View Poll Results: Cine va castiga in Australia?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Michael Schumacher

    8 57.14%
  • Rubens Barrichello

    1 7.14%
  • Juan Pablo Montoya

    2 14.29%
  • Ralf Schumacher

    0 0%
  • David Coulthard

    0 0%
  • Kimi Raikkonen

    3 21.43%
  • Fernando Alonso

    0 0%
  • Giancarlo Fisichella

    0 0%
  • Jarno Trulli

    0 0%
  • Altul (specificati intr-un mesaj)

    0 0%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 34

Thread: Marele Premiu al Australiei - pronosticuri si pareri

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Marele Premiu al Australiei - pronosticuri si pareri

    Cine credeti ca va castiga in Australia? Votati mai sus. De asemenea, tot aici pareri inainte si dupa primul Mare Premiu al sezonului.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Cred ca va castiga Schumacher, chiar daca Ferrari va merge in continuare pe vechiul motor ! Maiestria conteaza foarte mult si nu exista deocamdata pilot mai talentat decat el, mai ales pe ploaie!

  3. #3
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Talking Michael Schumacher

    L-am votat si eu pe Batranu'. Desi nu ii va fi usor sa castige in Australia, eu sper sa reuseasca. Ma rezum la acest pronostic si astept cu nerabdare calificarile si cursa, mai ales.
    Forza Ferrari!

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Care ati votat cu Raikkonen? Si de ce?

  5. #5
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Question Vadim

    Quote Originally Posted by Vadim
    Care ati votat cu Raikkonen? Si de ce?
    Te pomenesti ca iti place F1! Tu de ce ai votat cu Schumi?

  6. #6
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Raikkonen
    Forzza Steaua

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Aici este articolul despre calificarile din Australia: http://www.onlinesport.ro/Html/formula1/463.shtm

    Grila aici: http://www.onlinesport.ro/Html/formu...ltate/aus.shtm

  8. #8
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    sa inteleg ca nu avem voie sa postam clasmente aici.
    sorry........

    oricum, desi mai e mult pana departe, brava Ferrari !!
    Schumi? the only one!

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Eu unul va spun sincer : nu pot sa-l sufar pe Schumacher. Asha ca doresc un campionat cat mai disputat (cred totushi ca e o utopie.....). Pacat ca interesele financiare l-au aruncat pe Villeneuve (favoritul meu) in afara Marelui Circ. Eu unul sper sa revina la anul. Cat despre omul pe care l-ash vrea anul asta pe prima treapta : Montoya!
    ex-alpopa

  10. #10
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    io unu nu pot sa-i sufer pe aia de la Steaua, ce ne facem ??

    cat despre interesele financiare care l-au aruncat pe jac in afara F1, aici s-ar putea sa ai dreptate : e vorba de interesul lui financiar.

    serios acum, toata lumea spera intr-o confruntare cat mai echilibrata. spectacolul trebuie sa tina treaz interesul spectatorilor si sponsorilor pentru F1. chiar crezi ca o figura emblematica ca jac sa fii fost aruncat pe usa din dos fara un motiv serios ??
    Schumi? the only one!

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Si daca ... ???

    Toti il vedem pe Schumi invingator, dar daca surpriza va veni de la colegul sau? Din cate am vazut previziunea meteo, este foarte posibil sa ploua si momentan nu stiu altul mai tare pe ploaie decat Rubinio [sa ne aducem aminte de cursele din ultimii 2 ani, cand a desfiintat tot pe ploaie]. Asa ca ..

    *******************************
    Don't be a lonely looser : be ORGANIZED !

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oaspetele
    chiar crezi ca o figura emblematica ca jac sa fii fost aruncat pe usa din dos fara un motiv serios ??
    Pai principalul motiv este caracterul recalcitrant al lui Jacques. Ca altfel il lua o echipa mare, care ar fi fost in stare sa-i plateasca salariul.

    PS : Nu vad ce legatura are fotbalul, sau mai exact Steaua, cu F1. Poate imi explici shi tu.
    ex-alpopa

  13. #13
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    asa-i ca te-ai ofticat la faza cu steaua ??
    am postat-o ca sa vezi ce nasol suna faze de genu asta........


    in alta ordinr de idei:
    -Montoya ar fi meritat premiul pentru combativitate, dar a clacat chiar la start, unde a pierdut, probabil, locul 3. nu am inteles, totusi, cand a reusit Ralf sa treaca de Montoya.....??
    -Heidfeld, excelent, i-a tinut piept lu Fisico ture bune; nu merita sa stea in afara F1.
    -Fisico, in schimb, incepe sa ma dezamageasca. dar e doar prima cursa, sa asteptam
    -McLaren, dezamagitor. chiar daca era oarecum previzibil. inca ceva : gura pacatosului adevar graieste; initiatii stiu la ce ma refer
    -Renault : in grafic.
    -BAR : bine, dar era evident ca nu erau chiar acolo unde pareau sa fie
    -Toyota : sub orice critica, la cati bani se investesc acolo........
    -restul, si ei......
    -premiul fair play : Schumi, ca daca nu incetinea pe final, il depasea pe Montoya cu un tur !!!!
    Schumi pare anu asta greu de infrant. pole, victorie, fastet lap. si parca fastest lapu e mai bun ca si turul de calificare ?? ca nu mai tin minte....

    dar sa asteptam sa treaca inca 2-3 curse, pentru alte concluzii.
    oricum, Ferrari au facut o treaba buna in 'vacanta'.
    Schumi? the only one!

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Inca un titlu pentru Schumi pare destul de plauzibil dupa cum au decurs lucrurile.

  15. #15
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Echipa castigatoare nu se schimba! Ferrari stiu asta si au invatat cum sa faca o masina buna. E adevarat, buget au, piloti au, infrastructura au... etc.
    Mc Laren insa ma surprinde! Foarte slab s-au prezentat in ultimele 2 sezoane! Anul trecut nici nu au avut un monopost nou, ca sa zic asa, acela nefiind "lansat". Cel de anul acesta pare lent si nefiabil, cum se plangea si Raikkonen.
    In fine, sper ca McLaren sa-si revina, Williams sa dezvolte bine noul monopost si sa prinda in performante, deoarece cursele monotone nu sunt de preferat.
    Mai vedem in Malaysia.

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Din 2001 Williams spune ca in 2004 ataca titlul. Dupa cum a inceput sezonul e greu de crezut ca va fi asa.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oaspetele
    asa-i ca te-ai ofticat la faza cu steaua ??
    am postat-o ca sa vezi ce nasol suna faze de genu asta........
    Nu m-am ofticat de loc. Dar efectiv nu vad ce legatura are fotbalul cu F1.

    Despre premiul fair-play sa fim serioshi......Shumi n-a fost shi nu va fi niciodata fair-play. El va incerca intotdeauna sa cashtige prin orice mijloace. De-aia nu pot eu sa-l sufar (cred ca era nevoie de un motiv nu?!.......).

    Despre mashini : Ferrari e de departe cel mai bun team; domina autoritar de ani buni shi nu shtiu ce "minune" va trebui sa aiba loc pentru a fi detronatzi; asta e shi unul din motivele pentru care Schumi tot cashtiga : mashina! Daca ar avea shi ailaltzi mashini Ferrari zic eu ca ar fi mai echilibrat.....mult mai echilibrat. Dar asta e F1! Ce sa faci ?! Ashtept o "minune" in cursa urmatoare!
    ex-alpopa

  18. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Va dau un sfat cum sa vedeti cursele de F1, mai ales la ore din astea matinale: de scoli si vezi startul, Ferrari e pe primul loc, iti pui ceasul pe la 6 jumate, vezi finalul, podiumul Ferrari si te culci la loc. Eu totusi cred intr-un sezon bun al lui Williams, macar un titlu la constructori, de care se teme si Todt ca ii poate scapa.

  19. #19
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Nu uitati ca anul trecut Williams a inceput la fel de slab. Masina lor noua era mai lenta decat "vechiul" F2002. Eu unul nu am crezut ca Williams isi va mai reveni, mai ales datorita faptului ca Ferrari urma sa introduca F2003 GA la Imola. Si totusi, sezonul a dovedit contrariul.
    Anul acesta avem 18 GP-uri, sezonul e mai lung un pic... e prematur dupa prima cursa sa tragem concluziile finale. Urmeaza Malaysia, un circuit totalmente diferit de acesta si toata lumea asteapta sa vada daca Ferrari v-or domina la fel de autoritar. Personal, zic ca le va fi mai greu in Malaysia sa castige decat la Melbourne. Veti vedea!

  20. #20
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Spune si Schumi ca acolo va fi mai cald, spre deosebire de Melbourne unde au fost 18 grade. Oricum, Ferrari fata de sezonul trecut a inceput bine: http://www.onlinesport.ro/Html/formu...ti_pct_gp.shtm

    Din tabelul de mai sus se vede ca Schumacher are 8 puncte din primele trei Mari Premii. Barrichello la fel. Schumi a castigat in 2003 abia in etapa a 4-a, la San Marino. Acum deja are o victorie... Va fi greu. Ma astept la mai multe de la Williams. Eu cred in Montoya, desi are ghinion si rupe de multe ori masina.

  21. #21
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by alpopa
    1.Nu m-am ofticat de loc. Dar efectiv nu vad ce legatura are fotbalul cu F1.

    2.Despre premiul fair-play sa fim serioshi......Shumi n-a fost shi nu va fi niciodata fair-play. El va incerca intotdeauna sa cashtige prin orice mijloace. De-aia nu pot eu sa-l sufar (cred ca era nevoie de un motiv nu?!.......).

    3.Despre mashini : Ferrari e de departe cel mai bun team; domina autoritar de ani buni shi nu shtiu ce "minune" va trebui sa aiba loc pentru a fi detronatzi; asta e shi unul din motivele pentru care Schumi tot cashtiga : mashina! Daca ar avea shi ailaltzi mashini Ferrari zic eu ca ar fi mai echilibrat.....mult mai echilibrat. Dar asta e F1! Ce sa faci ?! Ashtept o "minune" in cursa urmatoare!
    1.nu are, da parca nici chestii de genu 'nu il sufar pe ala' nu prea au legatura cu sportul........ acest thread se refera la GP Australia, in principiu.

    2.era o gluma, ma rog..
    io tocmai de aia il apreciez pe Schumi, ca incearca sa castige in orice conditii; prin orice mijloace. e un campion, ce mai.

    off topric : Schumi este pilotul F1 care a donat cea mai mare suma de bani din istoria acestui sport, in plus, este si ambasador UNICEF, parca.

    3.la acesta masina a contribuit major si el, daca schumi nu mergea la ferrari, nu se forma acesta echipa extrem de sudata si motivata de azi.
    oare de ce nu a fost altul in locul lui ??
    despre calitatile de pilot ale lui Schumi vorbesc cele 24 de secunde ce-l separau de barri la un moment dat.
    si asta doar in vreo 20 de ture.......
    Schumi? the only one!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •