Page 5 of 59 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1219

Thread: Rafael Nadal

  1. #85
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcobra007 View Post
    Nadal are f mici sanse sa prinda o finala si la US Open. E mult mai rapida suprafata decat asazisa iarba londoneza...care mai mult zgura este.

    Eram fascinat sa vad schimburi exact ca pe zgura, aproape ca nu mai poti juca servici-volley, incredibil (pe iarba). Daca ar fi fost suprafata de pana acum 2-3 ani...Nadal nu castiga nici macar un set. La US open mai mult de sferturi nu il vad, acolo suprafata fiind mult mai rapida.

    Eu personal sunt impotriva modificarii suprafetelor. La urma urmei daca vrei sa vezi schimburi lungi de mingi...sa puna naibii zgura si la Wimbledon. Astia nu mai stiu ce sa faca ca sa il stopeze pe Roger.

    Daca imi aduc bine aminte aproape nimeni nu-i dadea vreo sansa lui Rafa sa ajunga in finala la Wimbledon. Si totusi a ajuns si i-a pus reale probleme lui Federer.
    Cat despre parerea ta "astia nu mai stiu ce sa faca ca sa il stopeze pe Roger". Tu crezi ca altceva n-au mai bun de facut? Ce interes ar avea sa doreasca sa-l stopeze pe Roger?
    Si inca ceva: nici macar Federer nu este jucator de servici-volley.
    Cat despre posibilitatea de a ajunge Rafa in finala la US Open vom vedea. Eu cred ca are mari sanse sa ajunga in finala si chiar sa castige. Oricum mi-ar placea sa vad o noua finala intre Rafa si Roger. Cei doi ofera niste meciuri extraordinare si este o adevarata placere sa-i vezi jucand unul impotriva celuilalt.

  2. #86
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    eu cred ca nadal va ajunge destul de sus la us open. poate chiar finala, dar n-as vrea sa castige turneul. jocul lui s-a dezvoltat f mult. asta s-a vazut si pe iarba cand i-a pus lui fed probleme mari in finala si ar fi putut f bine sa si castige turneul(chiar daca eu n-as fi vrut ). parca vad ca va face o figura buna si pe hard. tre' sa recunosc ca are un joc excelent. e singurul care ii pune probleme serioase magnificului. eh...mai era si canas...
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  3. #87
    sport legend Mynsc's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    658
    Reputatie
    1
    De ce nu intelegeti ca jocul lui de la Wimbledon "s-a dezvoltat" deoarece a fost modificat terenul. Nu mai e acelasi teren ca in anii in care Nadal iesea din primele tururi, e unul mai incet si mai asemanator cu zgura.
    Everything I say is a lie. Except that. And that. And that. And that. And that.

  4. #88
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mynsc View Post
    De ce nu intelegeti ca jocul lui de la Wimbledon "s-a dezvoltat" deoarece a fost modificat terenul. Nu mai e acelasi teren ca in anii in care Nadal iesea din primele tururi, e unul mai incet si mai asemanator cu zgura.
    Mda a fost modificat terenul ca sa fie asemanator cu zgura. Si au facut asta special pt Nadal, nu? Hai mai oameni buni sa fim putin mai realisti. Spunea cineva mai sus ca "nu stiu cum sa-l mai opreasca pe Federer"....Hai sa fim seriosi! Cert este faptul ca jocul lui Rafa a crescut si cine nu accepta asta isi fura singur caciula. Cati dintre asa numitii "zguristi" au reusit performantele lui Nadal? Faptul ca el a reusit 2 finale la Wimbledon a fost doar ca s-a modificat terenul? Da' ce s-a facut un teren doar pt el? Altii (dintre jucatorii buni pe zgura) de ce nu au reusit?
    Participarile lui Nadal la Wimbledon (sper sa nu gresesc prea mult):
    1. 2006 si 2007 - finalist
    2. 2005 - tur 2 (avea doar 19 ani)
    3. 2004 - tur 3 (la 18 ani)
    4. a facut semifinala singura data cand a jucat la juniori la Wimbledon (de asta nu sunt f sigura)
    Asa ca, hai sa nu mai cautam "pete in soare" si sa ne cramponam de tot felul de explicatii care mai de care mai aiuriste (ca s-a modificat terenul, ca vor sa-l opreasca pe Federer, etc)
    Nu-l mai subestimati atat pe Nadal. Poti sa fii fan Rafa si in acelasi timp sa-l admiri pe Roger si sa-i recunosti calitatile indiscutabile si talentul extraordinar.
    Eu pot. Voi (unii dintre fanii lui Federer) de ce nu incercati (macar putin) sa apreciati calitatile lui Nadal?

  5. #89
    sport legend Mynsc's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    658
    Reputatie
    1
    Nu am zis ca au facut asta special pt Nadal ci pur si simplu ca au facut-o. Nu sunt adeptul unei conspiratii anti-federer respectiv pro-nadal deoarece nu ii vad sensul.

    Si nici nu am zis ca nu e un jucator de valoare deoarece asta ar insemna sa fiu orb. E cu mult peste toti ceilalti jucatori din ATP insa in acelasi timp mai are mult de mancat pana sa-l poata ajunge pe Federer. Si desi recunosc ca si-a imbunatatit jocul fata de celelalte sezoane, nu cred ca ar fi avut aceleasi rezultate la Wimbledon daca iarba ar fi ramas neschimbata.
    Everything I say is a lie. Except that. And that. And that. And that. And that.

  6. #90
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Lasati obsesiile ! Micsorarea vitezei mingii a fost realizata pt.marirea spectacolului, implicit pt. marirea audientei,intr-un cuvant pt.BANi.
    orice organizator isi doreste o finala Federer vs. Nadal !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  7. #91
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi, la Wimbledon intotdeauna semifinalele si finala s-au jucat pe pamant, cel putin pe partea de fund a terenului, din motive obiective.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #92
    junior Truica Madalin's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    132
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    caricatura lui NADAL rezlizata de mine
    ....pareri?
    Attached Images Attached Images

  9. #93
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    nice
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  10. #94
    junior Truica Madalin's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    132
    Reputatie
    1

    Talking

    ms
    Lumea se intreaba [COLOR="RoyalBlue"]DE CE?[/COLOR]Noi pentru tine am face [COLOR="RoyalBlue"]ORICE[/COLOR]!!!
    [COLOR="Blue"] Universitatea Craiova[/COLOR]

  11. #95
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Fanii nu au obiectii.

    Chiar este reusita. Imi place!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  12. #96
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Truica Madalin View Post
    caricatura lui NADAL rezlizata de mine
    ....pareri?
    chiar te pricepi. ii curgea si transpiratia?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  13. #97
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Truica Madalin View Post
    caricatura lui NADAL realizata de mine
    ....pareri?
    Ai talent. Eu sunt fan Nadal si imi place.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #98
    junior Truica Madalin's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    mz si eu sunt fan
    Lumea se intreaba [COLOR="RoyalBlue"]DE CE?[/COLOR]Noi pentru tine am face [COLOR="RoyalBlue"]ORICE[/COLOR]!!!
    [COLOR="Blue"] Universitatea Craiova[/COLOR]

  15. #99
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Bravo..e super bine facuta

  16. #100
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Truica Madalin View Post
    caricatura lui NADAL rezlizata de mine
    ....pareri?
    AHAHAHAHAHAH ... chiar u ai facut-o ? bv ... in photoshop ?

  17. #101
    junior Truica Madalin's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    132
    Reputatie
    1
    chiar eu am facut-o dar nu in photoshop, in fireworks 8
    Lumea se intreaba [COLOR="RoyalBlue"]DE CE?[/COLOR]Noi pentru tine am face [COLOR="RoyalBlue"]ORICE[/COLOR]!!!
    [COLOR="Blue"] Universitatea Craiova[/COLOR]

  18. #102
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ar fi fost mai misto daca ai fi facut-o cu mana.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  19. #103
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Propun si eu o imagine de pe BBC
    Attached Images Attached Images

  20. #104
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ha ha! nice!
    ati luat-o toti cu desenele?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  21. #105
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    e mai nice ala al lui madalin
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •