Results 1 to 18 of 18

Thread: O mare mizerie

  1. #1
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1

    O mare mizerie

    Stiu ca traim intr-o tara in care pana si relativismul este relativ, insa unele lucruri depasesc limitele oricarui bun simt.
    Observ ca mai nou Ulysses, dupa ce primise decizia de ban definitiv este acum eliberat. Pe ce motiv, as fi si eu curios sa aflu. Banuiesc cine se afla in spatele acestei decizii, dar se pare ca pana la urma nu exista niciun respect pentru opinia generala. Prin ce a dovedit Ulysses ca merita sa fie eliberat? Prin injuriile proliferate prin report post? Sau?
    Traim intr-o tara de *****, iar aceasta decizie imi intareste opinia. Se pare ca la portile orientului nimic nu este definitiv

  2. #2
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Mizerabil este si faptul ca moderatorul care l-a banat pe Ulysses nu a fost nici macar intrebat, din bun simt, daca este de acord cu debanarea
    Last edited by Balaci; 12th February 2008 at 10:49.

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    E ciudat pentru ca un asemenea user nu cred ca trebuia debanat pur si simplu, ci vazut de comun acord daca mai merita o sansa sau nu.

    Delaparis a ridicat banul.

  4. #4
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Oricum fiecare isi face de cap in ultima vreme, delaparis da ban pt clona cuiva care si-a uitat fosta parola si si-a facut user nou dupa 3 ani, tot delaparis da sanctiuni pentru reclama la google..:| tre sa musti din ei vadime, ca si-au luat-o-n cap
    Last edited by Kainsashiki; 12th February 2008 at 11:02.

  5. #5
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Imi pare rau, dar se pare ca doua actiuni sunt imperioase in perioada urmatoare: re-banarea lui Ulysses, pana la luarea unei decizii unanime pentru eliberarea lui, si zburarea lui delaparis de la moderare, care a luat-o razna

  6. #6
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    mai balaci dupa cum vad , tu vrei sa-l eclipsezi pe kafka cu al lui "proces" scanteietor. ei bine , nu am vrut sa am soarta lui josef si "am fortat" intrarea
    cat despre tine , inainte sa deschizi proces unuia sau altuia uita-te la barna din ochiul tau(care in traducere inseamna "circ" facut mai mult ca nimeni altul aici , pe ols, in ultimele 6 luni)
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  7. #7
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Nu e vorba de proces, absurdul situatiei este in cazul tau faptul ca ai fost eliberat fara rejudecarea cazului. Sunt sigur insa ca se va rezolva si problema ta in curand

  8. #8
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    E ciudat pentru ca un asemenea user nu cred ca trebuia debanat pur si simplu, ci vazut de comun acord daca mai merita o sansa sau nu.
    poate daca ai fi raspuns la unele mesaje, se putea discuta

  9. #9
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    E ciudat pentru ca un asemenea user nu cred ca trebuia debanat pur si simplu, ci vazut de comun acord daca mai merita o sansa sau nu.

    Delaparis a ridicat banul.
    Vadime, tu ai ramas dator cu o explicatie referitoare la balaci aka oltenia4all, dementul ce timp de o ora injurat pe cine i-a iesit in cale.

    In alta ordine de idei, e interesant cum tocmai "ultima scursura" a forumului se trezeste sa protesteze si sa vorbeasca despre bun simt
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #10
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Bumbescu, vezi ca faci spume la gura

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Vadime, tu ai ramas dator cu o explicatie referitoare la balaci aka oltenia4all, dementul ce timp de o ora injurat pe cine i-a iesit in cale.
    Nu am ramas dator cu nimic, am spus de la bun inceput ce a fost si am actionat.

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    nu exista niciun respect pentru opinia generala.
    aici nu crezi ca esti un pic alaturi ?

    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Imi pare rau, dar se pare ca doua actiuni sunt imperioase in perioada urmatoare: re-banarea lui Ulysses, pana la luarea unei decizii unanime pentru eliberarea lui, si zburarea lui delaparis de la moderare, care a luat-o razna
    Unanima trebuie ? ... mai unii te acuzau de comunist acum ceva vreme ... cred ca aveau dreptate


    "Zbori" razna omule ... asta o pun pe seama atitudinii tale subiective ... lipsa de reper... lipsa de personalitate ... titirez ... etc ...

    Incerci cu unditza poate musca ceva la momeala acolo deoarece duci lipsa de trofee mult dorite si pierdute de-a lungul timpului.


    OT:
    Nu-i nicio mizerie

    Este ciudat asa cum spune Vadim ... dar ciudat azi ... asa cum a ajuns cadrul azi pe forum ...

    Nu e nimic ciudat de fapt ... e o chestie de bun simt si ratiune.

    Cine stie sa compare situatii in timp stie sa traiasca si sa traiasca chiar bine.

    Oamenii sunt influentabili, sunt uneori stupizi, ridicoli, inteligenti , etc ...

    Sunt oameni !

    Am luat o decizie justa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Nu am ramas dator cu nimic, am spus de la bun inceput ce a fost si am actionat.
    Pai si cum ai actionat? Sa inteleg ca daca iti faci o clona si injuri tot ce-ti iese in cale iei ban de 7 zile?
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  14. #14
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ce clona mai omule? Cum dracu postam eu de pe 2 conturi in acelasi timp? NU vezi ca aberezi? De injurat unde am injurat, ai si dovezi concrete? Nu vezi ca tu esti ala lipsit de bun simt?

  15. #15
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    sergio, era cat p-aci sa-mi scape o lacrima daca aceasta dorita tirada conventionala nu s-ar fi transformat cu fiecare cuvant intr-un soi de comentariu telenovelistico-tragi-comic. asa cum ati declarat-o in numeroase randuri,buni tovarasi care se completeaza aproape perfect (unul terminator , altul imaginandu-se un soi de administrator cu puteri absolute), ati vrut "sa curatati " forumul de netrebnici si infractori.

    astfel ," infasurat in zale",si"in mrejele descantecului"cuplul de jieni coboara in cosmosul desferecatei fericiri de pe intern (mai ales) sau aiurea sa imparta dreptatea (totdeauna a fost o paine de mancat !). ce a urmat?o paleta lexicala a literatului , de o coloristica atat de sugestiva si variata, incat ai impresia ca toate graiurile unui urias imperiu lingvistic si-au dat aici cea mai expresiva contributie in a arata cat de jos poate cobori limbajul unui om (cu clona lui cu tot){exemple elocvente a dat si bumbu chiar pe acest thread}. a fost umilit sistematic, dupa ce a bravat in stilu-i binecunoscut de invingator inainte de lupta cu trei balauri deodata sau pe rand , ma rog(ce declaratii sforaitoare ! ce spontaneitate!ce luciditate!ce succes!)a sfarsit prin a smulge mila tuturor dupa felul in care a fost terfelit si a parasit arena pretextand o delegatie cu toate acestea , inca mai cauta nod in papura intrand atat pe profilul meu cat si pe al lui bumbu cautand sa-si dovedeasca siesi ca inca mai poate sta in picioare. jalnic!
    celalalt jian i-a cantat in struna , deh , tovarasi, si tot ce a provocat unul , a sanctionat celalalt . nu mai intru in detalii, se poate citi threadul cu javert.
    trebuie sa observ , sergio, cu ce impresionanta energie te regrupezi in aceasta perioada sa recastigi respectul pe care l-ai pierdut datorita frustratului vesnic pierzator si cinismului cu care te-ai molipsit cand ai dat de gustul "puterii"de moderator cu adevarat(vezi raspunsuri pe VP)

    concluzia? nu mai tineti voi lectii de morala lacrimogene ca nu sunteti nicidecum in masura sa o faceti! si pentru ca nu mai am de gand sa raspund acestor doi useri,am un sfat (mai ales pentru balaci): cum draq vrei sa mai lasi in urma mireasma de christian dior cand tu "traiesti" in *****?????
    ps nu sunt usa de biserica , n-am pretins asta niciodata,am mai luat la misto , am mai ironizat , am mai provocat dar fata de ce se intampla as avea loc asigurat in loja cu ingeri

    pps sergio dupa ce l-ai pus la punct pe bumbu(aiurea), vezi ca e pacat sa te faci de kko chiar la ultimul post :sa ai la semnatura "scrieti corect romaneste!" si tu saa scrii intrunadrept intr-una
    Last edited by Ulysses; 13th February 2008 at 14:39.
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Pai si cum ai actionat? Sa inteleg ca daca iti faci o clona si injuri tot ce-ti iese in cale iei ban de 7 zile?
    Si ce vrei sa fac, sa il prind si sa il impusc?

    Ar trebui sa va impusc pe voi, care va certati aici ca chiorii!

  17. #17
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ulysses, tu ori ai talent la literatura, ori ai muncit cateva ore ca sa scoti un post care sa para cat mai intelectual

  18. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cred ca nu se demonstreaza nimic aici. Inchid threadul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •