisti frustrati de ascensiunea Realitatii TV - se stiu ei care, se vad cu ochiul liber chiar si aici pe forum).

  17. #289
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    pe nisa de stiri e cea mai tare si cred ca-n urmatorii 2 maxim 3 anii va ataca chiar suprematia protv-ului si va deveni cel mai urmarit canal tv din romania.
    Resita, asta se stie deja ca e cea mai buna televiziune de stiri. Pana si unul dintre anti-basescienii celebrii de pe acest forum recunoaste asta:

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Realitatea este, fara indoiala, cel mai bun post de televiziune de stiri, in ciuda faptului ca este vizibil de partea uneia din..parti.
    Pe de alta parte, asa cum s-a mai zis si constatat si de altii, e televiziunea de stiri care este in contact cu oamenii, cu realitatea prin emisiunile pe care le are periodic si campaniile duse, ca sa dau doar 2 exemple COD VERDE sau MARTOR OCULAR. Si asta deranjeaza foarte mult pe diversionistii celebrii de pe la antene. Asa ca nu degeaba e o televiziune de stiri apreciata de foarte multi romani spre deosebire de Antena3, care are un rating zilnic ce trece cu un pic de jumatate cat are Realitatea TV(bine, mai sunt si cativa pupincuristi antenisti frustrati de ascensiunea Realitatii TV - se stiu ei care, se vad cu ochiul liber chiar si aici pe forum).

    Conform GfK Romania, iata cum arata AUDIENTA TV (all urban, mii telespectatori/minut) in ianuarie 2009:

    1 PRO TV - 393
    2 ANTENA1 -285
    3 REALITATEA - 185
    4 KANAL D - 136
    5 ACASA TV - 128
    6 OTV -119
    7 PRIMA TV - 116
    8 TVR 1 - 114
    9 ANTENA 3 - 102
    10 NATIONAL TV - 64

    Restul e CAN CAN.
    Last edited by J.Bond; 23rd February 2009 at 23:59.

  18. #290
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    gata Marker ... deja devine penibil ...

    Incercam sa postam ceva argumente mai putin obsesive ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #291
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Delaparis, mai penibil poate fi faptul cum unii de pe aici incearca sa ne zica ca albul e negru si negrul e alb si chiar ne amuza treaba asta pe cei care citim pe aici. Desi li s-a aratat verde in fata si statisticile oficiale.
    Si dupa cum vezi si tu in mesajul de mai sus, nu e numai parerea mea cum ca Realitatea TV >>> Antena3.

    Hai ca ii las de data asta. Sa ne mai spuna in continuare cat de buni sunt ********ii aia de pe la antenele lui Felix, in frunte cu comicul vestit Mirciulik Badea.
    Last edited by J.Bond; 24th February 2009 at 00:52.

  20. #292
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alter ego View Post
    Cum dracu a intrat Marker pe contul lui Reșița ?


    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Tu glumesti? Poate daca renunta definitiv la statutul de televiziune de stiri. Oficial vreau sa spun fiindca de mult nu mai sunt o televiziune de stiri. Au devenit un OTV cu bani.
    nu glumesc

    rob, asta-i cheia succesului in romania, ii dai romanului ceea ce vrea el si anume spectacol si gargara ieftina si succesul e asigurat.

    eu unul am ramas masca cand am vazut audientele pe care le-a putut avea cu ocazia alegerilor din sua. tu crezi ca pe omul de rand din romania il interesa cine iese presedinte in america, nu, el e uita ca sa vada spectacolul de la ei si cum se desfasoara alegerile in state
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  21. #293
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Delaparis, mai penibil poate fi faptul cum unii de pe aici incearca sa ne zica ca albul e negru si negrul e alb si chiar ne amuza treaba asta pe cei care citim pe aici. Desi li s-a aratat verde in fata si statisticile oficiale.
    Si dupa cum vezi si tu in mesajul de mai sus, nu e numai parerea mea cum ca Realitatea TV >>> Antena3.

    Hai ca ii las de data asta. Sa ne mai spuna in continuare cat de buni sunt ********ii aia de pe la antenele lui Felix, in frunte cu comicul vestit Mirciulik Badea.
    Nu cred ca a contestat nimeni aici ca Realitatea TV sta mult mai bine all day decat Antena 3. S-a afirmat doar ca Antena 3 sta mai bine in prime time, ceea ce este corect.

    Nici pozitia site-ului nu a fost contestata, ci modul cum este obtinuta (mai exact redirectarile).

    "Dormi liniștit, Realitatea veghează pentru tine."
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  22. #294
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Nu cred ca a contestat nimeni aici ca Realitatea TV sta mult mai bine all day decat Antena 3. S-a afirmat doar ca Antena 3 sta mai bine in prime time, ceea ce este corect.
    Vezi mai Delaparis daca ii lasam pe unii sa scrie pe aici tot ce ar vrea ei sa se intample in viziunea lor si nu ceea ce se intampla de fapt in realitate!

    Mai Datenshi(spre stupefactia ta, asa cum s-a mai aratat, Realitatea TV sta mult mai bine decat preferatii tai de la Antena3 chiar si in PRIME TIME. Acuma sper ca n-ai de gand sa ne zici ca PRIME TIME inseamna de la orele 22.00 incolo, cand incepe pe antene circul facut de psycho Stan laptop sau de comicul vestit Badea.

    Sa luam audientele din Prime - Time, de exemplu pe marți, 20 ianuarie 2009:
    Antena3: 2,4
    RealitateaTV: 3,7
    http://img6.imageshack.us/img6/8733/audientemarrti.jpg
    Last edited by J.Bond; 24th February 2009 at 10:44.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •