View Poll Results: Care credeti ca a fost motivul gestului lui Zidane?

Voters
162. You may not vote on this poll
  • O injuratura adresata de Materazzi

    116 71.60%
  • Un moment de nebunie

    31 19.14%
  • Un alt motiv (precizati-l)

    15 9.26%
Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 205

Thread: Gestul lui Zidane

  1. #64
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Dupa gestul asta de golan ...ce valoare mai are titlul de cel mai bun jucator de la Mondial...
    Titlu meritat pana la urma de persoana despre care se spune ca-si oxigeneaza sangele...bine ca nu-si oxigeneaza parul
    Meritat pana la faza aia...nu trebuia acordat nimanui premiul asta...la ce otbal s-a jucat la acest mondial...
    Daca s-ar compara fotbalul din SUA 94 si Germania 2006 e rau de tot...sa nu zic penibil
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #65
    incepator andan_ro's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    pan la urma eu sunt bucuros ca italia a castigat cupa...ma simt si razbunat pentru acu sase ani din finala euro deoarece trezeguet cel care a ingropat atunci italia acuma si-a ingropat propia tara pare bine ca el e cel care a ratat

  3. #66
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by afonlafotbal View Post
    Uite ca a fost ales Zidane cel mai bun fotbalist (alegerea jurnalistilor), pe 2 Cannavaro ,pe 3 Pirlo
    Buna dimineata ...

    uite aici AFP la 11h38 :
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=21659


    Alta stire

    Pentru francofoni ...
    http://fr.sports.yahoo.com/10072006/...zzi-selon.html
    Last edited by delaparis; 10th July 2006 at 15:32.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #67
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    penibil!!!!
    si-a distrus imaginea!!!mare om,mare caracter
    pana ieri il admiram,era singurul jucator "francez" de care imi placea,acum adio

  5. #68
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Materazzi e doar un porc ordinar, *********.. Daca intradevar l-a facut "terorist" pe Zidane, ar trebui suspendat vreun an cel putin...
    Last edited by delaparis; 10th July 2006 at 15:51. Reason: evita sa generalizezi

  6. #69
    sport legend il cappo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sandilau View Post
    amice esti rupt de fotbal unde dreacu a fost Zidane badaran in cariera lui?!
    cred ca nici tu nici Universal nu stiti despre ce vorbiti (el zicea de cariera chelbosului de la Juventus si Real M)... pt. amandoi si mai ales pt. el deoarece Gitan a mai avut iesiri criminale (chiar cu capu') si mai ales intr-un meci din Champions League , cand juca la Juventus ... impotriva unei echipe germane ... Hamburger SV ... editia 2000-2001 ... meciul s-a disputat la Torino ...
    ...asta numai din ce mi-am adus aminte acu' repede...
    [B]cappo di tutti cappi[/B]

  7. 10th July 2006, 15:54
    Reason
    offtopic

  8. #70
    sport legend LUCKY_AMARU's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    poi sunt primele 2 variante din poll.........asta l-a injurat si zizou nebun......asa ceva nici pe toloaca la mine la tzara nu se vede ....si el o face in finala cm..in prelungiri........

  9. #71
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by il cappo View Post
    cred ca nici tu nici Universal nu stiti despre ce vorbiti (el zicea de cariera chelbosului de la Juventus si Real M)... pt. amandoi si mai ales pt. el deoarece Gitan a mai avut iesiri criminale (chiar cu capu') si mai ales intr-un meci din Champions League , cand juca la Juventus ... impotriva unei echipe germane ... Hamburger SV ... editia 2000-2001 ... meciul s-a disputat la Torino ...
    ...asta numai din ce mi-am adus aminte acu' repede...
    Sa ilustram!

    http://www.repubblica.it/2006/07/spe...112036_big.jpg
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

  10. #72
    sport legend afonlafotbal's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    bucale
    Posts
    401
    Reputatie
    1
    mda, am citit articolul ptr fracofoni, nu am sa dau copy/paste , ce a fost a fost restul sunt baliverne as spune doar in gluma asa ca sa mai destindem atmosfera : adevarul doare - a simtit-o din plin Materazzi !

  11. #73
    sport legend il cappo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    mersi ... poate asa se vor abtine cei care-l tot iau in brate pe huliganu' ala ... eu, dupa meciu' ala , m-am scarbit total de el...
    Last edited by sun; 11th July 2006 at 01:01. Reason: astfel de quote`uri nu au rost .. ( adica cu poze )
    [B]cappo di tutti cappi[/B]

  12. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Mai da-l tocati marunt pe omu asta de parca ar fi cel mai rau din toate vremurile ...

    Le are cu capul e adevarat ...

    Mai e nitel si voi citi ca in finala 1998 a vrut de fapt sa-i dea lui Ronaldo doua capete dar a nimerit mingea din greseala ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. 10th July 2006, 16:07
    Reason
    hehe :D

  14. #75
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    le are zidane la loviturile de cap, acum ca nimereste un adversar sau in poarta, asta e... mai conteaza?
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  15. #76
    sport legend afonlafotbal's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    bucale
    Posts
    401
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mai da-l tocati marunt pe omu asta de parca ar fi cel mai rau din toate vremurile ...
    Le are cu capul e adevarat ...

    e un jucator f.bun dar gestul lui final isi pune ampreta peste cariera, a fost alegerea lui, la fel si Figo ar fi putut pati. Oricate argumente pro si contra am aduce nu se va schimba nimic si fiecare il va percepe pe Zidane asa cum vrea.
    Last edited by sun; 11th July 2006 at 01:04.

  16. #77
    vesszen trianon malexoid's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Under a violet moon
    Posts
    2,063
    Reputatie
    1
    nimeni nu poate sti ce exact s-a intamplat intr-e ei, ce si-au spus, de unde a plecat asta.
    cert e ca italienii au asemenea apucaturi (de care nici romanii nu sunt straini), imi aduc aminte de o faza similara dintr-e Gentile si Maradona, care a dus la eliminarea ultimului si a argentinei, la un alt campionat mondial.
    sa nu ne grabim sa il decapitam pe zizou, nimeni nu suporta ofense, calomnii si jigniri gratuite!
    [B][COLOR="Purple"]Poli, such a beautiful disease...[/COLOR][/B]

  17. #78
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    FIFA scrie ca "arbitrul de rezerva Cantalejo i-a avertizat pe central si asistent folosind caile de comunicare. Eliminarea nu a fost dictata privind imaginile de la televiziune, asa cum a acuzat antrenorul Frantei".

    La tribunele 1 si 2 existau doua ecrane uriase pe care erau prezentate reluari ale fazelor. Cantalejo nu a trebuit decat sa ridice capul din teren si sa revada faza. Comunicatul FIFA este unul de complezenta. Mai ales ca au trecut cateva minute.

  18. #79
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis
    PS. 14 eliminari ?
    conform prosport :

    Zidane - eliminat pentru a 12-a oară īn carieră

    Căpitanul reprezentativei Franţei, Zinedine Zidane, a primit, īn ultimul său meci din carieră, al 12-lea cartonaş roşu de la debutul său ca jucător profesionist.

    Adeseori victimă a hărţuirii sau a provocărilor care īl īmping să-şi facă singur dreptate, Zidane a clacat din nou, de această dată īn faţa fundaşului Marco Materazzi. Zidane l-a lovit cu capul īn piept pe Materazzi, iar arbitrul Horacio Elizondo l-a eliminat de pe teren īn minutul 110.

    Zidane mai primise 11 cartonaşe roşii de-a lungul carierei: trei la Girondins Bordeaux, cinci la Juventus, două la Real Madrid şi unul la echipa Franţei (īn meciul cu Arabia Saudită de la CM-98).

    Eliminarea sa cea mai importantă datează din octombrie 2000 īn Liga Campionilor, īn perioada īn care evolua la Juventus. Īntr-un meci cu SV Hamburg, el a fost eliminat după ce l-a lovit cu capul pe germanul Kientz, fiind apoi suspendat cinci meciuri.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  19. #80
    sport legend afonlafotbal's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    bucale
    Posts
    401
    Reputatie
    1
    Prosport se informeaza din aduceri aminte, cauta pe paginile de fotbal din franta ca nu cred ca ei or sa-i puna lui Zidane in carca mai multe cartonase rosii doar ca sa dea bine la palmares

  20. #81
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marquise MGP View Post
    conform prosport :

    Zidane - eliminat pentru a 12-a oară īn carieră
    Asa a aparut azi pe agentiile de presa.

  21. #82
    sport legend afonlafotbal's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    bucale
    Posts
    401
    Reputatie
    1
    Se poate, eu am luat de buna informatia de aici : http://www.francefootball.fr/FF/brev...234736Dev.html

  22. #83
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Asta a fost special pt Materazzi, ca sa aiba versuri - sa-si poata tatua inca o strofa, undeva unde sa vada fanii

  23. #84
    incepator
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    eu sa fi fost in locul lui zidane ii spargeam lu' materazzi capul.il bateam urat de tot.oricum era sfarsitul carierei,si cu toate k o incheiam mai urat decat a incheiat-o el tot il bateam.l-a facut:"musulman imputit" si probabil si in alte feluri.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •