Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 177

Thread: Tur '03-'04

  1. #64
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mah Flo mai tine cu Dinamo, asa hardcore?
    Cu Minerul (sau Otelu) Stei ce se mai aude... parca s-au unit... ii chema FC Stei... parca a batut Telecomul (jud. Arad/ div. C) acolo... .
    In fine... se vehiculeaza (zvonuri) ca Popa ar reveni la UTA... s-a scris prin presa... . Auzi, iti propun un schimb, vi-l dam pe Manta... ce imi dai la schimb?

  2. #65
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Un singur abonament vandut la Baia Mare!

    F.C. Baia Mare traverseaza o perioada dificila, incasand acum a patra infrangere consecutiva. Cum e normal in astfel de situatii, spectatorii se imputineaza de la meci la meci. Pretul unui bilet in „Dealul Florilor” este de 40.000 de lei la tribuna oficiala si 20.000 de lei in rest. S-au pus in vanzare si abonamente la inceputul campionatului. Curioasa este insa gandirea conducerii, pretul unuia fiind 800.000 de lei pe tur!! In aceste conditii, nu trebuie sa mire pe nimeni faptul ca s-a vandut un singur abonament, care a fost cumparat de vicepresedintele clubului!

    Fotbal Vest

    800k...

  3. #66
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Daphix_ , rezultatul meciului din turul campionatului trecut dintre echipele noastre a fost 3-1 pentru UTA, nu 2-0. Au reusit si ametitii nostri sa dea un gol.

  4. #67
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Flo tot dinamovist e da mai mult REBEL,la Dianamo-F.C.Bihor parca zicea ca tine mai mult cu Bihoru totusi si il inteleg.
    Iar cestia cu F.C Stei a cazut stii tu cum e una e sa existe 2 presedinti doua conduceri,ma intelegi nu nici unu nu ar renunta iar cine are de suferit sunt fani,oricum vezi ce naspa e la petrolu acum.
    Da ma au batut Telecomu vostru la Stei in Cupa da s-a razbunat mineru stei pe Frontiera Curtici care zicea ca are pretenti la promovare in B a reusit un egal acasa la ei.
    Oricum si daca se unesc si daca joaca in A,sau in B cu REBEL PANA LA MOARTE!!!!!!!!!
    Popa vine la voi,daca vine el promovati,da sa il tineti numa pana promovati nu mai mult,
    In schimbul lui Manta o sa il primiti pe Naidin,e okkk
    Se mai zvoneste ca "batausul" de la Poli vine la Oradea,
    probabil nu a avut primit dstula bataie!!! ciocan ciocan

    La noi se mai spera in aducerea jucatorului simbol al clubului si anume Zoltan Csehi.....
    Domocos e accidentat asa ca.........

    Ceahlaul-F.C. Bihor
    .......0 ........3
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #68
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ce tie si cu Flo... tine si la Diana si cu Dinamo => Dianamo...
    Ok! Naidin e OK! O sa propun la club!
    Hai Poli si Alba!
    Hai Brasovul!
    Hai Hai Bihoru!
    Hai Hai Hai UTA!

    La anu' tre' sa ne intalnim cu totii in A si dup'aia in CL! Numai bine!

  6. #69
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Demian a debutat la tineret

    Fotbalistul UTA-ei, Marius Demian a debutat miercuri la echipa olimpicã a Romāniei. Fundasul central arãdean a intrat īn partea a doua a meciului pe care tinerii tricolori l-au pierdut la Florenta cu echipa similarã a Italiei, īntr-un joc īn care nu a lipsit de pe teren nici ex-utistul Radu Mãrginean. „Squadra azzura” a īnvins cu scorul de 2-0, partida avānd caracter de verificare.
    Observatorul de Arad.

    Demian pana acum nu a impresionat la UTA... deloc! Dar... sper sa prinda zile bune si la noi!

  7. #70
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Cigan e un antrenor de perspectiva. nu am vazut Ineul jucand dar totusi promovarea pe care a reusit-o in B, dupa ce echipa a fost repartizata intr-o serie destul de incomoda a Diviziei C, plus rezultatele de pana acum il recomanda ca un tehnician cu potential. probabil ca ar mai avea nevoie de un an-doi in B sa se caleasca si apoi poate "sari" fara probleme la A. eu unul il stimez pentru ce a facut intr-un orasel aradean fara resurse financiare spectaculoase. bine, e drept ca a beneficiat si de decizia FRF-ului de a mari Divizia B.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  8. #71
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    UTA - Ind. Sarmei Campia Turzii: 2-0
    Un joc bun al UTA-ei, prin comparatie cu tot ce am vazut pana acum... Normal, in min. 15 (parca) Drida ia rosu, si din nou UTA joaca in 10 oameni... Si asa, ISCT nu a aratat multe, iar UTA a fost peste oaspeti la toate capitolele as spune! In repriza a doua, pe la mijlocul ei mai exact, se restabileste egalitate numerica... UTA si mai creat ocazii de gol, putea fi chiar 3-0! Si asa, 2-0 este un scor bun, au marcat Petrut (nr. 21) si Manta (nr. 25)! Acesta din urma, parca a fost alt om (dupa ce i-am spus ca-l dam la Bihoru', la schimb cu Naidin ) si a facut cel mai bun meci al sau din acest sezon, de fapt toata echipa a jucat bine!
    Asadar UTA: Grozav- Lingurar, Demian, Varga, Panaitescu, Luca, M.Popescu, Drida, Radoi, Manta, Petrut. Au mai intrat Sziler, Stefeliga si F.Popescu (au iesit Manta, Petrut si Varga).
    Il mentionez pe Petrut, un jucator de perspectiva, care sper sa nu plece de la UTA! Ca ne-am obisnuit ca toate valorile sa plece imediat ce... se ridica un pic!

    Sper sa nu fie un foc de paie, dar UTA chiar a miscat ceva, in concluzie, sper ca lotul sa inceapa sa prinda in omogenitate. Urmatorul meci, cel cu Gaz Metan este un examen important ptr. UTA! Un rezultat bun ar fi... excelent! Trebuie insa precizat ca Drida nu va evolua impotriva Mediasului, in urma acelui cartonas rosu! Pacat, el este un jucator de baza la UTA, mijlocas... In fine...

    O vorba si despre SUR, care s-a prezentat la fel ca si echipa, foarte bine! O mica galerie (aprox. 50 oameni) formata din forum-isti de la UTA (de pe site-ul oficial) cu niste invitati de onoare de pe acest forum, precum si alti fani (forum-less). Intr-un cuvant, SUR= calitate, nu cantitate... Oricum, cele 2 galerii SUR si RF, prin concurenta creata, au ridicat stafeta (in acest domeniu), prin comparatie cu ce se mai vedea pe la UTA. Momentan nu au existat probleme intre cele 2 grupari si nici nu cred ca vor fi! Doar concurenta!
    Numai bine!
    si

  9. #72
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    De-ale lui Borugã
    „Nu stiu de ce l-a eliminat Berbecaru pe Drida, cãci dacã as stii de unde vine interesul…”
    „Voi ziaristii aveti unele curiozitãti pe care ar fi bine sã nu le aflati niciodatã!”
    „I-am fost jucãtor lui Rãdoi la Minerul Motru. Era cel mai bun…”
    „Dacã īn Italia s-ar da eliminãri la fiecare fault ca a lui Drida, acolo nu s-ar mai īncheia nici un meci pentru cã nu ar mai fi decāt trei-patru jucãtori pe teren”
    „Nu stiu ce stil de arbitraj este acesta. M-am uitat la UTA cu Steaua din 1993, acolo a fost mãcel. Acum gata, la fiecare atingere… rosu!”

    Observatorul de Arad.

  10. #73
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Gaz Metan Medias - UTA : 0 - 0

    <UTA putea mai mult
    Ne īntreb&atilde;m si acum dac&atilde; ce s-a īntāmplat la Medias intr&atilde; īn aria normalului. Ne īntreb&atilde;m dac&atilde; īn urma unui joc foarte īncālcit se impunea s&atilde; existe un īnving&atilde;tor. La fel, ne īntreb&atilde;m dac&atilde; UTA a fost mai aproape de victorie decāt de īnfrāngere, dac&atilde; a cāstigat 1 punct sau a pierdut 2. Cert este īns&atilde; c&atilde; juc&atilde;torii afisau dup&atilde; meci un aer de dezam&atilde;gire semn c&atilde; ei stiu c&atilde; se putea mai mult, c&atilde; se puteau īntoarce cu 3 puncte.
    Alb-rosii au fost cei care, pe toat&atilde; durata disputei, au dictat ritmul jocului. Au dominat teritorial īn 1 parte dar ocaziile au īntārziat s&atilde; apar&atilde;, cea mai mare fiind la poarta lui Iliuciuc – sutul lui V. Stoica (’45+1) din lovitur&atilde; liber&atilde; nimerind transversala. Īn rest cāte 1 de ambele p&atilde;rti, Petrut respectiv Boaru, dar la fiecare din ele s-au opus portarii.
    Īn partea secund&atilde; „i-am l&atilde;sat deliberat s&atilde; ne domine pentru a fi mai periculosi pe contraatac, ceea ce s-a si īntāmplat” a spus Borug&atilde;. Mediesenii atacau haotic, toate actiunile lovindu-se de barajul ar&atilde;dean īn care au excelat Varga – foarte bun la recuperare īn fata liniei defensive, si Demian – care parc&atilde; a reīnviat de cānd a intrat īn atentia antrenorilor federali, el respingānd de 2 ori din fata liniei portii la singurele oportunit&atilde;ti ale gazdelor, ambele ale lui Dulcea (’58 si ’88). Īn schimb UTA a fost la un pas de gol īn minutul 70 – pas&atilde; lung&atilde; R&atilde;doi, pivotare senzational&atilde; a lui Manta care a sc&atilde;pat singur cu portarul si din 8 m a trimis razant cu bara al&atilde;turi de poart&atilde;, sau īn minutul 79, cānd acelasi R&atilde;doi a centrat si Lingurar – īntre doi fundasi adversi – a trimis din 6 m cu capul putin pe lāng&atilde; poart&atilde;.
    Jocul a fost pres&atilde;rat cu extrem de multe greseli individuale, cele mai multe de partea g&atilde;zarilor, care lovindu-se de masivitatea ap&atilde;r&atilde;rii utiste „nu au putut s&atilde;-si pun&atilde; īn practic&atilde; jocul tehnic” a spus antrenorul acestora, Silviu Dumitrescu. Una dintre cel mai hazlii faze ale partidei s-a desf&atilde;surat īn minutul 12, cānd la un duel lāng&atilde; linia de margine īntre Petrut si Stoica, ar&atilde;deanul l-a demolat pe asistentul Fecioru.
    Arbitrul īntālnirii, I. Serea, a prezentat o adev&atilde;rat&atilde; lectie despre cum se conduce o partid&atilde; de fotbal.

    “Am vrut s&atilde; dau cu exteriorul„
    Petrus Manta a ratat cea mai mare ocazie a partidei cānd, īn min. 70, a trimis din 8 m al&atilde;turi de poart&atilde; din pozitie de singur cu portarul Rosca. „Am vrut s&atilde; dau cu exteriorul. L-am dep&atilde;sit usor pe fundas, l-am v&atilde;zut pe portar c&atilde; ezit&atilde; s&atilde; ias&atilde; din poart&atilde;, dar din p&atilde;cate am prins putin siret si nu mi-a venit s&atilde; cred cānd am v&atilde;zut c&atilde; mingea merge afar&atilde;” a spus Manta.

    Gaz Metan - FC UTA 0-0
    Medias – Stadion „Municipal” – Spectatori: 1.000 – Teren excelent – Timp frumos

    Gaz Metan: Rosca – Andrei, Nicolau, Bogoi – C. Stoica, V. Stoica (’59 C. Moldovan), Negus (’75 F. Somf&atilde;lean), Petelean – Gavrilescu (’46 Dulcea), Dāmbean, Boaru
    Antrenor: Silviu Dumitrescu

    FC UTA: Iliuciuc – Panin, Luca, Demian, Panaitescu – Lingurar, Varga, M. Popescu, R&atilde;doi (’87 Chitescu) – Manta (’77 Stefelig&atilde, Petrut (’64 F. Popescu)
    Antrenor: Gheorghe Borug&atilde;

    Lucic&atilde;, idol de Medias
    Ferencz Lucian Popescu, actual atacant al UTA-ei, si-a petrecut o parte a carierei la Gaz Metan, unde a devenit idol local. Altfel nu se explic&atilde; de ce, īn momentul intr&atilde;rii sale īn teren – īn culorile alb-rosii, Lucic&atilde;, cum este apelat de localnici, era īncurajat s&atilde; marcheze īn poarta gazdelor.

    „Puteam si cāstiga, dar puteam si pierde. Manta si Lingurar au ratat situatii rarisime, dar la fel de bine mingea sutat&atilde; īn bar&atilde; de V. Stoica putea intra īn poart&atilde;. Ap&atilde;rarea si mijlocasii īnchiz&atilde;tori – M. Popescu si Varga, au jucat foarte bine, dar mijlocasii laterali si Petrut m-au dezam&atilde;git. Manta a luptat mult, dar a ratat singur cu portarul. Cred c&atilde; īn cursa pentru promovare suntem noi, Gaz Metan si Olimpia. CFR Cluj nu este o candidat&atilde;!”
    Gigi Borug&atilde; – antrenor FC UTA

    Pat&atilde; alb-rosie
    Dintre cei 1.000 de spectatori prezenti la jocul Gaz Metan - UTA, aproximativ 70 erau membrii galeriilor UTA-ei. Cei mai multi fac parte din aripa Alecu Luca – galeria „Red Fighters”, dar si membrii mai nou īnfiintatei Ultra Speza Rossa au urm&atilde;rit meciul de la fata locului, deplasāndu-se cu trenul de dimineat&atilde; care a avut o īntārziere de 80 de min.

    „Egalul este echitabil. UTA s-a ap&atilde;rat foarte bine si ne-a pus īn mare dificultate. Gaz Metan nu este o echip&atilde; de lupt&atilde;, este una tehnic&atilde;. Ne bucur&atilde;m c&atilde; am trecut de jocurile cu CFR si cu UTA īn m&atilde;sura īn care ne multumim cu +2 cu care suntem actualmente.”
    Silviu Dumitrescu – antrenor Gaz Metan

    Gladiatorul Varga
    Unul dintre cei mai buni juc&atilde;tori de pe teren a fost N. Varga. Norbi a recuperat tot ceea ce era de recuperat la centrul terenului, a initiat actiuni periculoase de contraatac, fiind un permanent piston īntre linia defensiv&atilde; si cea de atac. La o anumit&atilde; faz&atilde;, precum un gladiator, Varga s-a aruncat la risc īntr-o alunecare la C. Moldovan īn urma c&atilde;reia acesta s-a ales cu o puternic&atilde; hemoragie nazal&atilde;. Nu a fost nici vorb&atilde; de fault, fapt demonstrat si de „centralul” Serea, care a l&atilde;sat jocul s&atilde; continue. >

    Observatorul de Arad

  11. #74
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Clasamentul seriei B3, dupa etapa a 6-a:

    1. CFR Cluj 6 5 1 0 22 - 2 16 +7
    2. Olimpia Satu Mare 6 5 0 1 9 - 2 15 +6
    3. FC UTA 6 4 1 1 8 - 5 13 +4
    4. Jiul 6 4 0 2 19 - 4 12 +3
    5. Oasul Negresti 6 4 0 2 11 - 13 12 +3
    6. Gaz Metan 6 3 2 1 8 - 4 11 +2
    7. Tricotaje Ineu 5 3 1 1 13 - 7 10 +1
    8. IS Campia Turzii 6 3 0 3 6 - 11 9 0
    9. CSM Resita 6 3 0 3 11 - 18 9 0
    10. Corvinul 6 2 1 3 11 - 10 7 -2
    11. Armatura Zalau 6 2 1 3 9 - 8 7 -2
    12. Univ. Cluj 5 2 1 2 6 - 6 7 +1
    13. ACU Arad 6 1 2 3 4 - 6 5 -4
    14. CS Deva 6 1 0 5 5 - 10 3 -6
    15. Minaur Zlatna 6 0 0 6 2 - 19 0 -9
    16. FC Baia Mare 6 0 0 6 5 - 24 0 -9

  12. #75
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Da se pare ca ady_sintemunici invinuieste UTA si CFR ca ar fi vindut meciuri la Dinamo. Ca bank e buna gluma!!!!!

  13. #76
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Re: COMICAL ALI APARE IN ROMANIA!!!!

    Quote Originally Posted by TZEFERU
    Mohammed Saeed al-Sahaf alias COMICAL ALI revine in Romania sub numele de GIGI BORUGA!!!!! la ARAD
    dupa meciul cu Gaz Metan declaratiile lui:
    COMICAL ALI: (antrenor UTA): ...... Pentru promovare se vor lupta UTA, Gaz Metan si Olimpia. Echipele din Cluj n-au nici o sansa.

    Parca daca bine i-mi aduc aminte in GRUIA nu demult UTA a fost zdrobita ...nu putin, scor 4-0. Mai mult CFR GRUIA este lidera seriei a III-a. Fara infringere.
    Dar..... guess what? Apare COMICAL ALI!!!!! Hai ca e bunaaa!!!!

    HAI CFRuuuuuuu!!!! FORTA CFR!!!!
    http://www.cfr-ecomax.ro

  14. #77
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mai... tu nu il cunosti inca pe Boruga!
    A spus fraza aceea cu buna stiinta! Se numeste "razboi psihologic"...

    Personal, inainte de acest sezon, nu remarcasem CFR Cluj, nu imi spunea prea multe aceasta echipa... , dar acum e momentul vostru!!! Acum puteti promova, aveti sponsori si jucatori!

    Sincer, chiar m-as bucura sa promovati, deoarece conducerea UTA-ei nu a dat dovada de profesionism, din mai multe puncte de vedere! Si decat sa promovam si sa ajungem iara la un obiectiv de genul "evitarea retrogradarii", mai bine mai stam prin B... pana cand avem un lot mai bun... Si pana la urma, cei mai buni tre' sa promoveze, iar pana acum, fara indoiala, cei mai buni din B3 au fost CFR Cluj!

  15. #78
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    Pai da ...stim e razboi psihologic dar totusi COMICAL ALI al vostru face chestia asta in "numar" comic.

    CFR GRUIA!!!!
    VIOLA SECTORE!!!!

  16. #79
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Eu inteleg in parte de ce tu spui ca este o declaratie comica... dar... nu inteleg porecla si ironia... astea nu imi plac!

    Deci, Boruga a spus ca el considera CFR-ul fara sansa! A trecut un sfert din campionat... nu sunteti promovati inca! Ati batut pe UTA acasa, ati facut egal la Medias, restul meciurilor nu conteaza asa mult, echipele fiind slabe! Veti avea cu ACU Arad cu Tricotaje Ineu, echipe ce vor face totul sa va incurce, mai este returul cu UTA, etc... In concluzie, sunt multe variabile! Unde mai pui ca, UTA creste constant in joc, mai greu asa, dar s-a vazut o crestere...
    Nu intelege ca echipele din judetul Arad vor vinde meciurile lor UTA-ei! Dar pot fi un aliat bun, cat despre "U" Cluj, nu cred ca poate fi vorba de a fi aliati cu voi! Pana la urma tot judetul Arad tine cu UTA!
    Cred ca Boruga s-a gandit asa cum am scris eu deasupra, in plus, ptr a... intretine un razboi psihologic, a aruncat aceasta declaratie, care poate face rau, intr-un anumit context!

    Faze de genu "comical ali", "gud boi"... pot fi interpretate altfel. Sa stii ca noi, astia din Arad, am auzit pe la TV engleza si stim ca se scrie corect "good boy"! We are not that stupid u know? No point in using "smart lyrics"!

  17. #80
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    OK, am scos varianta romanizata a lui "good boy", nu era cazul sa te superi...a fost gluma, nu am avut intentia sa fac misto. /nope/

    Da stiu, campionatul se joaca, CFR inca nu si-a declarat deschis intentia de promovare si "e o lupta" in continuare.
    Despre U Cluj nu stiu ce sa spun, sa piarda daca nu poate mai mult sau ma rog daca ar "vrea" sa piarda ... apoi vor vedea sponsori ..."joi la vara".

    In judetul Arad da, Tricotaje poate incurca "borcanele", ACU nu stiu voi stiti mai bine, vom afla simbata viitoare. Cit despre noi daca ne va putea ajuta Sirma e OK, de la U nu putem astepta nimic.

    In rest sper sa fie un campionat cinstit si sa fie meciuri frumoase.

    Apropo ai uitat sa spui ca am batut pe "U". Mare greseala. Cu asta trebuia sa incepi. Da, victoria impotriva UT-ei este reconfortanta fiind o contacandidata dar valoarea victoriei importiva rivalilor nostri de la "U" este "sky rocketing"....


    HAI CFR!!!

  18. #81
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    ...si "U" Cluj... ma rog, stiu ca sunt rivalii vostri, dar ca echipa, am inteles ca nu au "cine stie ce" lot! Totusi, mai corect, voi vedea ce lot au sambata viitoare!

  19. #82
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!

    U Cluj are totusi lot valoros...printre care Cocis (this is good man)+ 3 juniori la echipa nationala printre care Pacurar (a marcat la Deva)....se pare ca au fost din nou fraieri... in judetul Hunedoara nu pot decit egal....dupa ce conduc aproape tot meciul.

    Va veti convinge ..Simbata....
    Mi se pare un meci de:
    1 - 25%
    X - 50%
    2 - 25%

  20. #83
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    UTA - CSM Resita: 1-0

    UTA: Iliuciuc - Panin, Luca, Demian, Panaitescu - Lingurar, M.Popescu, Drida, Radoi - Manta, F.Popescu. Au mai intrat: Stefeliga (Manta), Sziler (Drida), Ciubancan.

    Inca 3 pct. ptr. UTA, inca un meci fara gol luat, insa inca un meci slabut! Desi parea ca echipa se afla pe o panta ascendenta, jocul acesta a semanat, din nou, cu... o chinuiala! UTA a dominat, putea juca chiar si cu 2 fundasi, dar... de la mijloc in sus... foarte subred! Spectatori, neobisnuit de putini, in jur de 1500. Totusi, pe buna dreptate! Preturi mari la bilete, fotbal nu prea se vede, adversari necunoscuti sau, oricum, de nivel... "sub nivel". Cu toate ca CSM Resita este un nume in fotbalul nostru, echipa traieste prin nume, momentan. Un 11 format in mare majoritate de tineri, cu exceptia a 3 jucatori mai experimentati.

    Putea fi si 3-0 daca ar fi fost sa concretizam mai mult/des, dar... o ocazie nu este un gol (nici macar la 3 ocazii clare nu primesti un 11m) deci ramanem cu golul marcat de Luca si sperante de mai bine, doar s-a incurca CFR-ul in ceva echipa, asta inainte sa ne incurcam noi, ptr. ca pare inevitabil sa castigam non-stop, dupa cum jucam.
    Unii au spus ca, poate echipa nu s-a mobilizat ptr. acest meci, avand in vedere situatia adversarului, in plus, urmatorul meci fiind la Cluj cu "U".
    De la UTA nu as putea remarca pozitiv jucatori, poate doar Luca, M.Popescu si Demian. Restul mi s-au parut... slabuti, cu niste minusuri mari la atac (Manta, F.Popescu) si la Radoi.

    Clasamentul dupa etapa a 7-a, B3:

    1. CFR Cluj 7 6 1 0 32 - 2 19 +7
    2. Olimpia Satu Mare 7 5 1 1 10 - 3 16 +7
    3. FC UTA 7 5 1 1 9 - 5 16 +4
    4. Jiul 7 4 1 2 21 - 6 13 +4
    5. Tricotaje Ineu 6 4 1 1 15 - 8 13 +1
    6. Oasul Negresti 7 4 0 3 12 - 15 12 +3
    7. Gaz Metan 6 3 2 1 8 - 4 11 +2
    8. Corvinul 7 3 1 3 12 - 10 10 -2
    9. IS Campia Turzii 7 3 1 3 7 - 12 10 -2
    10. CSM Resita 7 3 0 4 11 - 19 9 0
    11. Armatura Zalau 7 2 2 3 11 - 10 8 -4
    12. Univ. Cluj 6 2 2 2 8 - 8 8 +2
    13. ACU Arad 7 1 2 4 4 - 7 5 -4
    14. CS Deva 7 1 1 5 7 - 12 4 -8
    15. FC Baia Mare 6 0 0 6 5 - 24 0 -9
    16. Minaur Zlatna 7 0 0 7 2 - 29 0 -9

    Meciurile viitoare: ACU Arad - CFR Cluj si "U" Cluj - UTA, deci 2 dueluri Arad - Cluj! Mai amintesc si pe Olimpia Satu Mare - Armatura Zalau. Ar mai fi meci interesant: Tricotaje Ineu - Jiul, ineuanii avand in linia de clasament un meci lipsa, momentan, meci amanat.
    De observat golaverajele primelor echipe! Se pot trage niste concluzii interesante!

  21. #84
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Daphix_, vad ca va tineti bine! Fara spectacol, la limita dar, dupa infrangerea de la Cluj din prima etapa, au urmat 5 victorii si un egal.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •