View Poll Results: E o decizie buna?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Da, a facut bine

    17 73.91%
  • Nu, trebuia sa ramana

    6 26.09%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 96

Thread: Nastase a demisionat de la FRT

  1. #1
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1

    Nastase a demisionat de la FRT

    Ilie Nastase si-a dat demisia de la sefia FRT!!!

  2. #2
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1

    Nastase a demisionat de la FRT

    Ilie Nastase a demisionat, marti dimineata, din functia de presedinte al Federatiei Romane de Tenis, ca urmare a scandalului legat de costurile organizarii meciului Romania-Franta, din Cupa Davis. - Onlinesport

    E o decizie buna, ce ziceti?

  3. #3
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Am auzit aum la stiri...inca nu stiu daca e cel mai bine, sau cel mai rau.
    Sunt un pic socata...nu ma asteptam.
    Last edited by luma; 12th February 2008 at 13:56.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  4. #4
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Eu ,care n-am vazut in 3 ani de tenis nici macar o minge de la federatie,aplaud aceasta decizie a marelui campion..Problema ramine insa,sa vedem cine o sa ii ia locul si ce se va face pt progresul acestui sport in Romania..

  5. #5
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Nu stiu...inca. Trebuie sa-mi pun ideile in ordine. Demisia a venit neasteptat, eu sunt inca sub impresia emisiunii de aseara de la Realitatea. Ma asteptam la o reactie in bloc, ma asteptam la declaratii, argumente, nu neaparat o demisie.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  6. #6
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    hmmmmmmmm....
    da e o decizie buna ))))

  7. #7
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Problema, in opinia mea, nu este Nastase ci intreaga echipa din conducerea federatiei...Nastase nu ia decizii singur, nu cheltuie singur.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  8. #8
    newie
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bukarest
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    Nastase a demisionat!

    Sper ca si Handralau sa-i ia exemplul. Dar pe cine sa punem in loc?

  9. #9
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1

    Ilie Năstase: Plec din tenisul românesc!

    <<Ilie Năstase a demisionat din funcția de președinte al Federației Române de Tenis. Motivele pentru care fostul număr 1 al tenisului mondial a luat această decizie țin de recenta organizare a meciului de Cupa Davis, dintre România și Franța, dar și de sentința pe care Tribunalul din Timișoara a luat-o, marți, în litigiul pe care Ilie Năstase îl are cu actualul administrator al bazei sportive "Voința". "Gata, îmi ajunge. Nu mai pot face nimic pentru tenisul românesc. Plec!", a spus pentru Jurnalul Național fostul mare sportiv.
    Ilie Năstase susține că "este inadmisibil ca în țara în care am fost cel mai bun jucător de tenis, să vreau să fac ceva pentru acest sport - pe buzunarul meu, și să nu pot. Nu pot pricepe cum doamna judecător Emilia Cioacă poate anula deciziile luate, timp de cinci ani, de colegii ei din București. Înseamnă că trăim într-o țară în care Justiția este coruptă! Și nu spun numai eu asta...În acest moment consider că nu mai pot să fac nimic pentru tenisul românesc". Decizia de a demisiona din funcția de președinte al Federației Române de Tenis a fost luat&#227; și din cauza scandalurilor în care F.R.T. a fost implicată în urma organizării meciului de Cupă Davis, dintre România și Franța. "Din 1996 și până în prezent, pot să mă laud că am făcut multe pentru acest sport. Din calitatea pe care am avut-o. Acum trebuie să ies, să mă liniștesc. Nu mă întrebați ce s-a întâmplat cu banii despre care s-a tot vorbit. Când se va termina analiza financiară a acestei competiții o să vedeți cine și cum a cheltuit banii ăia".>>
    Articol preluat din "Jurnalul National"
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  10. #10
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    "Gata, îmi ajunge. Nu mai pot face nimic pentru tenisul românesc. Plec!", a spus pentru Jurnalul Național fostul mare sportiv.

    Pot sa intreb si eu ce a facut pt tenisul romanesc in toti acesti ani in care a fost la conducerea FRT?

  11. #11
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Nu ma bucur pt. ca nu stiu cine o sa-i ia locul ... Trebuia demis cel care a avut tupeul sa-i prezinte lui Belu devizul umflat de 300 000 de euro - Dumitru Haradau care "sta pitit" in spatele lui Nastase si Tiriac .
    Daca a facut acest gest, Nastase dovedeste ca a ramas totusi fair-play ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nu va bucurati, isi pune Tiriac urmatoarea marioneta acolo

  13. #13
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1

    o vrajeala

    Sa va explic ce urmeaza? Demisia asta degeaba i-o inmaneaza cu tam-tam lui Belu. Ilie a fost ales de adunarea generala a frt.

  14. #14
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Adica? Demisia trebuie aprobata de altcineva? Poti detalia putin?
    @Optimistul: acolo vroiam si eu sa ajung...pentru ca, in tot acest timp, Haradau n-a iesit la rampa. Aseara nu a mai avut timp.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  15. #15
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Nu ma bucur pt. ca nu stiu cine o sa-i ia locul ... Trebuia demis cel care a avut tupeul sa-i prezinte lui Belu devizul umflat de 300 000 de euro - Dumitru Haradau care "sta pitit" in spatele lui Nastase si Tiriac .
    Daca a facut acest gest, Nastase dovedeste ca a ramas totusi fair-play ...
    Nici eu nu ma bucur, dar....daca nu era scandalul cu organizarea Cupei Davis crezi ca mai demisiona? Eu nu cred.

  16. #16
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Daca e s-o judecam la rece Nastase n-a fost niciodata un hartzogar , o persoana care sa aibe rabdare sa stea cateva ore la o sedinta FRT , asa e gena lui - un om activ caruia nu-i place sa vada problemele in detaliu din FRT . Cu alte cuvinte aceasta functie nu i s-a potrivit niciodata , mai degraba era pus de la inceput presedinte onorific care sa impartaseasca din experienta sa executivului din FRT precum si jucatorilor din pro .
    Eu cred ca el are afacerile lui importante si nu-i pica bine ca numele lui - cunoscut in intreaga lume - sa fie terfelit pt. ca altii "invart" in spatele lui ... Nu-l scot bazma curata din afacerea Sibiu , nu stim cat avea de castigat din devizul asta umflat ...
    El are mai mult de suferit in felul asta pt. ca-i afecteaza credibilitatea , credibilitate pe care poate s-o foloseasca in a atrage parteneri de afaceri puternici din vest . Stiu ca primise de putin timp spre administrare o retea puternica de magazine cu renume .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  17. #17
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Daca e s-o judecam la rece Nastase n-a fost niciodata un hartzogar
    Ai dreptate cu hartzogaria. N-a mai suportat-o de la bastonashele din clasa I

  18. #18
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boboxxx View Post
    Ai dreptate cu hartzogaria. N-a mai suportat-o de la bastonashele din clasa I
    Vrei sa faci misto ?
    Totusi care este parerea ta reala despre demisia lui Nastase pt. ca te invarti pe acolo destul si stii mai bine decat noi care e atmosfera...
    Cine crezi ca merita sa-i ia locul ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  19. #19
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ilie Nastase este si va fi cel mai mare campion de tenis al Romaniei. Cat priveste functia pe care a ocupat-o, nu i se potrivea deloc. Nu este facut pentru asa ceva, si ma refer aici la partea financiara. Haradau? El trebuia sa plece primul.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Foarte bine a facut, in sfarsit a luat o decizie inteleapta...

  21. #21
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Vrei sa faci misto ?
    Bineinteles ca fac misto
    Mai tii minte comedia cu demisia lui Ceausescu in 89? O sa vezi reluarea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •