View Poll Results: Ce parere aveti despre aceasta decizie ?

Voters
57. You may not vote on this poll
  • absolut meritata

    20 35.09%
  • de prost gust

    31 54.39%
  • compesatie pentru eliminarea din finala

    6 10.53%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 91

Thread: Extraordinar !!! Zidane ales cel mai bun jucator la CM'2006 !!!

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1

    Extraordinar !!! Zidane ales cel mai bun jucator la CM'2006 !!!

    Zidane a fost ales jucatorul cel mai bun al turneului CM2006 ...

    Jurnalistii acreditati au votat aseara pina la ora 23h59 ...
    Last edited by delaparis; 10th July 2006 at 12:52.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    junior mircea4u2's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Romania
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    e o jignire adusa fotbalului , o bataie de joc aceasta decizie! Nu poti sa-i dai Balonul de aur doar ca-l cheama Zidane.

  3. #3
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    ...se retrage,a inceput sa planga,etc etc...unde e fayr-play_ul??

  4. #4
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Jurnalistii sustin, prin acest vot, violenta pe terenul de fotbal. Cannavaro a fost jucatorul care a jucat foarte bine toate meciurile din faza finala a CM, contribuind decisiv la victoria Italiei. Rusinos!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #5
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Ce ma bucur, era pacat ca acel gest sa-i stearga din merite.

  6. #6
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    ce merite???????ca e un jucator cunoscut??????.....

  7. #7
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lolo_grupa_c View Post
    ce merite???????ca e un jucator cunoscut??????.....
    nu, ca e un jucator foarte bun
    p.s. nu spun ca a fost corect ce a facut, ca n-a fost

  8. #8
    manager vinsanity's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    prin Vale
    Posts
    253
    Reputatie
    1
    hmmm...a jucat excelent la CM, insa se poate trece asa usor peste gestul lui? mai ales ca NU este la prima iesire asa cum am mai spus (ceea ce arata ca nu este un jucator fair-play oricat ar parea de calm), e dificil de spus... eu mergeam pe Cannavaro

    probabil s-a incercat sa se stearga ultima impresie lasata de Zidane, totusi un mare jucator.
    Last edited by vinsanity; 10th July 2006 at 13:12.

  9. #9
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    tocami asta spuneam si eu...poate ar fi fost si altii.....inclin sa cred ca nu prea a fost corect...

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Dak e sa fie adevarata stirea eu zic ca merita, pedeapsa pt. gestul facut si-a luat-o.
    Bravo Zizu

  11. #11
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Doar ca i-a dat la ciobanul ala cu capul piept....unii dintre voi ati luat-o razna...in minutu 2 Canavaro l-a lesinat pe Henry l-a fel de intentionat, faza aia de ce nu o comentati ca a fost in acelasi meci??? Asta inseamna ca, Fabio Canavaro e un aparator de rahat numai ca a intrat ca idiotu cu umaru in pieptu lu Henry? Nu. La fel si Zidane, In meciurile din 8imi, Sferturi, Semifinala si ieri a fost fenomenal. Cine stie fotbal poate aprecia, cine nu....asta e. problema voastra.

    Consider pe deplin meritat premiul castigat de zidane.

    ps: daca vreti sa comentati premii da-te aiurea, comentati faptul ca Brazilia a luat premiu ptr fair play...ei care alaturi de italieni sunt printre cei mai mari faulteuri si "simulatori"...

    Quote Originally Posted by vinsanity View Post
    e dificil de spus... eu mergeam pe Cannavaro
    foarte interesant. zidane a dat un cap in piept si este dracu in persoana. canavaro a ologit pe cine a prins...si merita premii? LOL. ba baiatule...ia mai gandeste-te.
    Last edited by sun; 10th July 2006 at 20:19.

  12. #12
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Jurnalistii sustin, prin acest vot, violenta pe terenul de fotbal. Cannavaro a fost jucatorul care a jucat foarte bine toate meciurile din faza finala a CM, contribuind decisiv la victoria Italiei. Rusinos!
    Si Zidane a contribuit decisiv la victoriile Frantei. Asa cum Zidane a gresit si a facut un gest nesportiv aseara, si Cannavaro a fost depasit in repetate randuri de Henry, si chiar Malouda parca.. Surprinzator de usor as putea spune. Avand in vedere ca ei au fost principalii candidati, s-a ales sa se treaca peste gestul urat al lui Zidane si s-a judecat strict din punct de vedere fotbalistic.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #13
    manager vinsanity's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    prin Vale
    Posts
    253
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hagi2006 View Post
    foarte interesant. zidane a dat un cap in piept si este dracu in persoana. canavaro a ologit pe cine a prins...si merita premii? LOL. ba baiatule...ia mai gandeste-te.
    tot nu ti-a trecut supararea vad contacte ca intre Cannavaro si Henry se intampla in fiecare meci de n ori, get over it

  14. #14
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    imi pare rau ca argentina nu a ajuns mai departe...las fi vazut pe MESSI castigator....asta bazat numai pe calitate fotbalistica...

  15. #15
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by penny View Post
    Si Zidane a contribuit decisiv la victoriile Frantei. Asa cum Zidane a gresit si a facut un gest nesportiv aseara, si Cannavaro a fost depasit in repetate randuri de Henry, si chiar Malouda parca.. Surprinzator de usor as putea spune. Avand in vedere ca ei au fost principalii candidati, s-a ales sa se treaca peste gestul urat al lui Zidane si s-a judecat strict din punct de vedere fotbalistic.
    scuza-ma.. dar ce meci ai vazut tu ? de Henry am auzit de-abia in a doua repriza de prelungiri.. Zidane a jucat bine doar cu Brazilia atat.. cu spania a avut un sut pe poarta tot meciul(golul) iar cu portugalia a fost P R A F !.. aseara a jucat bine intr-adevar dar cannavaro a fost constant.. sa fii fundas si sa faci 15 faulturi in 7 meciuri demonstreaza ca e un fundas bun.

  16. #16
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Zidane a facu trei meciuri foarte bune, Cannavaro a jucat bine si foarte bine, in toate meciurile. Este adevarat ca aseara a jucat mai slab, comaprativ, dar nu a dat cu capul in adversari ci in...balon, iar faultul facut la Henry este de joc si daca ar conta acest criteriu, apoi Buffon ar fi trebui sa ia titlul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #17
    MICUL GIGANT khaos1ft's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti,Academia Tehnic
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    nu merita zidane sa fie desemnat cel mai bun!
    Adu berea ca lesin! (F.C.)

    [B][SIZE="1"]NU VA MAI PLICTISITI ATAT ACASA!!! FACETI CEVA CU TIMPUL ASTA PIERDUT, DE EXEMPLU..., O FACULTATE!!! [/SIZE][/B]

  18. #18
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    , iar faultul facut la Henry este de joc si daca ar conta acest criteriu, apoi Buffon ar fi trebui sa ia titlul.

    Aici nu prea ai dreptate ...
    Daca ai ocazia sa revezi imaginile vei observa ca Henry nu avea mingea iar Cannavaro l'a vazut ca alerga uitinduse inapoi si s-a oprit special in calea francezului pentru contact ca la rugby ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #19
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Zidane a fost intr-adevar cel mai bun jucator de la CM. Mi-a spus-o si prietenul meu care lucreaza intr-o fabrica de ciocolata!

    http://www.thedivinesong.it/robe/marmota.gif
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  20. #20
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    printre cateva faze frumoase facute de Zidane, merge si un cap in piept eu as fi vrut sa iasa Cannavaro cel mai bun jucator, mi-a placut mai mult, dar din pacate nu suporterii il aleg pe cel mai bun jucator
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  21. #21
    senior cif2004's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Bravo lui. A demonstrat k poate bate Brazilia de unul singur si e deajuns.
    Toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim ! ! !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •