Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 29

Thread: de ce sunt toti impotriva lui dinamo?

  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    de ce sunt toti impotriva lui dinamo?

    nu vi se pare ca de ceva vreme toata lumea are ceva cu dinamo?! :?
    de ce?pana la urma dinamo ramane una din marele echipe ale romaniei,chiar daca tre sa recunosc,steaua a avut rezultate mai bune de-a lungul timpului!si asta o spune un dinamovist adevarat!
    cred ca ar trebui sa fim alturi de dinamo indifertent de echipa cu care tinem!!!!!!astept mesajele voastre!

  2. #2
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    * pentru ca, asa cum se stie, dinamo nu a fost niciodata o echipa foarte iubita in romania;
    * datorita "inteligentei" unora dintre conducatorii ei (numele de borcea iti spune ceva?)
    * datorita "superioritatii" afisate de un "antrenor" (sincer, nu cred ca e singurul din romania care a fost in stare sa citeasca o carte)
    * datorita impresiilor care le au suporterii dinamovisti cum ca ar fi "cei mai, si cei mai...", uitind ca pina in 1990 dinamo era echipa care avea mai multe steaguri in tribune decit suporteri......
    a fost odata o echipa de vis a lui dinamo, care se lupta de la egal la egal cu inter, liverpool, hamburg....
    e mult de atunci, si nu cred ca vremurile acelea vor reveni foarte curind. de ce? unele din raspunsuri le ai mai sus..... :angel:

  3. #3
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0

    Re: de ce sunt toti impotriva lui dinamo?

    Quote Originally Posted by nemo_
    nu vi se pare ca de ceva vreme toata lumea are ceva cu dinamo?! :?
    de ce?pana la urma dinamo ramane una din marele echipe ale romaniei,chiar daca tre sa recunosc,steaua a avut rezultate mai bune de-a lungul timpului!si asta o spune un dinamovist adevarat!
    cred ca ar trebui sa fim alturi de dinamo indifertent de echipa cu care tinem!!!!!!astept mesajele voastre!
    dinamo a fost , este si va fi "subordonata" ministerului de interne , orice s-ar zice .
    tu ii iubesti pe militieni ???
    /fu/
    Schumi? the only one!

  4. #4
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Dinamo obliga pana in '89 toti angajatii MI, mai mici sau mai mari, sa cotizeze lunar la club...asta numesti tu echipa iubita? Dinamo va purta mereu pecetea unui club ce s-a impus numai cu forta...si nu sportiva...(mai nou, a demonstrat si ca are niste conducatori atat de "inteligenti"...ce mi-e Borcea, ce mi-e militianu' din mijlocul strazii..)

  5. #5
    junior iohannfus's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    de ce ? :x ... pai cind fura pe toata lumea ...

    raus cu Dinamo si netzoiiiiiii
    [B][FONT="Impact"][COLOR="Blue"]MINCATOR DE PRAZ[/COLOR][/FONT][/B]

  6. #6
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Fiindca au fost si vor ramane echipa MI. Sorry, dar asta e adevarul.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    is militieni deocamdata...si vor fi atata timp cat fiecarui gabor i se retine din salar pt dinamo!!!
    bine macar ca acuma a inceput sa joace pe bune!!!!
    HAI DINAMO
    hai Romania

  8. #8
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pentru ca a furat titluri, a desfiintzat echipe mari ale vremii, si-a facut sateliti, a amenintzat cu puscaria conducatorii altor cluburi care nu se dadeau la o parte din calea ei, a mituit arbitrii si detine locul intai la blaturi. Daca dupa aceste concluzii reiese ca Dinamo mai are de-a face cu fotbalul inseamna ca Divizia A va fi multi ani sub nivelul campionatului Irakian.
    Intrebarea mai buna era "de ce nu s-a desfiintzat Dinamo inca?" sau de ce nu s-a pastrat denumirea de Unirea Tricolor adoptata dupa revolutie coroborata cu "divortzul" de MI?
    Dovada cea mai clara sunt spectatorii din tribune. Cum va explicati ca o echipa cu asemenea palmares are o medie de 3-4 mii de spectatori iar o echipa ca Poli Timisoara care are doar 2 cupe si 2 finale de cupa are de cel putin 10 ori mai multi? Si asta nu e de azi.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    De ciuda!!! D
    Ca nu pot sa suporte si ei atatea infrangeri!
    Ce campioana a mai fost in stare de atata spectacol? thinkso
    hai Romania

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    fiindca dinamo nu si-a pus niciodata problema invingatorului
    intr-un proces cu o parte civila militia este intotdeauna cea care castiga
    in fiecare an si-au propus ca obiectiv castigarea campionatului prin orice mijloace...ai sau nu ai valoare trebuie sa castigi
    cate echipe a avut dinamo cu adevarat valoroase... este una singura cea creata de Lucescu.
    cate campionate au castigat pe valoare si nu pe directive?
    datorita abuzurilor pe care le-au facut pentru a-si atinge scopul

  11. #11
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    raspuns

    Draga Vasiluta
    nu vreau sa-ti jignesc cunostintele de istoria fotbalului romanesc, dar in 1983-1984 cand Dinamo juca o semifinala de Cupa Campionilor, Lucescu antrena echipa nationala. Este foarte adevarat, dupa parerea mea, cea mai "frumoasa" echipa pe care a avut-o Dinamo a fost cea din 1990, cand rezervele formatiei erau titulari in nationala.
    Mai mult, echipa de la Guadalajara era o combinata Dinamo-Rapid (sau Rapid-Dinamo), completata cu cativa jucatori valorosi de pe la alte echipe.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Cred ca mai degraba pe suporterii acestei echipe ar trebui sa-i ingrijoreze jocul echipei si nu alte chestii aparute prin presa. Sa
    recunoastem ca si alte echipe au parte de articole scandaloase. Vreau sa-mi raspunda cineva cine conduce pe Dinamo cu adevarat. Sau macar daca se poate spune ca pe Dinamo o conduce cineva.

  13. #13
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ei, aici e buba dupa parerea mea. Cine conduce pe Dinamo?. Eu sunt de parere ca la fiecare echipa ar trebui sa existe un sef mare si absolut (patronul echipei, daca vreti), care la o adica sa poata lua o decizie de unul singur. La Dinamo nu exista asa ceva. Nu cred ca poate lua cineva acolo o decizie de unul singur. Badea e seful cu numele, dar da impresia ca nu se poate impune. Cohn sta oarecum in umbra (si nu ar trece in fata in ruptul capului, nu ii e caracteristic), Badea parca se ocupa mai mult cu medierea conflictelor interioare, mai sunt si niste generali pe acolo, ba mai nou mai e si Netoiu, cu interese aparte. De aia si-a batut joc Dinu de ei (intr-un fel bine le-a facut, le-a zis in fata cine sunt ei de fapt) stiind ca foarte greu se vor uni sa-l dea afara.

    Asa ca la Dinamo sunt nesfarsite frecusuri, fiecare sapa pe cine poate, imediat se impart in tabere. Asta e problema majora acolo. Trebuie cineva sa faca cu Dinamo ce a facut Gigi Becali cu Steaua (daca se poate intr-un mod mai elegant totusi). Dupa aia nu o sa mai existe certuri interne la nivelul conducerii. De ce? Ca zboara rapid aia care se cearta si ii pericliteaza astfel investitia patronului.

    Poate va veni cineva care sa vrea sa investeasca masiv in Dinamo (dar NU Netoiu). Pana atunci... totul va sta pe un butoi cu pulbere. Din pacate pentru fotbalul romanesc... indiferent de modul in care a aparut, clubul Dinamo e un mare club sportiv (nu numai fotbalistic).

  14. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si la sfarsitul campionatului trecut in "groapa" erau la moda tricourile cu "comandantul"
    anul trecut inger , acum demon /fu/ /fu/ /fu/ /fu/
    vai de mama v............

  15. 22nd July 2007, 14:40
    Reason
    prostii...

  16. #15
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Eu personal nu am ceva numai cu dinamo, am si cu cealalta echipa surioara, pe numele ei steaua

  17. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    iar o luam de la capat?!

  18. #17
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    in ce sens ?

    Te referi la presa sau la suporterii rivali ?
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  19. #18
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sinn Fein View Post
    Dinamo obliga pana in '89 toti angajatii MI, mai mici sau mai mari, sa cotizeze lunar la club...asta numesti tu echipa iubita?
    Ce te face sa crezi ca asta s-a schimbat dupa '89?

  20. #19
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Cei care au mai putin de 30 de ani, nu inteleg, cautati adanc anumite episoade din istoria voastra nu din '48..chiar incepand din 23 august '44.
    Cei care au peste 30 de ani stiu foarte bine de ce este Dinamo foarte urata peste tot in tara.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  21. #20
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Din pacate pentru fotbalul romanesc... indiferent de modul in care a aparut, clubul Dinamo e un mare club sportiv (nu numai fotbalistic).
    din pacate, asa este. Dinamo si-a bazat rezultatele pe jucatori rapiti din toate cluburile tarii si "imbracati" dinamovisti, adica militieni. Lor le-a fost bine la Dinamo, dar militianul (acum politistul) din mijlocul intersectiei sau cei care au lucrat la pasapoarte si mai nou la politia de frontiera simbolizeaza in tara noastra abuzul. Echipa de fotbal a facut si abuzuri in istoria ei relativ recenta: masinatiuni prin care a fost retrogradata Poli Timisoara, titlul din 1973 luat la golaveraj mai bun cu 1 decat oltenii, ghetele de aur ale lui Dudu Georgescu, Camataru si Mateut, prea stridente ca sa fie luate cinstit.

  22. #21
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    ce thread tampit!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •