View Poll Results: Care este cel mai bun ziar de sport din tara?

Voters
343. You may not vote on this poll
  • Pro Sport

    220 64.14%
  • Gazeta Sporturilor

    88 25.66%
  • Amandoua mi se par execrabile

    35 10.20%
Page 22 of 24 FirstFirst ... 122021222324 LastLast
Results 442 to 462 of 491

Thread: Pro Sport sau Gazeta Sporturilor

  1. #442
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Gazeta Sporturilor are în pregătire un post radio. Postul se va numi Radio GSP și va emite online, dar și în eter, pe frecvența unui post de radio existent pe piață.

    Informația a fost confirmată pentru paginademedia.ro de către Gusti Roman, manager de proiect.

    Mai multe detalii, dar și care este postul pe frecvența căruia va emite și cine conduce proiectul, în continuare:

    Este profitabil un post online?

    “Nu ne-am propus să câștigăm în primul an. Vrem să oferim informațiile GSP pe cât mai multe canale”, a declarat pentru paginademedia.ro Gusti Roman.

    Coordonatoru noului proiect, pe zona editorială, va fi Gabi Safta.

    Postul va emite online, între orele 9.00 și 24.00, pe radio.gsp.ro.

    Programele Radio GSP vor fi preluate, în weekend, de postul 100% FM, deținut de Robert Turcescu, spune Gusti Roman.

    Studioul Radio GSP va fi funcțional săptămâna viitoare.

    GSP a lansat, zilelel trecute, platforma mysport.ro (inclusă în gsp.ro), prin care utilizatorul își poate personaliza știrile de pe gsp.ro.
    http://www.paginademedia.ro/2011/05/...tul-radio-gsp/
    gabi safta

  2. #443
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    Vrem un ghid ca lumea, nu carnețelele cretine ale GSP și Pro!
    Mereu, înainte de startul unui campionat național sau al unui turneu final, microbiștii așteaptă cu sufletul la gură suplimentele de presă (”ghidurile”) dedicate acestor evenimente. De fiecare dată sunt dezamăgiți.

    Au avut realizări bune în acest domeniu, până acum câțiva ani, ”Regele Fotbal” (în 2002, subsemnatul a editat cel mai complet ghid apărut vreodată în România, despre CM), “ProSport”-ul (când de asta se ocupa Răzvan Toma) și “Sport Magazin”-ul (fost ”Kicker Sportmagazin”, ediția în limba română), care între 2006-2008 a scos reviste dedicate Ligii I (reviste concepute de un alt mare statistician, Romeo Ionescu).

    Zilele trecute, așteptam din partea celor două cotidiane de sport, înainte de startul Ligii I, ceva mai deosebit. Cu date despre fiecare club (anul înființării, adresa, telefon, site, culori, palmares, staff etc.) și lot (nume și prenume, numărul de pe tricou, înălțimea și greutatea jucătorilor, meciuri și goluri în D1, naționalitatea, transferuri)! Cu câte o poză de grup la fiecare echipă!

    De fapt, pretenții aveam doar de la “ProSport”. “Gazeta Sporturilor” ne-a obișnuit de mulți ani cu acel celebru carnețel, bun doar pentru copiii de clasa a II-a. Ei bine, acum și “ProSport”-ul a copiat cretinul carnețel al rivalilor!

    Pe vremuri, la ziarul “Sportul” lucrau profesioniști. Era o fițuică, de patru pagini format mic, alb-negru, cu scris mărunt de tot și cu Ceaușescu mereu pe prima pagină. Dar nu s-a întâmplat o dată ca loturile să nu fie prezentate așa cum se cuvine!

    Acum, vremurile s-au schimbat. În România a dispărut aplecarea jurnaliștilor spre statistică și informație. Abundă însă, în paginile sportive, mondenități, femei și decapotabile. Totul e glossy, trendy, e chiar fucky.

    http://www.regelefotbal.ro/romania/v...-ale-gs-si-pro

  3. #444
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    doua vome colorate, nu stiu de ce va mai bateti capul...

  4. #445
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Prosport chiar miroase a voma. Dar Gazeta e inca buna.
    .

  5. #446
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Prosport chiar miroase a voma. Dar Gazeta e inca buna.
    Nu stiu unde ai vazut tu gazeta " inca buna ".
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  6. #447
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ieri mi-a cazut in mana infectia numita "gazeta sporturilor". Care credeti ca era subiectul principal pe primele 8 pagini , plus coperta??? Hai, ca nu ghiciti!

    @Iuli,
    in plus nu ai observat ca de cele mai multe ori, gazeta reia mizeriile debitate de "oamenii de fotbal" la gsptv??

  7. #448
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Eu sunt singurul care citeste in fiecare zi editia online a Marca si El Mundo Deportivo ?

  8. #449
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Din jamaica sau cum?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. #450
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Ieri mi-a cazut in mana infectia numita "gazeta sporturilor". Care credeti ca era subiectul principal pe primele 8 pagini , plus coperta??? Hai, ca nu ghiciti!

    @Iuli,
    in plus nu ai observat ca de cele mai multe ori, gazeta reia mizeriile debitate de "oamenii de fotbal" la gsptv??
    Si vrei sa spui ca prosport e mai bun? Hai da-o naibii.

    Prosportul e infect. Citesc ambele ziare de la un timp, sunt subiecte de tot *****ul la aia. Si da, mai sunt si de la tv, dar la steaua intra asa ceva. Asa e si la prosport de la tv.
    Dar sunt mai multe materiale interesante in gazeta.

    Parerea mea...
    .

  10. #451
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Ieri mi-a cazut in mana infectia numita "gazeta sporturilor". Care credeti ca era subiectul principal pe primele 8 pagini , plus coperta??? Hai, ca nu ghiciti!
    daca aveti 500 de fani la meciurile de acasa,doar n-o sa scrie 8 pagini de-o echipa cu atatia fani.

  11. #452
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Tu si Ilie Dumitrescu.

  12. #453
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Si vrei sa spui ca prosport e mai bun? Hai da-o naibii.

    Prosportul e infect. Citesc ambele ziare de la un timp, sunt subiecte de tot *****ul la aia. Si da, mai sunt si de la tv, dar la steaua intra asa ceva. Asa e si la prosport de la tv.
    Dar sunt mai multe materiale interesante in gazeta.

    Parerea mea...
    Ai dreptate si prosportul - ca intreg trustul pro - este o porcarie. Eu demult nu mai cumpar ziare, iar pe net selectez rapid cateva titluri si gata. Nu mai mult de 10 min.

  13. #454
    rossonero Stifi Jamaicanu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    București
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Din jamaica sau cum?
    Sunt in vacanta, Romania .

  14. #455
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Mie la prosport imi place situl pentru liga a 2-a ...mult mai bun decat cel al gazetei.

    http://liga2.prosport.ro/

  15. #456
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    ProSport. AntiSport. ProstSport

    În ediția de ieri a cotidianului ”ProSport” găsim două lucruri extrem de interesante. Primul, la paginile grupate sub titlul ”Piticii atacă Liga Campionilor”. Unul dintre acești ”pitici” e Dinamo Zagreb. Atenție, Dinamo Zagreb!! Adică unul dintre cele mai mari cluburi din Europa de Est. Club care în 1967 a cucerit C3 (actuala Ligă Europa), într-o finală cu Leeds, după ce în 1963 pierduse finala cu Valencia, iar în 1961 jucase semifinala Cupei Cupelor! Toate astea, într-o vreme în care echipele românești nici măcar nu îndrăzneau să viseze la așa ceva! Și atunci, ăsta e un club ”pitic”, bă?

    A doua enormitate a zilei în ”Pro”. Titlu, ”Strahov, gigantul comunist!”. De stadionul praghez e vorba și ni se spune, în subtitlu, că a fost ”construit de comuniști”. Mai încolo, în text, este menționată și perioada construcției, 1926-1933. Numai că în acea vreme nu era nici urmă de comuniști în Cehoslovacia, precum nici în România. Comuniștii erau doar în Uniunea Sovietică, ocupându-se cu exterminarea elitelor popoarelor subjugate, ceea ce vor face, după război, și națiunilor est-europene.

    Câtă ignoranță!… Dați-vă, bă, demisia!

    http://www.regelefotbal.ro/romania/p...ort-prostsport

  16. #457
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    ”ProSport” va renunța la ediția tipărită!?
    După cotidianele centrale ”Cotidianul”, ”Gardianul”, ”Ziua”, ”Gândul” și… revista timișoreană ”Regele Fotbal”, o altă publicație românească este pe cale să nu mai apară în ediție tipărită, ci doar online.

    Este vorba chiar de celebrul cotidian sportiv central ”ProSport”!! Înființat în 1997, de Ovidiu Ioanițoaia și echipa sa de la (pe atunci) MediaPro, a deținut mult timp supremația în această zonă, fiind însă detronat clar, în ultimii ani, de ”Gazeta Sporturilor”, condusă de… Ovidiu Ioanițoaia.

    Surse din media ne-au dezvăluit, astăzi, trista știre. Se pare că ”ProSport”-ul va continua doar online, o decizie finală urmând a fi luată în perioada următoare.

    Din păcate, presa scrisă se stinge, încet și sigur. Internetul, virtualul și digitalul omoară tot în jur, precum o armă chimică. Când ne vom trezi, cu toții, va fi deja prea târziu. Vom fi Dincolo.

    http://www.regelefotbal.ro/romania/%...ditia-tiparita

  17. #458
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Dupa umila mea parere cele doua cotidiene de sport sunt cu ani buni in urma marilor cotidiene de sport din Europa!

  18. #459
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Incredibil ce a putut sa faca gsp cu Nesu saptamana asta ...baga in fiecare zi cate 2-3 vorbe ale lui Nesu ca sa isi vanda ei kktu ala de ziar...mie scarba!

  19. #460
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Celso, erau cate 3 pagini minim. Vrei sa puna 15 pagini in aceeasi zi?

    Eu cred ca trebuie apreciati, nu ca ceilalti de la pro
    .

  20. #461
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Nu stiu, mie nu mi s-a parut tocmai normal, au profitat prea mult de suferinta omului.

  21. #462
    Vechi golan Cave_Canem's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Doua hartii de sters la cur.
    [B]Roma tifa[/B] [COLOR="DarkRed"][B]Ro[/B][/COLOR][COLOR="DarkOrange"][B]ma[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •