Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 50

Thread: Impresii, pareri, conceptii si legende

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Impresii, pareri, conceptii si legende

    Rog pe cei care doresc sa posteze in cadrul acestui subiect, sa o faca cu argumente si fara a ataca. Sa ne pastram bunul simt! Cititi regulamentul forum-ului si cel al subforum-ului! http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1616
    Last edited by RedBaron; 6th March 2004 at 21:42.

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Question Sunt vesticii complexati de Capitala?

    Auziti deseori la confruntarile fotbalistice (si nu numai) scandari de genul: "Vestul e al nostru, tara e a noastra si...". Or fi asa complexati cei din provincie?
    Parerea mea este ca noi nu suntem complexati, ci frustrati intr-un fel, de Capitala. Sa argumentez: astazi ma uit la stirile din sport: componentii lotului Dinamo au jucat o miuta, lui Raducanu ii place Porsche Chayenne, gazonul Rapidului seamana cu cel al echipei x, Steaua a jucat cu echipa de div. D x si a castigat cu n-spe la 0...
    Pai mai las-o frate! Azi s-au jucat nenumarate amicale! Au zis TV-ile ceva de ele? A jucat UTA cu Bihorul! Cata istorie e intr-o asemenea intalnire, pe un teren superb... spectatori 1000+.
    Sa nu mai amintesc de sezonul trecut, cand UTA a fost in A, cum lipseau rezumatele de la meciurile UTA-ei Meciul Poli-UTA nu a fost televizat, ca na', doar prostii aia nu stiu sa joace fotbal. Si ce meci a fost!

    Apoi trec la alta chestie. Fratilor hai sa facem 24 de echipe in Div. A! Da! Sa aiba Nationala de unde sa-si aleaga jucatori, "arie de selectie", "lebensraum" ... Ce chestie ingenioasa! Abia astept sa vad un titular la Nationala de la UTA, Poli, Apullum, UMT, Tricotaje Ineu, Chiciora Dud,... . Cine stie cunoaste! Tremura echipamentul pe vreo 10 echipe ce sunt acum la retrogradare! Asta-i problema. Suspansul ii "roade" pe unii acum si era mai bine cand erau 18!
    In cele din urma, sunt cei care acuza amanarea campionatului! Aici nu am ce comenta prea mult! E normal, doar ne-am nascut intr-o mlastina, vorbim uneori noroios, si ne plangem de noroiul din Div. A! Dragi tovarasi, jucati pe covorul maro si moale, nu da sa va rupeti picioarele! Hai ca glumeam!
    Intotdeauna am fost impotriva discriminarilor, mai ales celor legate de locul de provenienta. Am destui prieteni si in Bucuresti. Dar, am impresia ca, cel putin TV-ile cred ca toata tara e interesata de 3-4 echipe din A. Nu am vazut o stire despre Otelul, Farul, Brasovul, de Apullum ce sa mai zic. Poate ma insel eu. Corectati-ma!
    Hai UTA!
    Last edited by RedBaron; 6th March 2004 at 21:52.

  3. #3
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Cred ca mai degraba capitala e complexata de vest si de tot ce tine de acesta. Si pe undeva ii inteleg.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #4
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Un utist suna la un post de radio din Timisoara.
    Buna ziua!
    Buna ziua! Va ascultam.
    Am gasit un portofel care contine 15.000 dolari si un buletin de
    identitate pe numele Romulus Buia.
    Asa, si?
    Pai, as vrea sa-i ofer o dedicatie muzicala!

    Un banc ce mi-a fost trimis de cineva. Asta ca replica la semnatura ta: "NU E NICIUNDE CA LA TM".

  5. #5
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Apoi o perla cu referire la diferenta dintre cele 2 grupuri de galerie de la noi, SUR si RF, luata din tribuna a2a unde am stat azi: Aia [SUR] is suporteri de galerie.
    Tot asa, la unul din indemnurile SUR ce razbea din peluza Nord: "Forza UTA! Vinci-per-noi", omul de rand a inteles: "Forza UTA! Gigi-Becali" Haha! Se intrebau niste batrani ce treaba au SUR cu Becali. OK! Ma opresc aici cu "fazele". Daca mai stiti si voi altele, puteti sa le postati
    Last edited by RedBaron; 7th March 2004 at 12:59.

  6. #6
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Aia cu Buia nu-i banc, e realitate.
    Cred ca si-a dat si el seama ca nu e niciunde ca la Timisoara ca nu mai vrea sa plece de aici. Si culmea ca nu duce lipsa de oferte. :O
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #7
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Ba nu stiu nici o faza dar mi-a placut aia cu Gigi Becali
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  8. #8
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1

    Exclamation Rivalul de la Sud

    West Petrom Arad-Poli Timisoara (baschet), am batut iar, dar...

    Vezi, am avut dreptate, am fost la meciul de la tm atunci cand UTA era in A si nu era nici o legatura cu fotbalul...cei din galerie de la poli au venit iar si au injurat... si astia din Arad or fost amenintati ca daca zic ceva (injura) ii da afara, sau cel putin asa scrie Observatorul de Arad ca le-a zis jandarmeria din tm , despre care as putea sa spun si eu multe

    Eu cam am o idee de ce s-a intamplat, dar, Sergio ai fost la meci, ce s-a intamplat? Cum a fost?

    P.S. Mai pot sa mai postez unul ca a fost dubla?
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  9. #9
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    N-am fost din pacate ca a fost vineri si am avut program. Am auzit ca ar fi fost ceva incidente, ca de obicei intre cele doua orase, dar multi exagereaza cu chestiile astea sa-si faca reclama. In presa timisoreana n-a aparut niciunde ca ar fi fost incidente grave cu jandarmeria. In fine...

    Pe mine ma doare faptul ca am pierdut atat de clar in fata unei echipe care este departe de forma de acum 2-3 ani.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  10. #10
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Ei las. Va-tzi obishnuit. Ar fi culmea sa amitetzi pretentzii acum si la basket. Nici WP nu mai este ce a fost, dar sper ca se va reconstrui echipa si incet incet, se va schimba situatzia.
    Semper Fidelis

  11. #11
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    emitetzi. sorry
    Semper Fidelis

  12. #12
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    De ce sa nu emitem? Nu uita ca Elba nu-i o echipa infiintata peste noapte cu jucatori adusi de pe camp. Are traditie, din pacate nu si posibilitati prea mari.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  13. #13
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ce am ajuns mai fratilor... Sa decida fotbalul feminin sau cel de juniori cate echipe sa fie in div. A. Nu da dracu' maine sa schimbe astia sistemul competitional... Is tare curios! De' se intampla asa, vorba celor din SUR "BLAT Reloaded". In loc din 16 sa reduca la 14 echipe, tot cu 3 cazute direct, sa avem meciuri tari, la sange, sa insanatosim fotbalul, noi marim nr. echipelor... Ma uit acuma la Ghe. Stefan (Ceahlaul), la ProTV. Sincer, imi e scarba... Imi explica el mie acum ca e mai bine cu 18. Pai ii, ca o luat-o iar Ceahlaul, acuma de la Petrolul, o contracandidata, si acasa. Daca se revine la 18, nu cred ca mai are rost sa promoveze vreo echipa din B3. Take my word for it! Si asa B-urile au prea multe echipe. Si aici ar trebui doar 14, cu 3 cazute direct. Dar ca la romani, de ce sa facem cum ar fi bine... Auzi la ala "Adunarea Generala si statutul..." pe ***** *****!
    Hai UTA! 6-0 cu Bistrita! Respect!

    PS= mai bine divizam fotbalul intern. Sa faca aici in Vest o liga separata! Nu avem nevoie de serpi si bisnitari care sa intoarca tot timpul regulile in favoarea lor si sa ii **** pe outside-ri! Daca se voteaza varianta cu 18, cade Oradea garantat!!! Normal doar Oradea! Aahhh, hai ca am glumit!
    Last edited by RedBaron; 15th March 2004 at 00:25.

  14. #14
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Mai daphix-e, ce rau esti... Poate asa este, poate ar trebui sa ne facem o liga separata, cine stie...ca toti de dincoace de carpati spun ca atunci cand vin cei de la Bucuresti numai spaga o cauta, iar cand merg inapoi, ...aaa... aia de acolo, pai aia sunt tarani, provincie, si din astea, dar banu de la noi vin din Transilvania...si tot noi suntem aia care luam in gura...ce de dat bani dam de primit nu primim decat... faramiturile, asa ca cine e fraierul? Tot noi suntem fraierii, au dreptate miticii...
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  15. #15
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    Ce am ajuns mai fratilor... Sa decida fotbalul feminin sau cel de juniori cate echipe sa fie in div. A. Nu da dracu' maine sa schimbe astia sistemul competitional... Is tare curios! De' se intampla asa, vorba celor din SUR "BLAT Reloaded". In loc din 16 sa reduca la 14 echipe, tot cu 3 cazute direct, sa avem meciuri tari, la sange, sa insanatosim fotbalul, noi marim nr. echipelor... Ma uit acuma la Ghe. Stefan (Ceahlaul), la ProTV. Sincer, imi e scarba... Imi explica el mie acum ca e mai bine cu 18. Pai ii, ca o luat-o iar Ceahlaul, acuma de la Petrolul, o contracandidata, si acasa. Daca se revine la 18, nu cred ca mai are rost sa promoveze vreo echipa din B3. Take my word for it! Si asa B-urile au prea multe echipe. Si aici ar trebui doar 14, cu 3 cazute direct. Dar ca la romani, de ce sa facem cum ar fi bine... Auzi la ala "Adunarea Generala si statutul..." pe ***** *****!
    Hai UTA! 6-0 cu Bistrita! Respect!

    PS= mai bine divizam fotbalul intern. Sa faca aici in Vest o liga separata! Nu avem nevoie de serpi si bisnitari care sa intoarca tot timpul regulile in favoarea lor si sa ii **** pe outside-ri! Daca se voteaza varianta cu 18, cade Oradea garantat!!! Normal doar Oradea! Aahhh, hai ca am glumit!
    Daphix eu sunt pentru 18, dar sa pice 6 sa nu poate echipele sa blatuiasca meciuri pentru a ramane in prima liga, iar din b sa intre primele 2 din fiecare serie. Sincer imi doresc sa vad echipe precum Ceahlaul, Bistrita, Bacau in divizia a 2-a sa retrogradeze si sa lupte sa promoveze inapoi in prima liga. imi doresc mai mult fotbal in prima liga, este prea putin 30 de etape, este adevarat ca si cheltuielile sunt mai mari si unele cluburi nu ar face fatza, vezi cazul UMT, dar prima divizie implica si riscuri.
    FoRzA UTA!!
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  16. #16
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Aici sunt deacord cu tine mai albrosu, in toate campionatele tari sunt 18 echipe si se joaca foarte multe meciuri.Principalul argument pro 16 este acela ca nu sunt blaturi, ceea ce cred eu ca nu sta in picioare, iar pe de alta parte si intr-un campionat cu 18 ar putea fi inlaturata aceasta suspiciune prin diverse metode...

    Dar acuma Becali decide, o sa ne faca praf daca nu il decapiteaza...
    Last edited by RedBaron; 18th March 2004 at 13:52.
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  17. #17
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Fie 18, dar nu cum a fost pana acum. Trebuie gandit in asa fel incat sa nu apara echipe de mijlocul clasamentului, care pot imparti puncte la nevoie.
    Eu ma gandeam la 14 cu 3 retrogradate si poate un fel de play-off. Nu sunt prea multe echipe solide financiar, cu stadioane "in regula", etc.
    In fine, e bine ca nu au reusit sa impuna acel 18 cu 1 ca eram de rasul lumii.

  18. #18
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Super-Steaua lui Gigi Becali, care trebuie sa "mature cu Rapidul" gazonul din Ghencea si sa provoace "furtuna" in Stefan Cel Mare a luat 1 pct din cele 2 confruntari. Poate pe viitor se invata minte si el si Stoica sa fie mai ponderati in afirmatii si sa nu subestimeze adversarul.

  19. #19
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    E ca super UTA... ca io tot zic la toti ba sa VEZI ca uite asa si pe dincolo, si cand joaca cu Olimpia...egal...dar ce sa fac, doar nu o sa zic nimic rau de UTA
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  20. #20
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Talking Pentru prietenii bihoreni

    Cica meciul vostru cu Poli AEk il veti disputa in nocturna!!! Fiecarui spectator i se va inmana o lanterna, la intrarea pe stadion.

    Ce zici Ad3an?

  21. #21
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    buna
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •