Page 3 of 42 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 873

Thread: New England Patriots

  1. #43
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    am mai avut noi un caz acum ceva timp pe forumul asta, in care un user n-a tinut la glumele si ironiile aduse echipei dallas cowgirls, in frunte cu tony homo.

    smack talk is a part of football. nimeni nu trebuia sa puna la suflet astfel de discutii. daca mie imi zice cineva ca ravens sunt niste fatalai si ca ray lewis si ed reed sunt un cuplu de gay, o sa ma bufneasca rasul. alti useri vad ca o iau personal daca cineva face misto de echipa lor favorita sau de jucatorul preferat. atat timp cat cineva nu este jignit direct de catre alt user, nu ar trebui sa avem astfel de discutii.
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  2. #44
    senior UFO's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti City, pe stanga
    Posts
    239
    Reputatie
    1
    yeah.. smack talk..ca smack talk... dar in momentul in care cineva se ia de tine ca fan al unei echipe e altceva... e ideea ca daca nu ai nimic de zis pe un topic..just move on.. de ce trebuie sa "be a hater" (nu stiu cum se poate exprima asta mai bine in lb romana asa ca am sa o pastrez in engl)... iar modul in care fiecare isi sustine echipa e problema lui... uite... eu nu ii suport pe colts de ex dar imi pare bine ca cineva s-a apucat sa faca un topic cu stiri despre ei..pentru ca astfel se pot tine informatii fanii acestei echipe... DAR niciodata nu voi intra acolo sa incep sa o dau in offtopic sa ii intreb de ce mai scriu ei acolo ca nu intereseaza pe nimeni de echipa? e vb de bun simt nu de altceva.

    p.s.: if you want to trash talk about them Pats ....get your pads on and i'll meet you on the field
    Player you say?Neeeeah.....baby i'm more of an ALL-STAR

    WARRIOR.... not just a lover but a fighter!

    Just give me a football...and I'll transform your dreams into reality!

  3. #45
    PATRIOT gaby23k's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumboss_yo View Post
    Si, ma rog, ce ai invatat ?
    Toti cei care posteaza in mod constant pe forumul asta iti vor raspunde la orice intrebare, atata timp cat sunt in cunostinta de cauza ... si o vor face pe un ton civilizat, nu intr-un mod "inoportun" ...

    Putini ramani pentru ca putini sunt cu adevarat pasionati de sportul asta ... atat de pasionati incat sa se intereseze in fiecare zi sau in mod constant de fenomen ...


    Nu inteleg de unde atatea frustrari ... uita-te mai atent si o sa vezi ca asta e spiritul de pe forum, unul fair-play, civilizat, dar in care ne tachinam in limita bunului simt, glumim si ne dam cu parerea, pentru ca fiecare e liber sa spuna ce vrea, sa tina cu cine vrea sau sa antipatizeze pe cine vrea. Chiar nu pricep cum poti face atata caz si sa crezi ca nu respectam sportul sau mai stiu eu ce daca nu sutnem perfect impartiali fata de toate echipele ? Tocmai asta inseamna sa traiesti cu pasiune fenomenul ...
    Personal, m-ar tenta un curs de yoga . Insa energia negativa de care vorbesti nu exista ... nu e genul de "ura" dintre Steaua si Dinamo ... aici e altceva ... aici exista respect si va exista intotdeauna ... Sper ca in cele din urma vei intelege ca nu este deloc cazul sa te agiti atat si ca esti binevenit pe forum .
    wow, ma simt mult mai bine, mi-ai luat o piatra de pe inima. tachinari in limita bunul simt. pacat ca e ceva relativ asta. sa traiesti cu pasiune sportul nu inseamna sa il urasti, dar ma rog, fie cum zici tu, cate ceva din ce am spus a fost inteles de cei mai maleabili.frustrarea mea am explicat-o din ce parte vine.
    sa vedem, o sa am nevoie de ceva ajutor cand vine draftul, ca pana acum nu am inteles cum decurge
    p.s. asigura-te ca atunci cand transmiti un mesaj, acela ajunge sa fie inteles corect de receptor, ca e greu cu comunicarea , mai ales aici, pe calea www-ului

  4. #46
    PATRIOT gaby23k's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    sa te uiti la mesajul lui andreidan si sa imi arati unde e respectul ala si tachinarea fair-play(mesajul cu ce i-a apucat pe fanii...)

  5. #47
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by little_earl View Post
    am mai avut noi un caz acum ceva timp pe forumul asta, in care un user n-a tinut la glumele si ironiile aduse echipei dallas cowgirls, in frunte cu tony homo.
    haha. steauamania/daniel. quite the character.
    Both teams played hard.

  6. #48
    senior andreidan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Deva
    Posts
    179
    Reputatie
    1
    do not feed the trolls... uite na ma fac si eu cuminte si va las in pace.

    Pai dupa bataie de 59 la fundul gol, macar sa ma amuz si eu pe forum, ca pe teren am doar speranta intr-un viitor mai indepartat de 2010. Sper sa ma insel.

  7. #49
    PATRIOT gaby23k's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by little_earl View Post
    am mai avut noi un caz acum ceva timp pe forumul asta, in care un user n-a tinut la glumele si ironiile aduse echipei dallas cowgirls, in frunte cu tony homo.

    smack talk is a part of football. nimeni nu trebuia sa puna la suflet astfel de discutii. daca mie imi zice cineva ca ravens sunt niste fatalai si ca ray lewis si ed reed sunt un cuplu de gay, o sa ma bufneasca rasul. alti useri vad ca o iau personal daca cineva face misto de echipa lor favorita sau de jucatorul preferat. atat timp cat cineva nu este jignit direct de catre alt user, nu ar trebui sa avem astfel de discutii.
    pai atata timp...nu a zis nimeni ca se intampla sa fie personal. partea asta nu o citisem in regulament, ca se poate face misto dar pana in limita jignirii. macar de se spunea de brady ca e iubitul lui BB, la aia nu existau motive de suparare

  8. #50
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    This is a flower ...
    _____________________

  9. #51
    senior UFO's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti City, pe stanga
    Posts
    239
    Reputatie
    1
    frumusel articolul... ar trebui sa fie cate unul pentru fiecare echipa
    Player you say?Neeeeah.....baby i'm more of an ALL-STAR

    WARRIOR.... not just a lover but a fighter!

    Just give me a football...and I'll transform your dreams into reality!

  10. #52
    incepator
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Am vazut acum finala de conferinta AFC din 2004 in care Manning a dat tot atatea pase lui Ty Law(3 INT) cate i-a dat lui Marvin Harrison E incredibil ce aparare aveau patriotii atunci si cum nimeni nu le statea in cale. Brady a facut atunci un record de victorii consecutive in playoff(10),iar Manning care in sezonul 2004 a aruncat 49 TD(record la acea vreme) in meciul de Divisional Playoffs din Foxborough nu a pasat niciun TD,iar Colts nu a marcat decat 3 puncte(3-20).Pacat ca s-au retras sau au plecat Vrabel,Bruschi,McGinest,Samuel,Harrison,Law,dar poate de la anul defensiva va juca mai bine si patriotii vor ajunge din nou in Super Bowl.

  11. #53
    junior WAX's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    wonderland Romania
    Posts
    75
    Reputatie
    1
    era si timpul sa apara schimbarile in defensiva, erau cam ,,oldies'' baietzii. dar erau buni . eu zic ca in 2-3 ani putem spera la un SB. mai este de lucru la echipa,se observa ca inca nu prea isi cunosc locul in teren,unii (nou venitzii)

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    609
    Reputatie
    1
    Alta mare prostie: cedarea lui Deion Branch ! Cum e posibil sa arunci ca pe o masea stricata un MVP de SB? Nu a dat el foarte multe TD-uri, insa era un WR foarte bun.

  13. #55
    PATRIOT gaby23k's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    pentru plecarile masive nu stiu cine este de vina, nu cred ca au facut-o pentru bani, asante samuel a stat cativa ani , iar dupa SB cu giants a plecat la eagles. avea nevoie de o noua provocare sau ce?

  14. #56
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gaby23k View Post
    pentru plecarile masive nu stiu cine este de vina, nu cred ca au facut-o pentru bani, asante samuel a stat cativa ani , iar dupa SB cu giants a plecat la eagles. avea nevoie de o noua provocare sau ce?
    Asante a plecat pentru ca i-a expirat contractul in acel sezon.

  15. #57
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Baieti, uitati aici un interviu la radio cu Matt Light. Arata ce LT cu capul pe umeri aveti (e drept am si o slabiciune pentru linemen si pentru fosti jucatori de la Purdue.
    Sper sa fie resemnat.
    http://sports.espn.go.com/espnradio/player?id=4860280
    Build The Monster

  16. #58
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, foarte cerebral baiatu' .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  17. #59
    sport legend SlayerZ's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    509
    Reputatie
    1
    Inca un sezon de NFL tocmai a inceput, sperantele pentru un al 4-lea SuperBowl se reinnoiesc Dupa primul meci din presezon cateva impresii:
    - Julian Edelman se dovedeste a fi un WR de incredere
    - Special team mi-a placut cu cele 2 kickof returnuri si 1 punt return, dar sper ca in timpul sezonului sa nu mai greseasca precum in meciul cu Saints
    - Runing game-ul nu ma multumeste, Maroney, BenJarvus Green-Ellis si ceilalti se chinuie , si chiar daca trendul actual in NFL este de a avea 2-3 rb care sa alterneze, eu tot as prefera sa avem la echipa un singur RB, dar unul bun, care sa alerge in permanenta peste 1000yds/sezon
    -Nu inteleg de ce nu ii reinnoiesc contracul lui Mankins, OL nu mi se pare chiar asa de solid incat sa-si permita sa piarda un G de talia lui Mankins
    - Sper ca defensiva sa se imbunatateasca, mai ales acu ca l-am pierdut pe Ty Warren

    Sperante am pentru sezonul care urmeaza, dar nu gandesc departe deocamdata, primul lucru sa ne castigam divizia.

  18. #60
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Pats @ Giants tomorrow night... mwuhahaha.
    Sper ca D-ul sa nu fie la fel de jenant ca sapt trecuta.

    Si sper ca, daca ajungem iar la un 4th & inches, sa-si aduca aminte Billy ca e PRESEASON, ca nu suntem la Indy, ca inches != 2yds si ca poate sa-i lase pe baietii din ofensiva sa testeze un go for it in situatia asta. Mai bine in presezon decat in practice sau -si mai rau- decat intr-un meci care conteaza. Sau poate a ales punt sapt trecuta ca sa-i dea lui Zoltan mai multe momente de actiune pe teren.
    GO Pats GO !

  19. #61
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Bertro, nu-ti face sperante prea mari pentru ultimul meci din preseson. Probabil ca vor juca numai cei care se bat pentru ultimele locuri vacante din lot. Brady a jucat in meciul 3 pana in sfertul al 4-lea, e destul zic eu.
    Build The Monster

  20. #62
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Clar ca nu ma astept la cine stie ce, dar nu m-ar deranja sa le dam o bataie giants-ilor, just for fun. Am un amic mare fan giants si ar fi pacat sa aiba el motive sa ma tachineze in loc sa am eu
    GO Pats GO !

  21. #63
    junior bertro's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Shameful game last night... that's all i can say.
    Stiu ca am jucat cu bottom of the depth chart pe unele pozitii, dar au fost momente cand m-am intrebat cum naiba au pot fi considerati unii ca fiind jucatori profesionisti. Dupa SNAFU ala de toata jena cu 4th&inches pe goal line de la sf q3 / inceputul q4 am stins tv-ul.
    GO Pats GO !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •