View Poll Results: Care este cel mai bun ziar de sport din tara?

Voters
343. You may not vote on this poll
  • Pro Sport

    220 64.14%
  • Gazeta Sporturilor

    88 25.66%
  • Amandoua mi se par execrabile

    35 10.20%
Page 21 of 24 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast
Results 421 to 441 of 491

Thread: Pro Sport sau Gazeta Sporturilor

  1. #421
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Sa ne-ntelegem. Eu vorbesc aici despre Gazeta ca ziar. Tu ai razboaiele tale cu ei, dar asta nu e treaba mea. Iti spun, ca simplu cititor, alde Cosasu, Georgescu si uneori Tolontan mi se par de neegalat in momentul de fata la nivel de presa sportiva. La ei se simte ca sunt stapani pe limbaj, ca au stil si o cultura ce trece de hent, dribling sau escapadele lui Mutu. Nu o lua ca pe o aluzie la tine sau la site, dar senzatia mea este ca multi dintre cei care scriu in presa sportiva sunt niste fiinte cu o cultura extrem de subtire. Poate ca asta nici nu-i de fapt important, dar pentru mine este si cum vorbeasc doar in numele meu iti spun ca pentru mine varfurile de la Gazeta sunt varfurile presei sportive din Romania. Vorba unui clasic…parerea mea.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  2. #422
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Vadim, ti-a dat un sfat bun Grecu. Incep sa fiu de acord cu el.

    Cum sa fiti voi vreodata liderii pe online? Cum? Dumnezeule...va duceti si voi la o conferinta din 100 si acum scrii ca voi sunteti cei mai tari. Si ma intreb si eu, cum sa schimbi ceasul? Doar ca sa fie inaintea voastra? LOL. Fara suparare, dar sunteti un nimic pentru gsp. Si e normal sa fie asa.

    Si nu mai fi atat de ipocrit, te rog. Voi nu sunteti ceva distinct, nu aveti cum sa fiti. In aceeasi categorie intra si celalalt site de online, cel al fostului tau amic. El stie asta, tu nu stiu cum naibii nu.

    Si nu stiu cum poti fi atat de ignorant, sa nu ii stii pe cei enumerati de Tyler.
    .

  3. #423
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Iuli, publicul de sport pe online e distinct, aici intra multi care nu intra pe siteurile ziarelor. Exista acest public de sport in Romania, iar motivele sunt clare: calitatea slaba a siteurilor de ziare, femei dezbracate si lipsa serviciilor, stirilor de calitate.

    Daca tu si Tyler sunteti fani ai alotr siteuri este foarte bine, publicul meu tinta nu sunteti voi, ci persoanele care cunosc fenomenul de sport pe internet si vor mai mult de la un site de sport. Ei apreciaza onlinesport si nu intra pentru Cosas sau Ionescu sau mai stiu eu ce alti academicieni care scriu prin ziarele de sport. E simplu. Doamne fereste nu zic ca ei nu au valoare, sunt sigur ca au, daca spune Tyler, doar ca eu nu consum, am alte prioritati si idei,

    Iar prin valoarea sa, chiar daca "echipa de comando" de aici nu e de acord, se stie ce e onlinesport. Valoarea e valoare, iar aici e deva distinct, da, vorbesc faptele, tot ceea ce s-a facut in timp si se va face mai departe. Noi nu am luat programatori de la altii, nu am luat idei de la altii pentru ca da, asa cum spui tu, reversul e valabil nu ne intereseaza ce fac altii in Romania pe sport. Daca noi am copia idei de la altii crede-ma ca nu ar mai fi motivatia sa facem ceea ce facem. Or totul se vede aici, puterea publicului interactiv de pe un site de sport 100% online, fara cititori de ziar sau public de tv translatat pe online se vede. Eu nu am cititori care nu mai au bani de ziar si intra pe site, ci doar nu am un public care prefera serviciile de aici pentru valoarea lor, atat. Stiu ca tu nu poti sa vezi, esti in alta tabara, nu esti obiectiv, dar eu chiar sunt.

    Nu trebuie sa te superi nici tu si nici Tyler, va respect parerile, fiecare e liber sa citeasca orice vrea, dar eu nu vi le impartasesc si nici alte zeci de mii de cititpri fideli ai siteului asta... Doar parerea mea....

    Nu cred ca e corect sa fac eu apologia onlinesport, insa cunosc valoarea si atat. Nu m-ar fi deranjat deloc treaba cu intrebarile pentru Mutu, nu a fost nici o idee geniala aici, o poate face oricine, ci doar ca se putea face corect treaba cu ora. Ok, ti-a placut ideea, pune-o corect, nu a da din condei, ca inca nu am trecut la ora de vara.

    Legat de "amic" nu ma pune in aceeasi barca, 1 ca el a dat faliment (e pa) si 2 pentru ca la fel ca si altii el e copiat onlinesport. Nimic nou, nici primul si nici ultimul, daca o fac si casele mai mari... E doar inca o dovada ca aici se da tonul pe online la sport, in rest Dumnezeu cu mila sunt N baieti care scriu bine si care merita cititi asa cum spuneti voi. Eu spun ca proiectul adevarat pe sport e aici si se vede atat in prezent cat si din faptele din trecut, atat.

  4. #424
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Nu sunt fanul nici unui site de sport, ti-am spus doar unde cred eu ca se afla cei mai buni jurnalisti (m-am referit la varfuri in special).

    Nu stiu din ce tabara face parte Iuli (si daca intr-adevar chiar face), insa te asigur ca eu nu fac parte din nicio tabara, sunt doar fidel devizei mele existentiale in razboi cu toata lumea. Si de asemenea te asigur ca cel putin teoretic sunt mai aproape de obiectivitate cand vorbesc despre onlinesport, deoarece tu esti implicat in mod direct in acest proiect.

    Asa e, cand vine vorba de presa online esti pionier in Romania, dar sa nu uitam ca inclusiv tu ai pastisat-cel mai probabil- un model din Occident.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #425
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Tyler parerea ta chiar o respect pentru ca imi dau seama ca asa esti (pentru ca si eu sunt la fel, dar incerc sa imi canalizez mereu energiile astea pe lucrurile constructive). Pe a lui Iuli, nu, nu are nici o valoare pentru mine, il "citesc", e subiectiv si e doar in razboi cu ceea ce e aici ceea ce il face neinteresant si fara credibilitate. Oricum diferenta dintre voi e mare cel putin apeland la perceptia mea, nu va cunosc pe nici unul.

    Da, corect, modelul meu a fost si este afara, dar vei vedea ca e mai mult decat atat, se vor face chestii care poate nici pe afara nu le vezi la case foarte foarte mari. Totul are insa si tusa personala a celor de la site, buna, rea, aia e...

  6. #426
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Vadim, sunt obiectiv. Nu atac siteul ols. Chiar il apreciez pe Diablo, tinand cont ca se ocupa de tot ceea ce inseamna fotbal. O face bine, serios. Eu atac opiniile tale, care de cele mai multe ori sunt gresite.

    Si publicul de pe ols nu e distinct. Lasa-ma sa nu cred aberatia asta. Voi aveti exact ceea ce e pe gsp si prosport, adica fotbal. De ce ar intra lumea doar aici? Poate intra unii doar aici, dar sub 10%.

    Si nu tin partea nimanui, chiar nu o fac. Si nu am atacat designul siteului. Arata foarte bine, chiar imi place. Si liveul. Dar ols nu e deloc special. Ok, toata lumea stie ca ols e primul site de sport, felicitari pt idee, dar atat. Nu te face cu nimic special.

    Si a dat faliment? Eu vad ca siteul inca merge si o face bine.
    .

  7. #427
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Iuli, onlinesport are 50% din public (adica undeva la 120.000 de cititori absolut unici pe luna) care nu intra deloc pe gsp si prosport. O arata cifre "din spate" oferite intr-o platforma a BRAT in care se pot compara userii mai multor siteuri. Ti-am zis ca nu vorbesc in plus, onlinesport are un public fidel pentru ceea ce vezi si tu (stiri, live, forum si vor fi si altele).

    Ba eu cred ca face special, nu pe mine, ci siteul. Asa daca negi toate meritele si inovatia ce mai ramane? In orice, nu doar in ceea ce vorbim noi. Un brand se face din inovatie in primul rand. Si nu uita ca e ceva facut de o persoana particulara si nu de un trust care inchiraza blocuri pentru sedii, mai pune aici un +.

    Siteul in cauza s-a vandut 100% catre Inform Media anul trecut pe o suma derizorie pentru ca era in galeata. Cauta pe google. De mers merge mai departe. Bine? Ca si pana acum, nu.

  8. #428
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Tyler parerea ta chiar o respect
    incep sa ma simt aiurea ca de parerea mea nu ai zis nimic
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #429
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu vad ca ti-am raspuns de fiecare data.

  10. #430
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    19:45 - Becali anunta aduce "un atacant care mi-a placut dintotdeauna" la Steaua

    19:45 - OLS: Steaua va transfera un atacant, vine Mihai Costea? - asta reiesea din ce a zis becali la gsptv

    19:55 - PSP: EXCLUSIV: Vine Mihai Costea

    19:59 - Pe OLS apar declaratiile lui Mititelu prin care confirma negocierile cu Steaua

    20:00 - GSP: EXCLUSIV: Mihai Costea la Steaua

    20:20 - Pe Prosport apar declaratiile lui Mititelu

    20:23 - Gsp nu le are inca...

    Cam asta e diferenta. Cateva minute si detalii care conteaza.

  11. #431
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Tyler, am oameni mai buni ca Georgescu si Cosasu despre care sincer nu stiu cine sunt ca nu citesc.
    sper ca ai glumit Vadime

  12. #432
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu, e adevarat tot.

  13. #433
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kainsashiki View Post
    19:45 - Becali anunta aduce "un atacant care mi-a placut dintotdeauna" la Steaua

    19:45 - OLS: Steaua va transfera un atacant, vine Mihai Costea? - asta reiesea din ce a zis becali la gsptv

    19:55 - PSP: EXCLUSIV: Vine Mihai Costea

    19:59 - Pe OLS apar declaratiile lui Mititelu prin care confirma negocierile cu Steaua

    20:00 - GSP: EXCLUSIV: Mihai Costea la Steaua

    20:20 - Pe Prosport apar declaratiile lui Mititelu

    20:23 - Gsp nu le are inca...

    Cam asta e diferenta. Cateva minute si detalii care conteaza.
    bah, adevarul e ca ma amuza la culme "exclusivitatile" cu care se bat penibilii astia de la gsp si psp, mai ales cand ele vin in direct la vreun post tv sau de pe vreun site din rusia/ ucraina/ arabia/ etc.

    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  14. #434
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Boicotati mizeriile astea: Gazeta sporturilor, prosport, sport.ro, gsp.tv, "specialele" si "fanatikurile" din diferite canale de sport
    Perfect de acord

  15. #435
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Diablo, acum vrei sa spui ca ols e tare pentru ca a scris mai repede stirea cu Costea la Steaua? Nu inteleg.

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/excl...ea-233452.html
    .

  16. #436
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    eu zic ca e. macar ols are decenta de a nu pune exclusiv si *****uri. bine, mai pun si ei din cand in cand , uneori watermarkuri peste poze luate de pe siteuri arabesti

  17. #437
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Diablo, acum vrei sa spui ca ols e tare pentru ca a scris mai repede stirea cu Costea la Steaua? Nu inteleg.

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/excl...ea-233452.html
    Doar scoteam in evidenta ca exclusivitatile astea cu care se lauda nu sunt exclusivitati. Plus ca pe OLS apar mai rapid de fiecare data stirile importante si reactiile dupa meciuri.

    Uite, si la stirea pe care ai pus-o tu a aparut din nou exclusiv, desi ia uite ce aveam pe OLS pe la 20:15 aseara:

    Desi Mititelu a spus ca negocierile se vor finaliza saptamana viitoare, din informatiile noastre patronul oltenilor s-a intalnit miercuri seara in Pitesti cu Victor Becali. La intalnire a fost prezent si Mihai Costea, care si-a dat acordul pentru un salariu de 120 de mii de euro pe sezon.
    Daca vrei o exclusivitate la care n-am pus exclusiv, uite aici
    Last edited by Kainsashiki; 24th March 2011 at 10:35.

  18. #438
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    nu laud OLS, chiar l-am atacat de cate ori am avut ocazia si o voi face cand voi considera ca gresesc dar si eu de cca. 2 anii nu citesc altceva in materie de sport decat OLS.

    ca e bine sau e rau nu stiu, m-am obisnuit cu stilul OLS si cu el merg inainte iar noul modul Live da clasa la tot ce a fost si este in ro.

  19. #439
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Banuiam ca gsp.ro isi umfla traficul, dar acum exista si dovada:
    http://refresh.ro/2011/03/daca-liga-...a-in-pakistan/

    Oricum se vedea si cu ochiul liber ca gsp.ro scade sau ramana constant la numarul de afisari lunar, dar le creste numarul de vizitatori unici, ceea ce e anormal. Explicatia e mai sus, trafic din tari dubioase doar ca sa isi creasca numarul de unici. Nu inteleg de ce isi fura singuri caciula. Daca as fi unul care a platit reclama pe gsp.ro nu as mai pune niciodata acolo. Ca sa afisez pakistanezilor reclama?

    Cifrele raportate de gsp.ro in ultima perioada arata cresteri semnificative ale numarului de vizitatori unici proveniti din cateva zeci de teritorii destul de virgine pentru audienta site-urilor de sport din Romania, teritorii ce au adunati ieri, 30 martie, 57.830 de vizitatori unici pe gsp.ro. In procente, cifra reprezinta 20% din traficul site-ului.
    Printre acestea regasim Columbia, 5825 in 26.03 fata de 2400 unici in 22.03, Egipt, 5062 unici in 29.03 fata de 23 unici in 21.03, Croatia, 6775 unici in 28.03 fata de 26 unici in 21.03, Algeria, 3439 unici in 27 martie fata de 13 unici, Pakistan, 11068 in 30.03, fata de… 12 unici in 21.03.

  20. #440
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Ce stiti sa`mi spuneti despre http://magazin.prosport.ro/static/promotion.aspx ? E pe bune? Vin produsele? Daca da, in cat timp? Astept pareri.

  21. #441
    sport legend
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    737
    Reputatie
    1
    As zice nici unul din ziare. Numai din scandal traiesc si din cea a zis Borcea despre nu stiu cine si etc etc. Urata gazetarie avem

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •