Page 12 of 42 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 232 to 252 of 873

Thread: New England Patriots

  1. #232
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SlayerZ View Post
    Brandon Spikes suspendat 4 meciuri pentru folosirea de substante interzise - http://www.nfl.com/news/story/09000d...e=HP_headlines
    "It was not a performance enhancer or an illegal drug" (citat din articol) - probabil ca era s"irop de tuse"
    Ha,ha, poate s-a imbatat crita. Acum serios, nu cumva baiatul asta a avut prbleme inca din college?
    Build The Monster

  2. #233
    sport legend SlayerZ's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    509
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    Ha,ha, poate s-a imbatat crita. Acum serios, nu cumva baiatul asta a avut prbleme inca din college?
    Cica ar fi fost implicat intr-un scandal in legatura cu un clip cu tenta sexuala, si plus o suspendare de 1 meci in colegiu.
    Dar acum sa fim seriosi, mai mult ca sigur ca nu este singurul jucator care foloseste substante ilegale, dar macar daca le folosesti, nu te lasa prins, si daca te prind, macar nu face declaratii jenante ca sa nu zic stupide, mai bine taci.
    Oricum destul de urat pentru noi, o sa avem nevoie de ajutorul defensivei pentru urmatoarele 2 meciuri, cu Bears si Packers.

  3. #234
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    lol @ suspendare pt consum de Adderall.
    Both teams played hard.

  4. #235
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    We're in the playoffs, baby!!! Beton meci. Ursii nici nu au stiut ce i-a lovit.
    GO Pats GO !

  5. #236
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    O alta victorie la scor pentru Pats si cu meciul asta ne-am asigurat si prezenta in Play-off. Si cand te gandesti ce fel jucam acum vreo 6-7 saptamani , cand ne-o luam chiar de la Browns. Acum suntem echipa care practica cel mai bun joc. Sper sa tina forma asta cat mai mult Go Pats!

  6. #237
    Warrior Mr. White's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    359
    Reputatie
    1
    Go pats!
    You can't decide what to do or what not to do,
    All you can decide is what to do with the time given to you...
    [B][COLOR="DarkRed"]Bucharest Warriors[/COLOR][/B]

  7. #238
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    "Wide Receiver"-ii preferati ai lui Jay Cutler in meciul de ieri: (si printre putinii carora le-a trimis pase complete)

    http://daglamsquad.com/blog/wp-conte...59-220x300.jpg http://thesportsjury.com/images/stor...r_12292009.jpg
    GO Pats GO !

  8. #239
    sport legend SlayerZ's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    509
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu astazi meciul complet, superb din foarte multe puncte de vedere, victorie in deplasare impotriva unei echipe cu o defensiva buna, am anihilat complet QB advers, ne-am asigurat locul in playoff, plus am vazut si un meci pe ninsoarea .Oricum am avut si noroc, in prima repriza cred ca au fost cel putin vreo 3 ocazii de interceptie din partea Bears, mai ales din partea lui Urlacher.
    Dintre multe aberatii pe care le spun cei de pe NFL.com, au nimerit si ei ceva bine, in afara de Brady - omul de baza al echipei - avem o echipa destul de echilibrata in ofensiva, nu mai e doar Moss deep threat, si Welker pe short-medium range, si running game 0, chiar daca am pierdut pe partea de pase lungi, nu mai suntem asa dependenti de o relatie de joc.
    Saptamana aceasta revenim acasa, unde sper sa castigam cu Packers, si am cam asigura divizia. Daca nu revine Rodgers la Packers (eu cred ca va reveni) , sincer nu prea imi fac probleme pentru meciul cu Packers.

  9. #240
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    sapt viitoare avem un meci interesant: Steelers (10-3) - Jets (9-4). Pt primul loc in AFC pt Pats ar fi bine sa castige Jets...

  10. #241
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Si noi sa producem o surpriza sa va batem "in your own home"...can't wait Sunday Night FOOTBALL...
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  11. #242
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Cum a jucat sezonul asta fara run game, no.1 team in the NFL hit by INJURIES peste 11 accidentati 8 numai in D# 3LBs 2CB+1SS, 1NT, 1DE + O# 2TEs, 1RB, 1OT, 1QB(P. nu va jucat cu Patriots) ar fii dezastru. Avem 1echipa intreaga decimata, iar 80% din D# titularii ma refer au fost toasted, a fost ceva deosebit ca sunt printre primele cele mai bune defensive din liga ce ar fi fost daca eram in toti apti de joc. Faceam prapad, un sezon dureros la propriu. But hope dies last!
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  12. #243
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Devin McCourty se pare ca inca se resimte dupa accidentarea din meciul cu Bears si nu va juca cu Branzarii

  13. #244
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Mama ce prost jucam! Ofensiva previzibila, gauri inexplicabile in coverage pe defensiva. Noroc de kick returnul si interceptia lui Arrington. Mai sunt 18 min de joc. Sper sa putem creea vreun pic de ofensiva reala, altfel ne facem de ras.
    GO Pats GO !

  14. #245
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Wow, ce noroc am avut c-am castigat meciul asta. La cum am jucat in primele 3 quarters, nu prea aveam sperante la o victorie. Ultimele 2 minute au fost stres total
    GO Pats GO !

  15. #246
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    40min. posesie, am fost prosti cand am avut mingea pe 1yard line, si ne-am impotmolit cand trb sa inscriem un TD si ne-am rezumat la un FG, asa rez. era egal si aveam sansa sa castigam cu un FG in loc sa fim noi cu 4 pct. in minus. Mai bn risca "UMFLATU" la 4th down si chiar daca nu reuseam eram tot la 7 pct si trb sa inscriem TD-ul in ultmile sec. sa egalam. Avem un antrenor ratat, am pierdut meciul cu BEARS tot pe mana lui in WEEK 2. Ca nu stie sa ceara un TIMEOUT cand trb. Am pierdut pe mana noastra, pardon pe mana "UMFLATULUI", de la meci la meci incepe sa imi devina antipatic prin deciziile proaste pe care le ia.

    Si sapt. trecuta in DETROIT la 3th and 1 sau era 4th and 1 numai imi aduc bine aminte, in loc sa mearga pe run sau QB SNEAK sa castigam un nou set de atacuri si faceam un SPIKE dupa, si tot aveam sanse sa ii batem pe LIONS, dar nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, THE CHUBBY GUY WENT FOR ALLLLL si am castigat un carnat de Craciun numai pentru el...Decizii inexplicabile si proaste

    Acum totul e la mana noastra castigam cu GIANTS si suntem IN, si automant va trebui sa ii batem si pe BEARS, poate nu vor mai avea pentru ce sa mai joaca daca castiga in seara asta divizia cu VIQUEENS, sau poate v-om lupta cu ei pt. castigarea diviziei in ultima sapt. Oricum clar e ca Mike e un ratat, si noi trb sa castigam cu GIANTS!!!

    Felicitari PATRIOTS pentru victoria din seara asta si pentru toate realizarile din acest sezon...HOPE WE MEET AGAIN IN THE BIG ONE!!! GOOD LUCK.
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  16. #247
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Wow, nu m-asteptam ca Pats sa se chinuie in halul asta impotriva lui GB cu Flynn in teren. Asta e inca o dovada ca nu seamana meci cu meci si ca orice se poate intampla, desi inaintea acestei etape (si poate chiar si acum) NE parea (pare) cea mai buna echipa din liga.

    Pe final, acel yard care le-a lipsit celor din GB sa obtina 1st down (pt a-si permite apoi spike) e posibil sa fi facut diferenta intre victorie si infrangere pentru ei.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  17. #248
    ...
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,314
    Reputatie
    1
    Mie Flynn mi se pare destul de bun plus ca e tanar si are toata cariera inainte. Are mare potential dupa parerea mea. Pe Cutler in schimb nu pot sa-l inteleg.

  18. #249
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Avion View Post
    Mie Flynn mi se pare destul de bun plus ca e tanar si are toata cariera inainte. Are mare potential dupa parerea mea. Pe Cutler in schimb nu pot sa-l inteleg.
    Flynn e bun atlet, dar din pacate si-a aratat nepriceperea de rookie in acele ultime secunde cand nu mai avea TO-uri sa se consulte cu coach-ul, asa ca a pierdut secunde pretioase sfatuindu-se cu coechipierii ce sa faca. Un QB cu ceva mai multa experienta ar fi bagat rapid un HB option play ceva in loc sa iroseasca acele secunde. Chiar daca nu le iesea faza, oricum nu aveau ce pierde. Puii mei, chiar si o pasa random cu ochii inchisi e statistic mai buna decat sa lasi ceasul sa se duca la zero in situatia respectiva

    nah, just my 2c.
    GO Pats GO !

  19. #250
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Puteau incerca chiar un QB SNEAK, sau sa fi luat-o de capul lui la fuga din Shotgun si tot putea lua un 1st down daca nu se uita si se concentera pe run numai era sack, si era un QB slide si 1st down fara sa mai stea sa mai gandeasca, imediat SPIKE si ar mai fii avut timp de 2 pase.
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  20. #251
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Dar putina creativitate si ingeniozitate pe moment...lipsa in astfel de momente separa ELITA de MEDIOCRITATE!!!
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  21. #252
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by packman_gb View Post
    Dar putina creativitate si ingeniozitate pe moment...lipsa in astfel de momente separa ELITA de MEDIOCRITATE!!!
    Man, nu stiu daca e vb de mediocritate, ci doar lipsa de experienta. N-a jucat destui ani cat sa mai fi trecut prin faze din astea si sa stie ce optiuni are. Practic s-a blocat cand a vazut ca timpul e scurt si nu mai are timeouts sa poata cere guidance de la coach.
    Partea a 2-a e desigur prostia coach-ului care a irosit timeouturile.
    GO Pats GO !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •