Page 4 of 59 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1219

Thread: Rafael Nadal

  1. #64
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Rafael da intotdeauna 100%. Poate ca nu e cel mai eficient mod de a juca, insa cu siguranta este placut sa il vezi alergand ca disperatul dupa o minge cand conduce 6-2 6-1 5-0 40:0...

    Imi place ca nu are complexe in fata nimanui si ca se bucura pentru punctele castigate ca un copil.

    Imi aduc aminte ca Nastase obisnuia sa alerge dupa mingi in mod normal pierdute (si sa le arunce in teren pe linia de fund, cum face si Rafael)... era etichetat ca "neprofesionist" de catre alde Stan Smith pentru asta.

    Cred ca Rafael Nadal e de fapt jucatorul de tenis preferat al lui Federer, nu Sampras (pe care l-a batut de l-a uscat cu sange rece). De aia e emotionat Roger cand il intalneste pe Rafa... nu joci in fiecare zi cu idolul tau.

  2. #65
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    scuza-ma cristi, dar nu poti sa spui ca federer l-a uscat pe sampras ! a fost unul dintre cele mai echilibrate meciuri din istoria tenisului
    7-6(7) 5-7 6-4 6-7(2) 7-5 pentru federer
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  3. #66
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Da, am exagerat cu "uscatul", totusi l-a batut la prima lor intalnire....

  4. #67
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Laura1985 View Post
    si eu la fel...bine e al doilea favorit dupa Andy
    andy e favoritul tau pentru ca e iubitul favoritei tale?
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  5. #68
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Laura1985 View Post
    si eu la fel...bine e al doilea favorit dupa Andy
    vaiii, nu se poate! iti place si Andy? ce coincidenta! si mie! avem aceleasi gusturi...
    Cneazule, eu nu-l prefer pe Andy pt. ca e iubitul favoritei mele. eu tin cu Andy de cand a castigat US Open-ul, adica din 2003, si atunci era cu Mandy Moore.
    stiu ca nu m-ai intrebat pe mine, dar sunt si eu in aceesi situatie.
    dar nu tin numai cu Andy, tin si cu Gasquet, Federer, Nadal, Djokovic.
    iar la fete tin numai cu MaSha.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  6. #69
    member Laura1985's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Timišoara
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    andy e favoritul tau pentru ca e iubitul favoritei tale?
    i'm amazed!! tu chiar sti tot?? da ai dreptate nu am alte motive sa-mi placa un jucator precum Roddick decat motivul mentionat...ce obiectiva sunt ,nu ? precum toti membri de aici...

  7. #70
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    dar nu tin numai cu Andy, tin si cu Gasquet, Federer, Nadal, Djokovic.
    Si la finala de la RG cu cine ai tinut?
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  8. #71
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    ms laura de compliment !
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  9. #72
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Caracal
    Posts
    20
    Reputatie
    0
    Nadal e cel mai mare jucator al tuturor timpurilor.uitati-va la el, are niste dimensiuni impresionante..

  10. #73
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    nu intotdeauna dimensiunile conteaza ! in primul rand e vorba de talent si munca !
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  11. #74
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eustache View Post
    Nadal e cel mai mare jucator al tuturor timpurilor.uitati-va la el, are niste dimensiuni impresionante..
    In cate finale de GS a ajuns Nadal si cate a castigat?In finala la US Open sau la AO de ce n-a ajuns?El e cel mai bun pe zgura dar pe celelalte suprafete se gasesc multi care sa-l bata asa ca nu mai face afirmatii dintr-astea extreme...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  12. #75
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Caracal
    Posts
    20
    Reputatie
    0
    ai perfecta dreptate dar eu nu ma refeream la asta, ma refeream ca dimensiuni ..e mai mare decat Federer...adica mare la propriu nu la figurat! Nadal e urias, imi place, imi plac oamenii bine facuti ,mari, solizi ,umpluti. eu sunt mai pitic de felul meu si toata viata am admirat oamenii inalti si solizi
    el cu Ana Ivanovic sunt preferatii mei, cred ca s-ar potrivi de minune.

  13. #76
    junior akybo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    In cate finale de GS a ajuns Nadal si cate a castigat?In finala la US Open sau la AO de ce n-a ajuns?El e cel mai bun pe zgura dar pe celelalte suprafete se gasesc multi care sa-l bata asa ca nu mai face afirmatii dintr-astea extreme...
    ...dupa cum a fost demonstrat si in meciul de ieri,unde Nadal a fost invins de francezul Nicolas Mahut(106ATP)
    O prima cauza cred ca a fost serviciul slab al lui Nadal,nu pot sa inteleg de ce nu-si schimba serviciul ala taiat cand intra pe iarba cu unul plat;parca i-a pus cineva stampila cu inscriptia "zgura" pe el de nu se poate adapta.

  14. #77
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  15. #78
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Mi-a placut...Rafa si la televizor face pregatire fizica.
    Mai ai ? Mai baga...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  16. #79
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    o luat-o rau rafa de la moya pe playstation
    moya ii campion(pe PS2)
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  17. #80
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Lider in ATP RACE, cu 886 de puncte, Rafael Nadal si-a asigurat locul la ATP MASTERS CUP de la Shanghai, concurs care se va desfasura intre 11-18 noiembrie.

  18. #81
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Era logic...
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  19. #82
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1

    Nadal...

    Nadal are f mici sanse sa prinda o finala si la US Open. E mult mai rapida suprafata decat asazisa iarba londoneza...care mai mult zgura este.

    Eram fascinat sa vad schimburi exact ca pe zgura, aproape ca nu mai poti juca servici-volley, incredibil (pe iarba). Daca ar fi fost suprafata de pana acum 2-3 ani...Nadal nu castiga nici macar un set. La US open mai mult de sferturi nu il vad, acolo suprafata fiind mult mai rapida.

    Eu personal sunt impotriva modificarii suprafetelor. La urma urmei daca vrei sa vezi schimburi lungi de mingi...sa puna naibii zgura si la Wimbledon. Astia nu mai stiu ce sa faca ca sa il stopeze pe Roger.
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  20. #83
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Daca Rafa asta al vostru ar fi pe locul 10 ATP nu cred ca l-ati mai preaslavi in asa hal. Adevarul e ca este la moda sa apreciezi "varfurile" (da bine la imagine) si sa le lauzi calitatile. Nu am auzit pe cineva sa simpatizeze cu un jucator situat mai jos in clasament. Asta denota nu numai lipsa obiectivitatii ci si ralierea la spiritul de turma generat de comentariile mass media. Sa nu uitam ca Nadal a ajuns in finala la W. prin slabiciunile adversarilor sai (Soderling, Youzhny) si mai putin prin realizari personale. Nu va fi niciodata un jucator complet ca Federer care este mult mai modest iar pe teren este un gentleman. Ne-am cam saturat de strambaturile si ocheadele piezise ale lui Nadal pe teren. In afara de faptul ca biciuie mingea si alearga (uneori inutil) de rupe pamantul, nu prea arata mare lucru. Nu are joc de serviciu-vole pt. ca daca il avea castiga finala. Veti vedea ca la Fl. Meadows va pierde pana in turul 3.

  21. #84
    ero-sennin jesus supremu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    transcedental
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newcobra007 View Post
    Nadal are f mici sanse sa prinda o finala si la US Open. E mult mai rapida suprafata decat asazisa iarba londoneza...care mai mult zgura este.

    Eram fascinat sa vad schimburi exact ca pe zgura, aproape ca nu mai poti juca servici-volley, incredibil (pe iarba). Daca ar fi fost suprafata de pana acum 2-3 ani...Nadal nu castiga nici macar un set. La US open mai mult de sferturi nu il vad, acolo suprafata fiind mult mai rapida.

    Eu personal sunt impotriva modificarii suprafetelor. La urma urmei daca vrei sa vezi schimburi lungi de mingi...sa puna naibii zgura si la Wimbledon. Astia nu mai stiu ce sa faca ca sa il stopeze pe Roger.
    subscriu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •