Page 12 of 49 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 232 to 252 of 1027

Thread: FC Bayern München

  1. #232
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Chiar asa de mult sa cantareasca plecarea lui Ballack?Cred ca ar fi fost mai bine pentru el daca ramanea la Bayern,aici era un cineva,nu un jucator de "pluton" la Chelsea!Dar banul...
    Van Bommel este pentru mine un jucator mediocru,nu degeaba l-a dat Barcelona asa de usor!
    Concluzia?Cred ca la München se pregateste o...rascoala!

  2. #233
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Nici Bayern nu a fost scutit de accidentari. Lucio si Ismael lipsesc, Hargreaves, de asemenea, Podolski nu este in forma, nici Pizzaro sau Santa Cruz nu regasesc forma de anul trecut. Dar cel mai problematic ramane mijlocul terenului, unde inafara lui Schweinsteiger nici unul nu poate fi numit titular, Bayern a omis momentul oportun pentru a completa echipa, cand plecarea lui Ballack devenise evidenta. Pe acesta nu-l pot acuza de nimic, el si-a onorat contractul si ca fiecare mare jucator doreste si el sa-si incheie cariera la o echipa de renume international. La timpul lor, iti amintesti, Matthäus, Klinsmann, Brehme,Kohler, Möller, Bierhof,Völler etc.etc.toti au jucat in Italia, la Milan, Rom sau Inter.Jucatorii de azi nu sunt mai putin pretentiosi si nici mai putin capabili.

  3. #234
    **Bettor** Alberto's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,595
    Reputatie
    1
    Dezmeticiţi

    Citez din gsp..:


    Umiliţi anterior de Hannover, munchenezii s-au răzbunat pe Bayer într-un final de foc. Bayern s-a trezit repede din pumni. Făcută de rîs etapa precedentă de codaşa Hannover, învingătoare chiar la Munchen cu 1-0, campioana Germaniei a mai şters din ruşine prin victoria de ieri, 3-2 la Leverkusen. Un triumf cu atît mai bine venit cu cît o ajută să se apropie iar la trei puncte de liderul Bremen, întrecută surprinzător acasă de Dortmund, 1-3.Bavarezilor nu le-a fost uşor. Viitoarea rivală a lui Dinamo în grupele UEFA le-a pus destule probleme. Ba a şi avut tăria să revină de la 0-1 datorită nou-intraţilor Kiessling (prima sa reuşită în tricoul "farmaciştilor") şi Athirson. Ultimul a marcat în minutul 80, dînd startul unui final fierbinte, în care oaspeţii au forţat o răsturnare produsă în doar 3 minute. Întîi a egalat argentinianul Demichelis (83) din centrarea francezului Sagnol, apoi peruanul Claudio Pizarro a trimis toate punctele în contul lui Bayern cu o execuţie de la circa 10 metri.
    "S-a trezit Bayern?", s-a întrebat imediat "Bild". Probabil. Un răspuns ferm va veni însă abia săptămîna viitoare, cînd pe "Allianz" va sosi Stuttgart, o echipă în plină ascensiune.

  4. #235
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Bayern a fost mereu si ramane o echipa capricioasa.
    Paradoxal ea are cei mai multi suporteri si cei mai multi...dusmani in Germania.
    Dupa plecarea lui Ballack, cu efecte poate mai mult psihologice decat concrete, Bayern cauta (inca) formula de echipa, tactica adecvata, fiind retinuta de accidentari nedorite (vezi Hargreaves, vezi Podolski). Bavarezii au incercat sa-l aduca intr-un rol de organizator pe Santa Cruz, care are calitati tehnice remarcabile, numai ca acesta nu dispune de personalitatea si autoritatea unui Ballack. Hargreaves ar fi fost un alt candidat, numai ca accidentare ca si eternele discutii privind un posibil transfer la Manchester United au rezolvat de la sine si aceasta cautare.
    Bayern are in management o seama de "vulpoi": Beckenbauer, Rummenigge, Hoennes samd., cu siguranta ca ei ii vor impune lui Felix Magath calea de urmat, chiar daca aceasta inmixtiune in treaba antrenorului nu va fi nici macar aparenta.

  5. #236
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Paradoxal ea are cei mai multi suporteri si cei mai multi...dusmani in Germania.
    Din contra. E un lucru normal. E singura echipa care a fost mereu in top si e normal sa aiba cei mai multi suporteri (de regula un necunoscator in fotbal incepe sa tina cu echipa care castiga). Iar despre dusmani e cam acelasi lucru: indiferent de echipa care s-a luptat pentru titlu, suporterii acesteia au fost impotriva contracanditatilor, care de regula au fost Bayern.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  6. #237
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    30 de milioane

    Bayern München a anuntat azi intentia de a transfera un "superstar", pentru care au fost disponibilizati 30 de milioane de euro. Probabil ca aceasta afacere va avea loc la finele sezonului, cum declara Uli Hoennes, in pauza de iarna "starii" nu prea sunt de avut.
    Daca exista deja un jucator anume vizat, nu a ...transpirat desi presa se intrece in fel si fel de speculatii. Iar publicul se amuza si el, multi il vor pe Beckham, iar si mai multi il vor pe ...Ballack inapoi. Cel mai probabil este un al treilea...Cine ?

  7. #238
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Astia de la Onlinesport scriu ca,Coordes a fost in Romania pentru a-i vedea la treaba pe Radoi si Ochirosii!Poate se ajunge la un transfer.
    Eu cred ca sunt tampenii!

  8. #239
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    N-am auzit de o asemenea incursiune.
    Un lucru este cert: jucatori ca Radoi, Goian, Dica, Paraschiv, Buga, Niculescu, Mazilu, nu sunt aici necunoscuti, iar orice transfer este posibil. Frankfurt a vrut inca acum doi ani sa-l aduca pe Dica, dupa care ceva a incurcat treburile. Poate banii?

  9. #240
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    am auzit si io in vara cum ca Mainz s-ar interesa de Buga, dar asta pe-un forum, asa ca... rumors.
    Daca exista deja un jucator anume vizat, nu a ...transpirat desi presa se intrece in fel si fel de speculatii. Iar publicul se amuza si el, multi il vor pe Beckham, iar si mai multi il vor pe ...Ballack inapoi. Cel mai probabil este un al treilea...Cine ?
    pe sport1.de am citit ca Luca Toni ar fi un prospect.

  10. #241
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    De Buga n-am auzit, insa de Luca Toni da.
    In ce priveste Bayern se vorbeste de plecarea lui Pizzaro, in locul lui urmand sa vina italianul. Un alt zvon este ca se va poceda cu Bremen la un schimb Klose pentru Podolski. Repet insa, toate sunt doar zvonuri.

    Vino mai des pe forum, mai putem discuta despre una-alta.

  11. #242
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    N-am auzit de o asemenea incursiune.
    Un lucru este cert: jucatori ca Radoi, Goian, Dica, Paraschiv, Buga, Niculescu, Mazilu, nu sunt aici necunoscuti, iar orice transfer este posibil. Frankfurt a vrut inca acum doi ani sa-l aduca pe Dica, dupa care ceva a incurcat treburile. Poate banii?
    Exact,banii!Becali si ceilalti cer sume imense pentru un jucator de-al lor.Si nu cred ca Bayern va plati milioane pentru un jucator din Romania.
    Din cate am inteles sunt acum in discutii cu un brazilian...Anderson de la FC Porto.Si daca se va rezolva transferul lui Luca Toni,acesta va fii sigur destul de...teuer!

  12. #243
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Se svoneste ca atat Pizzaro cat si Santa Cruz vor pleca, de unde necesitatea de a aduce un alt atacant. Luca Toni este tanar(24 de ani) impetuos, puternic ar putea fi o interesanta incercare. Iar Klose langa el, un duo de clasa internationala. La Bayern banii par sa nu fie o problema , de vreme ce Rummenigge a declarat ca are 30 de milioane la dispozitie.

  13. #244
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1

    Smile Ole Ole Bayern

    Si eu sunt fan Bayern Munchen si sper sa isi revina in campianat

  14. #245
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Bun venit bloo!
    Te invit sa fii mai des prezent in rubrica noastra.
    Unde locuiesti, ce echipe preferi inca inafara de Bayern ?


    Azi are Bayern un meci in aparenta usor impotriva lui Münchengladbach,insa traditia vorbeste de derbiuri mereu foarte disputate.

  15. #246
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Meciul in aparenta usor impotriva Gladbachului s-a terminat dezastruos, am jucat foarte slab din pacate

  16. #247
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by garpy View Post
    Meciul in aparenta usor impotriva Gladbachului s-a terminat dezastruos, am jucat foarte slab din pacate
    Asa este, se confirma traditia ca in bundesliga nici un meci nu este usor. De altfel , aceasta imi place cel mai mult in campionatul german, si-anume ca aici fiecare poate bate pe fiecare.
    Inteleg ca sustii pe Bayern, poate ai noutati, vino mai des pe forum.

  17. #248
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Asa e tin cu Bayern de mic copil Chiar sunt curios ce vor face azi cu Interul, o alta echipa care imi e simpatica...
    PS: doar 0-0 sa nu fie, ca vreau spectacol

  18. #249
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Hallo Garpy.

    Dintre echipele germane, dupa Eintracht, simpatizez si eu Bayern, cel putin in ceea ce priveste meciurile internationale.
    Azi meciul este practic fara miza, Bayern are mi se pare nevoie de un punct pentru a castiga grupa si a fi ceva favorizata la tragerea la sorti.

    N-am aflat inca de la tine unde locuiesti, ce faci etc. poate iti completezi cartea de vizita.Ma bucur sa te salut cat mai des pe forum, vino si pe altre threaduri. Daca ai informatii interesante adu-le pe forum.

  19. #250
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Bayern castiga grupa neinvinsa

    Desi in meciul cu Inter Milano, Bayern a realizat acasa doar un egal (1-1(1-0), goluri Makaay si Vieira), ea castiga clar grupa, terminand neinvinsa cu 3 victorii si trei egaluri.
    Bayern se dovedeste a fi o echipa matura si rutinata, avand bune sanse sa ajunga cel putin pana in semifinala competitiei.
    Sa vedem ce surprize rezerva tragerea la sorti de la 15 decembrie.

  20. #251
    incepator
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Nu am vazut meciul, dar scorul e bun. Acum asteptam tragerea la sorti...

  21. #252
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    N-ai pierdut prea mult...

    Quote Originally Posted by garpy View Post
    Nu am vazut meciul, dar scorul e bun. Acum asteptam tragerea la sorti...
    ... pentru ca meciul a fost pe alocuri anost, dupa principiul sa treaca timpul, plus ca italienii n-au crezut nici un moment intr-o sansa reala de a invinge, aliniind o echipa cu multe rezerve.
    Bayern a jucat ofensiv, dar foarte precaut in aparare. Insusi Beckenbauer sustinea in timpul pauzei, ideea ca jocul este nemultumitor ,dar sa avem intelegere. Avem.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •