Results 1 to 7 of 7

Thread: Bannere memorabile ale Milanului !!!

  1. #1
    sport legend acmilan_nutu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    1

    Bannere memorabile ale Milanului !!!

    Am deschis acest thread pentru a evidentia faptul ca spectacolul fotbalistic contine 2 aspecte: jocul propriu-zis de pe teren dar si atmosfera in tribune.Am observat ca s-a pus mai mult accent pe spectacolul de pe teren si de accea am vrut sa ne amintim de bannerele de neuitat ale galeriei Milanului in derbyurile Italiei si nu numai.
    Dupa finala CL castigata In 2007 un banner memorabil a fost cel afisat de ambrosini cu privire la campionatul castigatd e marea rivala inter :
    1. Lo scudetto mettilo nel culo ( "campionatul bagati-l in fund ")
    2. Io non la vinco da 43 anii ( eu nu o mai castig de 43 de ani - aluzie la ultimu Campions league castigat de Inter )
    2.Celebrul " Interista diventi pazzo "( banner afisat la meciul Milan vs Inter de galeria Milanului )
    3.Inca unu care a facut senzatie a fost afisat de Fossa dei Leoni in deplasare la Chievo si se refera la stadionul gadzelor:
    "Cu o cheie de 16 va demontam stadionul"
    4. " Sky Mai " ( Sky Niciodata) banner afisat in meciul Milan vs Empoli de galeria milanista cu privire la cei ce urmaresc meciul la televizor
    5.Sorry , my cousin is a rabbit ( derby Milan vs Inter ) " verisorul meu este iepuras"
    6. Noi vi realliziamo il vostri sogni ( Derby Milan vs Inter) " Noi va indeplinim visele voastre"
    lazio-napoli
    VENITE ALLA STAZIONE........AL RESTO CI PENSIAMO NOI !!! ( IRRIDUCIBLI CONTRA ULTRASILOR NAPOLETANI " VENITI LA STADION.... DE RESTUL DE OCUPAM NOI !! " )
    Merita sa amintesc si un banner memorabil Curvei Nord Milano ( galeria interului) in derbyul cu Juventus :
    " Juve come vi presentati oggi?! .... Moggi Moggi !!!! aluzie la ajutoarele facute de arbitri pro juventus!!
    Last edited by acmilan_nutu; 13th February 2008 at 18:22.

  2. #2
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Buna initiativa Frumos ar fi sa postam si imagini.

  3. #3
    sport legend acmilan_nutu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    1
    Mersi mult!!! Ar fi pacat sa nu evidentiem creativitatea si originalitatea galeriei milanului si nu numai....
    [COLOR="Red"] [SIZE="6"][SIZE="5"][FONT="Fixedsys"]Siamo forti , siamo fieri , siamo tutti rossoneri !!![/FONT][/SIZE] [/SIZE] [/COLOR][COLOR="Red"][/COLOR]

  4. #4
    milanista tafu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    808
    Reputatie
    1
    incep eu ..cu o imagine memorabila din finala cu OM ...Sez 92-93
    Attached Images Attached Images
    [SIZE="4"][COLOR="Black"]i've got a [/COLOR][COLOR="Red"]devil in me [/COLOR][/SIZE]

  5. #5
    sport legend acmilan_nutu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    1
    Frumoss!!! Cred ca este facuta de Fdl.....
    Am vazut un banner haios din perioada in care moratti era gen copos" vroia sa vinda echipa"
    " inter in vendita ...ma qui vi compra?!" ( "inter la vanzare...da cine va cumpara").
    Milan Vs Inter
    http://img91.imageshack.us/img91/143...5vu9if4.th.jpg

    Sorry my causin is a rabitt
    http://img91.imageshack.us/img91/905...ter8tk2.th.jpg
    Last edited by acmilan_nutu; 15th February 2008 at 19:09.
    [COLOR="Red"] [SIZE="6"][SIZE="5"][FONT="Fixedsys"]Siamo forti , siamo fieri , siamo tutti rossoneri !!![/FONT][/SIZE] [/SIZE] [/COLOR][COLOR="Red"][/COLOR]

  6. #6
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Last edited by TheMentalist; 15th February 2008 at 18:52.

  7. #7
    sport legend acmilan_nutu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    1
    Personal " Interista diventi pazzo " mi se pare apogeul la ceea ce se poate numi o coregrafie si un banner perfect!!!
    Forza Magico Milan !!!!!! Brigate Rossonere On Tour!!!
    [COLOR="Red"] [SIZE="6"][SIZE="5"][FONT="Fixedsys"]Siamo forti , siamo fieri , siamo tutti rossoneri !!![/FONT][/SIZE] [/SIZE] [/COLOR][COLOR="Red"][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •