View Poll Results: Credeti ca privatizarea lui Dinamo ar fi benefica clubului?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • Da

    9 56.25%
  • Nu

    7 43.75%
Results 1 to 13 of 13

Thread: Dinamo - privatizare sau nu?

  1. #1
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1

    Dinamo - privatizare sau nu?

    Am intrat pe site la Dinamo, sa vad opinia suporterilor vis a vis de aceasta problema, dar pe acolo bate vantul. Se pare ca toti suporterii dinamovisti (amandoi, adica) sunt plecati la o bere. :p
    In situatia actuala MI sprijina in vre-un fel echipa sau nu?
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  2. #2
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Iete ca a venit al treilea suporter sa-si spuna parerea
    Parerea mea este ca TREBUIE ca Dinamo sa devina club privat-societate pe actiuni. Chiar daca Netoiu nu-mi place deloc, initiativa trebuie sustinuta. La fel s-a intamplat la Steaua cu V. Paunescu si apoi Jiji, cu deosebirea ca la noi ar fi mai multi actionari, adicatelea stabilitate mai mare. Parerea mea...hic...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #3
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Indiferent de forma de organizare conteaza oamenii din conducere. Daca aceiasi oameni fac si S.A.-ul, n-am de ce sa ma bucur prea tare.
    MI este doar o capusa pentru club. Daca ar vrea sa faca ceva pentru echipa ar putea sa le faca dosare penale celor care merita din conducere.

    PS: Intra si tu pe site-ul suporterilor www.dinamo-online.net, ca pe ala oficial acum chiar bate vintu. Eu nu beau bere pe frigul asta, dar celalalt suporter stiu sigur ca s-a dus la o bere cu niste stelisti.

  4. #4
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    In primul rand, bine-ai revenit Utilizator. In al doilea rand (si am spus-o de mai multe ori) ideea unei societati pe actiuni la un club de fotbal, mai ales la Dinamo, este benefica.
    Asa cum spunea si rew, singurul lucru bun pe care l-ar face MI-ul ar fi sa declanseze o ancheta PE BUNE cu privire la imbogatirea celor doi (Netoiu si Borcea). De ceilalti nu ma leg (deocamdata) dar la cei doi a fost evidenta imbogatirea lor subita de cand au inceput sa se "miste" pe langa Dinamo.

    In ceea ce priveste strict forma de organizare la Dinamo, eu cred ca se va schimba pana la urma. Sper ca "betele in roate" bagate de MI sa fie datorate prezentei celor de care aminteam mai sus, si mai sper ca dupa eliminarea lor MI-ul sa renunte la pozitia pe care o are in club.
    ...always look on the bright side of life...

  5. #5
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    imi este cam teama ca aceasta privatizare la dinamo inseamna doar o impartire a actiunilor, intre "capetele luminate" ale clubului; nu stiu cat de occidentala va fi aceasta privatizare, ca la noi in romania cam tot ce s-a privatizat , a cam dus la dezastru .

  6. #6
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Pina la privatizare o sa raminem numai cu grupele de copii, in ritmul in care vind nenorocitii astia. Ce draq sa mai privatizeze daca nu-s in stare sa tina nici junioriii? Mai bine i-ar face o oferta lu Ahmetov de la Sahtior sa ia clubul cu totul, nu pe bucati.

  7. #7
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Daca ar fi privati , ar gestiona in interesul clubului "activele" , asa ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian
    Am intrat pe site la Dinamo, sa vad opinia suporterilor vis a vis de aceasta problema, dar pe acolo bate vantul. Se pare ca toti suporterii dinamovisti (amandoi, adica) sunt plecati la o bere. :p
    In situatia actuala MI sprijina in vre-un fel echipa sau nu?
    Ce mult te intereseaza pe tine, fan al Stiintei, echipa dinamo :p
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    se pare ca privatizarea a inceput cu bine: a plecat Marica!!! bravo conducerii de la dinamo, care nu a reusit sa-l pastreze la dinamo!!

  10. #10
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu conducerea e devina pentru prima oara ca pleaca un jucator. Marica si tacsu sunt singurii vinovati.

  11. #11
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Nu conducerea e devina pentru prima oara ca pleaca un jucator. Marica si tacsu sunt singurii vinovati.
    da , si astrele cu alinierea lor !
    revino-ti !
    Conducerea e neprihanita ! Ce mai !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #12
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    depinde cat se ia pe Marica, el reprezinta doar o speranta la ora actuala si nu o certitudine. Daca se obtin de la 2 mil de parai in sus este o afacere buna. La ora actuala sume mai mari nu se pot obtine; cand jucatorii au salarii de cateva zeci de mii de para cum sa-i dai cu mai mult? Din punctul de vedere al jucatorului: eu sa fiu si n-as putea refuza un salt salarial de, sa zicem, zece ori mai mult. Important ar fi sa existe o strategie de dezvoltare a clubului si orice astfel de vanzare sa fie acoperita de inca 2-3 jucatori de perspectiva nou veniti (inclusiv de la proprii juniori care dupa cum se vede sunt talentati). Cat despre conducere "niste hoti acolo si ei, care iau, dureros, orice suta de lei...: ca sa parafrazez poetul. Si la urma urmei care e samariteanu' care baga bani in fotbal fara sa vrea sa scoata mai mult?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #13
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu ar fi vorba de samaritean ca nu suntem la gradinita e vorba de investitii si de strategie care lipsesc cu desavirsire, ca sa parafrazez si eu pe cineva. bani din fotbal se pot face si altfel decit prin simpla vinzare. de altfel aici e buba societatii romanesti. asa-numitii investitori sunt doar oameni care fac trafic si viseaza sa se imbogateasca peste noapte. lipseste orice soi de strategie de viziune. real madrid cistiga bani din fotbal cu totul si cu totul altfel, a se vedea venirea englezului. cine si-ar putea permite sa ofere mai mult? nimeni. atunci veniturile provin din cu totul alte surse. aici simplul troc asigura bani de moment, iar nu venituri constante care sa implice dezvoltarea echipelor si automat ridicarea calitatii fotbalului. de altfel foarte putini romani confirma si multi esueaza la echipe de mina a doua.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •