Page 2 of 42 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 873

Thread: New England Patriots

  1. #22
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Aceasta schema impresionanta e din SB XXXI ?
    Poate posta cineva un link? Hai ca m-ati facut curios ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  2. #23
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Mah, nu imi spune ca nu ai vazut niciodata viata cu Louie? E din desen, e schema lui Anderson Nebunu': in loc de minge paseaza cu pantoful si apoi e liber sa fuga spre endzone
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  3. #24
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    aoleooo....da maaaa....gata, gata imi amintesc acum....bineinteles ca am vazut "Viata cu LOUIE" .
    10x pentru improspatarea memoriei .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  4. #25
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    threadul asta a devenit spammers land , poate ca ar fi in beneficiul forumului daca ar fi unit cu offtopicul, pana la urma s-a raspuns la intrebarea de la inceput

    Life with Louie a fost genial, cred ca se gaseste seria pe site'urile de torrenti, din cate stiu sunt maxim 30 de episoade.
    Both teams played hard.

  5. #26
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    incantatoare, hazlie, nebuna e viata .. alaturi de louuuuie
    ma uitam si eu la asta cand eram mai mic, dar nu tin minte episodul asta
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Constanta, Romania
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    thanks robby, just happened to chance across this site last week, figured even though everything is in Romanian I'd go ahead and register an account, who knows I might learn some more Romanian this way...
    [B]Jer 12:5a ¶ If thou hast run with the footmen, and they have wearied thee, then how canst thou contend with horses?[/B]

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Constanta, Romania
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eNt View Post
    Voi aveti QB?
    SURPRISE, SURPRISE!!!
    [B]Jer 12:5a ¶ If thou hast run with the footmen, and they have wearied thee, then how canst thou contend with horses?[/B]

  8. #29
    Hard Hitter eNt's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    South Bucharest
    Posts
    410
    Reputatie
    1

    Wink

    Quote Originally Posted by Crossman View Post
    SURPRISE, SURPRISE!!!

    Riiiiiight...
    "Having a reciver hear your footsteps, and know he's about to get lit up... Nothing feels that good."

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Constanta, Romania
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eNt View Post
    Riiiiiight...
    lol, i'll quit spamming now...
    [B]Jer 12:5a ¶ If thou hast run with the footmen, and they have wearied thee, then how canst thou contend with horses?[/B]

  10. #31
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    A fost bestial "Viata cu Louie", dar daca va aduceti aminte, antrenorul de la Packers era Vince Lombardi. Cand vroia Anderson sa ajunga la el sa ii spuna schema, si la finalul desenului, ii zicea lui Louie ca mai are in "buzunar" si schema "Statuii Libertatii".!!!!!
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  11. #32
    PATRIOT gaby23k's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by packman_gb View Post
    Eu am tinut cu Green Bay Packers, pt ca fost prima echipa de care auzisem, cand eram mic pe la 12-13ani in desene animate, la "Viata cu Louie" , mi-am dat seama ca e vorba de fotbal american cand i-am vazut ca purtau helmets si jucau cu mingea ovala. Iar in 2003 cand am inceput pasiunea pt. NFL, am vrut sa vad daca e si Packers in liga, si normal ca au fost si Packers au fost si vor ramane mereu in inima mea, apoi am aflat ca joaca unul dintre cei mai buni jucatori din liga la ei.
    Pacat anul asta ca ar fi fost mult mai frumos un SB Pats-Packs. O reeditare a SB XXXI-1997. . Asta e, poate anu asta va iesi mai bine. .
    si eu tot de ei am auzit prima oara dintre toate echipele de fotbal american, dar pe patriots i-am vazut live intr-un meci cap-coada. a fost dragoste la prima vedere

  12. #33
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Packers, Cowboys, Jets si chiar Patriots parca sunt echipele de care se aude cat de cat si pe la noi ... a, si sa nu uitam de vestitele toale cu Raiders
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  13. #34
    senior andreidan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Deva
    Posts
    179
    Reputatie
    1
    Imi explica si mie ce i-a apucat pe fani Patriots, acuma in playoff dupa minunata performata a echipei lor, sa faca topicuri?

  14. #35
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Asta este facut de acum 2 ani, insa a aparut mai sus in lista pentru ca a fost "revitalizat" prin postari noi.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  15. #36
    senior UFO's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti City, pe stanga
    Posts
    239
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreidan View Post
    Imi explica si mie ce i-a apucat pe fani Patriots, acuma in playoff dupa minunata performata a echipei lor, sa faca topicuri?
    Topic super vechi... intamplator a postat cineva si de aia a reaparut...
    dar ca sa iti raspund mai "acid" asa (nu mi-o lua in nume de rau): tocmai asta inseamna pana la urma sa ti cu adevarat cu o echipa... sa o susti si in momentele mai "negre" ... nu doar atunci cand castiga

    @dumboss: da frate..nu stiu ce a fost cu hainele cu raiders... de ani de zile tot vad caciuli si sepci cu ei...si cred ca daca ii intrebi cine sunt aia nici nu stiu ce sport practica. asa am patit eu acu 2 ani cu unu de la mine din facultate: la vreo cateva sapt dupa SB pierdut de NE l-am vazut ca avea o caciula cu Giants.... si i-am zis sa ii dea foc si alte alea (nu pot sa reproduc chiar mot-a-mot aici ce am zis) si se uita omul ca vitelul la poarta noua la mine si nu intelegea ce am cu el ... dupa ce i-am explicat care e faza a ras si el.
    Last edited by UFO; 18th January 2010 at 05:10.
    Player you say?Neeeeah.....baby i'm more of an ALL-STAR

    WARRIOR.... not just a lover but a fighter!

    Just give me a football...and I'll transform your dreams into reality!

  16. #37
    senior andreidan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Deva
    Posts
    179
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by UFO View Post
    Topic super vechi... intamplator a postat cineva si de aia a reaparut...
    dar ca sa iti raspund mai "acid" asa (nu mi-o lua in nume de rau): tocmai asta inseamna pana la urma sa ti cu adevarat cu o echipa... sa o susti si in momentele mai "negre" ... nu doar atunci cand castiga
    Eu ii sustin pe Titans si acuma, doar ca nu ma pun pe necro sau sa fac topicuri noi ca mai mult rau faci.

  17. #38
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by UFO View Post
    @dumboss: da frate..nu stiu ce a fost cu hainele cu raiders... de ani de zile tot vad caciuli si sepci cu ei...si cred ca daca ii intrebi cine sunt aia nici nu stiu ce sport practica
    Asa am vazut si eu cand eram la liceu pe unul cu o bluza cu Jets si n-avea nicio treaba cu NFL ... ii placea modelul
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  18. #39
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    si eu sunt sigur ca ombladon n-are habar cine-i brett favre, dar are tricoul lui intr-un videoclip
    http://www.youtube.com/watch?v=A8H2klXyhRs
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  19. #40
    senior UFO's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti City, pe stanga
    Posts
    239
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreidan View Post
    Eu ii sustin pe Titans si acuma, doar ca nu ma pun pe necro sau sa fac topicuri noi ca mai mult rau faci.
    frumusetea unui forum este ca oricine poate discuta orice (atata timp cat este ontopic si discuta civilizat) si nu toata lumea trebuie sa participe la fiecare discutie... in mod normal ar (trebui) putea sa existe cate un topic cu fiecare echipa in care fanii respectivei pot sa discute ce vor ei... de ce te-ar interesa pe tine daca eu as vrea sa discut ce fel de masina are wilfork, sau ce model de manusi poarta moss?
    in loc sa fi un hater ai putea sa incepi tu un topic cu echipa pe care zici tu ca o susti
    Player you say?Neeeeah.....baby i'm more of an ALL-STAR

    WARRIOR.... not just a lover but a fighter!

    Just give me a football...and I'll transform your dreams into reality!

  20. #41
    PATRIOT gaby23k's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    UFO, eu am postat si nu intamplator, am intrat pe forum de putin timp si am vazut topicul...se pare ca am comis o crima, andreidan deja dupa minunata performanta a celor de la patriots sarbatorea , crezand ca fanii acestei echipe o sa intre la culcus. de fapt acum iesim, ca sa se stie ca echipa asta nu e iubita pentru trofeele pe care le ia. poti sa faci un topic cu titans, esti liber, oricine face ce vrea cum a zis si UFO atata timp cat e civilizat si ii respecta pe ceilalti( unii uita des amanuntul asta) . si nu e nevoie sa posteze toti comentarii la toate topicurile, ar fi cam mult timp pierdut doar de dragul de a posta.
    ori, cum a zis si UFO, cand e rost de vreo echipa fata de care din diferite motive( voi altceva in viata nu ati gasit decat sa aveti boala pe x sau y echipa?) nu are simpatii, sare fiecare cu cate o declaratie menita sa faca pe unii utilizatorii forumului sa se simta "bineveniti" aici. si se mai intreaba unul dintre moderatori pe nu stiu ce topic de ce vin multi dar putini raman. da, oare de ce?
    cossy , tipul care s-a luat de comentatori la meciul vikings-cowboys , a fost singurul de la care am invatat ceva despre fotbal de cand am intrat pe forumul asta, a fost cel care intr-adevar a avut o interventie inoportuna , dar nu toti suntem calculati in declaratii. si cine ii facea observatie? aceia care in alte discutii interveneau la fel de inoportun.
    cine nu suporta echipa patriots sau orice alta echipa sa se duca la cursuri de yoga sa le iasa afara energia negativa, sportul asta nu e facut sa ne apucam sa facem antipatii. eu unul deja m-am saturat de subiectul asta

  21. #42
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gaby23k View Post
    cossy , tipul care s-a luat de comentatori la meciul vikings-cowboys , a fost singurul de la care am invatat ceva despre fotbal de cand am intrat pe forumul asta
    Si, ma rog, ce ai invatat ?
    Toti cei care posteaza in mod constant pe forumul asta iti vor raspunde la orice intrebare, atata timp cat sunt in cunostinta de cauza ... si o vor face pe un ton civilizat, nu intr-un mod "inoportun" ...
    Quote Originally Posted by gaby23k View Post
    si se mai intreaba unul dintre moderatori pe nu stiu ce topic de ce vin multi dar putini raman. da, oare de ce?
    Putini ramani pentru ca putini sunt cu adevarat pasionati de sportul asta ... atat de pasionati incat sa se intereseze in fiecare zi sau in mod constant de fenomen ...
    Quote Originally Posted by gaby23k View Post
    cine nu suporta echipa patriots sau orice alta echipa sa se duca la cursuri de yoga sa le iasa afara energia negativa, sportul asta nu e facut sa ne apucam sa facem antipatii. eu unul deja m-am saturat de subiectul asta
    Nu inteleg de unde atatea frustrari ... uita-te mai atent si o sa vezi ca asta e spiritul de pe forum, unul fair-play, civilizat, dar in care ne tachinam in limita bunului simt, glumim si ne dam cu parerea, pentru ca fiecare e liber sa spuna ce vrea, sa tina cu cine vrea sau sa antipatizeze pe cine vrea. Chiar nu pricep cum poti face atata caz si sa crezi ca nu respectam sportul sau mai stiu eu ce daca nu sutnem perfect impartiali fata de toate echipele ? Tocmai asta inseamna sa traiesti cu pasiune fenomenul ...
    Personal, m-ar tenta un curs de yoga . Insa energia negativa de care vorbesti nu exista ... nu e genul de "ura" dintre Steaua si Dinamo ... aici e altceva ... aici exista respect si va exista intotdeauna ... Sper ca in cele din urma vei intelege ca nu este deloc cazul sa te agiti atat si ca esti binevenit pe forum .
    Last edited by dumboss_yo; 18th January 2010 at 22:02.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •