Page 5 of 42 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 873

Thread: New England Patriots

  1. #85
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    acolo unde aparare nu e nimic nu e,au jucat catastrofal a 2 a parte,cu asa joc nu ajungem nicaieri,nu se poate ca o chifla sa arunce 3 td adica cele mai multe de cand e in nfl,l am facut mare pe sanchez,inca nu mi revin,dar sper sa moara si capra vecinului

  2. #86
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Veste proasta pentru voi baieti, si sa stiti ca nu sar in sus de bucurie pentru ca urasc accidentarile.

    Se pare ca Kevin Faulk are "torn ACL".
    http://www.boston.com/sports/footbal..._has_torn.html
    Build The Monster

  3. #87
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Yup, not fun. Hope Green-Ellis steps up to the plate and delivers...
    GO Pats GO !

  4. #88
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    It's official: Faulk placed on injured reserve. Goddammit!
    GO Pats GO !

  5. #89
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Yup, as I had predicted/hoped, Green-Ellis _DID_ deliver, big time!
    La inceput ma cam enervase faptul ca se tot insista pe running game (imi place mai mult sa vad pase), dar a fost o reteta reusita. Ma asteptam la un meci de minim 21 pcte diferenta (in favoarea Pats), dar a fost suprinzator de intens. Nici fanilor Bills nu le vine sa creada, si cred ca nici echipei, ca aveau unii la un moment dat niste mutre surprinse Din pacate, cele 30 de puncte reusite de Bills s-au datorat faptului ca nu avem aparare. Asa tackling si coverage ma asteptam sa vad la meciuri de liceu, nu la una dintre cele mai tari echipe din liga.

    All in all.. beton meci. Am stat cu sufletul la gura pana in ultimele minute. N-a fost ca meciul cu Jets, cand am sucked constant si era clar ca pierdem, si nici ca meciul cu Bengals, unde era clar ca o sa castigam si deja nu prea mai era spectacol.

    Felicitari Bill-ilor pt felul cum au jucat si... GO PATS!!!
    Last edited by bertro; 27th September 2010 at 16:25.
    GO Pats GO !

  6. #90
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa fie ingrijorator pentru Pats ca a permis 30 de puncte ofensivei lui Bills. Daca nu remediaza problemele, oare ce vor face cand vor intalni o ofensiva cu adevarat puternica ?
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  7. #91
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Daca nu remediaza problemele, oare ce vor face cand vor intalni o ofensiva cu adevarat puternica ?
    O s-o belim big time, scuzati limbajul. Ieri am avut noroc ca ofensiva noastra a fost super puternica prin trio-ul Brady-Moss-GreenEllis si n-am pierdut posesia prea des.
    Practic, apararile ambelor echipe au fost atat de slabe incat aproape de fiecare data cand lua o echipa posesia, mergea neoprita pana in red zone si inscria un TD sau FG. Norocul nostru a fost ca am avut ultimii posesia

    Daca nu incepem sa get our act together pe linie defensiva, nu ne vad iesiti din regular season. Suntem 2-1 acum, dar vorba ta, ne asteapta meciuri grele.
    Last edited by bertro; 27th September 2010 at 20:23.
    GO Pats GO !

  8. #92
    sport legend SlayerZ's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    509
    Reputatie
    1
    Ce defensiva jalnica avem, mai ales pentru o pretendenta la playoff, mai ales secondary-ul mi se pare slab, lipsit de experienta.
    Ce m-a surprins pozitiv a fost linia ofensiva, totusi doar 2 sackuri in 3 meciuri nu e rau, mai ales ca lipseste Mankins, si m-au surprins si cei 2 TE luati in draft se descurca excelent pana acum.

  9. #93
    manager nelumol's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Timisoara
    Posts
    253
    Reputatie
    1
    Mare victoria cu Miami mai ales la forma pe care o arata Jets, incurajatoare revenirea defensivei si mai ales forma echipei speciale. In ceea ce priveste ofensiva.......destul de slab, sa speram ca bye weekul va fi bine folosit pentru ca nu putem ajunge in playoff cu forma de acum.

  10. #94
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Mama, tocmai facusem cu ou si otzet defensiva sapt trecuta si uite ce-au facut!! WOW. Mi-a placut cum s-au golit tribunele prin Q4... si-au dat seama fanii delfinilor ca nu mai au la ce sa spere de la meciul ala, desi au bagat o gramada de yards pe ofensiva.
    GO Pats GO !

  11. #95
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    sa fim seriosi,apararea e la fel de slaba,atacul n a mers deloc dar ne a salvat echipa speciala

  12. #96
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bertro View Post
    Mama, tocmai facusem cu ou si otzet defensiva sapt trecuta si uite ce-au facut!! WOW.
    Ce-au facut ?! Dolphins s-au batut singuri, nu i-a oprit "magica" defensiva din NE (dintre cele 3 interceptii, 2 au venit pe greselile uluitoare ale lui Henne, nu pe maiestria jucatorilor din apararea Pats; chiar si la cea la care LB s-a intins si a prins, QB-ul a aruncat cu viteza melcului, in stilu-i carcateristic). Cu putina rabdare si concentrare, Miami ar fi marcat lejer inca 2-3 TDs. Duelul echipelor speciale a inclinat balanta, nu defensiva Pats care a permis aproape 400 de yarzi..
    Last edited by dumboss_yo; 5th October 2010 at 21:18.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  13. #97
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    sunt 100% de acord cu dumboss, acum 2 ore am vazut tot meciul (sa nu credeti ca vorbesc din higlightsurile de pe nfl) si nu mi s-au parut deloc asa magnifici.
    ca si statistici Total Net Yards 265 - patriots si Total Net Yards 400 Dolphins ... unde pui ca henne a aruncat 3 int si thigpen inca 1 ))
    dolphins au fost si mult mai eficienti la 3rd down 65% (vs 45%) si ar mai fi cateva statistici in favoarea lor, mai putin la Special Teams

  14. #98
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    pats si colts au defensivele varza,astept cu nerabdare meciul direct

  15. #99
    Warrior4Life cycloneclau's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Cu ce-i de vina ofensiva Patriots, ca cei de la Special Teams au marcat 2 TD-uri si au castigat teren, nelasand loc ofensivei sa-si faca yards? Recunoasteti ca va e ciuda

    PS: n-am vazut meciul, dar am mai ascultat pe Patriots.com cate ceva
    "Sometimes, getting up in the morning and brushing your teath is the hardest part of the day - it all just hurts." Tom Brady

  16. #100
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    eu am vazut aseara tot meciul in reluare pe Sport 1 si cu parere de rau recunosc ca defensiva nu a fost cu nimic mai breaza decat altadata, a avut noroc Nincovivh cu 2 interceptii la Henne, in rest am cam suferit. totusi, e loc de imbunatatiri, chiar daca Belichek era tare multumit de ce a vazut pe teren, la rece o sa isi dea seama ca densive line nu a avut mari reusite. in urmatoarul meci, de peste 2 sapt jucam acasa, si acolo ofensive line va castiga meciul, abia peste 3 saptamani va urma o deplasare unde defensiva va trebui sa castige cu adevarat meciul.

  17. #101
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Probleme din defensiva si ofensiva pot fi rezolvate pe parcurs. Apar la orice echipa. Important e ca am castigat meciul si nimic mai mult.


    Ce parere aveti de faptul ca Pats se gandesc sa il dea pe Moss la Vikes? Mi-ar fi placut sa il vad pe Moss retragandu-se din activitate la echipa noastra. Ar fi pacat sa nu ii oferim un contract nou.

  18. #102
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    ^ Pai Billy-boy, care ca intotdeauna stie ce face, se gandeste ca va construi o noua defensiva magnifica din acesti pusti si nu are nevoie de WR de valoarea lui Moss .
    Quote Originally Posted by cycloneclau View Post
    Cu ce-i de vina ofensiva Patriots
    Noi vorbeam de defensiva, care nu pare sa-si fi revenit, in ciuda a ceea ce sustin unii si in ciuda extazului in care sa afla marele antrenor din NE.

    Quote Originally Posted by cojanu View Post
    sunt 100% de acord cu dumboss
    ZEN !
    Last edited by dumboss_yo; 6th October 2010 at 12:28.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  19. #103
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Noi vorbeam de defensiva, care nu pare sa-si fi revenit, in ciuda a ceea ce sustin unii
    Eh, ma bucuram si eu dupa performantele jalnice din meciurile anterioare. E ca atunci cand ai o Dacie care se strica in fiecare zi si esti in extaz si-ti vine s-o pupi cand reuseste performanta sa mearga o saptamana fara probleme

    PS: faza cu Moss sucks big time... dar se pare ca nu e doar opera managementului, ci si dorinta lui Randy:
    The Boston Herald, citing an unnamed source, reported on Tuesday that Moss wanted out of New England after a Week 1 win on Sept. 12, telling his agent to ask the Patriots to trade him.
    GO Pats GO !

  20. #104
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Gata , e confirmata treaba cu Randy. Mare pacat Nu stiu cat de multe pase va primi la Vikes cu Favre acolo, dar eu ii urez sa aiba un sezon cat mai bun pentru ca merita Unul din cei mai buni WR din toate timpurile.

  21. #105
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    pt o optiune in draft in runda 3... imi pare sincer rau ca pleaca...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •