Page 5 of 49 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1025

Thread: Anti dragomir, anti ignoranti si anti prosti.

  1. #85
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Mitica a coborat la Putna

    A APRINS LUMANARI. Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, s-a rugat ieri la Manastirea Putna pentru toti pacatosii care sunt in Romania, dar si pentru succesul fotbalului romanesc.

    Dragomir a sosit la manastirea unde isi doarme somnul de veci domnitorul Stefan cel Mare, insotit de sotie si de Mihai Tatulici. El nu a poposit prea mult in incinta lacasului de cult, iar la iesire a marturisit ca a aprins mai multe lumanari pentru morti. Intrebat daca a aprins o lumanare si pentru Constantin Iacov, presedintele lui FC National, seful LPF a raspuns in stilul caracteristic: "Dar ce, a murit?".
    Mitica Dragomir a prezis ca toate echipele romanesti se vor califica saptamana viitoare in cupele europene, "chiar si Rapid care a pierdut cu 1-0 (n.r. - contra bosniacilor de la Sarajevo). Presedintele LPF nu a parasit manastirea inainte de a se fotografia cu cei care l-au recunoscut, dar si cu un calugar, care s-a tinut scai de acesta pentru a face impreuna cu Dragomir o poza.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #86
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Mitica a coborat la Putna

    Presedintele LPF nu a parasit manastirea inainte de a se fotografia cu cei care l-au recunoscut, dar si cu un calugar, care s-a tinut scai de acesta pentru a face impreuna cu Dragomir o poza.
    Vai de noi, daca calugarii isi fac poze cu satana :-))) Oricum, sanse slabe pentru Mitica sa isi curete cazierul din ceruri cu lumanari!!!

  3. #87
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Mitica a turnat playereViorel Dobran (Cotidianul)

    Dragomir este convins ca unii dintre marii campioni au fost informatori. Cit despre seful LPF, acesta recunoaste ca bandaja fotbalistii pentru a ascunde valuta.

    Sportivii faceau parte din categoria privilegiatilor in comunism, care puteau sa treaca granita fara prea multe formalitati. Contactul cu sisteme politice total opuse nu putea sa scape nesupravegheat de Securitate, toate delegatiile fiind insotite de un personaj din structurile serviciilor. In plus, este de presupus ca multi dintre sportivi sa fi fost atrasi, „prin metode specifice“, sa dea informatii in legatura cu colegii tentati de mirajul Occidentului. De exemplu, multipla campioana la tenis de masa, Otilia Badescu, incearca de peste doi ani sa afle cine a turnat despre ea, astfel incit i s-a interzis o lunga perioada participarea la turneele internationale. In aceasta situatie sint probabil multi sportivi, desi Ilie Nastase a descoperit cu stupoare ca nu are nici un fel de dosar, fapt putin probabil, tinind cont de personalitatea, contactele si multiplele iesiri in strainatate ale tenismanului roman.

    Mitica a turnat „cu playere“

    Invitat luni seara la emisiunea „Sinteza zilei“ (Antena 3), Mitica Dragomir a oferit o varianta romantata a contactelor cu Securitatea, in care sportivii faceau comert pentru baietii cu ochi albastri, cu care erau aproape amici. „Eu nu am dat declaratii decit dupa 1989, cind am fost arestat, inainte nu am semnat nici un angajament. Acum sint si eu curios sa vad cine a dat, sa puna toate dosarele pe Internet, sa vedem si noi ce caractere am avut“, a declarat seful Ligii, convins fiind ca multi dintre marii sportivi au fost informatori. „Umblam dupa copite… aaaa… potcoave de cai morti. Si daca spunem, domne, ca a fost un mare sportiv, dar a avut un caracter mai deplasat, pe cine mai intereseaza in foametea asta?“, a continuat Dragomir.

    „Trebuia sa ne dea in git, nu se putea altfel“

    Fostul presedinte de la Victoria, clubul Securitatii, si-a amintit ca avea in fiecare delegatie cite un agent, care nu facea altceva decit sa ii ajute sa „sape la temelia comunismului prin capitalism“, asa cum ii place lui Mitica Dragomir sa defineasca bisnita ordinara de la frontiera facuta cu sacose cu numele de cod „burti de cal“. „Toti cei care paraseau granita tarii se intorceau cu ceva de contrabanda. Si ********ul era si el om. Si el voia un player, niste cafea, tigari… Pai el de unde sa stie saracul de unde lua player? Il duceam noi, care mergeam de sase ori pe an, il luam cu noi. Tovarasu’, nu vrei sa-ti iei un player? Las’ ca-l ducem noi, dumneata mergi pe blat. Toata lumea facea asta“, a povestit Mitica, precizind ca, desi la final scriau raport detaliat, si ********ii pacaleau sistemul, „ca dovada ca de-asta au si tradat“. „Trebuia sa ne dea in git, nu se putea altfel, scria ca Dragomir a luat doua playere, dar la granita nu te mai controla. Mai erau cazuri, dar rare, cind te dezbracau la pielea goala. Ne intorceam odata din Liban cu echipa Brasovului si am incercat sa trecem valuta ascunsa in ghipsul pus de sanchi pe bratul unui fotbalist, parca Gigi Tataru, dar ne-au spus ca o sa controleze, asa ca l-am taiat si am impartit banii. Tot mi-au gasit zece dolari, dar mi-au dat drumul. Nu am nimic cu ofiterul, era meseria lui, dar daca au existat informatori printre sportivi, ar fi bine sa ii stim, ca s-ar fi putut sa stai cu unul in camera. Informatorul este, dupa parerea mea, o rusine. Sifonarii sint cei mai uriti oameni, luati-o de la gradinita si pina la aia condamnati la moarte.“

    ********ii de tip nou

    Dragomir si-a amintit ca, in multe deplasari, echipele erau insotite de Corneliu Vadim Tudor si de Eugen Barbu, precizind ca in acest fel mai scapau ei de supraveghere, atentia fiind focusata pe cele doua personaje. In final, seful LPF a spus ca e cu ochii in toate partile, fiind convins ca astazi se toarna la serviciile secrete mai mult decit in comunism.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #88
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Macar aici spuen adevarul Dl DD. Pentru el, faptul ca profita de deplasarile externe pe vremea raposatului este ceva de glorie, iar daca venea cu dolarii ascunsi in ghips, un simbol de istetime.

    Este incredibila lipsa unei scale de valori in societatea romaneasca (nu numai in fotbal). Ina lte tari, un martafoi precum DD nici nu ar aparea in public, la noi tine capul de afis (la fel precum Becali).

    Si poate mi se pare mie. dar mare parte a publicului il aproba. Cititi ce scrie pe forum la "Becali l-a invins pe Bodu". Este incredibil cum multi isi freaca mainile ca Becali si Paunescu au fraierit bugetul de stat cu 11 milioane de dolari, de parca nu tot platitorii de taxe din ROmania vor suporta asta.

    Si cea mai tare a fost replica unui suporter (cred stelist): "ce, tu nu te bucuri cind cumperi tigari fara timbru?" :-))))

  5. #89
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Il ameninta pe Dragomir

    Patronul pitestenilor, Cornel Penescu, afirma ca-l poate indeparta pe boss-ul LPF de la putere.

    Sport Total: Cum caracterizati arbitrajul lui Balaj?
    Cornel Penescu: Tendentios. A fost viciere de rezultat, nu a acordat o lovitura de pedeapsa pentru noi la scorul de 0-0. Acest arbitru este tinut in brate de anumite persoane, pentru ca rezolva anumite probleme. Nu mai are ce cauta la Pitesti cit voi fi eu la aceasta echipa.

    Credeti ca va fi pedepsit?
    Trebuie suspendat cel putin patru etape. Daca va fi retinut mai putin, inseamna ca sefii arbitrajului sint la fel de hoti ca si el. Nu voi accepta niciodata o pedeapsa mai mica.

    Ati declarat la o emisiune tv ca doriti sa trageti un semnal de alarma. Credeti ca se va schimba ceva?
    Daca domnul Dragomir nu va lua public atitudine fata de arbitraje, voi face tot posibilul sa-l schimb din fruntea Ligii. Sa nu uite ca este reprezentantul tuturor cluburilor si sa nu creada ca este nemuritor, a cazut Ceausescu. Se vor gasi noua presedinti sa voteze schimbarea dinsului din functia de presedinte.

    De ce n-a jucat Prepelita?
    A venit obosit de la echipa nationala de tineret si cu moralul la pamint dupa dezastrul din Germania. Antrenorul a hotarit sa nu intre in meciul cu Steaua, pentru ca nu era pregatit suta la suta.

    Credeti ca ati gresit atunci cind ati decis sa investiti in fotbal?
    Cred ca e devreme sa spun lucrul acesta.
    www.spt.ro

  6. #90
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Seful din Cotroceni vrea sa se retraga din fotbal din cauza arbitrajelor si crede ca presedintele LPF, "nearestat inca", are o mare parte de vina pentru ceea ce se intampla


    Presedintele Consiliului de Administratie al lui FC National, Constantin Iacov, a declarat duminica seara, la finalul partidei cu Ceahlaul Piatra Neamt, scor 2-0, ca se gandeste sa se retraga din fotbal din cauza arbitrajelor potrivnice. "Eu chiar ma gandesc serios daca mai merita sa investesc in fotbal sau nu. Pentru ca in cazul asta nu are rost sa vin sa-mi fac nervi si sa discut de arbitraje. E prima oara cand imi ridic aceasta problema. Oamenii nu mai vin sa vada un meci de fotbal, ci o brigada de arbitri care fac meciul cum vor dansii. Mai bine aducem arbitri orbi si tot vor fi arbitraje mai bune", a afirmat Iacov. Oficialul gruparii "bancare" sustine ca echipa sa nu a fost lasata sa joace de arbitri si ca a castigat cu noroc partida cu Ceahlaul. "E greu sa joci cand arbitrii stau cu fanioanele sus. In primele 80 de minute am jucat impotriva fanionului ridicat. Orice faza la noi era ofsaid. E pacat ca se intampla asa ceva, ca exista astfel de arbitri. Daca ajungem sa jucam mereu impotriva arbitrajelor mai bine ne lasam de fotbal. Mai bine jucam in Intertoto si ne facem alte sperante", a adaugat presedintele CA al lui FC National. Iacov considera ca o mare parte din vina ii apartine presedintelui LPF, Dumitru Dragomir, care nu doreste sa discute problema arbitrajelor. "Oameni ca Bosanceanu sau Penescu, care nu fac parte din vechea garda din fotbal, vin si vorbesc de arbitraje potrivnice. Dragomir are o tacere mai mult decat suspecta in ultimele trei saptamani. Nu vrea sa vorbeasca despre ce se intampla in arbitraj", a adaugat Iacov. Presedintele clubului din Cotroceni sustine ca Dragomir trebuie sa se implice in problema arbitrajelor pentru ca "deocamdata nu a fost arestat". "In loc sa faca trafic de influenta la acea terasa care nici macar nu-i apartine, sa iasa sa vorbeasca de arbitraje. Deocamdata n-a fost arestat si este inca presedintele LPF. Trebuie sa avem si noi curajul la fel ca in Polonia sau Italia si sa arestam pe cineva din fotbal si atunci poate ca se va schimba ceva. Eu stiu o vorba, cand trei oameni iti spun ca esti beat te duci si te culci. Lui Dragomir ii spune o tara intreaga ca e prost si nu vrea sa inteleaga. Inseamna ca sunt eu prost, asta e", a mentionat Iacov.

    ....
    ZIUA

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Seful din Cotroceni vrea sa se retraga din fotbal din cauza arbitrajelor si crede ca presedintele LPF, "nearestat inca", are o mare parte de vina pentru ceea ce se intampla


    A spus ca se gandeste sa lase echipa Primariei.
    Last edited by be@; 19th September 2006 at 14:09.

  8. 19th September 2006, 14:44
    Reason
    pardon, sunt banat. uitasem.

  9. #92
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@ View Post
    A spus ca se gandeste sa lase echipa Primariei.
    Ai inteles gresit. In fata primariei, intr-un cos.
    Krapy, cine te-a banat?

  10. 19th September 2006, 17:21
    Reason
    pardon, m-am auto-banat pentru a fi deschis topicul cu dorinez, uitasem

  11. #93
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Care din ele/primarii?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #94
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Poate Primariei din Maglavit, ca tot este Dl Becali po****r pe acolo, si poate mai face o danie, ceva, si scapam si de datoriile la stat.

    Sincer vorbind, daca Iacov a declarat ca vrea sa se retraga, eu zic sa il lasam sa se retraga. Dar fiti siguri ca nu se va retrage el prea curand.

    Ce s-a intimplat dupa tot scandalul cu Dragomir? Nimic.
    Ce a facut pentru echipa, pina acum? As fi tentat sa spun tot nimic, dar poate ma contraziceti.

  13. #95
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1

    Sfantul Mitica Blajinu;

    Ce mai zice Mitica?

    "Acum retrogradeaza patru si cinci se duc in cupele europene. Toti stiu ca pot cistiga sapte milioane de euro, asa ca a dat boala in ei! Nu vor sa piarda si de aici pleaca totul. Se razboiesc intre ei, se vor lua la bataie. Ce pot sa le fac eu? Sa ma apuc eu sa ii bat eu, sa ma lupt eu cu ei? Nu, pentru acest lucru sunt comisii si foruri abilitate"

    "Trebuia sa ii las pe blat in continuare, sa retrogradeze doua echipe si totul era linistit. Insa, cu patru echipe care merg in Liga 2, e altceva. Eu cu Mircea Sandu, cu Lupescu, cu Valentin Alexandru, cu Kassai am vrut sa schimbam fata fotbalului prin aceste radicale"

    "In razboiul dintre reprezentantii cluburilor, nimeni nu are dreptate"

    Ce parere aveti.. biata oaie pusa de paza la stana cu lupi.

  14. #96
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nici eu nu mai stiu ce sa zic. Ce au facut alti presedinti de club? Ce ar trebui sa faci? Nu ne putem compara cu Steaua sau Dinamo. PDSR plus Cluj au bani. Au venit oameni care vor sa faca ceva, mai mult sau mai putin in relatii normale cu legea.
    Eu zic asa: Iacov in primul an a adus un antrenor bun, Bergodi. A reusit sa duca echipa in finala cupei. Apoi a spus ca vrea sa achite datoriile. Zice-se ca de cand a preluat datoriile nu mai sunt, pe noua societate, a adus niste jucatroi bunicei dar care nu se regasesc, s-a luat de Dragomir ca nimeni altul. Astea ar fi punctele bune.
    Puncte slabe - a vandut jucatori foarte buni, fara ca macar sa acopere posturile, nu reuseste sa convinga, e incapatanat si nu conduce clubul in transparenta, sa stim si noi ce si cum, desi s-a luat de Dragomir se pare ca a fost lasat singur, iar *******ul ala ar fi capabil sa umble si la nevasta lui Iacov ca sa il tradeze. Si cum nu se poate razbuna pe Iacov in persoana, nu face altceva decat sa dea in club, pentru ca la un final nefericit pentru noi, sa vina ***** asta si sa zica: ati vazut, prost manager, a retrogradat clubul si mai e si scandalagiu; nu tacea mai bine? (am incheiat citatul). Acum eu nu stiu daca e mai prost Iacov sau dorinta si posibilitatea de razbunare a lui dragomir e mai mare.
    Cu cat vorbesc mai mult despre asta cu atat ma enervez mai rau si imi vine sa imi bag si sa imi scot. Pai sa luam ultimul exemplu - arbitrajul de la meciul cu Ceahlaul. Ne-au tocat *******ii aia de tusieri, iar Trandu ... o catastrofa. A luat nota 6. Salomir se zice ca a luat sub 7 si va fi scos de pe lista FIFA. Bine zicea unu in tribuna ca da ca facea asa ceva la Rapid sau Steaua il mancau aaia. Mai nou, ala de la Poli cu CFR a fost trimis direct in divizia 3!!!!!!!!!!!! Pai atunci Serea merita impuscat. Sa ii fut in gura cu liga lor si cu CCA si cu CACA si cu toate familiile lor. Se face dreptate cum vor ei si cat de tare se tipa.
    Normal ca Iacov e prost. Nu scrie niciun ziar cum ne maruntesc pe la orice meci.
    Am vazut o emisiune la Realitatea, luni, in care erau invitati la Razvan Dumitrescu, Terzian, Decebal Radulescu si dragomir. Subiectul - violenta pe stadioane si in tribune. Prima intrebare cu "de unde si pana unde atat violenta samd" primul invitat sa raspunda, cel mai in masura sa o faca, mitica de la liga. Cand l-am vazut m-am gandit sa schimb. Eram la masa. Am inceput sa discut despre altceva, ca ma durea exact un cur de violenta lor. Numai ca incet, incet, invountar, urechile si apoi mintea au inceput sa se indrepte catre teveu. Parafrazez: dom'le, e multe violenta in primul rand din cauza conducatorilor. Sunt unii care nu au habar, vand jucatori, nu aduc altii in schimb si falimenteaza clubul. Am crezut ca nu aud bine. Pai ce are sula cu prefectura. Numai nume nu a dat, atunci, ca apoi l-a luat pe Iacov in balon si a sfarsit prin a-i acuza pe Terzian si pe Radulescu ca ii tin partea lui Iacov, ca mananca la el la restaurant. Asta este dement. Poftiti di dvs sa va dati cu parerea. Poate nu sunt singurul care am vazut si auzit asta.

  15. #97
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Meme si Iancu polueaza fotbalul românesc (Florin CARAMAVROV-Prosport)


    Reactiile grosolane ale unor tipi precum Meme Stoica sau Marian Iancu, limbajul de mahala, comportamentul de maimutoi si interventiile razboinice din emisiunile televizate au ca rezultat violentele din tribune.

    Când tinerii fani vad persoane importante cum sunt presedintii si patronii de cluburi jignind pe toata lumea, chiar lovind cu pumnii, reactioneaza la fel.

    Suporterii sunt de fapt incitati de acesti oameni, iar Federatia si Liga aici ar trebui sa lucreze, la pedepse cât mai drastice pentru cei care depasesc orice limita a bunului simt.

    Din pacate LPF-ul e o institutie comica, la fel cum este si presedintele ei. Câte declaratii serioase ale lui Mitica Dragomir ati vazut în ultima vreme? Dragomir se comporta ca un clovn, neavând puterea si poate nici interesul sa puna piciorul în prag.

    De acea, cred ca Dragomir e principalul vinovat pentru violentele care au escaladat fotbalul românesc. El e seful Ligii Profesioniste de Fotbal. Si, daca seful acestei institutii nu raspunde pentru haosul la care s-a ajuns, atunci cine trebuie tras la raspundere?
    Last edited by miril; 21st September 2006 at 16:31.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #98
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Iacov: "Lucrurile se vor schimba cand vom avea un arbitru arestat!"

    Presedintele CA al lui FC National, Constantin Iacov, a declarat ieri, la finalul intrevederii cu presedintele FRF, Mircea Sandu, ca lucrurile se vor schimba in arbitraj in momentul in care un arbitru va fi arestat pentru coruptie. "Vom putea spune ca sunt acte de coruptie in arbitraj atunci cand Politia si Parchetul vor reusi sa faca o arestare cum se intampla in alte tari. Am propus si, daca toti suntem de acord, sa intindem o capcana arbitrilor. In clipa in care vom avea un arbitru arestat se vor schimba lucrurile", a declarat Iacov. Acesta sustine ca in curand vor aparea si probe despre acte de coruptie, mai ales dupa gestul facut de arbitrul George Luca, care a iesit de pe teren la meciul CFR Timisoara - CSM Rm. Valcea. "Nu ma intereseaza daca in momentul acesta exista arbitri de casa ai unor cluburi. Daca sunt corupti trebuie dovediti si urmata calea legii. Daca sunt sau nu de casa nu stiu, nu pot sa acuz alti presedinti fara sa am nici o proba. Si cred ca in curand vor aparea si probe. La fel cum s-a intamplat in Liga a II-a, cand un arbitru a iesit de pe teren. Asta dovedeste ca exista o presiune asupra arbitrilor ceea ce este foarte grav", a mentionat Iacov. La intalnirea convocata de urgenta de catre Sandu, care a durat aproximativ doua ore, au participat Valeriu Argaseala (Steaua), Cristi Borcea, Nicolae Badea (ambii de la Dinamo), Constantin Iacov (FC National) si Dinu Gheorghe (Rapid). La sediul FRF a fost prezent si presedintele LPF, Dumitru Dragomir, care a discutat cateva zeci de minute cu Sandu, dupa care a parasit locatia.
    www.ziua.ro

  17. #99
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Un articol pertinent

    Oracolul din Bălăcăreşti Cristaian Geambasu GSP

    Cînd se plictiseşte de prea mult bine, Mitică Dragomir jigneşte. Cînd se simte sigur pe el, bogat, jupîn, bunic, tătic de LPF, domnul preşedinte împroaşcă lături în stînga şi în dreapta. Jigneşte în devălmăşie femei, tineri, pensionari, ziarişti, fotbalişti, conducători de cluburi, apoi clipeşte pişicher din ochi, ca după o poantă intelectuală. În afară de familia dumnealui, sfîntă şi intangibilă după codul mafiot, nimeni nu se ridică la nivelul ştachetei ridicate la înălţimea unui miliţian plus caşcheta aferentă.

    Ultima victimă a lui Dragomir este Adrian Mititelu, pe care şeful şefilor cluburilor din prima ligă l-a făcut de prost. Motivul aproape că nu mai contează, LPF-ul a refuzat amînarea partidei dintre Universitatea şi Pandurii, iar Mititelu a protestat în stilul consacrat. Nu despre calităţile şi defectele lui Mititelu vorbim aici, iar a fi avocaţii din oficiu ai investitorului craiovean nu-i cea mai indicată întreprindere. Dragomir este şi subiectul, şi predicatul propoziţiei. Promiscuitatea morală în care se bălăcesc mulţi dintre şefii fotbalului este patronată de Mitică. Generată, întreţinută şi provocată. El deţine, ca şi în cazul lacului Herăstrău, luciul apei, başca peştii. Iar aceştia se împut de la cap, cum prea bine se ştie. De aici întrebarea. Simplă, directă.

    Pe Dragomir cine îl judecă, cine îl suspendă şi cine îl depunctează pentru porcăriile pe care le debitează? Prea trece neobservat ori deghizat în băiat simpatic acest personaj de tristă amintire şi de scandaloasă contemporaneitate. Nu cumva a sosit timpul ca şi Corleone -alias Mitică Dragomir, şi nu invers - să ne lase? Să se dedice activităţii de antreprenor, de speculant, de învîrtit al istoriei, de om a cărui religie a rămas comunismul multilateral dezvoltat? Altfel, tot ce s-a întîmplat bun prin fotbalul nostru va fi confiscat. Mitică se va împroprietări cu toate performanţele fără jenă, apoi şi le va prinde la reverul hainei. Exact aşa cum procedau colegii dumnealui cu chipiu cînd luau pulpele de porc şi vinul din portbagajele cetăţenilor pe motiv că săvîrşesc un act de justiţie socială.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #100
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Chestia asta cu Craiova este o idiotenie. Ar trebui sa se amane meciul cu Pandurii. Cred ca dragomir se prevaleaza de faptul ca FRF organizeaza cupa si pe el il doare in basca. Bai, de parca nu ar manca din acelasi troc cu Sandu si alti imbecili, Oache, Miky sau Kassai. Pacat ca la mijloc e si Mititelu, o persoana pe care nu o sufar. Este un golan. Pentru clubul asta ar trebui sa se gaseasca o persoana mai spalata ca sa iasa in fata. Asta nu ii da dreptul lui mitica sa il faca prost sau sa se ia de Craiova. Din pacate are clubul de suferit din cauza adversitatilor lui dragomir. Mai stim cazuri. Mai prost decat Mititelu este dragomir.

  19. #101
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Baga ochiul si scoate-(i-)l!

    Mitică Dragomir la Fanatik-Show, de la ora 20:15

    Presedintele LPF, Mitica Dragomir, vorbeste pe OTV, de la ora 20:15, in cadrul emisiunii Fanatik-Show, despre situatia Ligii I, inaintea unei saptamani pline de fotbal de calitate.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #102
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    In ce calitate?

  21. #103
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Fiind la OTV, va vorbi in calitate de membru PRM, activist cu probleme de propaganda in sport si (in)cultura.

  22. #104
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Pus la zid Remus Răureanu GSP

    Florin Prunea susţine că Mitică Dragomir are interese financiare în cazul jucătorilor Abiodun şi Srhoj, doriţi de Timişoara. Circ aseară, la "Fanatik", pe OTV. Directorul de Relaţii Internaţionale din FRF, Florin Prunea, l-a acuzat frontal pe şeful Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir: "El primeşte bani la transferurile fotbaliştilor care părăsesc cluburile liberi de contract! De-asta l-a apucat brusc grija faţă de drepturile jucătorilor". Dragomir a fost invitat în studio, iar Prunea a intervenit telefonic în momentul în care preşedintele LPF a afirmat că "din punctul meu de vedere, Abiodun şi Srhoj sînt jucători liberi".Ce doi fotbalişti se antrenează cu Poli Timişoara şi încearcă de cîteva luni să demonstreze că nu se mai află sub contract cu FC Naţional. "Să se afle adevărul şi celui vinovat să i se pună cătuşele, fie că sînt eu, fie că e vorba de Prunea! Să intervină DNA-ul! În Cotroceni, jucătorii sînt sclavii lui Iacov", a reacţionat Dragomir, care a sugerat că fostul portar susţine cauza Naţionalului datorită relaţiei de prietenie pe care o are cu preşedintele "bancarilor", Constantin Iacov. Acum cîteva zile, şi impresarul Marcel Popescu îl acuzase pe Prunea: "A zis că Abiodun şi Srhoj vor fi liberi de contract numai dacă nu-i transfer eu la Poli Timişoara!".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  23. #105
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Contre Mitica - Prunea (Prosport)

    ATAC Dumitru Dragomir a spus ca oficialul FRF este un om terminat, afirmând apoi ca el poate fi chemat la DNA

    Litigiul dintre jucatorii Srhoj si Abiodun si clubul FC National continua sa ia proportii.

    Dupa ce impresarul fotbalistilor, Marcel Popescu, l-a atacat pe directorul relatiilor internationale al FRF, Florin Prunea, spunând ca acesta tine partea boss-ului “bancar”, Constantin Iacov, aseara, fostul portar a fost atacat din nou. Invitat la emisiunea “Fanatik”, presedintele LPF, Dumitru Dragomir, a sustinut si el ca fostul portar sprijina interesele lui Iacov. “Dupa ce am vazut ca reprezentantul Nationalului este unul din avocatii AFAN, care de fapt trebuia sa pledeze pentru fotbalisti, mi-am dat seama ca aceasta manevra s-a facut la interventia lui Prunea, care, în trecut, a fost presedinte la AFAN”, a afirmat “Corleone”. Apoi a continuat: “I-am spus si lui Mircea Sandu ca acest caz ar trebui sa ajunga la DNA!”.

    Prunea si Dragomir s-au “ciocnit” în momentul în care primul a intervenit telefonic. “Pot sa spun si eu de dumneavoastra ca se aude ca aveti interes ca Srhoj si Abiodun sa fie declarati liberi de contract”, a spus oficialul FRF. Replica lui Mitica a venit sub forma unei amenintari: “Gata! Esti terminat, ba, baiatule! Trebuie sa prezinti dovezi la DNA pentru ceea ce ai zis. Daca nu, ori mie, ori tie sa ni se puna catusele!”. Dragomir si-a încheiat tirada cu un nou atac: “Cine e acest Prunea? E vreo valoare? Iti trebuie minte sa conduci la federatie! El a fost pus întâmplator la FRF”.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •