View Poll Results: E o decizie buna?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Da, a facut bine

    17 73.91%
  • Nu, trebuia sa ramana

    6 26.09%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 96 of 96

Thread: Nastase a demisionat de la FRT

  1. #85
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Eu.

    @Georg, nimeni n-are nimic rau de spus despre sportivul, tenismanul Nastase.
    Indoielile noastre se leaga de priceperea lui ca manager si de intentiile lui..."onorabile".
    Ma rog, voi sunteti mai aproape poate stiti mai bine !
    Eu stiu numai ca Ilie si Ion, in perioada lor de glorie au generat in Romania o mare euforie, au aparut terenuri de tenis, antrenori, copii au inceput sa joace tenis si s-au afirmat unele talente si pe plan international.
    Apoi s-a lasat...umbra, nu este altfel nici in Germania, unde dupa Becker ,Stich sau Stefi Graf este un mare gol, ce pare de neumplut.
    Nastase n-a fost si probabil nici nu va fi un mare manager, el nu este nascut pentru asa-ceva. FRT a crezut, asta imi e parerea, ca numele Nastase ii va fi de ajutor, se pare ca nu a fost sa fie asa.
    Pe fondul unor insuccese sau mai exact din lipsa de succese se incerca a da vina pe Nastase. Nu pot sa cred ca el ar fi amestecat in afaceri necurate asa cum se afirma aici de unii si de altii (in paranteza fie spus unii useri care isi varsa veninul si pe alte threaduri si sub-forumuri).

    Dau dreptate perfecta lui Lucian86 cand spune ca o tara ca Romania, una dintre cele mari ca suprafata si po****tie in Europa ar trebui sa fie mai buna la tenis. As zice mai buna la toate sporturile, asa cum a mai fost candva in ramuri de care la ora actuala te jenezi sa si vorbesti...
    Voua tuturor o zi frumoasa !

  2. #86
    newie
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bukarest
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    Academia de tenis

    A declarat Nasty frecent ca de 15 ani se chinuie sa faca pe terenurile municipalitatii o academie de tenis. Cred ca pateste ca-n bancul ala cu bicicletele alea de la Zarnesti pe care cand le montezi ies mitraliere. Asa si el s-a chinuit cu academia de tenis din herastrau si cand sa fie gata, a iesit club de fite, fir-ar mama ei.

  3. #87
    junior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    chiar crede cineva ca vrea sa faca vreo academie? pai se vede pe el cat e de disperat sa faca rost de cascaval saracu', mai ca ti-e mila de el. cred ca e mai mult decat clar pt toata lumea ca-l intereseaza doar locatia ca sa vanda terenul sau sa construiasca ceva restaurant hotel in baza

  4. #88
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1

    Care va fi urmatoarea gogoasa Nastase ?

    Am inteles ca Ruxandra va candida la presindentia FRT -ului : http://www.onlinesport.ro/stiri/teni...nte-la-frt.htm
    Credeti ca cooperativa o vor lasa sa strice jocurile ? Ea a mai incercat sa ocupe o functie importanta in FRT acum 6-7 ani dar "no way' i s-a spus ...

    Mai fratilor haideti sa cautam adevaratii vinovati ai situatiei dezastruoase in care se afla tenisul masculin romanesc .
    Va ofer spre exemplificare un exemplu : comparati pe Janko Tipsarevic ( produs 100% in sistemul sarbesc) si Hane (produs 100% romanesc ) pt. a putea compara calitatea celor 2 sisteme . Mai mult luati in calcul ca ei n-au avut traditia noastra in tenis ...
    Janko e locul 40 acum la nici 24 de ani si cariera lui pare mult mai promitatoare decat a romanului .
    Inainte Nastase se vaita ca n-avem bani pt. a egala rezultatele jucatorilor din tarile bogate , au venit sarbii - saraci, mai putini decat noi - si a scornit alta, cum ca sarbii n-au nici-un tenis in tara si ca ei isi trimit toti jucatorii in afara, de parca tenisul incepe de abia la 12-14 ani (varsta la care au ajuns cei trei sarbi din top 10 in academiile straine), si a aparut si acest Tipsarevic care contrazice si teoria exodului tuturor jucatorilor sarbi .
    Dle. Nastase care va fi urmatoarea ta gogoasa pt. a acoperi neputinta de-a face performanta in tenisul romanesc ?
    Mai nou vad un logo pe site-ul FRT : "Bun venit in lumea performantei ". Care performanta frt-istilor ? Cea de-a baga cat mai multi bani in buzunarele proprii cu eforturi minime ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  5. #89
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Am inteles ca Ruxandra va candida la presindentia FRT -ului : http://www.onlinesport.ro/stiri/teni...nte-la-frt.htm
    Credeti ca cooperativa o vor lasa sa strice jocurile ? Ea a mai incercat sa ocupe o functie importanta in FRT acum 6-7 ani dar "no way' i s-a spus ...

    Mai fratilor haideti sa cautam adevaratii vinovati ai situatiei dezastruoase in care se afla tenisul masculin romanesc .
    Va ofer spre exemplificare un exemplu : comparati pe Janko Tipsarevic ( produs 100% in sistemul sarbesc) si Hane (produs 100% romanesc ) pt. a putea compara calitatea celor 2 sisteme . Mai mult luati in calcul ca ei n-au avut traditia noastra in tenis ...
    Janko e locul 40 acum la nici 24 de ani si cariera lui pare mult mai promitatoare decat a romanului .
    Inainte Nastase se vaita ca n-avem bani pt. a egala rezultatele jucatorilor din tarile bogate , au venit sarbii - saraci, mai putini decat noi - si a scornit alta, cum ca sarbii n-au nici-un tenis in tara si ca ei isi trimit toti jucatorii in afara, de parca tenisul incepe de abia la 12-14 ani (varsta la care au ajuns cei trei sarbi din top 10 in academiile straine), si a aparut si acest Tipsarevic care contrazice si teoria exodului tuturor jucatorilor sarbi .
    Dle. Nastase care va fi urmatoarea ta gogoasa pt. a acoperi neputinta de-a face performanta in tenisul romanesc ?
    Mai nou vad un logo pe site-ul FRT : "Bun venit in lumea performantei ". Care performanta frt-istilor ? Cea de-a baga cat mai multi bani in buzunarele proprii cu eforturi minime ?
    Ai perfecta dreptate. Legat de Ruxandra Dragomir, ea VA FI (ESTE) SUSTINUTA DE ILIE NASTASE LA FOTOLIUL DE PRESEDINTE AL FRT ! Se pare ca va concura cel mai probabil cu Haradau pt aceasta functie. Am o presimtire ca se va ajunge la o situatie asemanatoare cu cea de la alegerile de la FRF, cand Lupescu a fost cooptat in staff-ul lui nea Mirciulica.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  6. #90
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Dragomir, ea VA FI (ESTE) SUSTINUTA DE ILIE NASTASE LA FOTOLIUL DE PRESEDINTE AL FRT !
    De unde ai informatia asta ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  7. #91
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    De unde ai informatia asta ?
    "Fosta jucatoare de tenis Ruxandra Dragomir si-a anuntat candidatura la presedintia Federatiei Romane de Tenis ( FRT ).

    Dragomir este sustinuta de presedinte demisionar Ilie Nastase si de fostul tenismen Dinu Pescariu.

    "Eu nu stiu deocamdata sa existe contracandidat. Probabil domnul Haradau va candida", a declarat Dragomir.

    Nastase a demisionat dupa scandalul asociat meciului de Cupa Davis Romania - Franşa, cand presa a dezvaluit ca Federatia ar fi umflat cheltuielile necesare organizarii intalnirii. Cei direct acuzati au fost Nastase, in calitate de presedinte al FRT, si directorul general Dumitru Haradau."

    prosport.ro

    Si iti spun sigur ca nu este data numai ca un "condiment", ci e reala !
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  8. #92
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Oricum nu cred pana n-o s-o vad pe Sanda presedinte FRT !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  9. #93
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Oricum nu cred pana n-o s-o vad pe Sanda presedinte FRT !
    Tocmai ca asta e problema ! Nu cred ca o sa devina presedinte ! Nastase o sa o sustina, dar in final va trece in "barca" lui Haradau. Ii asigura un post bun si bineinteles ca o sa aleaga un loc caldut in loc sa se bata cu "zdrentele" si sa fie implicata in tot felul de scandaluri ! De asta imi e frica !
    Acum sa te intreb un alt lucru, pt ca nu sunt in cunostinta de cauza, ce persoane vor vota ? Presedintii de cluburi ??
    Ma gandesc ca intr-o lupta deschisa nu stiu ce sanse ar avea Ruxandra...
    Astept raspunsul ca sa-mi fac o parere.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  10. #94
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Tocmai ca asta e problema ! Nu cred ca o sa devina presedinte ! Nastase o sa o sustina, dar in final va trece in "barca" lui Haradau. Ii asigura un post bun si bineinteles ca o sa aleaga un loc caldut in loc sa se bata cu "zdrentele" si sa fie implicata in tot felul de scandaluri ! De asta imi e frica !
    Acum sa te intreb un alt lucru, pt ca nu sunt in cunostinta de cauza, ce persoane vor vota ? Presedintii de cluburi ??
    Ma gandesc ca intr-o lupta deschisa nu stiu ce sanse ar avea Ruxandra...
    Astept raspunsul ca sa-mi fac o parere.
    BUZZ!!!
    Last edited by adrian_str; 8th March 2008 at 12:47.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  11. #95
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Acum sa te intreb un alt lucru, pt ca nu sunt in cunostinta de cauza, ce persoane vor vota ? Presedintii de cluburi ??
    Ma gandesc ca intr-o lupta deschisa nu stiu ce sanse ar avea Ruxandra...
    Astept raspunsul ca sa-mi fac o parere.
    Se voteaza in cadrul Adunarii Generale - majoritatea sunt lingai de-ai conducerii , asa ca nici-o sansa sa iasa cineva de-afara , e un fel de stat in stat care seamana f. mult cu sistemul federatiei romane e fotbal ca doar tot Mitica il cheama si pe cooperatisul sef al FRT-ului .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  12. #96
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Se voteaza in cadrul Adunarii Generale - majoritatea sunt lingai de-ai conducerii , asa ca nici-o sansa sa iasa cineva de-afara , e un fel de stat in stat care seamana f. mult cu sistemul federatiei romane e fotbal ca doar tot Mitica il cheama si pe cooperatisul sef al FRT-ului .
    Mda... de asta ma si temeam... am presimtirea ca Ruxandra o sa fie cooptata in viitorul staff al lui Haradau...
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •