Results 1 to 20 of 20

Thread: Indian Wells

  1. #1
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Indian Wells

    Este primul turneu din seria Tennis Master Series cu premii totale de 2.779.600 $ si are loc in perioada 12 - 21 Martie pe suprafata rapida!
    Romania participa cu 3 jucatori. Razvan Sabau este cap de serie 24 in calificari. Andrei Pavel il va intalni in primul tur pe croatul Ivo Karlovic (nr. 105 APT in 2004) fiind prima lor intalnire in circuitul ATP. Victor Hanescu va juca in primul tur cu austriacul Jurgen Melzer (nr.67 ATP in 2004) scorul confruntarilor directe fiind egal 2-2 ultima victorie apartinand austriacului (6-4 ; 6-4 in 2002 pe zgura de la Umag, Croatia).
    Un turneu foarte puternic cu nume mari : Federer, Ferrero, Rodick,Coria, Agassi, Moya, Hewitt,Henman, Kuerten !

  2. #2
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Talking

    daca va trece de Karlovici, Pavel il va intalni, in turul doi, pe elvetianul Roger Federer, cap de serie numarul unu, care nu evolueaza in prima faza a competitiei. Pavel si Federer s-au intalnit in acest an de trei ori, toate intalnirile fiind castigate de tenismanul elvetian... oare ce va fi acum ?!? cred ca daca Pavel pierde la Federer si acum ia o pauza
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  3. #3
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    I dreptate bog tom si eu daca as fi in locul lui Pavel mi-as lua o vacantza in care sa analizez toate meciurile lui Federer si poate dupa ce voi lovi ca el abia atunci sa ma incumet sa -l infrunt iar ! Totusi e ceva sa-l ai ca "nash" pe numero uno :p

  4. #4
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    cred ca este frustrant si pentru Pavel sa te intalnesti de atatea ori cu Federer in nici 3 luni si sa pierzi de fiecare data... chiar daca Federer este numarul 1 ! sper sa aiba nervii tari !
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  5. #5
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Nervii ca nervii... dar sa aiba rachetele rezistente dupa ce o sa dea iar cu ele de pamant

  6. #6
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1

    Ghinion mare....

    Cred ca Pavel nu poate sa creada ce i se intampla.

    E in forma, mai in forma decat a fost multi ani, dar se impiedica mereu de Federer. Sper sa nu-l lase nervii, ca uite asa pierzi un sezon bun, jucand doar cu un singur jucator, fie el si numarul 1.....

    Si culmea e ca daca Hanescu trece de doua tururi, joaca cu invingatorul dintre Federer si Pavel (daca Pavel trece de primul tur)

    Ce sa mai zici....

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    12.03.04

    A Pavel (ROM) - I Karlovic (CRO) 7-6(10) 6-7(4) 7-6(4) !

    V Hanescu (ROM) - J Melzer (AUT) 6-1 6-7(5) 6-3


  8. #8
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    R Sabau, dupa ce l-a invins in primul tur al calificarilor pe germanul Kohlmann (6-3 6-0), a pierdut in turul 2 la G Weiner (USA) : 6-1 6-4 .

  9. #9
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Chiar daca Hanescu si Pavel nu au ajuns foarte departe (au avut o parte de tablou destul de grea) eu sper sa mai urce putin in ATP ! Probabil ca jucatorii nostri au si obosit dupa atatea performante nu-i asa? Doar n-au mai iesit din primul tur cam demult !

  10. #10
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Mare performanta nu obtii asa.

    Pavel vrea sa fie in primii 20 din lume. Nu ajungi in primii 20 daca pierzi de 4 ori consecutiv in 3 luni in fata unui jucator....

    Hanescu inca mai are timp, desi performanta incepe acum undeva la 20 de ani. El are deja 22.

  11. #11
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Eu cred ca doar anul asta Pavel mai poate face ceva dupa care sunt convins ca-si va baga piciorele in tenis si va sta linistit pe undeva in Monte Carlo sau Miami ! Hanescu are timp cam cum a avut si Pavel ! Intre timp americanii castiga la pas la Indian Wells!

  12. #12
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Eu cred ca doar anul asta Pavel mai poate face ceva dupa care sunt convins ca-si va baga piciorele in tenis si va sta linistit pe undeva in Monte Carlo sau Miami ! Hanescu are timp cam cum a avut si Pavel ! Intre timp americanii castiga la pas la Indian Wells!
    Cine stie, poate inca un an. Dar eu sunt pesimist in legatura cu ajungerea in primii 20. Doamne-ajuta sa ma insel, dar zau ca nu mai cred.

    Iar Hanescu da cel putin acum dovada ca nu are antrenor. Nu vreau sa jugnesc pe nimeni, dar pregatirea psihica e la pamant. Nu se poate la 5-4 si serviciu intr-o semifinala ATP sa pierzi asa punctele. Iar sper sa ma insel..... ca altcineva dupa Hanescu chiar nu prea apare. Mergea si Tecau in afara de dublu.. cam nimic, si acolo pe moment cam sporadice rezultatele..

  13. #13
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1

    Thumbs up Tenis la TV

    Placuta surpriza celor de la TVSport care vor transmite toate turneele Master Series anul acesta.

    Vedem si noi in sfarsit meciuri bune.... WTA pe Eurosport, e bine..

  14. #14
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Intr-adevar ! si eu am ramas :O cand am vazut aseara Indian Wells live dar ca transmit toate turneele masters ... nu stiam !

  15. #15
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Prima semifinala la Indian Wells: Federer - Agassi. Se pare ca nu era chiar "vina" lui Pavel pentru infrangerile atat de clare suferite in fata lui Federer, elvetianul chiar e pe val.
    La Indian Wells, din patru meciuri nu numai ca nu a pierdut nici un set, dar nici nu s-a ajuns vreodata la tie-break, castigand in total 4 seturi cu 6-1, 2 cu 6-2, unul cu 6-3 si unul cu 6-4. Nu am stat sa caut prin statistici, dar nu cred ca i-a luat cineva vreun break la turneul asta.
    Sa vedem daca Agassi ii face fata.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  16. #16
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    M-am uitat mai bine si Federer a castigat 16 break-uri si a cedat unul (lui Coria in sferturi) in patru meciuri in care a jucat in medie cate o ora si cinci minute...
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  17. #17
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Daca nici Agassi nu-l bate ... atunci chiar ca nu-l poate bate nimeni !

  18. #18
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Daca nici Agassi nu-l bate ... atunci chiar ca nu-l poate bate nimeni !
    Federer se pare ca nu poate sa fie batut de Agassi si de nimeni altcineva. Doar daca greseste el, sa faca cine stie cate greseli nefortate.

    Sa nu zic vorba mare, dar epoca Sampras-Agassi in care cei doi erau stapanii circuitului mondial s-ar putea sa fi fost nimic fata de ce urmeaza acum cu elvetianul.....

  19. #19
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Ati vazut meciul Federer-Agassi ? A fost pe muchie de cutit... Agassi a irosit multe sanse de a incheia meciul! In setul decisiv la 4-3 pt pt Agassi americanul a avut 2 sanse de break iar la una dintre ele putea sa incheie clar punctul doar ca a preferat sa se mai "joace " putin cu Federer si asta la costat altfel ar fi putut avea 5-3 si urma la serviciu! Tot in decisiv la 4-4 Agassi a avut 40-15 si din nou s-a "jucat" cu Federer! Oricum Federer a avut multa sansa in meciul cu Agassi dar este meritul lui ca a alergat dupa orice minge pt care altii nu ar fi alergat ! Federer merita sa fie No1 dar la cum joaca inca Agassi se pare ca avem 2 No. 1 chiar daca unul neoficial! :p

  20. #20
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klaus
    Ati vazut meciul Federer-Agassi ? A fost pe muchie de cutit... Agassi a irosit multe sanse de a incheia meciul! In setul decisiv la 4-3 pt pt Agassi americanul a avut 2 sanse de break iar la una dintre ele putea sa incheie clar punctul doar ca a preferat sa se mai "joace " putin cu Federer si asta la costat altfel ar fi putut avea 5-3 si urma la serviciu! Tot in decisiv la 4-4 Agassi a avut 40-15 si din nou s-a "jucat" cu Federer! Oricum Federer a avut multa sansa in meciul cu Agassi dar este meritul lui ca a alergat dupa orice minge pt care altii nu ar fi alergat ! Federer merita sa fie No1 dar la cum joaca inca Agassi se pare ca avem 2 No. 1 chiar daca unul neoficial! :p
    Si eu vreau sa gandesc ca tine. Dar, gandeste-te ca acele puncte pe care Agassi le-a pierdut sunt decisive intre doi astfel de jucatori. Poate sa fie diferenta intre numarul 1 si restul lumii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •