Page 6 of 49 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 1025

Thread: Anti dragomir, anti ignoranti si anti prosti.

  1. #106
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Daca ne incadram in logica de pina acum, Prunea nu va mai rezista mult la FRF (sau va fi nevoit sa devina si el parte a grupului de interese care conduce fotbalul romanesc)

    Daca ceva s-a schimbat in societatea romaneasca, Dragomir nu va mai rezista prea mult.

    Care varianta are mai mari sanse de reusita?

  2. #107
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mai este o a treia. Intra Prunea in sistem. Stai linistit, ca si el tot de la un mamelon de purcea a supt. As vrea sa fie Prunea atat de batzos, dar nu cred. Cat despre mitica si Sandu as zice ca nu se inteleg atat de bine pe cat se pare, numai ca dragomir il tine pe Sandu si nu invers. dragomir e cel mai coios personaj al fotbalului de la noi.

  3. #108
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Da, asta am scris si eu mai sus... daca vrea sa ramana, Prunea va intra si el in aceiasi hora.

    Dragomir are avantajul ca ii are la mana cu cite ceva pe toti, pentru ca toti cei implicati acum in fotbal au ceva pe constiinta, au apelat la un favor in trecut sau vor avea in viitor.

    Sincer, sansele noastre de salvare de la retrogradare sunt minime daca Dragomir ramane la conducere.

  4. #109
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asta zic si eu. Consider ca soarta noastra e pecetluita. Daca l-ati fi vazut pe dragomir aseara ati fi tras aceleasi concluzii. Asta moare cu noi de gat. Si cum el nu "are sanse" sa plece... Ii spuneam si lui Miril, oricat de imbecil poate sa sune pentru unii, sper ca daca, Doamne fereste, picam in B, sa ramana Iacov cu noi. Nu stiu daca altcineva se mai baga la jugul acestei carute rablagite.
    Last edited by Bancaru; 31st October 2006 at 15:50. Reason: dragomir se scrie cu "d" mic

  5. #110
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Hai sa nu disperam, mai este inca drum lung pina la retrogradare.

    Daca insa este sa retrogradam, tot ce sper este ca macar sa o facem frumos, cu ei de gat :-) Adica prefer sa mor cu un glont primit din fata, nu pe la spate fugind.

    Si atunci incep sa inteleg scandalul facut de Iacov cu orice prilej.

    Stiti ce m-a uimit? Citind pe forumul Prosport, cca 80% din comentariile facute la articolul Prunea-dragomir sunt in favoarea lui dragomir.
    Last edited by herculis; 31st October 2006 at 15:54. Reason: scuze, am uitat de ultimele reguli gramaticale

  6. #111
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pai sunt in favoarea lui dragomir, pentru toata lumea vrea ceva gratis. Iar dragomir a postat in aparatotul sclavilor lui Iacov. Dupa revolutia din decembrie in direct la teve asistam la rascoala lui Spartacus si Sertorius din fotbalul romanesc, Sertorius fiind Marciel.

  7. #112
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu cred, totusi, intr-un plan de debarcare a lui Dragomir, pus la cale de lupii tineri, cu intelegerea tacita a lui Sandu, care doreste sa fie presedinte si...nimic mai mult.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #113
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ce fantezii!! Ce fantezist!! dragomir stie si de cate ori se reguleaza Sandu. Singur...

  9. #114
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Au jucat pe "fals" la FC National

    Mitica Dragomir a fost prezent la emisiunea «Sase vine presa », cu acte prin care dovedea ca jucatorii Abiodun si Shroj au jucat o buna bucata de vreme pe «fals», pana cand le-au fost inregistrate contractele.
    Presedintele LPF a reactionat dur la acuzele aduse de Florin Prunea si Costi Iacov care au spus ca el a luat bani pentru ca jucatorii Abiodun si Shroj sa devina liberi.
    Acesta a venit la emisiune cu mai multe acte care demonstrau ca cei doi jucatori sunt liberi de contract si ca in 2005, au jucat pe «fals» pana la inregistarea contractelor de joc. «Cum pot sa ma acuze ca am luat bani, cand astia doi sunt liberi din vara. Cinci comisii le-a dat dreptate jucatorilor, dar cei de la National o tineau una si buna ca nu sunt liberi. Noroc cu mine ca eram la un pas de un scandal diplomatic, cand la summit-ul francofoniei, Abiodun si Shroj, au vrut sa iasa in strada cu pancarte pe care scria ca in Romania sunt sclavi » a declarat Dragomir.

    Acesta otreapa ********a vrea sa induca lumea in eroare. In primul rand contractul celor doi tine din 2004 si a fost facut pe doi ani cu o clauza unilaterala de prelungire din partea clubului pe inca un an. Ori, ei nu puteau juca pe fals in 2005 fiind sub contract si daca prin absurd au facut-o atunci unul din vinovati ar fi chiar Mitica Dragomir, care vizeaza transferurile, si celalalt Gino Iorgulescu, care mai era inca presedinte in august 2005 cand a inceput campionatul trecut. In rest, stie toata lumea ca Mitica si francofonia... Pai ungurii ce sa mai zica de atatea proteste de strada chiar de aniversarea Revolutiei ungare si nu se mai fac de ras in Europa. S-a gasit japita asta diversionista sa se dea importanta. Hai sictir, ******** borat ce esti. Afara si la bulau, unde ti-e locul!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #115
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Iata ce mai...diversioneaza si Mac Mac al meu. Am pus...subiectul aici ca si el tot un Mitica este:

    Impresarul Marcel Popescu a comentat si el decizia lui Marian Iancu de a nu-i mai transfera pe Abiodun si Shroj. "Poli s-a simtit vinata si e normal sa nu mai fie interesata. Avocatul Jurca si presedintele Curtii, Zaharescu, fac parte din AFAN si au fost trimisi acolo cu o sarcina precisa, sa execute doi straini, care au venit sa joace fotbal in Romania. Mai era putin si ii condamna la moarte!", a declarat impresarul fotbalistilor. Popescu a adaugat ca va reclama cazul la FIFA, FRF riscind sa-si piarda din nou in credibilitate. "La FIFA, nu cred ca avem cum sa pierdem. De ce credeti ca s-a implicat pina si Mitica Dragomir? Pentru ca el stie ca ar putea izbucni un scandal international cu efecte imediate", a conchis agentul lui Shroj si Abiodun.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #116
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mitica paraseste locul delictului, (GSP):

    Pe Mitica-l "doare-n palarie" de decizia CAF in cazul Srhoj - Abiodun

    Mitica Dragomir, omul care si-a imprumutat numele Ligii 1, presedintele LPF, nu este de acord cu sentinta Curtii de Arbitraj pentru Fotbal in cazul fotbalistilor Srhoj si Abiodun. "Ne vom face de râs când vor auzi cei de la FIFA că 4-5 comisii, din care fac parte numai somităţi în domeniul juridic dau un verdict şi apoi vin nişte puşti puşi de diferite persoane din federaţie şi iau altă decizie", a spus Dragomir, facand aluzie la amenintarea impresarului Marcel Popescu, care a declarat ca va supune cazul atentiei FIFA.
    Seful "Ligii lui Mitica" nu scapa ocazia de a-i infiera pe cei care au decis ca jucatorii sunt in continuare ai echipei FC National. "Nu mă mai interesează acest caz. Mă doare în pălărie, pentru că nu e de competenţa mea. Din partea mea pot să se spele pe cap cu acest caz. Eu voi propune în Comitetul Federal audierea tuturor şefilor de comisii care au judecat acest caz şi sunt de acord ca vinovaţii să plătească. Ori sunt vinovaţi cei din comisiile federale, care au judecat cazul înainte, şi atunci trebuie schimbaţi, ori sunt cei care au dat verdictul de acum. Dar vinovaţii trebuie să plătească", a precizat Dragomir.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #117
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ce nenorocire!! Ce somitati! Ce oameni! Ce hidos e Iacov. Huo!

  13. #118
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Un om care ma impresioneaza pana la lacrimi, cu fiecare articol scris, pentru grija fata de cei fara...sprijin. Drept rasplata l-am trecut pe acest topic. Numele lui este Jaba Jaba Marean Iancu Ghiulesti, zis si RAF RAF De Bega.
    Ce om, ce burta, ce...solemnitate, printre flegme:

    Iancu impresionat de atasamentul lui Srhoj si Abiodun fata de Timisoara (GSP)

    Declaratiile de dragoste pentru Poli Timisoara, ale jucatorilor Wayne Srhoj si Abiodun Agunbiade (foto), l-au convins pe Marian Iancu, presedintele Politehnicii Timisoara sa isi revizuiasca interesul pentru cei doi fotbalisti. In acest sens, bossul timisorenilor a declarat, prin intermediul siteului oficial al clubului de pe Bega ca le va oferi tot sprijinul lui Srhoj si Abiodun.

    Declaratie in privinta situatiei jucatorilor Shroj si Abiodun
    FCU Politehnica Timisoara a luat act de declaratiile jucatorilor John Wayne Shroj si Abiodun Agunbiade, in care isi exprima intentia de a ramane la Timisoara. De aceea, ne rezervam dreptul sa revenim asupra declaratiilor noastre anterioare. Vom analiza toate posibilitatile legale de a-i ajuta pe cei doi in demersurile lor de a fi repusi in drepturi. FCU Politehnica ii doreste pe cei doi jucatori si nu ii este indiferenta situatia lor.
    Presedinte FCU Politehnica Timisoara, Marian Iancu
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Mitica paraseste locul delictului, (GSP):

    Pe Mitica-l "doare-n palarie" de decizia CAF in cazul Srhoj - Abiodun
    Il doare-n palarie dupa ce inainte cu o zi de aflarea verdictului final, isi dadea cu parea, si spunea ca sunt jucatori liberi. Cu ce drept facea asta, nu stiu. Ca el nu avea voie sa se pronunte.

  15. #120
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si ce conteaza, "masele largi po****re" tot pe Iacov il gasesc vinovat. Sunt obisnuite sa fie mani****te de ********ii gen Mitica si asta le place (sa auda). Unul pe Ziua, in editorialul de azi, chiar facea instigatie la omor, ca Iacov sa fie calcat cu taxiul. Unde am ajuns cu prostia! La crima!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #121
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Cu cat reactiile sunt mai "spumante" cu atat mai taios adevarul rostit de Iacov. Iar Ziua.. daca de ei este vorba, sincer , nu mai vreau sa comentez, dar asta numai ziar nu este.

  17. #122
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Articolul este bun, zic eu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #123
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mi s-a parut interesant ce a declarat Iancu la emisiunea de ieri. A spus, despre tentativa de tranfer a celor doi de dinainte de scandal, ca i-a spus lui Iacov: la ce hartii ai pentru ei iti ofer... atat. Nu a specificat suma. Cum adica "la ce hartii ai"? Pai ala da bani in functie de cat de clare sunt hartiile? Adica vine Miril la mine si imi zice am o masina de vanzare, dar nu am toate actele. Iti dau numai talonul. Cat imi dai pe ea? XXXX $ e bine? Si vine si Herculis cu una si care are si carte de identitate si cere ceva mai mult. Asa se fac transferurile?

  19. #124
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Draga Bancarule,
    Atunci cind esti obisnuit sa faci afaceri la negru, gandesti mereu la fel.

    Ce vreau sa spun?

    Pai vine un vapor cu petrol la Constanta. Are el toate actele in regula? Costa 100. Este marfa speriata de pe undeva, dar are ceva acte? Scadem la 80. Dar daca nimeni nu intreba nimic, si plata se face cash? 50.

    Dl. Iancu este obisnuit sa plateasca 50 mereu. Si se enerveaza ingrozitor cind cineva il intreba de acte.

  20. #125
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asa a fost si cu Mititelul can voia sa ii achizitioneze pe Panc s Ghindeanu. Cand i-a cerut Iacov si TVA-ul a zis ca nu e om cu care sa faci afaceri. Iacov e de pe alta lume, asta e adevarul. Ori el e singur impotriva sistemului. Unul singur.

  21. #126
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Din punctul asta de vedere el este ingrozitor de corect. Ingrozitor pentru ceilalti. Si tot asta este si singurul lucru pe care il apreciez la el, ca a incercat sa faca lucrurile intr-o maniera cinstita. Ori asta te pierde in tara noastra, sau te face sa ramai singur pe lume, precum Cuore

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •