View Poll Results: Care credeti ca a fost motivul gestului lui Zidane?

Voters
162. You may not vote on this poll
  • O injuratura adresata de Materazzi

    116 71.60%
  • Un moment de nebunie

    31 19.14%
  • Un alt motiv (precizati-l)

    15 9.26%
Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 205

Thread: Gestul lui Zidane

  1. #85
    junior
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Romānia
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Spre deosebire de Viorel Moldovan sau de Figo, care pe FINAL de carieră sunt folositori echipei mai degrabă prin calităţile de luptători shaolin (a se vedea Divizia A, respectiv meciurile Portugalia - Olanda, Portugalia - Anglia de la WC2006), la RETRAGERE Zidane a arătat clasă ca JUCĂTOR de fotbal. A comis-o la urmă, dar e om şi el.
    Hai noi!

  2. #86
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    zidane chiar ca s-a comportat ca un huligan.de rusinea camerelor de televiziune si tot trebuia sa se abtina...mai ales ca era ultimul lui meci pt franta.de ce s-a suparat ca l-a facut materazzi terorist????
    Last edited by sun; 11th July 2006 at 00:05.
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  3. #87
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    salutare. tin cu italia de cand ma stiu...sunt incantata de victorie, dar imi lasa un gust mai mult decat amar toate comentariile de dupa.nu spun ca squadra azzurra este cea mai spectaculoasa echipa din lume dar a fost cea mai unita si mai determinata, ca sa nu zic cea mai constanta....acum, dupa finala, toti par sa uite asta si sa incerce sa il scuze oarecum pe zidane, ca de, bietul, a fost provocat de machiavelicul materazzi. adica provocarea scuza tot iar zidane e astfel indreptatit sa ia titlul de jucatorul no 1 al unui campionat in care si-a dat cu firma in cap si si-a aratat adevarata fata doar in 3 meciuri, uitandu-le cu totii pe cele dinainte, slabute, ca sa nu zic lamentabile, in timp ce canavarro a fost impecabil in tot turneul, fara exceptie...dar, vorba italienilor, si pentru canavarro, la fel ca pentru maldini, acest statut de cel mai bun va ramane doar un vis, desi o meritau, dar, fundasi fiind, ar fi fost culmea ca intrun campionat defensiv sa castige un aparator...asa, insa, ii dam titlul lui zidane, il scuzam pe saracul, ca si asa nimeni nu neaga ca e grozav si se si retrage, si mai salvam si o aparenta, aceea ca a fost un campionat spectaculos.sa mai spuna cineva ca aparentele nu conteaza....

  4. 10th July 2006, 18:42

  5. #88
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    ai dreptate ioana.sa-i dam totusi lai zidane ce-i al lui:fotbalistul turneului.desi eu l-as fi preferat pe pirlo.
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  6. #89
    sport legend apercele's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    902
    Reputatie
    1
    eu am zis cannavaro dupa meciurile din grupe
    sa joci pozitia lui la inaltimea lui este ceva de apreciat
    e ca un taur piticul...parerea mea ca a fost peste zidane
    zidane in afara de meciul cu brazilia (si spania) nu a prea iesit in evidenta ca fabio cannavaro
    [SIZE="3"][B][I][COLOR="Red"]Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea....[/COLOR][/I][/B][/SIZE]

  7. #90
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Cei 2 jucatori au gresit in aceeasi masura. Unul a provocat iar celalalt a raspuns.
    Attached Images Attached Images
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  8. #91
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    a gresit zidane si cu asta basta.trebuie sa platesca, asta e.
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  9. 10th July 2006, 19:25
    Reason
    rasism trolling ... infraction

  10. #92
    junior
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Romānia
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Zidane un mare fotbalist, MATERAZZI E UN CRIMINAL:
    http://www.youtube.com/watch?v=7HblsV-urHg - primele 3 minute îi arată "calităţile" macaronarului.
    Hai noi!

  11. 10th July 2006, 19:34
    Reason
    rasism trolling ... infraction

  12. #93
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    beton materialul video...
    rau baiatul asta, mai ceva ca alexa

  13. #94
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Superb materialul video si melodia , meserias Materazzi asta , asa trebuie sa joci , la rupere si la limita regulamentului , cat timp nu primesti cartonas rosu de la arbitru totul e OK.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  14. #95
    junior
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Romānia
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Eu aş propune UEFA să îi interzică criminalului materazzi să mai joace la nivel de primă divizie sau în naţională. Să-şi trimită CV-ul la un abator, ceva.
    shadow, una e determinarea în joc, alta e atacul criminal.
    Last edited by sun; 11th July 2006 at 00:07.
    Hai noi!

  15. #96
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Acest Materazzi nu e la prima abatere rasista. Anul trecut cand un jucator de culoare al Sienei a vrut sa paraseasca terenul dupa ce a fost facut in toate felurile de superterii Interului, Materazzi a spus ca jucatorul Sienei doar cauta publicitate. Pana si Moratti a fost nevoit sa-si ceara scuze.

    Locul italianului e la inchisoare, nu pe terenul de fotbal.

  16. #97
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    din tot materialu ala de remarcat e doar flow-u si vocea lui 2pac........de materazzi stia toata lumea ca e un tapinar......si yo sunt suporter squadra azzura da iti vine sa te intrebi daca un jucator ca materazii merita sa fie campion mondial?....poate ca unu ca messi nu va fi niciodata.......shadow determinarea si agresivitatea e ce mi place si mie....da intai de toate imi place respectu ptr adversar si fair playu......ai vazut cum face gerrard tackling-u?....agresiv dur determinat ....man da nu urmareste sa-i rupa picioarele adversarului.......se mai intampla sa ajunga tarziu la minge ...da nu loveste adversaru .......materazzi e tipu ala de jucator care nu ramane dator......uite ca lui zizou nu a avut ce-i face........ii va ramane dator toata viata......cu titlu mondial.......ii va fi recunoscator "

  17. #98
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    spectatorule , daca iti pun cateva faze cu Lacatus in "vremurile de glorie" o sa spui ca Matrix e mic copil
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  18. #99
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    delaparis: mai lasa povestile ca e kabil, berber, arab, doar sa ne arati ca ce cultura ai tu. Ca e arab ca e kabil ca e roman ca e tigan, il injuri de ma-sa e normal ii sare arcul, dar cum spuneam asa e in fotbal, cel mai slab o musca. Eu va spun ce-am auzit mai nou ca cica materazzi are nu stiu ce stea a lu david tatuata pe mana, simbol hebreu, si l-ar fi deranjat de moarte pe musulmanul Zidane de la Blida. Nu degeaba lumea araba si musulmana e prost vazuta in lume asa, stie lumea ce stie.

  19. #100
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrel View Post
    eu sa fi fost in locul lui zidane ii spargeam lu' materazzi capul.il bateam urat de tot.oricum era sfarsitul carierei,si cu toate k o incheiam mai urat decat a incheiat-o el tot il bateam.l-a facut:"musulman imputit" si probabil si in alte feluri.

    ce glumet esti ... daca se punea Matrtix cu el ... snitele il facea .. dar ce sa ceri la spectatori de duminica

    ps. spectatorul : ... nu pierzi un meci la tv? si ai sonorul la maxim?

    Multumim Gradinescule
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. 10th July 2006, 20:37

    Reason
    rasism , injurii si altele ..

  21. #101
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    ce sa faci cu filo francezii astia ... asta e .. sunt si ei supusi greselii!
    Last edited by sun; 11th July 2006 at 00:08.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  22. #102
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    presa franceza: BBC news:

    "A final and odious headbutt. We were left speechless by such stupidity" - Figaro
    "This exit from football is unworthy of him" - Le Parisien
    "How could this happen to a man like you?" - L'Equipe
    "He is prone like all of us to weakness and anger" - La Montagne
    "Too much pressure, too much worshipping of a player who was made for a quiet, simple life" - La Republique du Centre
    "Zidane botched his exit" - L'Est republicain

    ce ma supara mai mult decat gestul ... este faptul ca nici acuma nu isi cere scuze pentru gestul lui ... tot baga aceeasi scuza ( ca a fost jignit )
    cu toti actionam ca idioti de multe ori, dar caracterul omului se arata dupaia ... daca era un om de caracter iesea la premiere ... mergea la ala si isi cerea scuze in fata la camere si astazi cu toti de uitam altfel ... dar nu ... el inca nu se vede vinovat cu nimica.
    Toatea astea ma fac sa cred ca nu a fost o iesire de nervi ... ci a fost ceva foarte calculat.
    Last edited by delaparis; 10th July 2006 at 23:37.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  23. #103
    sport legend afonlafotbal's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    bucale
    Posts
    401
    Reputatie
    1
    eu cred ca Materazzi a avut timp sa-i ia la p*** tot arborele genealogic lui Zidane, abia cand a ajuns la maimuta s-a suparat Zidane si i-a dovedit ca de fapt el se trage din bou.

  24. 10th July 2006, 21:09
    Reason
    rasism , injurii si altele ..

  25. 10th July 2006, 21:15

  26. #104
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    I.. eu sunt fair-play , dar cand cineva ma provoaca mereu, sa stau ?

    Asa ceva nus e face. I-a distrus sfarsitul carierei. Prntrua cest lucru nu il iert. Pentru mine, Materazzi a dispärut. Este un 0. Sa injuri , sa instigi tot timpul meciului, asa ceva nu se face, asa ceva nu se poate.
    ....la nivelul competitiei, la valoarea jucatorului, la momentul carierei sale, aceste lucruri nu prea justifica gestul sau absolut impardonabil....sa zicem ca italianul l-a provocat si l-a enervat tot timpul, insa Marele Zizou trebuia sa gaseasca alte mijloace de a-l potoli, indiferent de gravitatea injuraturii sau a provocarii...

    ....un alt lucru ce mie imi pare absolut incredibil e atitudinea de "solidaritate" si de clementa pe care unii fani o au fata de aceste gesturi....ma refer si la cazul Ronaldo-Rooney: ok, portughezul e un "flopper" (cum se zice si in baschet) si mimeaza si simuleaza tot timpul....are un caracter lipsit de fair-play, intr-adevar...dar de aici pana la a-l scuza pe Rooney ptr "calcatura" respectiva e prea mult...sa nu uitam ca Rooney a lovit intentionat si asta trebuie condamnat in primul rand....sa nu uitam ca Zidane a lovit un adversar, de asemenea intentionat si asta trebuie de asemenea condamnat....ce au facut Ronaldo si Materazzi, este lipsit de eleganta si de fair-play, insa daca nu mai ai nervi sa faci fata provocarilor de orice gen, lasa-te de meserie; iar Zizou si Rooney nu sunt la primele gesturi de acest fel
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  27. #105
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    La stampa mondiale si sta schierando dalla parte di Zinedine Zidane. La reazione violenta del fantasista francese sta trovando, man mano che passano le ore, il sostegno e l'approvazione della stampa internazionale.

    Grande accusato è Marco Materazzi reo di aver rovinato il giorno più glorioso della carriera al numero 10 francese il tutto diffondendo, senza uno straccio di prova, la notizia che l'azzurro avrebbe ripetuto epiteti gravissimi al francese di origini algerine.

    La stampa svedese ha apostrofato Materazzi come "maiale". Secondo la stampa inglese Materazzi avrebbe dato dello "sporco islamico" a Zidane oppure "terrorista".

    Le accuse della stampa inglese hanno incendiato il mondo islamico che sta chiedendo a gran voce "la morte per uccisione" del difensore azzurro.


    e foarte grav ca niste "ziaristi" isi permit sa spuna ca ei stiu ce sa intamplat ... !

    de kkt aceasta presa independenta care "viseaza" non-stop!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •