View Poll Results: Poll: Votati: Klaus sau Edmond_?

Voters
25. You may not vote on this poll
  • Klaus

    13 52.00%
  • Edmond_

    12 48.00%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 41

Thread: Poll: Votati: Klaus sau Edmond_?

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Poll: Votati: Klaus sau Edmond_?

    Klaus si Edmond_ si-au inchiat disputa pe ArenA, la capatul a zece zile. Aveti trei zile sa il votati pe cel care credeti ca a fost mai bun.

    ATENTIE:
    1. Voturile sint publice. (dati click pe numar si vedeti numele celor care au votat)
    2. Persoane mai noi de o saptamana si cu mai putin de 10 mesaje pe forum nu vor fi luate in considerare la vot, pentru a evita clonele.

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    cred ca sa votat la Shorley :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Asta a fost de departe cel mai tampit duel pana acum. practic nici macar duel nu se poate numi deoarece nu prea sa duelat nimeni. Nu inteleg de ce se voteaza pana la urma pentru ca Edmond nu a vrut sa se bage. Duelul trebuia transat de la inceput pentru Klaus deoarece Edmond nu a avut niciodata intentia de a se duela pe aceasta tema. Pot sa spun ca ii simpatizez pe amandoi, poate un plus pentru edmond si de aceea nu o sa votez deloc. parerea mea este ca acest duel ar trebuii totusi anulat deoarece motivul duelului se gaseste in regulament acolo unde scrie ca moderatorul are dreptul de a sterge threaduri si mesaje fara sa fie tras la raspundere de membri forumului.

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu mi-am facut datoria si am facut totul conform regulamentului ArenA. Daca Edmond nu raspundea, se inchidea totul si nu mai faceam poll. Totusi este bine de vazut daca lumea apreciaza sau nu modul de a sterge unele mesaje care sa spunem "enerveaza", fara a li se putea gasi alte defecte. Atata tot, in rest si eu sint de acord ca nu a fost nici o disputa si asa cum spui si tu un moderator nu raspunde de ce sterge mesaje.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vadim , eu am raspuns pentru ca in mod normal ar fi trebuit sa o faci tu! Nu ma intereseaza rezultatul acestei lupte care pentru mine nici macar nu a existat.Ma distreaza insa graba cu care au votat unii din "prietenii "mei! Am vazut ca si tu...Ai parerea mea intr-un mesaj pe "restricted area". Am vrut sa-l vada numai moderatorii .

    Ar trebui sa schimbi urmatorul pasaj din regulamentul forumului:
    "Administratorii si moderatorii pot modifica oricand si oriunde mesajele, fara explicatii prealabile. Administratorii si moderatorii au intotdeauna dreptate, lucrand cu discernamantul de a mentine forumul curat si interesant pentru toata lumea."

    Iar daca un moderator nu mai are discernamant , schimba-l! Dar nu-l pune in situatii penibile. Alti moderatori poate nu sunt asa "insensibili" ca mine!

  6. #6
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    atunci de ce ai votat vadim?

  7. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si e de remarcat ca Oltenii au votat pt. Edmond :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #8
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Totusi este bine de vazut daca lumea apreciaza sau nu modul de a sterge unele mesaje care sa spunem "enerveaza", fara a li se putea gasi alte defecte.
    Daca cumva trebuie sa explicam de ce am votat intr-un anumit fel .. atunci eu va spun ca am votat cu Klaus tocmai ca nu cred ca e corect ca un moderator sa stearga un anumit post sau thread pt ca lui nu ii convine ce scrie in el ... nu cunosc personal pe nici unul din "combatanti" si am votat numai dupa ce am citit in ArenA

    Free Sevilla!!!!

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am votat pentru ca am considerat ca a sters in acele zile multe mesaje si vreau sa vad cum este treaba asta vazuta de userii forumului. Poate schimbam regulamentul in urma acestui vot.

  10. #10
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    cred ca sa votat la Shorley :p
    din 11 voturi contra lui Edmond_ , 4 "miros" intr-adevar a shorley, dar din cele 7 "pro" sunt cateva cu IP comun

    anyway, o disputa fara sens, mai ales ca la mijloc erau doi suporteri care au ceva in comun, cred

  11. #11
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    si e de remarcat ca Oltenii au votat pt. Edmond :p
    si Iliescu a remarcat

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Pacala nu inceteaza cu clonele. Sau, daca e cum spune el, sta in aceeasi camera cu vreo 3-4 persoane cu computer.

  13. #13
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ce caustic esti jiji :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #14
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Edmond , este cel mai bizar moderator !
    Eu zic ca la cite clinciuri ( nervi ) a facut personajul , ar trebui sa nu mai fie moderator !
    Maniera lui a iritat inclusiv pe olteni , ca de restul nu mai pomenesc !
    A fost provocat in ArenA !
    Dar el marele Mihai Viteazul ( Ban al Craiovei ) n-a venit , ca pe el il distreaza , il amuza sau il pune , pe sensibilu' , in anumite posturi nedemne !
    Ce sa mai spun atunci de ideea de ArenA ?
    Ne dispretuiesti pe toti stimabile ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Vad ca lumea incepe sa se certe pe-aici asha ca nu stau mult. Va spun doar doua lucruri :
    1). NU VOI VOTA pentru ca mi se pare o gresheala ce s-a intamplat; toata chestia asta nu trebuia adusa in Arena ci trebuia discutata intre forumishti shi mai ales intre moderatori (ciudat ca nu a convocat nimeni o masa rotunda! cu toate ca eu zic ca ar fi fost nevoie)
    2). Am avut shi eu probleme cu "cenzura" shi eu unul nu sunt adeptul ei; atat timp cat mesajele nu aduc jigniri vreunui forumist sau cine shtie ce acuze grave (fara acoperire reala) vreunei echipe nu vad de ce ar trebui shterse. Partea din regulament la care face referire Edmond mi se pare corecta pentru cazul unui moderator ideal; dar nu e cazul, nici unul dintre noi nu e perfect shi exista posibilitatea ca anumite mesaje sa fie intr-adevar shterse pentru ca nu au convenit moderatorului.....Deci io zic ca ar trebui modificata nitzel.....N-am vazut postarea lui Klaus shi nu pot sa ma pronuntz; daca intr-adevar nu contzinea nimic "over the line" atunci cred k Edmond a greshit.
    ex-alpopa

  16. #16
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Am votat cu Edmond, desi am avut divergente
    din cate vad o parte din voturile impotriva lui Edmond au fost date de Vadim si clonele lui tzurca(ultras ,gigel) si niste "amici" mai vechi ai lui(marius madmax)

    Vadim, intamplator cunosc majoritatea persoanelor care au votat cu Edmond, poate ne arati si noua care dintre cei care au votat e clona, acelasi Ip.
    Nu de alta, dar tot incerci sa ne faci sa credem ca grupul sportul nu sint de fapt clone.
    cu poze si cu tot felul de vrajeli desi uiti esentzialul, o echipa care are 20 de suporteri pe stadion si 100 in total nu poate avea atatzia pe acest forum dar mai ales nu pot face totzi aceleasi greseli grave de gramatica, ne aducem aminte de cateva cuvinte de neuitat. Pur si simplu nu se poate ca 6 oameni sa faca EXACT ACELEASI GRESELI GRAMATICALE , SA AIBA EXACT EXACT ACELASI LIMBAJ SI MOD DE A NE ATACA. SA APARA TOATE IN CAM ACELASI TIMP SI SA ATACE TOATE INTR-O DIRECTZIE ANUME.

  17. #17
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Inca un moment penibil. Nici eu n-am fost de acord cu Edmond, nu m-am gandit insa sa-l provoc in arena si nici sa cer sa nu mai fie moderator.
    Numai o clona marca daniancu la indemnul lui vadim putea sa faca asta.
    Daca Klaus este suporter al Craiovei atunci eu sint papa de la Roma, poate vrei sa-l pui si moderator pe tzurca(klaus) pe sectziunea Universitatii Craiova ....
    Last edited by Blue; 6th March 2004 at 21:01.

  18. #18
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Daca tot au postat mai toti, as dori sa-mi spun si eu parerea!
    Este adevarat, am avut divergente de opinie cu EDMOND_ si acum am votat impotriva lui din urmatoarea cauza:
    Eu nu consider totalmente corect acel pasaj din regulament unde scrie ceva de genul "moderatorii nu trebuie sa se justifice".
    Daca tot a fost provocat, cred ca EDMOND_ ori trebuia sa nu accepte provocarea, ori sa se justifice, intr-un mesaj scurt. Am fost acuzat si eu de "cenzura" dar intotdeauna am incercat cel putin sa ma justific.. si in problema Pandurii, si cand a fost vorba de Azurro cu unele mesaje de pe FC UTA.
    Nu stiu daca s-a procedat gresit, nu stiu daca e voie ca moderatorii sa fie provocati pe ArenA, dar e dreptul lor sa NU accepte!
    Din ce reiese de pe topic, inclin sa-i dau dreptate lui Klaus. Poate de acum incolo, se va modifica regulamentul ArenA, prin care moderatorii nu au voie sa fie provocati, decat daca accepta in prealabil, sa zicem. O alta modificare ar putea fi urmatoarea: moderatorii se obliga sa justifice (pe scurt) anumite actiuni, celor care... merita (user cu mai mult de n mesaje sa zicem). Ca daca ai un user ce iti posteaza prostii 24 din 24, nu ai ce sa-i explici. In cele din urma, un user ce este nemultumit de prestatia unui moderator, poate apela la Administratori, fara a abuza, bineinteles. Poate uneori asemenea probleme se recomanda a fi discutate in privat.
    ArenA are si aura unei competitii, ori nimanui nu-i place sa piarda. Parerea mea.
    Last edited by RedBaron; 6th March 2004 at 22:12.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    klaus : "ieppy...nesimtirea nu e in regulament !"

    Nu am acceptat niciodata aceasta lupta! I-am spus-o si celui care a initiat-o (prin mesaj privat) dar si public prin mesajul care l-am postat ca raspuns la provocare. Numai cine nu intelege romaneste bine poate lua acel mesaj al meu ca o acceptare a luptei.Sau cine nu vrea sa inteleaga sensul cuvintelor!
    Nu am raspuns acestei lupte pentru ca am considerat ca asa este bine pentru forum.
    As fi considerat incidentul inchis in acest moment pentru ca imi era indiferent rezultatul iar Arena mie chiar nu-mi spune nimic . Insa cel ce-si spune Klaus continua sa atace si sa ma jigneasca. Este motivul pentru care revin cu acest mesaj. Este total neadevarat faptul ca nu i-am explicat motivul stergerii mesajului , asa cum eronat au afirmat atat Vadim cat si unii moderatori. Am avut o corespondenta pe private si redau un fragment din ea :

    EDMOND_ "Auzi mai ..domnule Mister Edmond !!! Ce dracu a construit mah Dinel " ! Klaus , mesajele care incep asa le sterg fara sa le mai citesc! Daca vrei sa avem o discutie pe oricare dintre subiecte , incearca sa folosesti alt ton si vei primi raspunsuri. Mai ales ca era prima ta discutie cu mine , nu ne cunosteam de niciunde si nici nu-ti adresasem vreun mesaj vreodata! "
    Klaus "NU vad nici o jignire in asta ! Tonul nu se simte in scris ! Uite iti mai ofer o sansa ! Daca vei posta la loc mesajul pe care mi l-ai sters voi retrage provocarea de pe ArenA "


    EDMOND_ : " Ai inteles gresit , Klaus ! Nu ma intereseaza sa-ti retragi provocarea , in principiu nici nu este posibil asta ! Mesajul odata sters nu-l repun la loc! Daca vrei o discutie pe un ton normal si fara resentimente poti sa postezi un mesaj si ti se va raspunde! Inainte de a sterge mesajul am privit putin profilul tau ! Nu am vazut mesaje postate anterior pe forumul Universitatii , majoritatea erau la diverse , pe intern , sau la tenis!! Nu am vazut nici mesaje in care subiectul era Stiinta ( poate au existat , dar nu am observat! ). Provocarea las-o acolo , o sa castigi niste puncte la " reputatie"."

    Klaus era la prima postare pe forumul Craiovei si nu a intervenit in discutii , practic mi-a adresat un mesaj mie direct . Nici macar nu l-am citit pana la capat. Tonul mesajului si felul in care mi s-a adresat arata clar ca nu-l interesau discutiile si m-a vizat pe mine personal. Cum pentru asta putea sa foloseasca mesageria privata si fiindca nu doream o polemica cu el am sters acest mesaj. Las la o parte ca tot vorbeste de "nesimtire" felul total nepoliticos in care mi s-a adresat tinand cont ca nu ne cunosteam si nu vorbisem practic niciodata si intra cred pentru prima oara pe forumul Craiovei. Nu mai vorbesc de reactiile lui ulterioare in corespondenta privata prin care ma ameninta ca ma da in judecata si ca vorbeste el unde trebuie pentru ca eu sa nu mai am acces pe nici un forum toata viata... sper sa nu fie vorba de un tip complexat si care vrea sa para mai mult decat este .

    vadim m-a acuzat ca am sters in acea perioada mesajele unor useri noi ( doi sau trei) care intrasera pentru prima oara pe forumul Online dar pe care eu i-am considerat clone... am discutat destul mai ales pe marginea cazului Nelu ... care cica nu a avut liniste si a visat noaptea ca el nelu din Budapesta trebuie sa intre a doua zi pe forumul Craiovei sa posteze un mesaj ironic la adresa oltenilor. L-am sters si el a deschis un topic pe intern plangandu-se cat de rau este moderatorul de pe Craiova... din pacate Nelu din Budapesta a murit chiar in ziua respectiva si pana astazi nu a mai dat vreun semn de viata. A trait practic numai o zi... desi nu exclud posibilitatea ca in urma mesajului meu de astazi sa invie subit maine.

    Vadim , cred si acum , ca , in principiu am avut dreptate cu stergerea acelor mesaje.
    Eu sunt gata sa inchei acest incident ! Nu-mi pasa de rezultatul acestei lupte si nici de "aura" (cum plastic s-a exprimat un moderator ) pe care ti-o da Arena.
    Vreau insa sa inceteze mesajele lui Klaus la adresa mea. Daca voi mai fi jignit si administratorul forumului nu are nici o reactie nu-mi va ramane decat sa fac gestul pe care unii fotbalisti il fac la adresa unor suporteri mai recalcitranti , sa-mi iau la revedere si sa-mi cer transferul. Ma mir insa de tot acest scandal pentru ca eu sunt un tip pasnic si prietenos...

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Este dimineata devreme! Abia s-a terminat cursa de formula 1 cu Schumi si Ferrari castigatori detasati.Incep sa cred ca m-am implicat emotional prea mult in evenimentele de pe forum. Personal inchid disputa cu Klaus . Este ultima mea postare pe aceasta tema si indiferent ce se va mai discuta aici nu voi mai reveni.

  21. #21
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Inca un moment penibil. Nici eu n-am fost de acord cu Edmond, nu m-am gandit insa sa-l provoc in arena si nici sa cer sa nu mai fie moderator.
    Numai o clona marca daniancu la indemnul lui vadim putea sa faca asta.
    Daca Klaus este suporter al Craiovei atunci eu sint papa de la Roma, poate vrei sa-l pui si moderator pe tzurca(klaus) pe sectziunea Universitatii Craiova ....
    ai sa razi, daca ai avea simtul umorului, Klaus este suporter al Stiintei iar tu esti cel mult papa de rroma.
    imi pare rau ca la un moment dat s-au pierdut, cand s-a modificat forumul, mesajele private as fi postat unele primite de la tine/voi.
    daca tu crezi ca Pacalesti pe cineva creandu-ti clone, nu-i cazul sa acuzi si pe altii.
    ne vedem la vara in Canada, veniti toti tza'shpe, si o sa beau o bere cu TINE :p

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •