View Poll Results: E o decizie buna?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Da, a facut bine

    17 73.91%
  • Nu, trebuia sa ramana

    6 26.09%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 96

Thread: Nastase a demisionat de la FRT

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Ei stiu ca fara Nastase - un nume care aduce atatea sponsorizari si poate acoperi prostiile altora - au multe de pierdut .
    Haradau fara Ilie e un nimeni !


    Cititi articolul acesta pana la sfarsit : http://www.prosport.ro/articole/nastase-a-cedat/77159
    De ce atata interes pt. membrii din aceasta fundatie non-profit care a primit terenul de la guvern ?
    Va rog sa va expuneti parerea pt. ac. subiect delicat ...
    Sincer partea cu terenul mi se pare prea cetoasa ca sa ma bag. La cate afaceri imobiliare ilegale se fac in Romania nu ma mai mira nimic.

    Cat despre Haradau-Nastase, Haradau poate rezista atata timp cat e sustinut de Tiriac

  2. #44
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Iata justificarile pentru banii de la Guvern si cum s-au "umflat" cheltuielile:
    http://evz.ro/imagemanager/images/20.../13/graf31.jpg

  3. #45
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Nicio reactie la comunicatul frt?

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Cazare si masa 75.900... ce au mancat Domne astia de 76.000 Euro ??????? Au inotat in caviar ???
    Tinuta de prezentare: sa inteleg ca toti s-au imbracat de la Armani in sus ???

  5. #47
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boboxxx View Post
    Nicio reactie la comunicatul frt?
    Cel de pe site-ul FRT ? Foarte bine intocmit , un adevarat talent cel care l-a scris , nimeni nu este vinovat ,doar presa care se grabeste sa vada decontul de la Sibiu si acuza pe nedrept oficialii ...

    Sincer , eu nu cred ca Nastase va renunta la presidentia FRT .
    Trebuie schimbat Haradau care se aude ca pt. imensul salariu de 5000 euro brut abureste o tara intreaga .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  6. #48
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Oricine poate sa fie presedinte FRT chiar daca nu a practicat tenisul de performanta !
    Acum intelegi ?
    Sigur ! Oricine poate fi si primministru si ministru si primar samd. De aceea arata unele lucruri asa cum arata pentru ca oameni nepotriviti sunt in functii de conducere. Asta ar mai lipsi sa-l puna pe nea `Gheorghe presedinte la FRT.

    Incaodata: daca Nastase a primit functie de presedinte la FRT este pentru ca omul asta a trait o viata pentru tenis. Numai unul ca el poate sa conduca destinele unui asemenea for ! Decizia demisionarii a luat-o la suprarare, de aceea spun (tin orice pariu) ca el va reveni. Mai bine nea `Ilie decat nea´Gheorghe.
    Ce vrei mai mult decat ce face un Becali cu Steaua ? Doamne fereste de nepriceputi si in sport, exista destui in guvern...

  7. #49
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    De acord . Dar sunt cazuri cand presedinti de federatie n-au practicat niciodata sport de performanta . De exemplu de presedintele federatiei franceze n-am auzit ca a practicat tenis de mare nivel .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  8. #50
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Sigur ! Oricine poate fi si primministru si ministru si primar samd. De aceea arata unele lucruri asa cum arata pentru ca oameni nepotriviti sunt in functii de conducere. Asta ar mai lipsi sa-l puna pe nea `Gheorghe presedinte la FRT.

    Incaodata: daca Nastase a primit functie de presedinte la FRT este pentru ca omul asta a trait o viata pentru tenis. Numai unul ca el poate sa conduca destinele unui asemenea for ! Decizia demisionarii a luat-o la suprarare, de aceea spun (tin orice pariu) ca el va reveni. Mai bine nea `Ilie decat nea´Gheorghe.
    Ce vrei mai mult decat ce face un Becali cu Steaua ? Doamne fereste de nepriceputi si in sport, exista destui in guvern...

    Si ce daca a trait o viata pt tenis? Asta nu inseamna ca este potrivit pt functia de presedinte al FRT.
    O functie de conducere, a unei federatii, nu implica doar cunostinte despre sportul respectiv. Ca tenismen a fost mare dar ca manager.....
    Sau n-ai auzit de doctori super tari in meseria lor care, ca directori de spital, au dat chix. Ca sa dau un alt exemplu.

  9. #51
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raulmad View Post
    Si ce daca a trait o viata pt tenis? Asta nu inseamna ca este potrivit pt functia de presedinte al FRT.
    O functie de conducere, a unei federatii, nu implica doar cunostinte despre sportul respectiv. Ca tenismen a fost mare dar ca manager.....
    Sau n-ai auzit de doctori super tari in meseria lor care, ca directori de spital, au dat chix. Ca sa dau un alt exemplu.
    Probabil ca au fost pusi ...directori administrativi in loc sa se ocupe de partea medicala.
    Indiferent de argumentele tale, mie imi este garant un Ilie Nastase ca presedinte al FRT decat unul care a vazut tenis doar la televizor si ajunge cu ...pile in aceasta functie.

  10. #52
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Probabil ca au fost pusi ...directori administrativi in loc sa se ocupe de partea medicala.
    Indiferent de argumentele tale, mie imi este garant un Ilie Nastase ca presedinte al FRT decat unul care a vazut tenis doar la televizor si ajunge cu ...pile in aceasta functie.
    Nu prea merge logica asta... nici presedintele CIO n-a fost campion olimpic.

  11. #53
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boboxxx View Post
    Nu prea merge logica asta... nici presedintele CIO n-a fost campion olimpic.
    Foarte corect..Una e sa fii un mare campion si cu totul alta sa fii un mare manager,iar Nastase numai a manager nu arata...El nu traieste decit din numele sau,iar in spatele numelui sau s-au ascuns tot felul de trepadusi pusi pe cotcarii ....Comunicatul FRT m-a stupefiat:cei care ati prins zilele lui decembrie 1989,va amintiti probabil toate comunicatele de adeziune trimise din toata tara pt conducatorul mult iubit..Exact asa suna si aceasta insailare penibila ..

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raulmad View Post
    Si ce daca a trait o viata pt tenis? Asta nu inseamna ca este potrivit pt functia de presedinte al FRT.
    O functie de conducere, a unei federatii, nu implica doar cunostinte despre sportul respectiv. Ca tenismen a fost mare dar ca manager.....
    Sau n-ai auzit de doctori super tari in meseria lor care, ca directori de spital, au dat chix. Ca sa dau un alt exemplu.
    Presedintele unei federatii trebuie sa aiba legatura cu sportul respectiv. Sigur asta nu inseamna ca oricine a facut tenis de performanta poate automas sa fie si presedinte FRT

  13. #55
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Comunicatul FRT m-a stupefiat:cei care ati prins zilele lui decembrie 1989,va amintiti probabil toate comunicatele de adeziune trimise din toata tara pt conducatorul mult iubit..Exact asa suna si aceasta insailare penibila ..
    Nu v-am spus? Culmea e ca mai e si mincinos comunicatul... n-a fost nicio sedinta... iar unul din cei pomeniti p-acolo a aflat azi in ce a fost bagat.

  14. #56
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Sper din tot sufletul sa nu se intimple asa,dar sint de acord cu boboxxx ca totul nu e decit o comedie ieftina ,ca nimic nu se va schimba,chiar daca va pleca sau nu va pleca Nastase..Am vazut atit de putini oameni verticali in tara asta (si in tenis ,in particular)ca nu am nici o speranta ca se va schimba ceva in bine...

  15. #57
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boboxxx View Post
    Nu v-am spus? Culmea e ca mai e si mincinos comunicatul... n-a fost nicio sedinta... iar unul din cei pomeniti p-acolo a aflat azi in ce a fost bagat.
    Intr-adevar o intreaga comedie ... Chiar asa de prosti ne cred sefii FRT ca putem crede circul asta ieftin ?!
    Quote Originally Posted by printulmiskin View Post
    Sper din tot sufletul sa nu se intimple asa,dar sint de acord cu boboxxx ca totul nu e decit o comedie ieftina ,ca nimic nu se va schimba,chiar daca va pleca sau nu va pleca Nastase..Am vazut atit de putini oameni verticali in tara asta (si in tenis ,in particular)ca nu am nici o speranta ca se va schimba ceva in bine...
    Printule , pe cine ai vedea capabil sa faca treaba in federatie si ce ar trebui facut pt. inceput ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1

  17. #59
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boboxxx View Post
    Nu prea merge logica asta... nici presedintele CIO n-a fost campion olimpic.
    Dar a fost sportiv activ si foarte multi ani functionar su raspunderi in lumea sportului.
    Tu incerci sa-mi interpretezi argumentele, ceea ce ,de asemenea, nu are prea multa logica, asa ca o las balta. Tu ai dreptate , sa vina nea Gheorghe la FRT.

  18. 14th February 2008, 01:26
    Reason
    off topic

  19. 14th February 2008, 01:40
    Reason
    off topic

  20. #60
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Acum Live - B1 TV - Ilie Nastase
    N-am vazut emisiunea aseara dar stiu ca se va da azi in reluare la ora 16 .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  21. 14th February 2008, 08:59
    Reason
    off topic

  22. #61
    senior boboxxx's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Tu ai dreptate , sa vina nea Gheorghe la FRT.
    Am propus eu asa ceva? Nicidecum! Dar nu va faceti ganduri ca nu o sa se schimbe prea multe pe la federatie (nici Ilie).

    In privinta lui J Rogge, e adevarat ca a fost sportiv de performanta si a participat la 3 olimpiade la yachting (a fost un Tiriac al lor ca a fost si in echipa nationala de rugby). Profesia lui este de chirurg.

  23. #62
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Scarboasa atitudinea propagandistica a presedintelui, nu spun care, care se transforma in justitiarul stanei, "Ilie, vino inapoi, stiu ca sunt multi corupri in tara asta", citare aproximativa. Chiar nu se poate abtine, ipochimenul? Una este sa-i dai telefon sa-l rogi sa revina asupra deciziei si alta este sa faci, de fapt, propaganda...personala. Daca as fi in locul lui Ilie mi s-ar face si mai mare scarba.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  24. #63
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Orice minune tine 3 zile !
    Zilele au trecut , Nastase revine la functia lui , Haradau este tot acolo tragand sforile cu dorinta de-ai ridica poporul o statuie avand un salariu de "numai" 5000 de euro/luna si "numic nu este nou sub soare " ....
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •