View Poll Results: Care este cel mai bun ziar de sport din tara?

Voters
343. You may not vote on this poll
  • Pro Sport

    220 64.14%
  • Gazeta Sporturilor

    88 25.66%
  • Amandoua mi se par execrabile

    35 10.20%
Page 2 of 24 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 491

Thread: Pro Sport sau Gazeta Sporturilor

  1. #22
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    A fost lansata deja. Nu este cea finala, vor mai fi niste mici modificari, dar in mare asa va fi siteul, cum il vezi acum.

  2. #23
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    da, la prima impresie arata binisor!

  3. #24
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    azi de dimineata , am vazut pe standul de ziare gazeta tiparita pe hartie de nuanta rozalie , smecher ioanitoaia, vrea sa se compare (la culoare) cu gds
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #25
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Gazzetta Dello Sport are hartie roz. Ioanitoaia are hartie alba, pictata in roz, un fel de cioara vopsita. Inainte sa se compare Ioanitoaia & Tolo cu Gazzetta, mai intai trebuie sa depaseasca pe ProSport la vinzari. Si asta s-ar putea sa nu se mai intimple niciodata. Hartia pictata roz este o alta dovada ca nu mai stie ce sa faca. Se intreaba ce merge gresit de nu sare peste Pro? Mai stringe un surub, mai da o spoiala, dar degeaba, tot nu iese la socoteala.

  5. #26
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    VADIM, cind scriam pe PRO SPORTUL lui Ioanitoaia ca EL este de vina, s-au trezit unii (putini, ce-i drept !) sa-mi sara in circa !
    Acum se vede cit "duce" !

    Dupa ce au schimbat macazul se laudau ca sint inaintea PROSPORT !
    Nu ma prea interesa dar, si atunci, am prevazut ca va veni o vreme cind ...

    Si crede-ma, toate se trag de la emisiunile sale de la TV !
    Un mincinos si un profitor il poti citi chiar si pe..."sticla" !

    Ziarele sportive din RO trebuie sa inceapa a scrie despre sportsi, mai ales, PENTRU SPORT !

  6. #27
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    SI eu le citesc pe amandoua, cu toate ca sunt proaste. Ne fiind de multisor prin tara, le citesc doar pe net. Pana sa schimbe site-ul la ProSport acesta era infect, lasau acte un articol pe prima pagina cate doua luni, ca sa gasesti clasamentul de la divizia A trebuia sa dai o mie de click-uri si asa mai departe. Se incarca in 100 de ani. Gazeta parca e mai bine organizata. De continut, fara comentarii, asta avem, cu asta defilam. Toate aceste opinii mi le-am facut dupa ce toata echipa de la Prosport la Gazeta. Pan atunci era clar Prosportul peste gazeta.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #28
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    ar fi interesant de facut o comparatie referitor la "dominatia zonala" a celor 2 cotidiene.
    de ex. in Italia s-a facut un sondal de catre Datasport referitor la posturile care transmit informatii sportive, rezultand ca in sudul Italiei sunt predominanti cei de la RAI, in nordul Italiei MEDIASET-ul este favorit, iar in centru cele 2 trusturi sunt pe picior de egalitate.

    Oricum in Oltenia, in urma scandalurilor declansate de relatarile complet aiurea ale celor de la gs, Prosportul conduce detasat ! :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #29
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    gazeta
    anti buCUResti

  9. #30
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    ar fi interesant de facut o comparatie referitor la "dominatia zonala" a celor 2 cotidiene.
    de ex. in Italia s-a facut un sondal de catre Datasport referitor la posturile care transmit informatii sportive, rezultand ca in sudul Italiei sunt predominanti cei de la RAI, in nordul Italiei MEDIASET-ul este favorit, iar in centru cele 2 trusturi sunt pe picior de egalitate.

    Oricum in Oltenia, in urma scandalurilor declansate de relatarile complet aiurea ale celor de la gs, Prosportul conduce detasat ! :p
    Eu o am, dar nu o pot face publica.

  10. #31
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Prosport... mai putin prost decat gsp
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Iata cu ce se indeletniceshte ProSport in ultima vreme :

    "Pusă şmechereşte sub semnul īntrebării, ştirea din ProSport că Gigi Becali "e gata să cumpere ziarul Gazeta Sporturilor" nu-i decīt o minciună sfruntată şi o diversiune jalnică. Minciună īntrucīt cel īn cauză n-a īntreprins nici un demers īn sensul amintit şi, ca atare, n-avea de ce să poarte "discuţii preliminare" cu directorul GS, cum a inventat publicaţia Trustului Ringier. Şi mai concret, chestionat ieri cu privire la eventuala intenţie de a cumpăra Gazeta, ceea ce ar fi trebuit să facă autorul ştirii incriminate, patronul Stelei a rămas foarte surprins, declarīnd textual că "nici măcar nu mi-a trecut prin cap o asemenea idee". Īn plus, menţionez că, deşi l-am īntīlnit de mai multe ori īn ultima vreme pe Gigi Becali, īndeobşte cu prilejul Recursului Etapei, acesta nu şi-a manifestat sub nici o formă, fie şi aluziv, dorinţa de a achiziţiona Gazeta. N-am discutat despre aşa ceva după cum, spre a dezamorsa alt zvon, n-am primit din partea latifundiarului nici o propunere privind angajarea mea sau a colegilor de la GS la un post de televiziune pe care l-ar īnfiinţa.

    Obişnuit cu provocările concurenţei, căreia actuala echipă a Gazetei i-a lăsat moştenire un brand puternic şi locul 1 pe piaţa cotidianelor de profil, n-aş fi răspuns nici azi dacă dezinformarea din ProSport s-ar fi redus la o simplă scorneală. Doar că, infinit mai grav, ea s-a vrut şi o diversiune menită să discrediteze GS īn ochii publicului care nu simpatizează formaţia din Ghencea. Cu alte cuvinte, suporterii lui Dinamo, ai Rapidului, ai Craiovei, toţi ceilalţi, ar trebui să ocolească pe viitor Gazeta deoarece, pasămite, aceasta ar urma să devină o anexă a Stelei?! E nevoie de multă rea-credinţă ca să născoceşti o astfel de bazaconie.

    Cu asta, consider īnchisă orice polemică, nu īnainte de a repeta că Gazeta Sporturilor īşi va păstra libertatea de opinie şi echidistanţa. Ca şi pīnă acum, ea nu va fi īn slujba vreunui club, indiferent de numele acestuia, ci va servi numai adevărul şi, prin el, marea masă a cititorilor." (Ovidiu Ioanitzoaia, editorial Joi 8 Aprilie)
    ex-alpopa

  12. #33
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alx_ro
    Prosport... mai putin prost decat gsp
    NU este un secret ca ProSport este lider de piata. Informatiile sint publice pe www.brat.ro.

    Ceea ce este secret si nu pot spune sint cifrele de vinzari pe regiuni.

  13. #34
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Gazeta Sporturilor.

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    im mod cert GS are mai multa substanta in ceea ce scrie. se vede o diferenta mare intre calitatea ziaristilor de la GS fata de Prosport.

    iar in ceea ce priveste cota de piatza.. s anu uitam ca prosport avea un avans considerabil inainte de stramutarea echipei catre GS.
    opinia mea

  15. 9th April 2004, 12:55

  16. #36
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca daca gsp va continua aceeasi politica nu vor avea prea mult succes de piata. De ex. in ultimele zile suntem informati: cum au calatorit stelistii la Timisoara, cine i-a asteptat, ce-au facut prima zi acolo, la ce s-au rugat cand au fost la catedrala, etc A, si toatea astea in articole separate

    Ntz, ntz...Ioanitoaia poate nu vrea sa-i vanda ziarul lui Becali...dar acolo niste banuti se pare ca nu strica...
    ...always look on the bright side of life...

  17. #37
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Nu pot sa inteleg ca in aproape toate fuctiile de raspundere din RO sint doar...pensionari !
    Imi cer scuze ! Nu vreau sa-i jignesc pe cei de virsta a 3-a dar...dorim un suflu nou, tineresc !

    Peste tot auzi : "parca altul poa' sa faca mai mult ?!"
    Lasa-l dom'le ! Ajuta-l si vei vedea ca poa' sa faca !

  18. #38
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Sper sa ma lamuritzi shi pe mine cu o chestie : unde lucrau actualii redactori, editorialishti shi ziarishti ai ProSportului in perioada in care ziarul era in mana lui Ioanitzoaia&Co ?

    Recunosc, sunt unul din cititorii Gazetei, pentru ca eram cititorul Prosportului in vremea lui Ioanitzoaia&Co; shi vreau sa aflu raspunsul la intrebarea de mai sus; serios dak se poate.......
    ex-alpopa

  19. #39
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    sunt bune am2 sa ii impacam pe toti

  20. #40
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Actualii redactori ProSport lucrau la Gazeta, o mica parte, 25%. Restul sint veniti din alte parti, cum sint si eu. Daca vrei din cv-ul meu, am lucrat la Eurosport International (Paris) si am master in Jurnalism Sportiv, luat in Spania, acum sint in noua echipa a ProSport. Am infiintat si un site de sport, Onlinesport, care nu este de colo. Sa vedem cine se poate lauda si de la Gazeta Sporturilor cu asa ceva. Cand am fost sa ma angajez la Prosport, cand era Ioanitoaia, m-au plimbat de la unul la altul, dupa ce mi-au spus ca intr-adevar ceea ce am facut eu nu gasesti prin Romania. Costi Mocanu si Felix Dragici si-au batut joc de mine ca de ultimul prost, in loc sa spuna ca nu au nevoie de oameni.

    Daca era cea mai buna ehipa, nu aveau nevoie de un om de valoare? Acum am ajuns sa fiu contra lor si imi pare bine. Am pus umarul cat am putut de mult ca sa fim peste ei. Am pus umarul la scris, apoi ca editor foto si la conceptia siteului de Internet al ProSport, care in curind va depasi gsp. Si ziarul ProSport, ca vinzari, este peste Gazeta. Se face anul in curind.

  21. #41
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Vadim! N-am avut intentzia sa ii atac sau sa-i jignesc in vreun fel pe cei de la ProSport. Atat doar ca mi se par anormale razboaiele astea de la distantza prin editoriale shi alte treburi........Daca e cum zici tu de Gazeta atunci sunt neserioshi.......
    Din cate intzeleg actuala echipa ProSport e destul de tanara shi trebuie remarcat ca s-a descurcat foarte bine pana acum. Felicitari tzie shi celorlaltzi de la ProSport. De-acum o sa citesc shi eu ceva mai atent ProSport-ul, mai ales ca au shi un site ca lumea (Felicitari inca o data k am intzeles ca ai contribuit shi tu). Eu unul recunosc : am citit ProSport-ul pe vremea lui Ioanitzoaia shi am trecut apoi pe Gazeta; noul ProSport l-am cam ignorat, dar n-o s-o mai fac de-acum.
    Pana la urma ceea ce conteaza e sa fie concurentza dreapta shi profesionalism 100%. Fara certuri shi insinuari de-astea de doi lei........Numai asha vor progresa shi unii shi ceilaltzi. SUCCES IN CONTINUARE!
    ex-alpopa

  22. #42
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Prefer prosport
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •