Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 27

Thread: Salvati Parcul cu Platani

  1. #1
    incepator Aparatcik's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Undeva in est...
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Asa cum unii au vazut si pe forumul oficial am lansat blog-ul:
    Salvati Parcul cu Platani pe care va invit sa il po****rizati pe cat posibil.
    Avand in vedere viitorul sumbru care ni se arata nu prea mai conteaza alte lucruri, iar salvarea acelor locuri dragi tuturor progresistilor sau nationalistilor ar trebui sa fie prioritatea noastra numarul 1.

    Am rugamintea catre suporterii mai vechi, daca au orice fel de material despre Complexul Sportiv BNR sa mi-l transmita la salvatiparculcuplatani@gmail.com ca sa le urc pe blog, sa aratam ca locurile acestea pline de traditie si istorie nu merita sa fie distruse.

    De asemenea orice idee pe care o aveti legat de ce am putea face sa o scrieti. Deocamdata m-am gandit la o pichetare a sediului BNR la care sa chemam si cateva personalitati de marca, gen Nastase sau jucatori de la FCN, prin care sa aratam ca nu suntem indiferenti fata de ceea ce se intampla, dar si la niste afise care sa fie lipite prin cotroceni (si nu numai).

    Ca sa nu para asa ceva anonim ma prezint Andrei Mihail membru al grupului FANS.
    Last edited by Aparatcik; 14th February 2008 at 18:32.

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Aparatcik View Post
    Deocamdata m-am gandit la o pichetare a sediului BNR la care sa chemam si cateva personalitati de marca, gen Nastase sau jucatori de la FCN, prin care sa aratam ca nu suntem indiferenti fata de ceea ce se intampla, dar si la niste afise care sa fie lipite prin cotroceni (si nu numai)
    Cred ca te referi la fostii jucatori ai lui FCN. Actuali, nu stiu daca vor si daca trebuie implicati in acesta actiune. In privinta materialelor vechi Caltut este cel care a adunat cele mai multe poze si articole ale vremii despre Progresul. Ar fi bine sa ii puneti in "pozitie de tragere" si pe prietenii vostrii de la celelalte echipe bucurestene si din liga, sa fim mai multi. Actiunea trebuie centarata exclusiv pe BNR si Mugur Isarescu. Chestia cu neplata chiriei este un pretext pe care doar pustanii din Cotroceni sau de aiurea il pot lua drept credibil. Prea mare-i coincidenta ca doua societati sportive, aflate in aceeasi locatie, in decurs de o saptamana, sa fie amenintate cu datul afara, valabil in cazul echipei de fotbal, ca sa ne amagim ca chiriasii sunt devina. Astia au planuri de punerea bulodezerelor in Parcul cu Platani. Ar trebui contactate si asociatiile ecologiste, vis a vis de Parc, iar Mircea Sandu, Adalbert Kassay, jigodia dracului, si Florin Prunea, toti fosti jucatori la noi si facand parte din FRF sa fie si ei contactati sa-si exprime oficial protestul si opozitia, avand in vedere ca inca o baza sportiva se duce pe apa sambetei. Acelasi lucru ar trebui facut, luat contactul, si cu Comitetul Olimpic Roman, avand in vedere ca este in vizor Arenele Progresul si celelalte dependinte sportive, acolo unde au facut glorie sportivi romani purtatori ai culorilor bleu-albastre.

    "N-a reusit Ceausescu ce doreste Isarescu", sau ceva asemanator, ar fi o lozinca buna de protest. "Vrem Progresul-FCN in Cotroceni" si Salvati Parcul cu Platani", alte lozinci de pus la vedere, la sediul BNR, in Cotroceni, la FRF, LPF si mai peste tot, prin Bucuresti.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Avand in vedere ca pe OLS a aparut un articol complex despre asa ceva as spune ca e un topic de INTERN. Daca vrea Aparatcik sa faca onorourile si sa puna un topic nou pe Intern... cu tot cu blogul respectiv.

  4. #4
    incepator Aparatcik's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Undeva in est...
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Dintre fostii jucatori ma gandesc ca Duna ar fi de acord sa se alature cauzei noastre, iar dintre actualii Radek Oprsal sunt sigur ca ar raspunde unei chemari. In rest ar trebui contactat Radu Cosasu, el fiind un progresist declarat. O sa ma intalnesc maine cu domnul Caltut si o sa il rog sa ma puna in contact cu toate personalitatile progresiste pe care le cunoaste.
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Fixedsys]Mandru ca sunt roman...[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #5
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Foarte bine! Bafta! Scrieti cat mai multi Maestrului pe blog-ul de pe GSP. Eu am facut-o. S-ar putea sa citesca si cred ca i-ar face placere sa vada ca nu este singur. O sa incerc si eu, "de aici", sa ajung cumva la el, virtual, bineinteles. Distanta-i cam mare. Asta este!
    Last edited by miril; 16th February 2008 at 13:12.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #6
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    L-am mutat pe Intern-ul cel mare. Daca-i bal, bal sa fie!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #7
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Otopeniul gata de lupta in...Cotroceni! Concluzia, Salvati Parcul cu Platani!

    http://www.prosport.ro/articole/otop...de-lupta/79009
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #8
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Rahat! Ei exista pentru ca sunt acolo. Veniti in Cotroceni... pielea *****

  9. #9
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Mai, Bank, era o expresie...simbolica. Sa pastram curatenia, adica. Sa incepem cu Dodu. Cu matura.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #10
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    E bine sa fie pusa si aici, postarea lui Apartcik.

    Comunicat

    Sâmbătă, 1 martie 2008, începându cu orele 11.30, Asociația “21 Decembrie 1989”, Asociația “București – Pro Urbe” și colaboratorii acestora vă invită la o conferința de presă desfășurată cu ocazia lansării campaniei civice “Salvați Parcul cu Platani!”. Conferința se va desfășura la sediul Asociației “21 Decembrie 1989” din str. Batiștei, nr. 24A, sector 2, București.

    Această campanie a fost inițiată de asociațiile mai sus menționate, împreună cu locuitori ai cartierului Cotroceni care, fiind la curent cu zvonurile apărute în presă legate de viitorul Complexului Sportiv BNR – Parcul cu Platani, care ar urma să fie transformat într-o afacere imobiliară, au decis să ia atitudine și să își unească forțele pentru a monitoriza îndeaproape intențiile Băncii Naționale a României legate de viitorul acelor locuri și mai ales pentru a reda bucureștenilor dreptul de a se putea plimba liberi pe aleile dintre platani.

    Campania va consta în mai multe acțiuni care se vor desfășura atât în plan juridic cât și în plan social. Mai multe detalii despre aceste acțiuni vom comunica în cadrul conferinței de presă de sâmbătă.

    Pentru mai multe detalii legate de conferință sau campanie vă stăm la dispoziție la adresa de e-mail: salvatiparculcuplatani@gmail.com
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #11
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cine mai face parte din Asociatia 21 Decembrie?

  12. #12
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Guvernatorul BNR, Mugur Isarescu, a fost vineri prezent la un meci din cadrul Campionatului National de Oina care are loc in acest weekend pe stadionul Cotroceni.
    Federatia Romana de Oina este sustinuta de BNR care i-a pus la dispozitie arena din Cotroceni.
    Isarescu a mentionat ca de acum incolo Campionatul National de Oina se va tine in fiecare an pe acest stadion.
    Guvernatorul BNR si-a amintit cu placere ca a jucat si el oina prin clasa a cincea, i-ar mai placea sa mai practice si acum acest sport, dar din pacate nu mai mai poate. Guvernatorul nu pare mulțumit nici cu politica actualului guvern

  13. #13
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Oi, n-a vrut si nu va dori Progresul cat este el de Guvernator. Si cand te gandesti ca s-ar fi putut si una si alta. Gandirea omului imbatat de vinul puterii. Din propria-i podgorie. Aici se ajunge cand inteligenta este pervertita. Piei, Satanao! Din Parc.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #14
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asa se explica cele cca 12 masini din poarta de la Mitrea (Miron Mitrea).

  15. #15

  16. #16
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cel mai misto articol de cel putin un an de zile. Oare se "lanseaza" si reportajul despre Duna?

  17. #17

  18. #18
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Baietii cu condeiul, fie el si virtual, arata ca au fost...motivati, alta expresie n-am gasit, sa scrie in...serie despre cel mai bun stadion de...oina din Romania. Nu mi-a mai ramas sa spun decat... HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #19
    junior
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    Nu s-ar gasi si un patron sa investeasca in echipa...sau Steaua..daca tot se lauda Becali ca o va muta din Ghencea, ar putea sa o aduca in Cotroceni! Macar asa s-ar salva stadionul..

  20. #20
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Eu zic ca ar fi invers in acest caz.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #21
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    categoric invers!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •