Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 177 of 177

Thread: Tur '03-'04

  1. #169
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Dupa restanta jucata si castigata de Olimpia Satu Mare in fata celor de la "U" Cluj, clasamentul s-a modificat astfel:

    L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
    1. Olimpia Satu Mare 15 11 1 3 29 - 8 34 +10
    2. FC UTA 15 11 1 3 26 - 14 34 +10
    3. Jiul 15 10 2 3 34 - 10 32 +11
    4. Gaz Metan 15 9 3 3 23 - 12 30 +9
    5. CFR Cluj 15 8 4 3 43 - 14 28 +4
    6. Univ. Cluj 15 8 3 4 24 - 15 27 +6
    7. Armatura Zalau 15 7 2 6 27 - 22 23 +2
    8. Oasul Negresti 15 7 2 6 24 - 28 23 +2
    9. Corvinul 15 7 1 7 23 - 22 22 -2
    10. CS Deva 15 6 1 8 21 - 18 19 -5
    11. Tricotaje Ineu 15 6 1 8 28 - 28 19 -5
    12. CSM Resita 15 5 1 9 16 - 35 16 -5
    13. IS Campia Turzii 15 4 2 9 14 - 28 14 -10
    14. ACU Arad 15 3 3 9 12 - 21 12 -9
    15. FC Baia Mare 15 2 2 11 18 - 49 8 -16
    16. Minaur Zlatna 15 1 1 13 6 - 44 4 -17

    ... totusi, UTA are avantajul meciului direct castigat (cu Olimpia, la Arad).
    Se pare ca B3-ul ramane cea mai stransa serie, dupa ce a fost considerata cea mai "usoara".

    http://fcuta.arad.ro/sezon/echipa_foto/10.jpgCiprian Luca, jucatorul turului ptr. UTA dupa parerea mea! De "profesie" fundas central, jucat uneori si mijlocas defensiv.
    Last edited by RedBaron; 5th December 2003 at 01:53.

  2. #170
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    B3-ul pare mai echilibrat, poate cel mai echilibrat, iar UTA mai are mult pana la promovare! Asta mie imi este clar!
    Spre deosebire de Sportul, lotul UTA-ei nu mi se pare de perspectiva... mai deloc! Avem si noi cativa jucatori buni, care pot face fata in div. A... dar restul... Stam "f.prost" cu atacantii si "cam prost" cu mijlocul. Totusi mai este timp... mai vedem!

    Parerea mea este ca locul nostru nu este in A, mai clar, nu meritam inca un loc in A! Poate in viitor!
    :forza uta:
    Cred ca asta nu ar trebui sa fie o problema. Orice jucator fara contract ar fi dispus sa mearga la o echipa de "A", chiar daca necesita ceva stimulente financiare. Cred ca problema ar trebui pusa altfel: in cazul unei promovari, ar avea UTA forta financiara sa aduca ceva jucatori de valoare la Arad??? Daca da, totul e OK, merita sa trageti la promovare. Daca nu, problema devine cam trista.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  3. #171
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Stii cum e cu forta financiara pe la noi... in general!

    Apoi, mi-as dori ca echipa, odata ce promoveaza, sa-si pastreze lotul, mai mult sa-l intareasca cu maximum 3 jucatori sa spunem. Ori la noi... adica la UTA, nu prea e cazul, in sensul in care, din lotul nostru sunt destui jucatori care nu fac fata in A! Apoi vreo 2 sunt peste 33 de ani... titulari pe posturi de maxim efort...

    Ideal e sa promovezi cu un lot, dupa cum spuneam, sa-l intaresti un pic, astfel nu pierzi din omogenitate si sa ai si o siguranta financiara. Ideal... sau utopic.

  4. #172
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Totusi, cum ramane cu Luca?
    Intr-un interviu acordat nu demult ziarului nostru, Calin Chisbora, presedintele CA al FC UTA, spunea ca, in ceea ce-l priveste pe jucatorul Ciprian Luca, al carui contract este scadent in februarie anul viitor, lucrurile sunt clare, masivul aparator cazand la un acord cu gruparea aradeana. Ei, bine, cu riscul de a-l contrazice pe conducatorul din Calea Aurel Vlaicu, trebuie sa spunem ca nu e chiar asa! AGENTURA a aflat nu numai ca Luca nu a semnat inca nici o prelungire, negociata in prealabil, a contractului, ci si ca nimeni de la club nu l-a invitat pana acum la vreo discutie pe aceasta stringenta si arzatoare tema. Intrebat daca ar fi dispus sa continue in tricoul „Batranei Doamne”, Luca a raspuns sec: „Da, cu conditia ca clubul sa-mi ofere o locuinta decenta in proprietate exclusiva!”, nici mai mult, nici mai putin! Se pare ca, in fata unei asemenea doleante, directorul executiv Emanoil Gherghel ar fi propus Consiliului de Administratie sa faca efortul de a-i cumpara jucatorului casa dupa care jinduieste, iar lui Ciprian sa consimta, in schimb, sa semneze cu UTA pe inca cinci ani!
    Preluat din Fotbal Vest

    Ciprian Luca este jucatorul a carui poza o gasiti mai sus (cu vreo 2 mesaje). Oricare ar fi adevarul... Luca tre' as ramana la UTA!

  5. #173
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Si tot din Fotbal Vest, despre antrenorul textilistilor Boruga (foto):
    Dupa meci, ziaristii au participat la cea mai scurta conferinta de presa care a avut loc vreodata la UTA. La intalnirea cu gazetarii a venit doar Gigi Boruga, care, dupa ce s-a asezat pe scaun, si-a tras sufletul si apoi a rostit urmatoarele cuvinte: “Va multumesc tuturor acelora care ati facut ceva bun pentru acest club. La revedere!” Acestea fiind zise, tehnicianul s-a ridicat brusc de la masa, si a parasit, putin ravasit, incaperea, lasandu-i ca la dentist pe reprezentantii mass-media aflati inauntru. Abordat mai tarziu, Boruga a spus: “Cu voi, de la «Fotbal vest», vreau sa discut mai pe indelete, la o tigara si-o cafea. Voua am mai multe sa va spun...”
    http://fcuta.arad.ro/sezon/echipa_foto/54.jpg

  6. #174
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    Stii cum e cu forta financiara pe la noi... in general!

    Apoi, mi-as dori ca echipa, odata ce promoveaza, sa-si pastreze lotul, mai mult sa-l intareasca cu maximum 3 jucatori sa spunem. Ori la noi... adica la UTA, nu prea e cazul, in sensul in care, din lotul nostru sunt destui jucatori care nu fac fata in A! Apoi vreo 2 sunt peste 33 de ani... titulari pe posturi de maxim efort...

    Ideal e sa promovezi cu un lot, dupa cum spuneam, sa-l intaresti un pic, astfel nu pierzi din omogenitate si sa ai si o siguranta financiara. Ideal... sau utopic.
    In primul rand, sarbatori fericite, Daphix_. Problema cu banii e oricum generala, ideea este ca, daca ai de unde sa iei ceva jucatori de valoare (totusi, nu sa schimbi complet lotul, maxim 4-5), si mai ales daca ti-i permiti, totul ar putea fi OK. In ceea ce il priveste pe suporterul lui Apullum, i-as recomanda sa fie mai ponderat. Nu garantez ca in retur vor mai scoate acelasi numar de puncte in deplasare, ca la Alba m-am convins. Si aici ma refer la chestia aia cu "serie B", orice echipa de la locul 4 in jos e in pericol.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  7. #175
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Uite ca de plictiseala cei din Alba Iulia au gasit si Internetul...
    Personal ma bucur pentru Unirea ca a reusit sa faca astfel de rezultate, insa cand vine unul ca asta atunci nu pot sa iti zic altceva decat . Nu stiu, ... ma gandesc ca nici nu ar fi trebuit sa te bag in seama... dar hai treaca de la mine...

    Forza UTA!!!
    Last edited by RedBaron; 16th January 2004 at 18:18.
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  8. #176
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by No1Fan
    Uite ca de plictiseala cei din Alba Iulia au gasit si Internetul...
    Personal ma bucur pentru Unirea ca a reusit sa faca astfel de rezultate, insa cand vine unul ca asta atunci nu pot sa iti zic altceva decat . Nu stiu, ... ma gandesc ca nici nu ar fi trebuit sa te bag in seama... dar hai treaca de la mine...

    Forza UTA!!!
    ma simt onorat ca m-ai bagat in seama.oricum nu stiu de ce imi pierd eu timpul vorbind cu suporterii aradeni /fu/

  9. #177
    UTA the Best! adymax's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chicago
    Posts
    119
    Reputatie
    1
    Cei cu amorteala asta pe aici???

    La multi ani tuturor si un an plin de impliniri!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •