View Poll Results: Merita Italia titlul mondial?

Voters
44. You may not vote on this poll
  • Da, a fost cea mai buna

    33 75.00%
  • Nu, alta echipa il merita (mentionati numele)

    11 25.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 49

Thread: Merita Italia titlul mondial?

  1. #22
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    asa si asa...argentina era o candidata...

  2. #23
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Cea mai spectaculoasa sigur n-a fost, dar a fost o echipa in adevaratul sens al cuvantului, au stiut cand sa se apere si cand sa atace. Deci...daca l-au castigat, inseamna ca il merita cat de cat..

  3. #24
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realmadrid.com View Post
    Deci...daca l-au castigat, inseamna ca il merita cat de cat..
    oh, pasa, cat de darnic esti :p

  4. #25
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Multumeste-i lui Trezeguet...a vorbit Moggi cu el, si gata...s-a facut ca rateaza

  5. #26
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    De Trezeguet mi-a parut foarte rau...nu trebuia sa rateze el, dar asta e...

  6. #27
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere Italia a ajuns cu noroc in finala. In toate meciurile din faza secunda a avut noroc, cu Australia, Ucraina si Germania, si chiar si in Finala. Personal as fi vrut o finala Germania - Anglia..dar asa a fost sa fie, e aiurea sa ne dam cu parerea acum. Evident ca o sa spunem ca meritau finala echipele cu care am tinut fiecare, dar si Argentina merita Finala, si Spania, Germania, oricum...dupa cum s-a jucat din faza secunda, din punctul meu de vedere Germania - Franta ar fi fost finala. dar asta e doar parerea mea, nu trebuie sa fiti de acord cu ea.

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Acum daca analizam un pic la rece ne putem da seama ca Italia a avut merit sa treaca totusi de doua meciuri capcana ...

    Primul a fost cu Australia din cauza antrenorului olandez ... Hiddink era bine pregatit contra jocului italian dar din pacate pentru el nu prea avea cu cine sa aplice tactica ... Prea putin talent in echipa cangurilor ..

    Al doilea e cel cu Germania unde cred eu ca de fapt si-a cistigat de fapt titlul ...
    Sa bati Germania la ea acasa in semifinala CM cred ca nu se va mai vedea de acu' in 200 de ani ...

    In finala , vorbind in afara de incidentele cu Zidane si Materazzi, a jucat exact cum trebuia ...
    Adica a fortat in prima repriza la gol ... cred ar fi facut-o chiar daca Franta nu conducea ... pentru apoi sa inchida si sa gestioneze cum trebuie scorul ...

    PS. Cred ca daca Domenech juca cu Trezeguet de la inceput era un pic altfel ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hagi2006 View Post
    In toate meciurile din faza secunda a avut noroc, cu Australia, Ucraina si Germania, si chiar si in Finala.
    Ucraina? Cheama cineva la spitalul 8+1 ca eu am epuizat creditul?
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    da nenorociti italieni astia, pun pariu ca dak se trageau penalty-urile la poarta din stanga castigau francezi....mama lor de norocosi.

  10. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Al Dracu View Post
    Ucraina? Cheama cineva la spitalul 8+1 ca eu am epuizat creditul?
    Ce anume te-a surprins ?
    Ucraina echipa slaba venita din optimi cu Elvetia modesta si ea ...

    Cred ca Hagi a subinteles noroc ca au picat in partea asta a tabloului ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #32
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    italia merita clar titlul !!!!!!!
    cei care nu sunt de acorzi sa-si tina parerile pentru ei ca habar nu au ce vorbesc!!!!!!!
    rusinica!!!!!!!!

  12. #33
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Italia merita titlul ... la fel ca Argentina ...

    Cei care nu sunt de acord sunt invitati sa-si spuna parerea argumentind daca se poate ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #34
    senior Geog's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    170
    Reputatie
    0
    Daca a castigat inseamna ca a meitat. Bravo Italia.

  14. #35
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    50% merita 50 nu....2 minute de neatentie..

  15. #36
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    bravo ITALIA
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  16. #37
    Rapidist 100%rapidist's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Romania, Tg-Mures
    Posts
    545
    Reputatie
    1
    Eu zic ca Italia a meritat pe deplin titlul mondial!!!Au fost cei mai buni!!!
    Rapidist pana la moarte si dupa!!!:

  17. #38
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    da l-au meritat, au fost mai atenti ca Franta in finala
    HENRY

  18. #39
    Rapidist 100%rapidist's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Romania, Tg-Mures
    Posts
    545
    Reputatie
    1
    Daca au fost mai atenti atunci inseamna ca au muncit pt cupa si asta inseamna ca l-au meritat!!!
    Rapidist pana la moarte si dupa!!!:

  19. #40
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    il merita pentru nimeni nu ia bagat in seama pe italieni!!!!
    si asa au reusit sa creasca de la meci la meci!!!!
    bravo italia!!!!

  20. #41
    Rapidist 100%rapidist's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Romania, Tg-Mures
    Posts
    545
    Reputatie
    1
    Italieni au jucat bine in toate meciurile inafara de doua!!!Cea cu Statele Unite cand au remizat 1-1 si in cea cu Australia unde au dat gol dintr-un penalty(care na fost penalty)in minutul 93!!!
    Rapidist pana la moarte si dupa!!!:

  21. #42
    incepator
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Italia nu a meritat titlul de campioana mondiala la fotbal. Merita locul doi.
    Franta a fost superioara in finala, lucru vizibil cu ochiul liber si cuantificabil prin statistica jocului. Franta a avut o atitudine activa, a incercat sa marcheze, si-a creat ocazii, a urmarit golul. A avut noroc cu gresala arbitrului la penaltyul din min 7. In repriza a doua, insa ar fi trebuit sa primeasca un penalty. Oricum, astea sunt greseli de care nu prea are rost sa ne legam. Vorbim despre joc, nu numai despre unele faze, ca nu suntem la TV.
    Italia a incheiat jocul in min 45 (dupa ce-l incepuse prin min 10). Dupa care nu a facut decat sa urmareasca adversarul si sa incerce sa-l blocheze. A juca 75 de minute "aparare beton si ce-o da Dumnezeu in atac" nu constituie chiar un merit. Sincer, m-a mirat pasivitatea Italiei in repriza a doua si in prelungiri; in pauza ma gandeam ca o sa-i spulbere pe francezi in 90 de minute. Se pare ca nu au fost in stare decat sa evite sa fie spulberati ei de "batraneii" lui Domenech.
    Pasivitatea Italiei, atitudinea ei contra jocului si exclusiv pentru rezultat a devenit evidenta dupa eliminarea lui Zidane. Nici cu un om in plus italienii nu au avut curaj / interes sa atace.
    Italia, poate, merita titlul de campioana mondiala a penaltyurilor, desi si acolo sunt unele dubii. La urma urmei, italienii au transformat 5 lovituri din cinci, iar francezii 3 din patru, la a patra lovitura mingea cazand la o plama de linia portii.
    Despre traseul pana in finala, nimic de zis. Italia a fost mai buna decat Australia (chiar daca a invins dintr-un penalty inventat), Ucraina si Germania, desi in meciul asta i-a trecut glontul pe la urechi. A avut un pic de noroc marcand in min 119 dintr-un sut dirijat, parca, de Cel de sus.
    Franta a castigat clar si meritat in optimi, sferturi si semifinale, toate in 90 de min. Fara nici un fel de ajutor / eroare de arbitraj (unii au spus ca lovitura libera din care au marcat golul doi cu Spania au fost cadou; fals, Dinu - parca - a explicat f bine faza; de latfel, brigada italiana care a arbitrat acel meci mi s-a parut aproape perfecta).
    In fine, Zidane a comis un gest urat, dar Materazzi a aratat cat de jos pot fi cobori italienii pentru un rezultat. Mi-e rusine de Zidane, mie- greatza de Materazzi.
    Apropo de chestia asta: daca vreunul dintre italieni ar fi avut un dram de onoare, ar fi pomenit ceva de niste scuze pt provocarea lui Zidane.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •