Page 7 of 49 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 1025

Thread: Anti dragomir, anti ignoranti si anti prosti.

  1. #127
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    O lista eventuala (Sport Total)

    Mai putin important decit altele, fotbalul n-a facut obiectul unei atentii indirjite din partea fostei Securitati?! In plus, cele mai multe dosare au ars ori s-au pierdut la ordin. In nemernicia lor, conducatorii de azi si-au rezolvat problemele din timp Daca Turcu i-ar fi inaintat lui Tuca o lista cu fotbalisti, va dati seama ce gaseam?

    Ar fi gemut de nume grele: mircea sandu, dumitru dragomir, mircea lucescu, cornel dinu, anghel iordanescu, necula raducanu, ladislau boloni, plus o serie intreaga de decedati, toti scrisi cu litere minuscule, sa nu care cumva sa incalce vreunul protocolul sacru al Securitatii. Sintem o natie de turnatori, de mincinosi si de escroci. Unii ar fi sarit ca arsi la aflarea vestii, de exemplu Mitica, altii s-ar fi multumit sa spuna ca-l actioneaza pe nenorocit in judecata, ca presedintele Federatiei, in timp ce o a treia categorie ar fi recurs la enigmaticul "no comment", gen Loti Bölöni.

    Lucescu ar fi fost cel mai vinat de ziaristi, in incercarea lor de a afla dedesubturi inabordabile, dar si de a pune la cale razbunari monumentale. Se stie ca un nea Mircea bine zgiltiit, sa zicem dupa o infringere in derbyul campionatului contra lui Dinamo Kiev, poate face furori intr-o prima instanta. Probabil ca din inaltul jiltului sau poleit cu aur, Gigi Becali s-ar fi rastit la toate aceste nume mari deodata si apoi la fiecare in parte, imaginind verdicte atemporale si de-a dreptul rusinoase.

    Titlurile gazetelor ar fi oscilat intre "Stupoare" si "Iritare", urmate imediat de intrebari pe cit de destepte pe atit de naive: "Sintem in criza?" ori "Si-acum, ce-i de facut?". Pe Dinu, imi imaginez, nu l-ar fi ascultat multa lume dincolo de prima fraza, una invocind lasitatea si ipocrizia in epoca lui Alexandru cel Mare. E un joc, desigur, dar fiind vorba de romani influenti si doldora de galoane, n-ar fi cazul sa ne miram, ba chiar ar trebui sa incetam sa ne mai facem cruci de pomana.

    Toti sint potentiali ********i din moment ce s-au nascut si au trait in Romania. Daca pica magareata pe ei, credeti ca ar fi refuzat vreunul sa-si ajute tara?
    Autor: Radu Banciu
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #128
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa inteleg ca nu a existat si un salon al ... refuzatorilor? Oare nu exista si varianta: nu am nimic de consemnat? Nu am ce sa spun. PUNCT. Dar unii erau prea patrioti.
    Ieri am trecut cu masina pe langa fosta cofetarie Athenee Palace (unde mie mult imi place) si cine era in drum? Mona "DANA" Musca. Puteam sa o scap de niste griji. De un proces. Am lasat-o in pace. A! Si inca ceva: era imbracata ca alaltaieri. Ca am vazut-o la teve. Sacou maro cu pantaloni culoare neagra. La banii ei... Pai, se face, coana, Musco?

  3. #129
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Adica ce,puteai sa dai peste ea,sau cum o puteai scapa de griji?

  4. #130
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Puteam... Era in fata la Hotelul Bucale, actual, fostul Nestor, dar pe partea cu Hilton, actual, fostul Athenee Palace (unde mie mult imi place).

  5. #131
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    O scapai pe ea de-o grija,dar tu intrai in puscarie.
    Ma rog,ai avut pentru o fractiune de secunda intentia,dar dup-aia ai zis:Las-o ma,au gasit-o turnatoare,au mai dat-o si afara din partid,daca o mai calc si eu ar fi prea de tot.

  6. #132
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pai nu cred ca intram in puscarie. O dadeam in judecata ca mi-a sifonat masina. Conform noului cod rutier este treaba ei daca se afla in mijlocul strazii pe acolo pe unde, in mod normal, circula machinete. Glumeam cu datul peste ea. Puteam sa ii zic ceva din mers. Muscaaaaaaaaaa... Sau: ********ooooooooo... Sau: Danooooooooo.... Sau: lasa-neeeeeeeeeeeee!!

  7. #133
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Sau:bzzzzzzzzz!!!

  8. #134
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    “Spun ce vreau” (Prosport)

    Interviu / Dumitru Dragomir Presedintele LPF este convins ca cel mai mare dar al sau este ca are curajul sa declare exact ceea ce gândeste

    Mitica Dragomir e Mitica Dragomir. “Multi oameni au doua fete. Una a lor, reala, si alta pe care o arata publicului. Eu sunt la fel, cu bune si rele. Cine ma cunoaste stie ca nu ma prefac”, spune presedintele Ligii înaintea discutiei pe care am avut-o, ieri, la Cadiz.

    Haideti sa lamurim un lucru: e mai bine sau mai rau cu 18 echipe?
    Eu spun ca e mai bine. Sistemul acesta cu patru la retrogradare va tine lupta deschisa. Se mai bat patru - cinci în fata si deja jumatate din campionat lupta pentru ceva.

    Dar e programul mai aglomerat...
    Asta e! Daca vrem sa fim tari, trebuie sa jucam. Cine poate, bine, cine nu, sa fie sanatos. Asta e o regula a capitalismului.

    A scapat Dinamo spre titlu?
    Vedeti-va de treaba. Titlul se joaca. Dinamo a avut un start extraordinar si faptul ca între antrenor si conducere a fost o simbioza perfecta a facut sa se treaca peste convulsiile dintre jucatori.

    Steaua?
    Este o echipa tare puternica. Cu Radoi si Iacob nu cred sa îi stea cineva în cale.

    Vorbeste Gigi Becali prea mult?
    Câteodata, da. El face multe lucruri bune dupa care, pac, face o boacana. Bine, îl si împinge lumea sa greseasca. Pe Gigi nu-l va face nimeni niciodata sa taca. El e politician, si de aceea vorbeste mult. Vrea sa atraga lumea lânga el.

    Ajungea cunoscut daca nu era în fotbal?
    Nici daca dadea jumatate din averea lui nu ar fi ajuns ce este fara Steaua.

    Copos?
    Cel mai alunecos om pe care l-am cunoscut în viata mea. Acum te lauda, acum îti ia glanda. N-ai ce sa-i zici, el a facut Rapidul modern.

    De Iacov va temeti?
    Hai, dom’le, ce dracu! Nici n-as vrea sa iasa din fotbal. E un tânar ambitios, cred ca ar reusi ceva, dar si-a ales prost partida. Acum e la belea. A vrut sa-i pacaleasca pe ceilalti actionari si ei s-au prins. A pierdut deja primul proces cu ei.

    V-au deranjat atacurile lui?
    La început, da. Apoi nu. Cum ma jigneste, cum îl reclam la Comisie. Nu ma pot razbuna eu pe Iacov. Ce a facut Iacov în fotbalul acesta?

    Dar dumneavoastra ce-ati facut?
    Pai sunt singurul om din fotbalul românesc care conduce de 32 de ani, ca presedinte. De fapt, mai e si Jean. Dar el n-a fost ca mine. Jucator, antrenor, arbitru, organizator, secretar, vicepresedinte de club, presedinte de club, vicepresedintele FRF si presedintele Ligii.

    Presedintele tarii nu vreti sa ajungeti?
    Nu ma intereseaza asta. Dar, oricum, daca nu eram în fotbal tot sef eram. In constructii, la CAP, altundeva. Tot sef as fi fost.

    Cine e mai bun, Chivu sau Mutu?
    Nu se pot compara. Ambii sunt valori mari. Si, ca fotbalisti, subliniez asta, sunt foarte seriosi.

    Dar cine e seful nationalei?
    Chivu, clar. Poate lui Mutu nu-i convine asta, dar n-are încotro. Ca si personalitate, Mutu e mai al dracului, dar Chivu are ceva din zona Banatului.

    Daca Piturca pierde calificarea...
    Va fi sacrificat.

    Il veti sustine?
    Ca prieten, da. Pe Piturca nu l-am pus eu antrenor, dar pot sa spun despre el ca e cel mai serios tehnician pe care îl stiu.

    Nu e prea încruntat?
    Acesta este felul lui. Când are de munca, cred ca nici cu nevasta nu zâmbeste. Lasa, ca e bine sa fie strict, ca la pozitia lui, aceasta e singura solutie sa faca treaba.

    Mircea Sandu e tare pe pozitie?
    Foarte tare. Cei care au vrut sa-i ia locul habar n-aveau ce bine vazut e Mircea la UEFA si la FIFA. Pai el ar trebui acum sa intre în Comitetul Federal al UEFA. Le place alora de el, ceva de speriat! E printre cei mai apreciati presedinti de federatie.

    “Nu stiam daca scap cu viata”

    Cum a fost la puscarie?
    Eu nu am fost în puscarie, ci la arest. Am iesit nevinovat dupa sapte luni. Nu mi-au gasit nimic. Primele trei luni au fost groaznice. Nu stiam daca ma împusca sau daca scap. Gândul puscariei m-a speriat. De atunci n-am încalcat legea. Am facut avere, dar m-am chinuit.

    Aveti bani acum?
    Are fiul meu, Bogdan, si pentru mine. El conduce afacerile. Ma suna din când în când si îmi spune ca mi-a mai bagat ceva pe card.

    De la Parlament luati bani?
    Am 20 si ceva de milioane pe luna, dar îi împart imediat ce-i iau. La liga am 3.000 de euro salariu, însa nu i-am luat niciodata. Ramân mereu acolo. Intr-o zi poate ma supar si chiar îi iau. Eu nu mai alerg acum dupa bani.

    Care a fost cel mai mare câstig?
    Familia. Eu n-am avut scandal în viata mea acasa. Ca bani, faceam pe luna si 500.000 de lei la Victoria. Postelnicu, care era cine era, lua 20.000 pe luna.

    Cum faceati banii?
    Aduceam de afara si vindeam. Dar era stresul mare. De-aia am albit la 35 de ani. N-as mai face acum asa ceva nici sa ma tai.

    Ce se întâmpla cu amenzile de la Comisii?
    Intra în bugetul Ligii si în cel al Federatiei. Din el platim salarii, cheltuieli. Dar nu sunt prea multi bani, stai linistit!

    Ar trebui ca ele sa fie mai mari?
    Ar trebui ca cei care gresesc sa fie arsi cu sume de la 50.000 de euro în sus. Sa vedem atunci daca le mai arde sa se jigneasca. Unora nu le poti închide gura, dar sa-i usture buzunarul poti.

    Coman, cel mai bun jucator din tara

    CONVINS Seful LPF crede ca, în absenta lui Radoi, rapidistul e cel mai valoros

    Care e nivelul primei ligi?
    Suntem în primele zece din Europa. Nu ne comparam cu Spania, Anglia, Italia, Franta, Germania sau Olanda. Dar apoi urmam noi.

    Suntem mai tari decât rusii?
    De departe. Au adus brazilieni pe bani multi, dar în rest sunt varza. Au doua echipe bune si atât.

    Vom fi si mai puternici?
    Daca tinem jucatorii în tara, da. Insa daca la vara pleaca 10-12 insi în strainatate, revenim unde am fost.

    Cât trebuie sa le dam ca sa-I tinem în tara?
    500.000 de euro la jucatorii buni, 300.000 la cei bunicei si 100.000 la cei obisnuiti. Oricum la anul intram în UE si trebuie sa aliniem si noi lefurile la ce e în Uniune. N-om ajunge chiar acolo, dar pe aproape trebuie sa fim.

    Care e cel mai bun jucator din România?
    La momentul actual, Danut Coman. Era Radoi pâna sa se accidenteze, dar acum e vremea lui Coman.

    Daca ati fi acum presedinte de club, ce ati face?
    Un împrumut de 3-4 milioane de euro si as cumpara jucatori. Nu de la Steaua, Dinamo sau Rapid, ca de ei nu te poti atinge. Din tara.

    Pe cine ati lua?
    Jucatori buni, dar nebagati în seama. Branet, Bâlba si Sfârlea de la Iasi, Muresan, Paduretu, Pacurar, de la Gloria, Vranjkovici de la Pandurii, Frunza de la Vaslui, Herea de la National, Stancu de la Urziceni. Antrenor l-as pune pe Sabau, ca pe Lucescu si pe Olaroiu nu i-as putea aduce.

    Care dintre jucatorii enumerati mai sus vi se pare de mare viitor?
    Stancu ala de la Urziceni poate ajunge ca Mutu. Si Sfârlea, daca e fortat cum trebuie, poate fi un Dorinel Munteanu. Asa mic cum e.

    Credeti ca ati rezista ca presedinte de club?
    Fara rezultate, nu. Daca nu as avea echipa buna, as claca. Nu mai am 35 de ani sa ma bat pâna în pânzele albe.

    Avem straini de valoare?
    Emeghara, Thereau si Karamian. Ultimul parca e român, asa se comporta. Restul sunt luati cam pe ghicite.

    Carlos?
    E un portar bunicel, dar cu psihic slab. Nu face fata la competitii. Eu l-as duce la un psiholog.

    “Am suferit ca nu stiam limbi straine”

    Cinstit Corleone recunoaste ca nu i-a folosit deloc facultatea

    Ce visati când erati tânar?
    Sa am bani sa-mi dau copiii la scoli bune, unde sa învete limbi straine.

    Dumneavoastra stiti vreo limba?
    Putin engleza. Dar ma descurc si în Africa neagra daca ma trimiti.

    Ati terminat facultatea?
    Una, da. Pe a doua, nu! Dar nu m-a ajutat cu nimic facultatea. M-am chinuit degeaba.

    Care a fost prima tara vizitata?
    Turcia. Eram la Chimia Rm. Vâlcea, i-am adus nevesti-mii niste pantofi cu tocuri de 20 de centimetri. A stricat asfaltul din oras cu tocurile alea.

    Unde v-a placut cel mai mult?
    Am fost în vreo 80 de tari, dar Omanul m-a impresionat. Civilizatie, tata! Daca aveai praf pe masina, te oprea Politia si ti-o confisca. Daca aruncai un chistoc pe strada, erai la arest.

    Unde v-ati dori sa ajungeti?
    In India si în Africa de Sud.

    Una peste alta, sunteti un om fericit?
    Câta vreme n-am probleme în familie, da! Pot spune ca sunt fericit. Mie îmi place viata asa cum e! Si de-aia nu tin suparare. Când am ceva de spus, spun, tata! Ca de aia am gura! Nu mi-o va închide nimeni, indiferent cine e!

    Si, totusi, va e frica de ceva?
    De doctori. Am niste probleme la spate, cu sciatica, dar mi-e frica sa ma operez. Cred însa ca o sa ma duc pâna la urma ca Basescu la Viena si intru la cutit!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #135
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ii cer scuze lui Miril pentru efortul de a pune acest articol, dar nu m-am obist sa il citesc, mai departe de primul sfert. Daca el nu are bani si ii baga fiu-sau si ca tot presedinte era, fie si la bloc... ma cac pe el. Mie mi-a cam ajuns de acest personaj. Sorry!

  10. #136
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Din Sport Total:

    Presedintele LPF a facut referire si la jucatorii John Wayne Srhoj si Abiodun Agunbiade, in cazul carora Curtea de Arbitraj pentru Fotbal (CAF) a decis sa ramina sub contract cu FC National. "Mircea Sandu a adus o firma de avocati, care a consultat dosarul, iar acea firma a dat verdictul ca ultima comisie a gresit. Imi pare rau de acesti baieti pentru ca sufera si cu comisiile la noi, nu au decit sa moara cu dreptatea in mina. Singura lor varianta ramine TAS-ul. A fost o decizie cusuta cu ata alba. Dupa terminarea campionatului, in prima sedinta a comitetului federal, mai mult ca sigur presedintele FRF si mai mult ca sigur toti membrii vor decide schimbarea tuturor membrilor din aceasta comisie", a afirmat Dragomir.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #137
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Va dati seama ca dupa ce se termina campionatul o sa ne doara in cur de ce mai face dragomir. Numai presedintele tarii sa nu ajunga, ca la valoarea lui... 35 de ani numai presedinte!!! Te doare la bij.

  12. #138
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Dar Iacov pe cine o sa mai plimbe cu iachtul? Pe patronul de la FC Sacele? Sa te tii derby-uri cu Prefabricate Modelu, asta daca nu or promova in locul nostru.

  13. #139
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Dar nu promoveaza in locul nostru. Promoveaza, cred (desi daca s-au retras de pe teren, ADIO) pe propriul talent. O sa ii plimbe tot pe Prunea si pe Lupescu, pentru ca si Liga 2 e afiliata la lepefe si ferefe.
    Am pofta de caramele bulgaresti. Acele caramele bulgaresti, nu de oricare...

  14. #140
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mai bine cititi mostra de cum se proceda pe vremuri (nu prea indepartate) pe la FRF si nu numai. Vad ca chestii d-astea nu-l incinge pe TO.

    Chivorchian a incins spiritele in Comitetul Executiv

    În Comitetul Executiv, Gheorghe Chivorchian a încercat dizolvarea Curţii de Arbitraj pentru Fotbal pentru decizia în cazul Srohj-Abiodun.

    Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal nu a fost lipsit de discuţii aprinse. Deşi şedinţa se anunţa una destul de liniştită, surse FRF au spus că în interior spiritele au fost încinse cind s-a azuns la cazul Srhoj-Abiodun. Reprezentantul cluburilor de Liga a doua, Gheorghe Chivorchian, a încercat să anuleze decizia Curţii de Arbitraj pentru Fotbal în privinţa celor doi jucători, care decisese că aceştia trebuie să se întoarcă la FC Naţional, club cu care mai au contract.Fotbaliştii sînt doriţi de Poli Timişoara, acolo unde ar putea veni preşedinte chiar Chivorchian. Acesta a încercat să forţeze chiar şi dizolvarea întregii Curţi de Arbitraj, din care fac parte 15 membri. El a ţinut un discurs de 45 de minute prin care a încercat să obţină decizia pe care şi-o dorea. Chiar dacă firma de avocatură angajată de FRF a dat dreptate jucătorilor, Mircea Sandu s-a opus însă, decizînd că, indiferent dacă este sau nu corectă, decizia Curţii rămîne valabilă, iar fotbaliştii să se adreseze la UEFA pentru rezolvarea cazului. Apropiaţi FRF susţin că Srhoj şi Abiodun nu au depus încă nici un memoriu la UEFA, dar şi că în cazul în care o vor face, şansele lor de reuşită sînt aproape nule. Totuşi, Mircea Sandu a precizat că în următorul Comitet Executiv, din decembrie se va analiza întreaga activitate a comisiilor federale, iar cei găsiţi vinovaţi ar putea fi înlocuiţi.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #141
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Chivorchian? Alta OTreapa. Mare smecher dintotdeaua. Iar acum este vorba ca vine presedinte la Poli TM, asa ca nu este de mirare ca le ia apararea "procopsitilor".

    La ce bun atatea comisii, daca ei fac ceva pe ele? Ar trebui sa-l pun direct pe dragomir si uneori pe sandu sa decida, in functie de interese, si gata. Ce ne mai formalizam atat.

  16. #142
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Dezgust. Ce naiba le mai cer parerea? Vorba lui Herc. Nicicum nu e bine. Nicio decizie nu ii multumeste. Inatacabil... Avea dreptate Calinescu atunci cand zicea ca nu exista asa ceva. Sa se duca la Timisoara. Oricum s-au ratat iar noi in B nu avem nevoie de vedete.

  17. #143
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Tot din metodele de a conduce ale acestui...agarici, propunere de minimercato de cinci zile, adica intre tur si retur, dar nu si in pauza competitionala, dupa modelul "cine-i tare si smecher se misca acum". Cititi amanunte in "Lovitura" in GSP.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #144
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    La noi se fac legi dupa cum ninge. Ce ***** ma-sii nu se face un regulament in care sa se specifice CLAR cand si cum se face mini(maxi)mercato, cand se intrerupe campionatul si de ce si asa mai departe. Este dupa cum i-a cazut la lingurica salaul, acestui imbecil notoriu. Un cretin cum rar mi-a fost dat sa vad. Este echivalentul situatiei in care te prezinti in parlamentul Europei cu Zavoranu, Dolanescu si Irina Loghin, ultimii dintre ei, eventual, beti. Nu are curaj sa se duca nicaieri in lumea asta, sa ia parte la diverse intalniri cu angajati ai ligilor sau federatiilor. Este un incult si un mitocan, exponentul tipic pentru "taranul" roman, prost si infumurat, bucuros ca a incropit o tuica si o slanina in batatura si ca maai poate fura, din cand in cand, de la vecin cate o galeata de porumb. Nu ar da starea asta de fapte pentru nimic in lume. Sa nu mai pot fura eu? Sa muncesc? Sa nu mai fiu sef?!!!!

  19. #145
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Pai cum mai facem noi achizitii in numai 5 zile de mercato? Astia is nebuni! Sau mai bine zis, prosti !

  20. #146
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...sau lichele.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #147
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Bγγγγγγγγγγγγγγγγγγγγγ... sa ziceti mersi si pentru astea 5 zile. Daca se supara mitica noi aveam numai o zi. Pai ce, tu nu pusesei ochii pe nimeni? Trebuia sa te gandesti din timp. Ce altceva face Iacov 5 zile. Ii pe aia 4 zile cu barca, ii ameteste su timona lui sub forma de ghidon de semicursiera siii cumpara. Ideea e ca nu vad pe cine. 5 zile!!! Enorm. 30 de minute e de ajuns. Mai tineti minte cum facea Gino de ii lua la 40 de zile, ca la parastas, de la mercato? Zicea ca ei s-au inteles cu 2 ani inainte, inca de cand ala semnase su echipa de la care venea. Si scotea, nu din maneca, ci din cracul pantalonului o ditamai... intelegerea. Cu ceva miros de *****, ce-i drept, dar in rest OK. Iar mitica nu putea sa il refuze pe Gino, pentru ca nici Gino nu refuza pe nimeni niciodata. Never.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •